Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Blackra1n Problem!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:13

εεε κοίτα, κατα τη γνώμη μου το iPhone είναι και απο μόνο του τηλεφωνάρα ... ακόμα και χωρίς jailbreak λέει πολύ, αλλά το jailbreak στο κάνει και γαμώ τα κινητά ...
κρίμα όντως πάντως ... δοκίμασε αυτό που σου είπα με την κάρτα της AT&T ίσως δουλέψει ... δεν ξέρω κιόλας ...

δεν με εχεις καταλαβει.. ειμαι σε slide for emergency mode!!!! δεν μπορω να κανω τιποτα, δεν το εχω ουτε σαν ipod με wifi κλπ εστω να μπορω να ακουω μουσικη και να παιζω τα games του iTunes.....



@ komitis
εχω win xp home 32bit...

Τελευταία επεξεργασία από: panosgrk7, 17/04/2010 - 19:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:16

το ειχες κανει jailbreak πιο πριν και τωρα ηθελε παλι "make it rain" ή ειναι η πρωτη φορα?

#33   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:16

δεν με εχεις καταλαβει.. ειμαι σε slide for emergency mode!!!! δεν μπορω να κανω τιποτα, δεν το εχω ουτε σαν ipod με wifi κλπ εστω να μπορω να ακουω μουσικη και να παιζω τα games του iTunes.....



@ komitis
εχω win xp home 32bit...


σε έχω καταλάβει απόλυτα ... αυτό σου λέω ... άμα βάλεις την AT&T sim το τηλέφωνο θα ανοίξει (θα φύγει το slide for emergency) και μετά το μόνο που μένει είναι να βάλεις μια άλλη sim και να κάνεις sync ... (αυτό δουλεύει σίγουρα το έχω δοκιμάσει)

#34   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:17

το ειχες κανει jailbreak πιο πριν και τωρα ηθελε παλι "make it rain" ή ειναι η πρωτη φορα?


εφοσων απο τη μανα του ειχε 3.1.3 δεν εκανα jb, διοτι δεν μπορεις να κανεις!

#35   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:17

το ειχες κανει jailbreak πιο πριν και τωρα ηθελε παλι "make it rain" ή ειναι η πρωτη φορα?


η πρώτη φορά είναι που θέλει να το κάνει ... απλά δεν μπορεί γιατί έχει την 3.1.3 ... μάλλον για αυτό κρασάρει το blackra1n ...

#36   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:19

σε έχω καταλάβει απόλυτα ... αυτό σου λέω ... άμα βάλεις την AT&T sim το τηλέφωνο θα ανοίξει (θα φύγει το slide for emergency) και μετά το μόνο που μένει είναι να βάλεις μια άλλη sim και να κάνεις sync ... (αυτό δουλεύει σίγουρα το έχω δοκιμάσει)


α οκ πασο φιλε μου! απλα μου φανηκε πολυ περιεργο να γινεται κατι τετοιο..

όταν ομως βαλω την AT&T θα θελει και activation το κινητο μου?

#37   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:20

όχι ... βάζεις την AT&T φεύγει το slide for emergency και μετά είσαι έτοιμος ... (κάνεις αυτά που σου είπα)

#38   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:22

οποτε περιμενω τη δευτερα για να βαλω credit :P στην prepaid και να αγορασω απο ebay μια sim AT&T........

#39   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:22

ακυρο το προηγουμενο ποστ..εννοουσα unlock οχι jailbreak..sorry..φιλε μου λογικα εχεις την καινουργια baseband και δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τιποτα..δοκιμασε αυτο που σου ειπε ο einsteinick αλλιως υπομονη..

#40   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:26

οποτε περιμενω τη δευτερα για να βαλω credit :P στην prepaid και να αγορασω απο ebay μια sim AT&T........


ακριβώς φίλε ... θέλουν "φόρτιση" ή αναθεματισμένες ...
εγώ το έχω πεί και στην τράπεζα ...
της κάνω της υπαλλήλου, μπορείς να βάζεις κάθε μήνα ξέρω 'γω ένα ποσό απ'την πιστωτική του πατέρα μου? (με την συγκατάθεση του και όλα) και μου κάνει όχι, πρέπει να έρχεσαι να την φορτίζεις ή ο πατέρας σου ...
και της κάνω αν έχεις το Θεό σου "ααα κατάλαβα ... αντί για κάρτα τα @@ μου θα φορτιστούν πάλι"
εννοείται οτι πέθανε στο γέλιο γιατί είχε βγάλει και αυτή μια prepaid και τραβάει το ίδιο ζόρι xD

#41   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/04/2010 - 19:28

ακριβώς φίλε ... θέλουν "φόρτιση" ή αναθεματισμένες ...
εγώ το έχω πεί και στην τράπεζα ...
της κάνω της υπαλλήλου, μπορείς να βάζεις κάθε μήνα ξέρω 'γω ένα ποσό απ'την πιστωτική του πατέρα μου? (με την συγκατάθεση του και όλα) και μου κάνει όχι, πρέπει να έρχεσαι να την φορτίζεις ή ο πατέρας σου ...
και της κάνω αν έχεις το Θεό σου "ααα κατάλαβα ... αντί για κάρτα τα @@ μου θα φορτιστούν πάλι"
εννοείται οτι πέθανε στο γέλιο γιατί είχε βγάλει και αυτή μια prepaid και τραβάει το ίδιο ζόρι xD


αυτα ειναι!!!!! :lol: :lol:




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες