Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τα Apps - Δεν εμφανίζονται στο κινητό


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2009 - 02:23

Γεια σε ολους και παλι..
Ειχα καιρο να μπω και ετσι μπορει να εχω χασει μερικα επισοδια..Επειδι εδο και καιρο ειχα στο iPhone firmware 2.1 αποφασισα να το αναβαθμισω σε 2.2.1 μιας και οι περισοτερρες εφαρμογες τωρα πια δουλευουν για 2.2+. Αφου λειπουν ξαναδιαβασα απο την αρχη ολους τους οδηγους, εκανα Update to firmware apo 2.1 σε 2.2.1 και επειτα εκανα Restore για να καθαρησει το κινητο και εκανα Backup πριν το restore ετσι ωστε να μην χασω επαφες κτλ..
Αφου λειπουν εκανα ολα αυτα, περασα παλι τα τραγουδια,φοτογραφιες και βιντεο. Εkανα Jailbreak με το Quickpwn για την 2.2.1 και εβαλα Cydia,ΟpenSSH,iPhone Tunnel Suite(δεν εχο ασυρματο modem, oποτε συνδεω με USB) κτλ... εκανα Sync. απο το iTunes για ολες αυτες τις εφαρμογες που ειχα. Παρολα αυτα ενω δειχνει στο iTunes οτι μπενουν στο κινητο, στο κινητο δεν εμφανιζονται πουθενα, ουτε στο Springboard( Winterboard τωρα). Πιστευω οτι εχο κανει πατατα με τα permisions αλλα μπορει να ειναι και κατι αλλο. Οποιος μπορει ας με βοηθησει please...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2009 - 02:46

επισης σε μερικα Apps κατα το Sync. μου βγαζει ενα error το οποιο λεει οτι η εφαρμογη δεν ειναι verified..

#3   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 16/03/2009 - 19:39

Μια πιθανότητα είναι οι εφαρμογές να μην είναι συμβατές με την έκδοση 2.2.1. ή να μην έχει γίνει σωστά το Jailbreak.

Η πιο εύκολη λύση είναι να κρατήσεις τις επαφές, μουσική (λογικά την έχεις ήδη στον υπολογιστή σου), και φωτογραφίες και να κάνεις Restore.

#4   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 17/03/2009 - 07:22

γιαυτο το λογο δεν εβαλα ακομα τιν 2.2.1  >:(
δεν την πολυεμπιστευομαι εγω...

#5   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/03/2009 - 23:20

μεχρι τορα εχω κανει restore & jailbreak 4 φορες και το προβλημα εξακολουθει να επιμενει. Επισης τορα παρουσιαστικε και αλλο προβλημα. Οταν κανω jailbreak δεν μπορω να βρω το cydia στο springboard παρολο που κατα την διαρκεια του jailbreak επιλεγω να εγγατασταθει και το cydia  και το installer.

#6   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 14:41

κανενας δεν μπορει να βοηθησει?

#7   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 15:29

Επισης προσπαθησα restore αλλα αυτην την φορα για εκδοση 2.2 αλλα μολις παω για restore se Recovery mode kai DFU mode παντα μου βγαζει error 1013 :(

#8   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/03/2009 - 15:35

1) http://www.iphonehel...opic,655.0.html

2) να μην κάνεις restore from backup

3) reinstall cydia μέσω terminal http://www.iphonehel...opic,399.0.html

4) μείνε στην 2.2.1

#9   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 15:42

Quote

1) http://www.iphonehel...opic,655.0.html



2) να μην κάνεις restore from backup



3) reinstall cydia μέσω terminal http://www.iphonehel...opic,399.0.html



4) μείνε στην 2.2.1

απο οτι ξερω το terminal το βρισκεις μεσω cydia και απο την στιγμη που δεν βρισκω το cydia δεν μπορω να το βαλω.. Διορθωσε με αν εχω λαθος. Ευχαριστω για την απαντηση

#10   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/03/2009 - 15:45

Σωστά. Θα σου λεγα να το έκανες με το terminal του iTunnel αλλά ούτε SSH θα μπορείς να βάλεις για να το κάνεις. Οπότε, με κάποιον απλό browser δες αν υπάρχει ο Cydia.app στο private/var/stash/Applications με permissions 0755.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο προς το παρόν

#11   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 15:47

Quote

Σωστά. Θα σου λεγα να το έκανες με το terminal του iTunnel αλλά ούτε SSH θα μπορείς να βάλεις για να το κάνεις. Οπότε, με κάποιον απλό browser δες αν υπάρχει ο Cydia.app στο private/var/stash/Applications με permissions 0755.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο προς το παρόν


Το μονο που μου ερχετε στο μυαλο ειναι ο Installer. δεν ξερω ομως αν βοηθαει.. Πωωω τα εχω σκατωσει..

#12   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 15:54

Εκανα restore stin 2.2.1 που ειχα και πριν. Να κανω Restore from Backup η να βαλω Set as new phone?  Αν βαλω το 2ο θα χασω τις επαφες, μινιματα,φοτο κτλ?

#13   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/03/2009 - 16:01

Θα χάσεις μηνύματα κ φωτό. Τα άλλα τα ξαναβάζεις. Κάντο εσύ να δεις που είνα ο cydia και μετά κάνεις πάλι restore from backup

#14   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 16:05

Quote

Θα χάσεις μηνύματα κ φωτό. Τα άλλα τα ξαναβάζεις. Κάντο εσύ να δεις που είνα ο cydia και μετά κάνεις πάλι restore from backup

Bασικα εκανα Restore from Backup αλλα απο ενα παλιοτερο backup στο οποιο εχω οτι χρειαζομαι και τοτε το εδειχνε κανονικα το cydia. Θα κανω jailbreak τορα την 2.2.1 με το Quickpwn 2.2.5  να δω αν εμφανιζει το cydia και θα σε ενημερωσω για την προοδο..

#15   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 16:13

Οκ εκανα jailbreak και τωρα βλεπω και το cydia&installer. Απλα θελω αναλυτικες οδηγιες για το τι ακριβως πρεπει να κανω βημα βημα και τι να κατευασω απο cydia. Aλλο προβλημα ειναι οτι δεν εχο ασυρματο router και ετσι δεν μπορω να μπω στο κινητο μεσω WinSCP. Δοκιμασα το iPhone tunnel suite αλλα δεν μπορει να μπει στο κινητο ακομα και αν εχω κατευασει το openSSH απο cydia..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες