Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iNav (spectacular winterboard theme)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 25/03/2009 - 14:37

Στο cydia φιλε. Εχει κ ετοιμα κ με το iblank icon μπορεις να φτιαχνεις ενα ενα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   lewnidas_

lewnidas_

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2009 - 15:55

Quote

Λοιπόν θα σας γράψω έναν οδηγό ώστε να έχετε ΤΈΛΕΙΟ το iNav



[move]iNav Guide[/move]

  ~ Κατεβάστε από το Cydia το iNav

  ~ Εάν δεν είχατε από πριν το Categories, θα σας έχει εγκατασταθεί

  ~ Τώρα μπείτε στο Categories και κάντε 2 φακέλους, ο ένας θα πρέπει να λέγεται Games και ο άλλος Apps(εάν και δεν παίζει ρόλο, μπορείτε να κατατάξετε εσείς τις εφαρμογές σας όπως σας βολεύει αλλά πρέπει να υπάρχουν μόνο 2 φάκελοι)

  ~ Βάλτε όλες τις εφαρμογές σας μέσα στο App και στο Games με εξαίρεση:

      -Phone

      -Text

      -Mail

      -Safari

      -iPod

      -Photos

      -Games

      -Apps

     (-Settings)

  ~Τώρα βάλτε σε κάθε σελίδα 10 blank icons και μετά από τα 10 blank icons βάλτε 1 από τα εικονίδια που αφήσαμε έξω, κατά προτίμηση με τη σειρά που τα έγραψα παραπάνω, εάν θέλετε να scrollάρετε με τη σειρά.

  ~Βάλτε 3-4 blank icons στο Dock και μετά από αυτά βάλτε τα Settings.

  ~Λογικά θα σας έχουν περισέψει 5-6 blank icons. Εγώ δεν τα έσβησα, αλλά δεν νομίζω να χρειάζονται σε κάτι.

  ~Πάμε στο Apps και μπένουμε στο WinterBoard.

  ~Διαλέγουμε το No Undocked Ιcon Labels και το iNav (πρέπει να είναι τοποθετημένα με τη σειρά που είπα.)

  ~Συγχαρητήρια, τα κατάφερες επιτυχώς(ελπίζω) να βάλεις το iNav όσο πιο "σωστά" μπορεί να μπεί!



~aC3




Θα παρακαλούσα εάν χρησιμοποιήσετε αυτόν τον οδηγό κάπου αλλού, να μου δώσετε τα credits και να μην τον παρουσιάσετε ώς δικό σας


ΑΨΟΓΕΣ οι ηδηγίες σου φίλε μου!!!!
Είδα το theme, μου άρεσε, ακολούθησα βήμα-βήμα αυτά που λες και το έστησα με την πρώτη.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

#33   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 25/03/2009 - 17:59

Quote

Quote

@nik75:

πιστεύω ότι το έκανε ο ίδιος επειδή του άρεσε... γούστα είναι αυτά

@tol:

blank icons(ή καλύτερα webclips, απλά τα λέω εγώ blank icons γιατί θεώρησα ότι θα με καταλάβετε καλύτερα) είναι κάποια εικονίδια που σου εγκαθιστά μόνο του το θέμα και είναι διάφανα. Δηλαδή άμα κρατίσεις πατιμένο κάποιο εικονίδιο και αρχίσουν να "χορεύουν" τότε θα δεις ότι υπάρχουν πάρα πολλά εικονίδια που είναι διάφανα. βάλε 10 από αυτά σε κάθε μια από τις 8 σου σελίδες και μετά βάλε το κανονικό εικονίδιο και είσαι μια χαρά  ;)

Η διαφορά μεταξύ blank icons και webclips είναι ότι τα blank icons είναι εικονίδια τα οποία μπορείς να τα βρείς μέσω cydia και είναι κενά εντελώς, και άμα τα πατήσεις δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Τα webclip μπορεί να τα δημιουργήσει ο καθένας κάνοντας bookmark μια blank page στον Safari. Αυτά όμως αν πατήσεις απάνω τους σε βάζουν στο Safari σε κενή σελίδα.



Ελπίζω να βοήθησα,

-aC3




μμμ έχω λοιπόν το εξής πρόβλημα



αν πατήσω κάπου πιο πάνω η πιο κάτω ανοίγει ο safari. Άρα φταίει ότι έχω webclip σωστά?

black icon που βρίσκω? η πως φτιάχνω ώστε να τα αντικαταστήσω?

Ναι αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα...
Blank Icons βρίσκεις μέσω cydia αλλά αν δεν κάνω λάθος μπορείς να έχεις μόνο 30 Blank Icons...
Εμείς χρειαζόμαστε 83-84  ;)

Edit: τελικά φτιάχνεις όσα θες, απλά πρέπει να σβήσεις χειροκίνητα 90-95 icons και να φτίαξεις άλλα 85
@lewnidas_:
ευχαριστώ και χαίρομαι που βοήθησα  ;D

#34   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 25/03/2009 - 18:48

Update:
Και τα blank icons ειναι webclips...

#35   nickzilla

nickzilla

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2009 - 20:16

Παιδιά μπορεί κάποιος να πει ακριβώς πως βάζουμε τα blank icons?

και αν δοθλεύει το θέμα σε 2.2

#36   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 25/03/2009 - 20:45

Οταν θα κατευασεις το inav θα περασει κ μονο του τα blank. Αλα αν θες εχει μεσα το cydia μεχρι κ 100 ετοιμα icons.κανε search κ θα τα βρεις

#37   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2009 - 21:15

Σε firmware  2.2 παίζει;;

#38   geeksada

geeksada

    Member

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2009 - 21:56

Quote

Σε firmware  2.2 παίζει;;


Φυσικα, δεν διαφερει σε κατι απο τα αλλα themes.

#39   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2009 - 22:21

παιδια και εγω το εβαλα χθες και δν μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα και πολυ ομορφο μεν αλλα εχει πολλα ακομη για να γινει  καλο.δυσχριστο και αβολο κατα την αποψη μου  :-\ δεν αξιζε ο κοπος που το εβαλα και ο κοπος που πρεπει να κανο για να επαναφερω το προηγουμενο θεμα που ειχα

#40   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 25/03/2009 - 22:28

Quote

παιδια και εγω το εβαλα χθες και δν μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα και πολυ ομορφο μεν αλλα εχει πολλα ακομη για να γινει  καλο.δυσχριστο και αβολο κατα την αποψη μου  :-\ δεν αξιζε ο κοπος που το εβαλα και ο κοπος που πρεπει να κανο για να επαναφερω το προηγουμενο θεμα που ειχα

Θα μπορούσες να αιτιολογίσεις γιατί είναι δυσχρηστό και άβολο?
Και οκ θέλει λίγη ώρα για να μπεί αλλά γιατί κοπιάζεις για να το βγάλεις?
Το θέμα έχει απίστευτες δυνατότητες, κάτι που ο creator του θέματος δεν έχει καταλάβει κατά την άποψή μου...
αν είχα χρόνο θα το έκανα ένα ωραίο Modify :'(

#41   mustang

mustang

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2009 - 04:49

Επίσης να συμπληρώσω ότι μπορείτε να φτιάξετε όσα blank icons θέλετε με το iblank μέσω cydia....

#42   Yiappi

Yiappi

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2009 - 08:20

Συμφωνώ πως δεν είναι και τοσο wow το theme. Μεγα λάθος (πρόβλημα) είναι το γεγονός ότι αν πατήσεις σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, σου ανοίγει το safari και αυτό γιατί τα κενά εικονίδια έχουν πάντα Link στο www.iblanc.com. Επίσης άλλο πρόβλημα το γεγονός ότι για να πάς στα apps πρέπει να πάς τελευταία σελίδα για να βρείς το εικονίδιο. Θα ήταν καλύτερα αν μπορούσες να πάς πατόντας και στην λίστα στην πρώτη σελίδα. Θέλει δουλειά. Όμορφη ιδέα αλλά καθόλου βολικό theme.

#43   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 26/03/2009 - 16:33

Quote

Συμφωνώ πως δεν είναι και τοσο wow το theme. Μεγα λάθος (πρόβλημα) είναι το γεγονός ότι αν πατήσεις σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, σου ανοίγει το safari και αυτό γιατί τα κενά εικονίδια έχουν πάντα Link στο www.iblanc.com. Επίσης άλλο πρόβλημα το γεγονός ότι για να πάς στα apps πρέπει να πάς τελευταία σελίδα για να βρείς το εικονίδιο. Θα ήταν καλύτερα αν μπορούσες να πάς πατόντας και στην λίστα στην πρώτη σελίδα. Θέλει δουλειά. Όμορφη ιδέα αλλά καθόλου βολικό theme.

Μου εξηγεις γιατι πολυ απλα δεν βαζεις το apps στην πρωτη σελιδα???
Δλδ το να ψαχνετε 9 σελιδες για να βρειτε 1 εφαρμογη και τωρα που εστω ξεραιτε που ειναι δεν σας αρεσει???

#44   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 26/03/2009 - 22:07

Quote

Quote

Συμφωνώ πως δεν είναι και τοσο wow το theme. Μεγα λάθος (πρόβλημα) είναι το γεγονός ότι αν πατήσεις σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, σου ανοίγει το safari και αυτό γιατί τα κενά εικονίδια έχουν πάντα Link στο www.iblanc.com. Επίσης άλλο πρόβλημα το γεγονός ότι για να πάς στα apps πρέπει να πάς τελευταία σελίδα για να βρείς το εικονίδιο. Θα ήταν καλύτερα αν μπορούσες να πάς πατόντας και στην λίστα στην πρώτη σελίδα. Θέλει δουλειά. Όμορφη ιδέα αλλά καθόλου βολικό theme.


Μου εξηγεις γιατι πολυ απλα δεν βαζεις το apps στην πρωτη σελιδα???

Δλδ το να ψαχνετε 9 σελιδες για να βρειτε 1 εφαρμογη και τωρα που εστω ξεραιτε που ειναι δεν σας αρεσει???
κ γιατι να πατισεις καπου που δεν εχει εικονιδιο?να πατας εκει που θες να μην σε =βγαζει στο safari!!! :o

#45   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 26/03/2009 - 22:28

Quote

Quote

Quote

Συμφωνώ πως δεν είναι και τοσο wow το theme. Μεγα λάθος (πρόβλημα) είναι το γεγονός ότι αν πατήσεις σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, σου ανοίγει το safari και αυτό γιατί τα κενά εικονίδια έχουν πάντα Link στο www.iblanc.com. Επίσης άλλο πρόβλημα το γεγονός ότι για να πάς στα apps πρέπει να πάς τελευταία σελίδα για να βρείς το εικονίδιο. Θα ήταν καλύτερα αν μπορούσες να πάς πατόντας και στην λίστα στην πρώτη σελίδα. Θέλει δουλειά. Όμορφη ιδέα αλλά καθόλου βολικό theme.


Μου εξηγεις γιατι πολυ απλα δεν βαζεις το apps στην πρωτη σελιδα???

Δλδ το να ψαχνετε 9 σελιδες για να βρειτε 1 εφαρμογη και τωρα που εστω ξεραιτε που ειναι δεν σας αρεσει???
κ γιατι να πατισεις καπου που δεν εχει εικονιδιο?να πατας εκει που θες να μην σε =βγαζει στο safari!!! :o

+1... Ούτως η άλλως τα εικονίδια είναι το λιγότερο τεράστια... πως γίνεται να "αστοχήσεις"?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες