Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Προγραμματισμός για Windows?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Zres

Zres

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2010 - 16:30

Για όσους δεν θέλουν να ταλαιπωρούνται με εγκαταστάσεις σε εικονικό περιβάλλον, απλά μπορούν να κατεβάσουν έτοιμο προεγκατεστημένο snow leopard(.vmx)
Κάντε ενα search στο google με το παρακάτω κείμενο:
MacOSX Snow leopard 10.6.2.0 for VmWare (2010)-included

Δοκιμασμένο απο μένα λειτουργεί άψογα για χρήση του Xcode.
Για όσους θέλουν να κάνουν χρήση του iWork και iLife, δεν το συνιστώ μιας και υπάρχουν κάποια προβλήματα.

Στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Zres, 28/05/2010 - 16:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/05/2010 - 18:08

Ο οδηγός είναι ίδιος με τους άλλους;

#18   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/06/2010 - 09:57

Για όσους δεν θέλουν να ταλαιπωρούνται με εγκαταστάσεις σε εικονικό περιβάλλον, απλά μπορούν να κατεβάσουν έτοιμο προεγκατεστημένο snow leopard(.vmx)
Κάντε ενα search στο google με το παρακάτω κείμενο:
MacOSX Snow leopard 10.6.2.0 for VmWare (2010)-included

Δοκιμασμένο απο μένα λειτουργεί άψογα για χρήση του Xcode.
Για όσους θέλουν να κάνουν χρήση του iWork και iLife, δεν το συνιστώ μιας και υπάρχουν κάποια προβλήματα.

Στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση. ;)



Λειτουργεί σε sse2 επεξεργαστή? Έχω ένα παλιό laptop, και θέλω να εγκαταστήσω OSX, αν γίνεται.... μέχρι τώρα δεν το έχω καταφέρει

#19   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2010 - 10:23

Νομίζω απαιτείται για τα τρέξεις MAC OS SSΕ3 επεξεργαστής.

#20   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/06/2010 - 15:20

Νομίζω απαιτείται για τα τρέξεις MAC OS SSΕ3 επεξεργαστής.


Όχι απαραίτητα.. Έχω βρει εκδόσεις του iAtkos που έχουν ελάχιστες απαιτήσεις sse2. Βέβαια, δεν έχω καταφέρει να το εγκαταστήσω (θέλω η εγκατάσταση να γίνει σε εξωτερικό σκληρό δισκο)

#21   Zres

Zres

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2010 - 08:59

Λειτουργεί σε sse2 επεξεργαστή? Έχω ένα παλιό laptop, και θέλω να εγκαταστήσω OSX, αν γίνεται.... μέχρι τώρα δεν το έχω καταφέρει


Μου λειτουργεί κανονικά σε όποιο intel/AMD Desktop/Laptop το έχω δοκιμάσει.
α)Κάντε google το darwin legacy iso γιατι τό απλο darwin iso δεν μου έτρεχε για amd μηχανήματα.
β)Φροντίστε ο vmware κοινόχρηστος φάκελος να είναι σε αρχική τοποθεσία του σκληρού(π.χ. C:/VMshared) αλλιώς ενδέχεται να μην λειτουργήσει.
γ)Τέλος αναζητήστε το VMware SVGA II display driver for Leopard v1.2.2 που δίνει καλύτερη γραφική συμπεριφορα στο εικονικό λειτουργικό.

Χλωμό πάντως το graphic acceleration (a.k.a Quartz Extreme) να λειτουργήσει σε περιβάλλον vmware μίλησα με τον δημιουργό του display driver και μου ανέφερε πως το παράτησε διότι ήθελε υπερβολικά πολύ reverse engineering. :(

#22   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/06/2010 - 18:42

γ)Τέλος αναζητήστε το VMware SVGA II display driver for Leopard v1.2.2 που δίνει καλύτερη γραφική συμπεριφορα στο εικονικό λειτουργικό.


Έψαχνα κάτι τέτοιο πάρα πολύ καιρό γιατί έχω AMD και δεν μπορούσα να αλλάξω ανάλυση με τίποτα..Thanks!! :D
Αν έχεις και τίποτα για να μπορέσω να μου αναγνωρίσει πάνω απο 1gb ram,γιατί όσο και να βάλω μέχρι ένα αναγνωρίζει και επίσης κάτι για τον ήχο γιατί ψηλό κολλάει

Τελευταία επεξεργασία από: GoS, 29/06/2010 - 18:42


#23   Zres

Zres

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2010 - 23:49

Έψαχνα κάτι τέτοιο πάρα πολύ καιρό γιατί έχω AMD και δεν μπορούσα να αλλάξω ανάλυση με τίποτα..Thanks!! :D
Αν έχεις και τίποτα για να μπορέσω να μου αναγνωρίσει πάνω απο 1gb ram,γιατί όσο και να βάλω μέχρι ένα αναγνωρίζει και επίσης κάτι για τον ήχο γιατί ψηλό κολλάει


Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να δώσω παραπάνω ram ούτε να βελτιώσω τον ήχο.
Ότι ανακαλύψεις κάνω που να αυξάνουν την απόδοση του vmware Snow Leopard θα τις ανακοινώνω εδώ.

#24   john4

john4

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2012 - 00:56

εχω το Adobe flash cs5.5 και εκανα ενα app τι πρεπει να κανω τωρα? το .fla αρχειο δεν μπορω να το παρω και να το εγκαταστησω σε ενα iphone kai na to anebasv sto app store? η μεσω του win pc μου....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες