Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iNav (spectacular winterboard theme)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 24/03/2009 - 00:23

Εμένα διαφέρει...
Ίσως επειδή το κατέβασα από Cydia.
κοίτα αυτό ουσιαστικά "διαβάζει" τις σελίδες του iPhone... Γι αυτό και για να πας στο επόμενο κάνεις scroll στο πλάι...
άμα δεν βάλεις πρώτη σελίδα το Phone, δεύτερη το SMS, τρίτη το Mail, τέταρτη Safari, πέμπτη iPod ,έκτη Photo, έβδομη Games και όγδοη Apps τότε όταν κάνεις scrolling αντί να σου πηγαίνει με τη σειρά δηλαδή Contact, My SMS, Email, Internet, Media, Photo, Games, Apps μπορεί να σου πηγαίνουν με οποιαδίποτε σειρά... Κατάλαβες?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 09:08

Πολυ καλο παιδια απλως εχει παρατηρησει κανεις οτι οταν μιλας στο τηλεφωνο δεν βγαζει στηνοθονη την διαρκεια της κλησης??

#18   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 24/03/2009 - 09:11

Quote

Πολυ καλο παιδια απλως εχει παρατηρησει κανεις οτι οταν μιλας στο τηλεφωνο δεν βγαζει στηνοθονη την διαρκεια της κλησης??

όντως, μόλις το είδα.

#19   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 09:16

Bug ή θεμα ρυθμισης??
Εγω το εβαλα απο Cydia,τα παιδια που το εβαλαν manual εχει το ιδιο προβλημα?

#20   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2009 - 11:48

ac3 thanks για τις οδηγιες μια ερωτηση μονο, τι ειναι τα blank icons ακριβως?εννοεις να αφησω κενες τις θεσεις χωρις icon?

#21   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 24/03/2009 - 12:12

@nik75:
πιστεύω ότι το έκανε ο ίδιος επειδή του άρεσε... γούστα είναι αυτά
@tol:
blank icons(ή καλύτερα webclips, απλά τα λέω εγώ blank icons γιατί θεώρησα ότι θα με καταλάβετε καλύτερα) είναι κάποια εικονίδια που σου εγκαθιστά μόνο του το θέμα και είναι διάφανα. Δηλαδή άμα κρατίσεις πατιμένο κάποιο εικονίδιο και αρχίσουν να "χορεύουν" τότε θα δεις ότι υπάρχουν πάρα πολλά εικονίδια που είναι διάφανα. βάλε 10 από αυτά σε κάθε μια από τις 8 σου σελίδες και μετά βάλε το κανονικό εικονίδιο και είσαι μια χαρά  ;)
Η διαφορά μεταξύ blank icons και webclips είναι ότι τα blank icons είναι εικονίδια τα οποία μπορείς να τα βρείς μέσω cydia και είναι κενά εντελώς, και άμα τα πατήσεις δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Τα webclip μπορεί να τα δημιουργήσει ο καθένας κάνοντας bookmark μια blank page στον Safari. Αυτά όμως αν πατήσεις απάνω τους σε βάζουν στο Safari σε κενή σελίδα.

Ελπίζω να βοήθησα,
-aC3

#22   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2009 - 13:00

thanks :) δηλαδη πριν περασω το theme να βγαλω το 5column και το 5dock που χρησιμοποιω, ετσι?

#23   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2009 - 14:13

Ολα καλα, πολυ ωραιο theme, εντελως διαφορετικο αλλα απο resources πως τα παει? Μηπως παραειναι βαρυ για τη ram του iPhone?  Αν καποιος μπορει να πει ποση ram καταναλωνει θα ειμαι υποχρεος. Βεβαια ισως το εγκαταστησω και δω απο μονος μου αλλα μου φαινεται λιγο μανουρα οποτε θα ηθελα να ξερω απο πριν.

Thanks

#24   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 14:56

ac3: Πες του τυπου οτι ο nik75 λεει να αλλαξει γουστα!!!
Οσο αφορα καταναλωση δεν ειμαι σιγουρος παντως ειναι ποιο γρηγορο το τηλ γιατι σχεδον ολες οι εφαρμογες και τα παιχνιδια ειναι σε folders και απομενως δεν αργει

#25   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 24/03/2009 - 15:03

@tol:
δεν παίζει ρόλο, εγώ έχω το Five Icon Dock.
Για το five columns όμως μπορεί να μην σου φτάσουν τα εικονίδια οπότε πρέπει να μπείς και να φτιάξεςι δικά σου webclips κάνοντας bookmark blank pages αλλά και πάλι δεν θα συνιστούσα να το έχεις γιατί μπορεί να μην "πέφτει" σωστά η εικόνα εκεί που πρέπει...(για όσους δεν κατάλαβαν τι εννόω: ο άνθρωπος δεν έχει κάνει κάτι τρελό, έχει κάνει ένα απλό θέμα και απλά έχει κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ τα εικονίδια αυτών των εφαρμογών και στο τέλος τους δεξιά δεξιά έχει κάνει ένα βελάκι... ;))

@Manou Allou:
Επειδή θες αριθμό, έχω ελεύθερα 16 MB όπως μου λέει το SBSettings. Δεν είναι καθόλου βαρύ για τον λόγο που είπαι και ο Nik75 δηλαδή δεν υπερφορτώνεις το SB με πολλά εικονίδια, παρά μόνο με 9...
Δεν είναι καθόλου δύσκολο να το βάλεις, απλά τρως λίγο χρόνο με το categories!

#26   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 24/03/2009 - 16:01

κ εγω απο cydia το κατεβασα.αλα οχι το σκετο inav.εχει κανα 5αρι μεσα .αν δεν βγαλατε αυτο που βγαζει 5 εικονιδια ι καθε σειρα δεν θα κατσουν τα βελακια στο σοστο ονομα του φακελου.

#27   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2009 - 18:24

μολις το περασα πολυ καλο και κυριως κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα μεχει τωρα themes..

και κυριως ενα THANKS στον Μάνο ακα ac3 για το πολυ απλο στη χρηση manual που εγραψε.  :)

ps. στο πρωτο sceen που διχνει το εικονηδιο με το iphone ,μεσα στην οθονη γραφει και σε σας "1" η παιχτηκε καμια bugia σε μενα? :P

#28   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 18:49

Αυτο ειναι το πιο ωραιο οταν βγαζει νουμερα εκει μεσα ειναι οι αναπαντητες που εχεις!!!!

#29   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2009 - 21:22

ναι δε το προσεξα πως ειναι οι αναπαντητες στην αρχη νομιζα πως εννοει "iphone = No1" χαχα

#30   sndev

sndev

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2009 - 12:39

Quote

@nik75:

πιστεύω ότι το έκανε ο ίδιος επειδή του άρεσε... γούστα είναι αυτά

@tol:

blank icons(ή καλύτερα webclips, απλά τα λέω εγώ blank icons γιατί θεώρησα ότι θα με καταλάβετε καλύτερα) είναι κάποια εικονίδια που σου εγκαθιστά μόνο του το θέμα και είναι διάφανα. Δηλαδή άμα κρατίσεις πατιμένο κάποιο εικονίδιο και αρχίσουν να "χορεύουν" τότε θα δεις ότι υπάρχουν πάρα πολλά εικονίδια που είναι διάφανα. βάλε 10 από αυτά σε κάθε μια από τις 8 σου σελίδες και μετά βάλε το κανονικό εικονίδιο και είσαι μια χαρά  ;)

Η διαφορά μεταξύ blank icons και webclips είναι ότι τα blank icons είναι εικονίδια τα οποία μπορείς να τα βρείς μέσω cydia και είναι κενά εντελώς, και άμα τα πατήσεις δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Τα webclip μπορεί να τα δημιουργήσει ο καθένας κάνοντας bookmark μια blank page στον Safari. Αυτά όμως αν πατήσεις απάνω τους σε βάζουν στο Safari σε κενή σελίδα.



Ελπίζω να βοήθησα,

-aC3


μμμ έχω λοιπόν το εξής πρόβλημα

αν πατήσω κάπου πιο πάνω η πιο κάτω ανοίγει ο safari. Άρα φταίει ότι έχω webclip σωστά?
black icon που βρίσκω? η πως φτιάχνω ώστε να τα αντικαταστήσω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες