Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

30 Απριλιου jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kymilou

kymilou

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 17:38

To ipad 3g θα κυκλοφορησει τελικα στις 30 Απριλιου. Τα παιδια της dev-team υποσχεθηκαν jailbreak by the end of this month.
Ας ελπισουμε και για unlock της 05.12.01.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Habo

Habo

    iPH Member

  • 326 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 17:49

εαν δεν δεις μην πιστευεις οτι θα βγει...τοσα εχουμε ακουσει περι jailbreak..αλλα τελικα τιποτα..

#3   kymilou

kymilou

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 18:59

Θα βγει. Το διαβασα στον καφε. :P

#4   Clopyright

Clopyright

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 19:01

Μακαρι μπας και σταματησω να πληρωνω για το ipad

#5   Habo

Habo

    iPH Member

  • 326 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 19:06

δωσμου την πηγη σου..

#6   kymilou

kymilou

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 21:52

Αν ενδιαφερεσαι για την πηγη του καφε , ειναι χρυσος καφες του Λαικου. Αν ενδιαφερεσαι για την πηγη κυκλοφοριας του ipad 3g ,ψαξε στο google. Πληροφορικα το limera1n ειναι κατι που δεν θα βγει τωρα. Αυτο που θα βγει τελος του μηνα θα ειναι για το ipad και θα δουλεψει και για την 3.1.3.Ας ελπισουμε να κανει και unlock. Κατι με spirit ονομαζεται.
Η σιγουρη πηγη μου ειναι 100%, προερχεται απο συγγενικο μου προσωπο απο Αμερικα που εχει καποια connections και εαν εχω λαθος θα βαλω το iphone μου στο ενυδρειο. Το πολυ μεχρι τις 10 του αλλου μηνα, ή εστω μολις κυκλοφορησει το ipad 3g. ΤΕΛΟΣ.
Ο κυριος geo δεν ασχολειται παρα μονο με το PS3. 8)

#7   tsouk

tsouk

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2010 - 23:00

Μακαριιιι! By the way, τι ειναι ο χρυσος καφες του Λαικου???

Επισης επειδη ειδα οτι εισαι απο την Κυπρο, μπορεις να μου πεις αν πετυχες παλιοτερα μια διαφημιση του υπουργειου παιδειας [με ενα παιδι που επαιρνε τα κλειδια αμαξιου απο τον πατερα του και μετα ερχονταν αστυνομικοι στο σπιτι - και καλα για ατυχηματα νεων με αμαξια στην Κυπρο] επειδη ημουν σ αυτην και δεν εμαθα ποτε τι εγινε?

Sorry για το ολιγον τι offtopic απλα παντα ηθελα να μαθω..χεχε!

Πισω στο θεμα μας,αν ειναι ολα ετσι οπως τα λες φιλε μου,ας φορτωσουμε ολοι μαζι τις προπληρωμενες μας για δωρεες! [ με την ελπιδα ζουμε ολες αυτες τις μερες...] :D

#8   kymilou

kymilou

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2010 - 00:02

Ισως εχασα αυτη τη διαφημηση. Ομως σχεδον ολες που αφορουσαν τετοιου ειδους διαφημησεις σκοπο ειχαν να αποτρεπουν τους νεους απο το να παρανομουν. Και τις εκαναν πολυ σοκαριστικες. Μολις ειδα στο site την επιβεβαιωση του geo οτι το limera1n ειναι ψευτικο. Να σου πω την αληθεια... χαρηκα επειδη επιβεβαιωθηκαν οι πληροφορείες μου. Χα.
Πραγματικα αν βγαλουν και unlock θα ειναι μεγαλη επιτυχια. :)

#9   tsouk

tsouk

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2010 - 00:12

Ευχαριστω!

Ναι η αληθεια ειναι οτι σου καναν λιγο την καρδια περβολι...Περιμενουμε επιβεβαιωση και του δευτερου σκελους των πληροφοριων σου για να χαρουμε επιτελους το iphone-ακι μας!

#10   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2010 - 07:11

Τα χουμε ακούσει 1000 φορές αυτά..Παρασκευή και unlock? Άντε να δούμε..

#11   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2010 - 09:23

Καλα ετσι και παιξει κατι τετοιο παμε για παρτυ... εχω μια ερωτηση ομως μιας και δεν το εχω ψαξει πολυ.. η 5.12.01 δεν ξεκλειδωνει με ΚΑΝΕΝΑ τροπο? Ουτε hardware ας πουμε?(sim καρτα και ετσι?) Η λυση παλι του του Τουρκου που προγραμματισε το τσιπ OK, εστω οτι καποιος βρισκει τα μεσα να το κανει, υπαρχει αραγε πουθενα το αρχειο για τον προγραμματισμο της 4.26.08, αν γνωριζει κανεις κατι τον ευχαριστω εκ των πρωτερων...

Cheers

#12   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2010 - 09:53

Φιλε μου δεν θα στο πρότεινα να ανοιξεις τα σωθικά του iphone , απ τη στιγμη μαλιστα που έστω και μεχρι τον Ιουνιο θα χει βγει ΣΙΓΟΥΡΑ ενα untethered j/b για το iphone :blush: . Τωρα όσο για την Παρασκευή είμαι λιγάκι επιφυλαχτικός..

#13   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2010 - 10:28

φούμαρα foumara,υπομονή λέμε!!

#14   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2010 - 11:32

Φιλε μου δεν θα στο πρότεινα να ανοιξεις τα σωθικά του iphone , απ τη στιγμη μαλιστα που έστω και μεχρι τον Ιουνιο θα χει βγει ΣΙΓΟΥΡΑ ενα untethered j/b για το iphone :blush: . Τωρα όσο για την Παρασκευή είμαι λιγάκι επιφυλαχτικός..


Τι να κανω βρε φιλε μου!..εχω βαρεθει ολα αυτα τα fake που παιζουν καθε τρεις και λιγο... και επειδη εχω αρκετες τετοιες συσκευες δικες μου και γνωστων.. θα επρενα το ρισκο να θυσιασω εστω και μια προκειμενου να φτιαξω ολες τις αλλες... αλλα απο οτι βλεπω δεν φαινεται να κυκλοφοραει αυτο το αρχειο πουθενα (baseband firmware) Ας μπορουσα τουλαχιστον να το ξεκλειδωσω και ας μην ηταν jailbrake.. αν και το ενα ειναι αποτελεσμα του αλλου.. :(

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 28/04/2010 - 11:33


#15   Peristianis

Peristianis

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2010 - 13:02

Ρε παιδια καταφερα να κανω jailbreak την 3.1.3 05.12.01 με ενα βιντεο απο το youtube και τωρα εχω 3.1.2 αλλα ειναι locked.υπαρχει καποισ τροπος να το κανω unlock? εχω iphone 3GS

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες