Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCloudy Theme


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2010 - 18:28

Αυτό δεν είναι εφικτό δυστυχώς γι'αυτο και 'γω το έχω στα αγγλικά το τηλέφωνο γιατί το Font Swap υποστηρίζει μόνο λατινικούς χαρακτήρες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47 Guest_zao7_*

Guest_zao7_*

Δημοσίευση 31/05/2010 - 18:36

φιλε hector, αν βρω μια γραμματοσειρα η οποια υποστιριζει και ελληνικους χαρακτηρες, ειναι ευκολο να την περασω στο fontswap ?

#48   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2010 - 18:51

φιλε hector, αν βρω μια γραμματοσειρα η οποια υποστιριζει και ελληνικους χαρακτηρες, ειναι ευκολο να την περασω στο fontswap ?

Το fontswap διαβάζει μονο γραμματοσειρες φτιαγμένες για 'κείνο και σαφός όλες είναι στα λατινικά οπότε δεν θα βγάλεις άκρη

#49   Vannes

Vannes

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2010 - 14:21

Πάντως όταν πρωτοεγκατέστησα το fontswap, πριν βάλω το fonts mega pack είχε μέσα 5 γραμματοσειρές εκ των οποίων η μία ήταν η calibri, η οποία έχει και ελληνικούς χαρακτήρες, και δούλεψε ομοιόμορφα στο iphone. Υποθέτω ότι αν περάσεις γραμματοσειρές που να υποστηρίζουν ελληνικά θα γίνεται δουλειά, τουλάχιστον με κάποιες από αυτές. Αλλά πως μπορείς να περάσεις μια γραμματοσειρά μέσα στο fontswap?

#50   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2010 - 14:34

Υποθέτω ότι αν περάσεις γραμματοσειρές που να υποστηρίζουν ελληνικά θα γίνεται δουλειά, τουλάχιστον με κάποιες από αυτές

Πολλοί developers δεν φτιάχνουν γραμματοσειρές με υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων..Είναι ελάχιστες αυτές οι οποίες παίζουν με ελληνικά

Θα φτιάξω εγώ μία δικιά μου με υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων(αν γίνεται) κάποια στιγμή και θα την ανεβάσω ως δείγμα..Προς το παρόν μένουμε ως έχει..

root: --> /private/var/mobile/Library/FontSwap/Packages

Τελευταία επεξεργασία από: hector, 01/06/2010 - 14:35





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες