Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Spirit Jailbreak (iPad, iPhone, iPod Touch)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1857 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1846   George13000

George13000

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2010 - 14:27

hello παιδια εχουμε κανα νεο για jail + cydia για την εκδοση 4 ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1847   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 21/08/2010 - 16:38

hello παιδια εχουμε κανα νεο για jail + cydia για την εκδοση 4 ?

φιλε μου δες εδω

http://www.iphonehel...ευθείας-από-τη/

#1848   nikolaos81

nikolaos81

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/08/2010 - 16:42

Καλησπερα παιδια, εχω κανει ολη τη διαδικασια σε windows 7 για ενα ipad. Συγκεκριμενα χρησιμοποιω itunes 9.1.1 αλλά επειδή το ipad εχει εκδοση 3.2.2, οταν τρεχω το spirit μου λεει οτι η εκδοση αυτη δεν υποστηριζεται. Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω?????

#1849   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 30/08/2010 - 18:18

Καλησπερα παιδια, εχω κανει ολη τη διαδικασια σε windows 7 για ενα ipad. Συγκεκριμενα χρησιμοποιω itunes 9.1.1 αλλά επειδή το ipad εχει εκδοση 3.2.2, οταν τρεχω το spirit μου λεει οτι η εκδοση αυτη δεν υποστηριζεται. Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω?????

χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος λογω ipad αλλα αν ισχυει οτι στο iphone θελεις την τελευταια εκδοση του itunes
επισης κανε μια αναζητηση αν το spirit υποστηριζει την 3.2.2 για το ipad

#1850   nikolaos81

nikolaos81

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2010 - 01:55

χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος λογω ipad αλλα αν ισχυει οτι στο iphone θελεις την τελευταια εκδοση του itunes
επισης κανε μια αναζητηση αν το spirit υποστηριζει την 3.2.2 για το ipad


διαβασα οτι μονο με την 9.1 εκδοση του itune παιζει και οντως με νεοτερη εκδοση μου εβγαζε σφαλμα. το προβλημα ειναι στο spirit. παντως εκδοση spirit για 3.2.2 δεν πρεπει να υπαρχει γιατι δε βρηκα κατι.

#1851   antonisvolos

antonisvolos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2010 - 14:09

Καλημέρα σε όλους
Έχω την 3.1.3 kai iphone 3gs( δεν εχω βάλει ios4) (και έιχα κανει jailbrake με το spirit..
Αποφασισα να το κλειδωσω και ξεκινισα να κανω restore όμως μου πεταει error (6) και το iphone είναι se recovery mode και δεν μπορω να κάνω restore
τι ν κάνω? βοηθεια !

#1852   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 14/09/2010 - 17:11

δοκιμασε αν σε βοηθηση αυτο

http://www.iphonehel...__1#entry219830

αλλιως κανε μια αναζητηση στο φορουμ με την λεξη restore και θα σου δωσει οτι προβλημα υπηρξε
στην διαδικασια του restore ισως καποιο απο ολα να σε βοηθηση να το ξεκολλήσεις

επισης ριξε μια ματια εδω
http://www.iphonehel...ότερο-os-pcmac/
μην σε φοβισει που λεει για downgrade η διαδικασια για να περασεις οποιαδηποτε εκδοση λογισμικου εκτος της τελευταιας ειναι η ιδια αρκει να εχεις αρχεια shsh στο cydia αφου η apple υπογραφει μονο την τελευταια και καμμια αλλη

Τελευταία επεξεργασία από: ggian, 14/09/2010 - 17:16


#1853   antonisvolos

antonisvolos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 18:51

καταρχας ευχαριστω για την βοηθεια...Η πρωτη λυση δεν κατεληξε κάπου ,οπότε περιμένω να δοκιμάσω σε άλλο pc για restore και αν ουτε αυτ΄γίνει ίσως δοκιμάσω να κανω reset(2 λεπτα κρατημένα και τ δύο πληκτρα) Η δευτερα λύση δεν καταλαβαίνω τι παίζει...πάντως έχω ανησυχήσει υπερβολικά πολύ καθώς είναι η 3η μέρα χωρις τηλ.

#1854   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 15/09/2010 - 19:47

η δευτερη λυση ειναι ακυρη για σενα αφου θελεις να το κανεις επαναφορα χωρις σπασιμο πλεον λαθος δικο μου
τωρα αυτο που θα δοκιμασεις ειναι να βαλεις το κινητο σε dfu η recovery mode και να κανεις επαναφορα δοκιμασε να κρατησεις το home + power button ταυτοχρονα και μολις σου βγαλει το μηλο με το καλωδιο usb ενωσε το στον υπολογιστη σου κατα προτιμηση σε πισω θυρα usb το itunes θα το δει και θα κανει restore στην τελευταια εκδοση λογισμικου 4.1
θελω να ελπιζω οτι εχεις περασει την τελευταια εκδοση του itunes

#1855   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 15/09/2010 - 20:00

να σε ρωτησω ποιο λογισμικο προσπαθεις να περασεις την 4.1 η καποια αλλη εκδοση; γιατι το λαθος που αναφερεις εχει αναφερθει οτι συμβαινει οταν υπαρχει προβλημα με το αρχειο της εκδοσης λογισμικου οταν εχει τροποποιηθεί και εχει καποιο λαθος

#1856   antonisvolos

antonisvolos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:02

είχε πάνω την 3.1.3 και πηγα να κάνω restore για ν μην είναι jailbrake.Μπήκε μόνο του σε recovery mode και μου πετάει error (6) και δεν μπορω να κάνω restore .εχω δηλαδη ένα νεκρο iphone δεν κάνει τπτ!δεν προσπαθω να βάλω άλλο λογισμικο

#1857   vvaassiilliiss

vvaassiilliiss

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:vasilis112233

Δημοσίευση 15/09/2010 - 23:23

μπορω να κανω jailbreak σε 3.1.3. με iTunes 10 και οχι to itunes 9 που λεει ο οδηγος;

#1858   antonisvolos

antonisvolos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 23:28

Εφτιαξε με restore σε άλλο pc.ευχαριστώ για τη βοήθεια.πλέον είναι κλειδωμένο με 4.1.Αυτό που ήθελα δηλαδή.¨ενα πρόβλημα μόνο δεν μπορω να περάσω τραγουδια στο ipod και φτιάχνω ringtones τ όποία μου περνάει μεσα αλλά δεν ακούγονται.καμιά ιδέα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες