Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρέπει να έχουμε όλοι μας ένα κινητό ή όχι;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Πρέπει να έχουμε όλοι μας ένα κινητό ή όχι;

Πρέπει να έχουμε όλοι μας ένα κινητό ή όχι;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 21:16

Καθώς συζητούσα με πολλούς πάνω στο θέμα αυτό, ακουσα πάρα πολλές απόψεις. Αναμφισβήτητα η τεχνολογία τρέχει καθημερινά και ένας κλάδος της είναι και η κινητή τηλεφωνία.

Τα παλιότερα χρόνια οι συσκευές ήταν πιο ογκώδεις με πολύ λιγότερα features και αναφέρονταν σε επαγγελματίες που χρειαζόταν ένα τηλέφωνο ανα πάσα στιγμή. Οι τιμές τους ήταν σχεδόν απαγορευτηκές για τον κόσμο και τα έπαιρναν μόνο όσοι τα χρειαζόταν πραγματικά.

Σήμερα δύσκολα θα βρεις ένα μαθητή γυμνασίου (για να μην πω δημοτικού) που να μην έχει πάνω του ένα κινητό τηλέφωνο. Είτε γιατί είναι μόδα, είτε γιατί οι τιμές είναι πιο προσιτές έχουμε φτάσει στο σημείο να έχουμε όλοι μας απο (τουλάχιστον) μια τέτοια συσκευή.

Αναρωτιέμαι λοιπόν... Το χρειαζόμαστε πραγματικά ή είναι κάτι που μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς αυτό; Το έχουμε γιατί όλοι έχουν απο ένα και είναι must have ή δεν θα μας πείραζε και να μην είχαμε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/03/2010 - 21:33

Προσωπικα το κινητο το εχω 99% για ολα τα αλλα που εχει παρα για τηλεφωνα.
Παρολαυτα ειναι χρησιμο να ξερεις οτι μπορεις να μιλησεις με καποιον αν χρειαστει.

#3   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 31/03/2010 - 21:35

Πραγματικά δεν ξέρω τι να απαντήσω σε αυτό το poll γιατί και το χρειάζομαι λόγω της δουλειάς μου αλλά και πολλές φορές μου είναι εύκολο να το αφήσω σπίτι μου.
π.χ. από παρασκευή μεσημέρι μέχρι δευτέρα ξημερώματα δεν ασχολούμαι μαζί του καθόλου.

#4   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 21:39

εγω αμα δε σπουδαζα δε θα το ηθελα...τωρα που ειμαι χωριο και δουλευω στο χωριο δε το κουβαλαω καθολου το αφηνω σπιτι...αλλοι νομιζουν οτι το κινητο θα τους φερει γκομενα...

Τελευταία επεξεργασία από: ProSONIC, 31/03/2010 - 21:40





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες