Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[Solved] Need to JB


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 14/04/2010 - 15:46

Παιδες καλησπερα,

Μενω Αγγλια κ εχω το iphone 3g με verion 3.0 και επειδη γυρναω μονιμα Ελλαδα θελω να το κάνω JB. Το προβλημα ειναι πως ενω κατεβασα το blackrain μου λεει οτι λειπει ενα αρχειο dll απο το pc μου. Σκεφτομαι οτι πρεπει να το κανω update se 3.1.2 και μετα με το blackrain. Το θεμα ομως ειναι πως οταν το βαζω στο itunes μου λεει να το κανει σε 3.1.3. Μηπως μπορει καποιος απο σας να μου προτεινει μια λύση? Σας παραθετω τι μου γραφει στο General->About :

Version: 3.0(7A341)
Model: MB489B
Modem Firmware: 04.26.08

Αμα θελετε να μαθετε κατι αλλο ρωτηστε με. Σας ευχαριστω για το χρονο σας .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/04/2010 - 15:51

ενας οδηγος ειναι αυτος: http://www.iphonehel...hone-os-30-301/ με τον οποιο μπορεις να κανεις jb στην εκδοση που βρισκεσαι.ενας αλλος μινι οδηγος απο εμενα ειναι σε αυτο το topic: http://www.iphonehel...ταση-του-cydia/ διαλεγεις και παιρνεις.επισης και πολυ σημαντικο.τι λογισμικο τρεχει ο υπολογιστης σου και ποια εκδοση iTunes εχεις?

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 14/04/2010 - 15:52


#3   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 16:00

Και θα μπορεί να κάνει unlock αν το κινιτό είναι αγορασμένο απο Αγγλία;

Σύμφωνα με αυτό μπορεί να κάνει downgrade την baseband 05.12.01 μόνο με bootloader 5.08 με το ultrasnow:

http://www.iphonehel..._0

Sorry Πάρης νόμιζα πως του έδωσες οδηγό για την 3.1.3 αφού είναι 3G! Sorry και πάλι! Φίλε μου ισχύουν όσα γράφει ο Παρης παραπάνω!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 14/04/2010 - 16:02


#4   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 14/04/2010 - 16:07

Εχω περασει τα windows 7 και itunes 9.1.079

θα κοιταξω τωρα τους οδηγους. Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

#5   jimkap7

jimkap7

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 16:09

εισαι τυχερος φιλε μου (3g, MB, 04.26.08) :P :P

#6   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/04/2010 - 16:11

Το jb στην 3.0 δεν γινεται με blackra1n αλλα με το redsn0w.εφοσον εσυ τωρα εχεις 7 και το τελευταιο iTunes θα πρεπει να φτιαξεις το blackra1n.exe με το blackbreeze ετσι ωστε να υπαρχει συμβατοτητα.διαβασε τους οδηγους αποφασισε τι θες και ρωτα μας πριν κανεις το οτιδηποτε.

#7   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 14/04/2010 - 16:57

Το jb στην 3.0 δεν γινεται με blackra1n αλλα με το redsn0w.εφοσον εσυ τωρα εχεις 7 και το τελευταιο iTunes θα πρεπει να φτιαξεις το blackra1n.exe με το blackbreeze ετσι ωστε να υπαρχει συμβατοτητα.διαβασε τους οδηγους αποφασισε τι θες και ρωτα μας πριν κανεις το οτιδηποτε.



Λοιπον διαβασα τους οδηγους που μου συστησες κ κατεληξα στον 1ο οπου γραφει ο χρηστης Ipodtouch κ ειναι κ με εικονες. Απλα θελω να με διαβεβαιωσεις οτι ειναι το σωστο για να προχωρησω.

#8   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/04/2010 - 17:17

για να ακολουθησεις ομως τον οδηγο του polux πρεπει να εχεις την 3.1.2,εσυ ομως εχεις την 3.0 με αποτελεσμα να μην μπορεις να προχωρησεις.κανε αυτο που λεει ο μινι οδηγος μου για να περασεις την 3.1.2 και μετα ακολουθησε τον οδηγο του polux.

#9   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 14/04/2010 - 18:17

για να ακολουθησεις ομως τον οδηγο του polux πρεπει να εχεις την 3.1.2,εσυ ομως εχεις την 3.0 με αποτελεσμα να μην μπορεις να προχωρησεις.κανε αυτο που λεει ο μινι οδηγος μου για να περασεις την 3.1.2 και μετα ακολουθησε τον οδηγο του polux.



Λοιπον καταλαβα αυτο που ειπες... Κατεβαζω την 3.1.2 τωρα κ θα προχωρησω με DFU για 3,1,2 κ μετα blackrain μεσω του οδηγου του Ipodtouch που ειναι στο πρωτο οδηγο σου.
Σε ευχαριστω ακομα μια φορα... Με το που τελειωσω την διαδικασια θα απαντησω για να κλεισει το θεμα. Σε ευχαριστω.

#10   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/04/2010 - 18:20

Λοιπον καταλαβα αυτο που ειπες... Κατεβαζω την 3.1.2 τωρα κ θα προχωρησω με DFU για 3,1,2 κ μετα blackrain μεσω του οδηγου του Ipodtouch που ειναι στο πρωτο οδηγο σου.
Σε ευχαριστω ακομα μια φορα... Με το που τελειωσω την διαδικασια θα απαντησω για να κλεισει το θεμα. Σε ευχαριστω.

Ενημερωσε μας φιλε μου.Εαν δεν σου βγαλει error μην τρεξεις κανενα quickpwn.Εαν δεν εχεις σημα ειναι επειδη χρειαζεσαι και unlock(μην το ξεχασεις).Ελπιζω τα νεα που θα φερεις να ειναι ευχαριστα.Καλη επιτυχια.

#11   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 14/04/2010 - 18:27

Ειμαι σε κρισιμο σημειο.

στον οδηγο σου λες: 4)βαλε το κινητο σε DFU mode(συνδεσε το κινητο με το pc και πατα home+power μεχρι να δεις το μηλο και μετα ασε το power και συνεχισε να πατας το home μεχρι να το αναγνωρισει το iTunes και το βρει στην κατασταση που πρεπει).

Ερωτηση: (μην γελασεις σε παρακαλω): Το κινητο να ειναι ανοιχτο οταν το συνδεσω κ να πατησω τον συνδυασμο πληκτρων η κλειστο?

#12   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/04/2010 - 18:29

Ειμαι σε κρισιμο σημειο.

στον οδηγο σου λες: 4)βαλε το κινητο σε DFU mode(συνδεσε το κινητο με το pc και πατα home+power μεχρι να δεις το μηλο και μετα ασε το power και συνεχισε να πατας το home μεχρι να το αναγνωρισει το iTunes και το βρει στην κατασταση που πρεπει).

Ερωτηση: (μην γελασεις σε παρακαλω): Το κινητο να ειναι ανοιχτο οταν το συνδεσω κ να πατησω τον συνδυασμο πληκτρων η κλειστο?

Δεν γελαμε ποτε σε τετοιες περιπτωσεις φιλε μου.Ειτε κλειστο ειτε ανοιχτο δεν υπαρχει προβλημα φιλε μου.Μπορεις να το κανεις οπως και αν βρισκεσαι.

#13   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 14/04/2010 - 18:45

Φιλε μου (μου επιτρεπεις να σε αποκαλω ετσι)

Τελειωσα κ αναβαθμισα σε 3.1.2 Τωρα προχωραω με blackrain

#14   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/04/2010 - 18:47

Φιλε μου (μου επιτρεπεις να σε αποκαλω ετσι)

Τελειωσα κ αναβαθμισα σε 3.1.2 Τωρα προχωραω με blackrain

Εννοειτε να μες λες ετσι.Μπορεις να με λες και με το ονομα μου.Παρης λεγομαι.Ολα καλα θα πανε φιλε μου.Μην μου αγχωνεσαι...

#15   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 14/04/2010 - 18:52

Παρη,

Κατεβασα το blackrain απο την επισημη σελιδα παω να το τρεξω κ μου λεει οτι λειπει το ASL.dll απο τον υπολογιστη μου κ δε κανει τπτ οταν παταω rain my phone.
Ποιο πριν ειχεσ γραψει κατι για blackra1n.exe με το blackbreeze αλλα δε το καταλαβα.
Μηπως πρεπει να ακολουθησω το Redsnow τωρα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες