Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G 16GB;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   bks1924

bks1924

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2009 - 23:56

Καλησπέρα σε όλο το forum, είμαι και γώ ένας υποψήφιος αγοραστής της υπέροχης συσκευής και έχω κάποιες απορίες πριν καταλήξω στην αγορά της και θέλω να με βοηθήσετε.

Η συσκευή απο vodafone είναι ξεκλείδωτη για όλες τις sim, για τη cosmote ισχύει το ίδιο (θέλω να αγοράσω μόνο τη συσκευή και στη vodafone έχουν έλλειψη). Διαβάζω στο forum για πιθανή έλευση νέου  iphone το καλοκαίρι,το οποίο αν γίνει να υποθέσω ότι στην Ελλάδα θα έρθει σε κανα χρόνο? Αν είναι να κυκλοφορήσει ταυτόχρονα και στην Ελλάδα να περιμένω λιγάκι. Το firmware 3.0 που αναμένετε το καλοκαίρι στηνμ ουσία ''ξεκλειδώνει'' τη συσκευή και δε θα χρειάζετε πλέον jailbreak? Ευχαριστώ εκ τον προτέρον σε όποιον απαντήσει σε όλα μου τα ερωτήματα και συγνώμη που έιναι πολλά αλλά είναι το κάτι το διαφορετκό απο αυτά που έχω συνηθίσει και αυτό με εξιτάρει περισσότερο στην απόκτηση του μηλόφονου!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/03/2009 - 00:02

1) Το πολύ να καθυστερήσει κανά μήνα από την επίσημη διάθεση στην Αμερική. Αλλά φυσικά υπολόγιζε και την κλασική έλλειψη στα αποθέματα, τις κρατήσεις που θα κάνουν πάρα πολλοί κτλπ κτλπ. Αν έχεις προνοήσει μπορεί να το πάρεις και την πρώτη μέρα διάθεσης. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση για το τί μπορεί να έχει το iPhone 3 (μόνο φήμες, οι οποίες εξιτάρουν ομολογουμένως) οπότε it's your choice

2) Η firmware δεν έχει σχέση με το jailbreak. Απλώς η 3.0 προσφέρει ΠΑΡΑ πολλά και πλέον για να κάνεις jailbreak το σκέφτεσαι διπλά. Γνώμη μου είναι ότι για τους ''απλούς'' χρήστες θα είναι μια χαρά χωρίς jailbreak. Αλλά ΠΑΝΤΑ το jailbreak θα προσφέρει το κάτι παραπάνω ;)

#3   bks1924

bks1924

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2009 - 15:33

Οι φήμες τελικά είναι πολλές, φοβάμαι αντί για καινούργιο iphone next gen δούμε το iphone σε nano edition. Η cosmote το έχει unlock για όλες τις sim? Πρέπει να είμαι προσεκτικός για αυτή μου την αγορά,μέσα σε ένα χρόνο πήρα, 2κινητά,1 tv, 1dslr, 1 laptop kai 1 netbook.Πόσο να κάνει υπομονή και αυτή η γυναίκα μου με τις ιδιοτροπίες μου? ::)

#4   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2009 - 15:46

θα δούμε το καλοκαιράκι.......κοντά είναι..

Οποιαδήποτε ελληνική sim κάνει στο ιφονακι που θα πάρεις είτε από Cosmote είτε από Vodafone

Edit: Πήρες όοοοοολα αυτά ρε θηρίο και η γυναίκα σου δεν σε κρέμασε? μωρε μπράβο ...
Να την χαιρέσαι..

Καμιά αδερφή έχει; :P

#5   bks1924

bks1924

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2009 - 16:17

Άσε που θέλω να δώσω και το netbook για να πάρω άλλο από το πλαίσιο με touch οθόνη! Είναι στα πρόθυρα νευρικής κρίσης όταν ακουσε και για το μηλόφωνο,γύρισε και μου είπε το παίρνεις και το επόμενό σου μετά από ενάμιση χρόνο!!! Λές να περιμένω λιγάκι ή να το χτυπήσω τώρα? Όσο για τις αδερφές τις καπαρωμένες όλες...

#6   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2009 - 16:25

χαχααχαχαχα.. και.... Δεν παντρεύομαι δεν παντρευομαι.......

Κοίτα το τι θα βγεί το καλοκαίρι (αν βγει) δεν ξερει κανεις.
Μόνο φήμες ακούγονται...

Η γνώμη μου είναι ότι με την αλλαγή του firmware σε 3.0 (η πρώτη ουσιαστική αλλαγή στο λειτουργικό) θα έχουμε πολλά από τα οποία μέχρι τώρα κλαιγόμασταν  και θέλαμε άρα όντως δεν θα υπάρχει η ''ανάγκη'' για Jaibreak.

Άρα με πολλά φτιαγμένα με το καινούργιο O.S. τι μένει να αλλάξει σε hardware?

Φήμες λένε για μπαταρία, καινούργια οθόνη άντε και κάμερα μεγαλύτερης ανάλυσης.

Αν πιστεύεις ότι αν όντως βγουν όλα αυτα σε καινούργια συσκευη και θα κλαις και θα αρρωσταίνεις που δεν την έχεις (γιατι εντάξει μεταξύμας το έχει και ένα δίκαιο η γυναίκα σου  :P :P :P ) τότε περιμενε τις εξελίξεις

Από την αλλή : δεν πας να το πάρεις τώρα πριν η  wife αλλάξει γνώμη;

#7   bks1924

bks1924

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2009 - 22:29

Εγραψα μία δήλωση το ν.105 που λέει να πάρω το iphone και να μην αγοράσω κινητό για ενάμιση χρόνο. Σε περίπτωση που βγεί καινούργιο iphone έχω τη δυνατότητα να πουλήσω το παλιό και να αγοράσω το καινούργιο.εεε,αυτό το τελευταίο δε το δέχεται και δε ξέρω τι να κάνω?

#8   bks1924

bks1924

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/03/2009 - 00:37

Νααιιι, τα κατάφερα,το απέκτησα και πλέον καλως ήρθα στο forum




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες