Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Παρουσίαση του iPhone OS 4.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:35

Σιγά τα ωά το 4.0
Ό,τι προσφέρει, το έχουμε ήδη απο την jailbreak community.
Η community προχωρά και η Apple ακολουθεί.

όσο για το Multitasking στο 3G, μια χαρά είναι μέσω του backgrounder και του Kirikae, χωρίς να σέρνεται το κινητό.

Τελευταία επεξεργασία από: hostolis, 09/04/2010 - 00:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:38

Απότι φαίνεται η apple αρχίζει να ξεκόβει το iPhone 3G, αυτό βεβαια δεν το λέω για το multitasking, αλλα και η cosmote αλλα και η vodafone σταματήσει την πώληση τον iPhone 3G

Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα

#153   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:38

Φίλε μου σου είναι σπουδαίο οτι σου έδωσε multitasking? Σόρρυ αλλά σε 3G έχω εφαρμογές στο παρασκήνιο εδώ και πολύ καιρό! Και εσύ μπορείς να έχεις, δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι χαμογελάνε.


Εννοώ το πιο καλό απο αυτά που παρουσιάστηκαν.Και εγώ έχω μην νομίζεις..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/04/2010 - 00:39

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#154   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:39

Απ ότι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής είναι ότι το multitask τις Apple θα κάνει, λογικά, καλύτερη διαχείρηση της ram. Και επίσης αν θέλουμε να κλείσουμε μία εφαρμογή δεν ξέρουμε το πως... :blink:

#155   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:44

http://www.youtube.com/watch?v=xYvFL5_25VU

Είναι σκέτη Κ@@@λα!!!
Δεν είναι ότι έβαλαν φακέλους ή το multitask τόσο πολυ, όσο το ότι το κινητό το νοιώθεις λες και είναι προέκταση του χεριού σου... Απλά τέλειο!

#156   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:44

Έφυγαν τα 3G !!! Ετοιμαστείτε για το νέο iPhone τον Ιούνιο !!

Είναι σκέτη Κ@@@λα!!!
Δεν είναι ότι έβαλαν φακέλους ή το multitask τόσο πολυ, όσο το ότι το κινητό το νοιώθεις λες και είναι προέκταση του χεριού σου... Απλά τέλειο!


Πραγματικά δε μοιάζει καθόλου με iPhone ! Η Apple έκανε ένα πολύ μεγάλο βήμα με το iPhone , τώρα θα μπει όμως στην αναμονή για λίγους μήνες ... υπάρχει και το iPad !!!

#157   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:46

Αυτά λένε...

Συνοψίζω μετά το update στην εκδοση 4 (beta):

1. Το multitasking λειτουργεί άψογα και όμορφα.

2. Το Dock άλλαξε και είναι πλεον 3d όπως και στο mac

3. Υπάρχει δυνατότητα προσθήκης background στην home screen (όταν επιλέγεις μια εικόνα για wallpaper σε ρωτάει αν θέλεις να είναι στη home screen, στη lock screen ή και στα 2). Εκεί υπάρχει το πρώτο bug μιας και αν πας μέσα από την εφαρμογή Photos και επιλέξεις wallpaper δεν στο αλλάζει πάντα. Πρέπει να πας να το αλλάξεις από τα settings.

4. Υπάρχει πλεον επιλογή για φωνητικές εντολές στα Ελληνικά! (οκ δεν τα πάει τέλεια αλλά λειτουργεί για αρχή ικανοποιητικά και με Ελληνικά ονόματα κλπ)

5. Στην κάμερα αν κάνεις ένα tap εμφανίζεται μπαρα για zoom in/out (μήπως υπήρχε πριν και απλα δεν το πρόσεξα?)

6. Άλλαξαν τα εικονίδια του calculator και του Voice memos

7. Υπάρχει μετρητής χαρακτήρων στα sms. Και εκεί ένα bug μιας και δεν εμφανιζεται πάντα ο μετρητής! Μερικές φορές εμφανίζεται αν πρώτα πας και προσθέσεις μια φωτό για να στείλεις mms

8. Δημιουργία φακέλων για να συγκεντρώνεις τις εφαρμογές! Σέρνεις μια εφαρμογή πάνω σε μια άλλη και σου δημιουργεί φάκελο και ζητάει και να τον ονομάσεις όπως θέλεις. Για την ώρα μπορείς σε κάθε φάκελο να έχεις μόνο μέχρι 12 εφαρμογές. Επίσης μιας και το itunes δεν αναγνωρίζει ακόμη φακέλους, εμφανίζει τις εφαρμογές χύμα και όχι σε φακέλους (στην προεπισκόπηση των οθονών στο itunes).

9. Προστέθηκε εικονίδιο για το Game Center όπου κάνεις login με το λογαριασμό σου και μπορείς να κάνεις αναζήτηση και προσθήκη φίλων κλπ για online games!

10. Όταν χρησιμοποιείται το GPS από διάφορες εφαρμογές, εμφανίζεται ένα τριγωνάκι δίπλα από το ρολόι

11. Άλλαξαν τα animation εμφάνισης της home screen, του ανοίγματος ενός φακέλου με εφαρμογές καθώς και της εφμάνισης των ανοιχτών εφαρμογών (με διπλό πάτημα του home πλήκτρου)

12. ΔΕΝ λειτουργεί για την ώρα το mobile me (και συνεπώς ούτε και το find my iphone κλπ) :/

Να αναφέρω ότι τα πρώτα σχόλια απο Έλληνες devs είναι ότι το multitask λειτουργει τέλεια, με πολλές ανοιχτές εφαρμογές!
Επίσης πατώντας για ώρα πάνω στις εφαρμογές που τρέχουν βγαίνει ενα κοκκινο σημαδι και τις κλείνουμε..

By insomnia..

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 09/04/2010 - 09:14


#158   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:52

Αυτά λένε...

Συνοψίζω μετά το update στην εκδοση 4 (beta):

1. Το multitasking λειτουργεί άψογα και όμορφα.
-το έχουμε ήδη
2. Το Dock άλλαξε και είναι πλεον 3d όπως και στο mac
-το έχουμε ήδη
3. Υπάρχει δυνατότητα προσθήκης background στην home screen (όταν επιλέγεις μια εικόνα για wallpaper σε ρωτάει αν θέλεις να είναι στη home screen, στη lock screen ή και στα 2). Εκεί υπάρχει το πρώτο bug μιας και αν πας μέσα από την εφαρμογή Photos και επιλέξεις wallpaper δεν στο αλλάζει πάντα. Πρέπει να πας να το αλλάξεις από τα settings.
-το έχουμε ήδη
4. Υπάρχει πλεον επιλογή για φωνητικές εντολές στα Ελληνικά! (οκ δεν τα πάει τέλεια αλλά λειτουργεί για αρχή ικανοποιητικά και με Ελληνικά ονόματα κλπ)

5. Στην κάμερα αν κάνεις ένα tap εμφανίζεται μπαρα για zoom in/out (μήπως υπήρχε πριν και απλα δεν το πρόσεξα?)
-το έχουμε ήδη
6. Άλλαξαν τα εικονίδια του calculator και του Voice memos

7. Υπάρχει μετρητής χαρακτήρων στα sms. Και εκεί ένα bug μιας και δεν εμφανιζεται πάντα ο μετρητής! Μερικές φορές εμφανίζεται αν πρώτα πας και προσθέσεις μια φωτό για να στείλεις mms
-το έχουμε ήδη
8. Δημιουργία φακέλων για να συγκεντρώνεις τις εφαρμογές! Σέρνεις μια εφαρμογή πάνω σε μια άλλη και σου δημιουργεί φάκελο και ζητάει και να τον ονομάσεις όπως θέλεις. Για την ώρα μπορείς σε κάθε φάκελο να έχεις μόνο μέχρι 12 εφαρμογές. Επίσης μιας και το itunes δεν αναγνωρίζει ακόμη φακέλους, εμφανίζει τις εφαρμογές χύμα και όχι σε φακέλους (στην προεπισκόπηση των οθονών στο itunes).
-το έχουμε ήδη
9. Προστέθηκε εικονίδιο για το Game Center όπου κάνεις login με το λογαριασμό σου και μπορείς να κάνεις αναζήτηση και προσθήκη φίλων κλπ για online games!

10. Όταν χρησιμοποιείται το GPS από διάφορες εφαρμογές, εμφανίζεται ένα τριγωνάκι δίπλα από το ρολόι

11. Άλλαξαν τα animation εμφάνισης της home screen, του ανοίγματος ενός φακέλου με εφαρμογές καθώς και της εφμάνισης των ανοιχτών εφαρμογών (με διπλό πάτημα του home πλήκτρου)

12. ΔΕΝ λειτουργεί για την ώρα το mobile me (και συνεπώς ούτε και το find my iphone κλπ) :/


Τα κόκκινα είναι δικά μου, επισημαίνοντας αυτά που έχουμε ήδη με το jailbreak. Τα υπόλοιπα δεν με ενθουσιάζουν και τόσο.

#159   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:53

Είναι σκέτη Κ@@@λα!!!
Δεν είναι ότι έβαλαν φακέλους ή το multitask τόσο πολυ, όσο το ότι το κινητό το νοιώθεις λες και είναι προέκταση του χεριού σου... Απλά τέλειο!


Όπως το πες..Σκέτη Κ@@@λα..Με πρόλαβες γιατι ξέχασα κ τα άλλα..Φακέλους..Wallpaper..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#160   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:55

Έφυγαν τα 3G !!! Ετοιμαστείτε για το νέο iPhone τον Ιούνιο !!


Μακάρι..Έτσι φαίνεται δηλαδή.Αλλά νομίζω δεν έχει να κάνει κυρίως με αυτό,όσο με το γεγόνος οτι ήρθε η στιγμή και ήταν το λογικό..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#161   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:55

Αυτά λένε...

Συνοψίζω μετά το update στην εκδοση 4 (beta):

1. Το multitasking λειτουργεί άψογα και όμορφα.

2. Το Dock άλλαξε και είναι πλεον 3d όπως και στο mac

3. Υπάρχει δυνατότητα προσθήκης background στην home screen (όταν επιλέγεις μια εικόνα για wallpaper σε ρωτάει αν θέλεις να είναι στη home screen, στη lock screen ή και στα 2). Εκεί υπάρχει το πρώτο bug μιας και αν πας μέσα από την εφαρμογή Photos και επιλέξεις wallpaper δεν στο αλλάζει πάντα. Πρέπει να πας να το αλλάξεις από τα settings.

4. Υπάρχει πλεον επιλογή για φωνητικές εντολές στα Ελληνικά! (οκ δεν τα πάει τέλεια αλλά λειτουργεί για αρχή ικανοποιητικά και με Ελληνικά ονόματα κλπ)

5. Στην κάμερα αν κάνεις ένα tap εμφανίζεται μπαρα για zoom in/out (μήπως υπήρχε πριν και απλα δεν το πρόσεξα?)

6. Άλλαξαν τα εικονίδια του calculator και του Voice memos

7. Υπάρχει μετρητής χαρακτήρων στα sms. Και εκεί ένα bug μιας και δεν εμφανιζεται πάντα ο μετρητής! Μερικές φορές εμφανίζεται αν πρώτα πας και προσθέσεις μια φωτό για να στείλεις mms

8. Δημιουργία φακέλων για να συγκεντρώνεις τις εφαρμογές! Σέρνεις μια εφαρμογή πάνω σε μια άλλη και σου δημιουργεί φάκελο και ζητάει και να τον ονομάσεις όπως θέλεις. Για την ώρα μπορείς σε κάθε φάκελο να έχεις μόνο μέχρι 12 εφαρμογές. Επίσης μιας και το itunes δεν αναγνωρίζει ακόμη φακέλους, εμφανίζει τις εφαρμογές χύμα και όχι σε φακέλους (στην προεπισκόπηση των οθονών στο itunes).

9. Προστέθηκε εικονίδιο για το Game Center όπου κάνεις login με το λογαριασμό σου και μπορείς να κάνεις αναζήτηση και προσθήκη φίλων κλπ για online games!

10. Όταν χρησιμοποιείται το GPS από διάφορες εφαρμογές, εμφανίζεται ένα τριγωνάκι δίπλα από το ρολόι

11. Άλλαξαν τα animation εμφάνισης της home screen, του ανοίγματος ενός φακέλου με εφαρμογές καθώς και της εφμάνισης των ανοιχτών εφαρμογών (με διπλό πάτημα του home πλήκτρου)

12. ΔΕΝ λειτουργεί για την ώρα το mobile me (και συνεπώς ούτε και το find my iphone κλπ) :/


Καταπληκτικά νέα !! Ειδικά τώρα που επιβεβαιώθηκαν και οι ελληνικές φωνητικές εντολές !!!

Θα έκανα +1 αλλά δεν μπορώ ... έφτασα το όριο για σήμερα ! Η αλήθεια είναι ότι πάτησα πάρα πολλά + !

Action failed: You have reached your quota of positive votes for the day



#162   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:56

Τα κόκκινα είναι δικά μου, επισημαίνοντας αυτά που έχουμε ήδη με το jailbreak. Τα υπόλοιπα δεν με ενθουσιάζουν και τόσο.

Φίλε ξέρεις ότι δεν σου πουλαει την λειτουργια αυτη καθε αυτή αλλά σου πουλαει την εμπειρία..το οποιο δεν λέγεται με λογια!
ναι και εγώ έχω στο 3gs multi τώρα και όλα αυτα...αλλα αν ανοιξεις 3 4 games, παπαλα...κοιτα τα βιντεο και δες τι τρεχει...

#163   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:57

Τα κόκκινα είναι δικά μου, επισημαίνοντας αυτά που έχουμε ήδη με το jailbreak. Τα υπόλοιπα δεν με ενθουσιάζουν και τόσο.


Οπότε τώρα δε χρειάζεται να κάνετε jb , έτσι ;;

Εκτός και αν κάνετε μόνο και μόνο για τις cracked εφαρμογές !

#164   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:59

Τα κόκκινα είναι δικά μου, επισημαίνοντας αυτά που έχουμε ήδη με το jailbreak. Τα υπόλοιπα δεν με ενθουσιάζουν και τόσο.


Να αγιάσει το στόμα σου ρε Hostolis!!!

#165   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:01

Τα κόκκινα είναι δικά μου, επισημαίνοντας αυτά που έχουμε ήδη με το jailbreak. Τα υπόλοιπα δεν με ενθουσιάζουν και τόσο.



Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου.

Το ότι τα έχεις με jailbreak δεν σημαίνει ότι δεν είναι σημαντικό που προστέθηκαν από την apple γιατί όπως και να το κάνεις αλλιώς δουλεύει η clean συσκευή και αλλιώς η jailbroken.

Εγώ που έχω κάνει Jailbreak στο itouch μου παρατηρώ κολλήματα και crasharismata καθώς και άλλου είδους μικροπροβληματάκια. Η αίσθηση μιας clean iphone συσκευής δεν συγκρίνεται με τίποτα.

Οπότε ναι μεν τα έχεις με πλάγιο τρόπο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έκανε καλά η apple που τα έβαλε και πρέπει να υποτιμάς το καινούριο update.

Δηλαδή εσύ τι περισσότερο περίμενες από το update και δεν το είδες; Τι θα σε ενθουσίαζε; Και μη μου πεις ραδιόφωνο γιατί με τη λογική σου το έχεις ήδη με εφαρμογή από το appstore που είναι και καθ' όλα νόμιμη

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 09/04/2010 - 01:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες