Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορίες/Προβλήματα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
128 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/08/2008 - 10:36

Παιδια εγω ειχα ξεκλειδωσει το ipod touch με το ziphone οπου μετα εκανε εγκατασταση απο μονο του το installer και το bosstool....
επειδη ειδα απο post οτι το ziphone δεν εχει βγαλει ακομα προγραμμα για jailbreak του iphone 3G (ετσι δεν ειναι;) το ξεκλειδωσα με το QuickPwn και εχω καποιες αποριες...
το cydia τι ακριβως ρολο παιζει και ποια η διαφορα του με το installer; τι ειναι καλυτερο να κανω για το iphone μου;
χρειαζεται και το cydia sources οπως το installer κ σε γενικες γραμμες πως λειτουργει;
η σελιδα του iphonehellas.gr που εχει "μαζεμενες" ολες τισ καλες sources βρισκουν εφαρμογη και στο cydia;
Ευχαριστώ 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/08/2008 - 10:39

o cydia στην εκδοση 2.0.χ ειναι πιο πληρης απο τον installer που ειναι buggy και αδειος  :P
ο cydia με sources λειτουργει

#3   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/08/2008 - 11:07

επομενως δηλαδη το installer δεν ειναι και πολυ χρησιμο εικονιδιο απ΄οτι καταλαβα...να το διαγραψω ή μπορει να προσφερει κατι που το cydia δεν μπορει;

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/08/2008 - 11:18

ασε τον ιnstaller, χωρο δεν πιανει και στο μελλον ισως αναβαθμιστει

#5   psiout

psiout

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2008 - 16:15

Καλησπέρα παιδιά και από μένα. Ακούστε εγώ τί έπαθα προσπαθώντας να ακολουθήσω τις οδηγίες που υπήρχαν παραπάνω. Ενώ είχα φτάσει στο βήμα που φαίνεται ο ανανάς στην οθόνη του  iphone στην μέση της αλλαγής του firmware κολλάει το pc και μένει στην μέση βέβαια και η εγκατάσταση. Το pc είναι καλό και δεν έχει παρουσιάσει ποτέ ξανά κάτι τέτοιο. Άρα έγινε κάτι με QuickPwn. Οπως καταλαβαίνεται έχασα 2 χρόνια από την ζωή μου γιατί λέω άμα μείνει στην μέση το firmware την μαμήσαμε. Δώξα το θεό μετά από ένα restore έπαιξε αλλά μέχρι να γίνει αυτό είχα πάθει και 3 εγκεφαλικά. Καμιά ιδέα από τί μπορεί να προκλήθηκε αυτό. Για να ξέρω μην τυχών και την επόμενη φορά τα πράγματα γίνουν μη αναστρέψιμα...

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/08/2008 - 16:48

ποιος ξερει.
Οταν κατεβασες το quickpwn το εκανες unzip με το προγραμμα των windows? Ειναι σημαντικο αυτο γιατι εγω το εκανα unzip με το 7zip και ενω το προγραμμα ετρεχε κανονικα (οπως πιστευα) το τηλεφωνο κολλουσε μετα και αλλα περιεργα. Οταν το ξανακατεβασα και χρησιμοποιησα το built in των windows το προγραμμα ηταν ΑΛΛΙΩΣ.  ???  Παραξενευτηκα παρα πολυ με την διαφορα αυτη με ενα απλο ξεζιπαρισμα αλλα τι να πεις..προσεξε μηπως φταιει αυτο

#7   EOZ

EOZ

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2008 - 23:05

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα! Δεν μπορώ να βρω το iPhone1,2_2.0.2_5C1_Restore.ipsw. Είμαι σε netcafe βοήθεια!!!

#8   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/09/2008 - 23:32

iPhone Firmware IPSW Files

#9   chrisantz

chrisantz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2008 - 18:52

Καλησπέρα σας!

Το πρωί έκανα το quickpwn  και όλα καλά, εβαλα και το CUTEFTP 8 και ολα πάλι καλά.... ελλα που δεν μπορω να φτιαξω φακέλους για να ξεχωρίσω τις εικόνες μου!!! 

Προσπάθησα να βάλω εικόνες στην κάμερα .. από το ftp έβλεπα ότι έμπαιναν αλλά στο iphone  στο φάκελο camera roll δεν είχε περάσει τπτ... μπορεί κάποιος να μου πει που θα μπορέσω να φτιάξω δικούς μου φακέλους και να βάζω εικόνες που θέλω και να μπορώ να τις βλέπω κ στο Iphone?

#10   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2008 - 21:14

Quote

Καλησπέρα σας!



Το πρωί έκανα το quickpwn  και όλα καλά, εβαλα και το CUTEFTP 8 και ολα πάλι καλά.... ελλα που δεν μπορω να φτιαξω φακέλους για να ξεχωρίσω τις εικόνες μου!!! 



Προσπάθησα να βάλω εικόνες στην κάμερα .. από το ftp έβλεπα ότι έμπαιναν αλλά στο iphone  στο φάκελο camera roll δεν είχε περάσει τπτ... μπορεί κάποιος να μου πει που θα μπορέσω να φτιάξω δικούς μου φακέλους και να βάζω εικόνες που θέλω και να μπορώ να τις βλέπω κ στο Iphone?


ξέχνα το να κάνεις drag and drop μεσω SSH

το iphone μέσω του itunes δημιουργεί databases σε δικά του τύπου αρχεία για τις φωτο που βάζεις , και έτσι δεν μπορεις να κάνεις drag and drop

μπες στο /private/var/mobile/Media/Photos και θα τα δεις

μονο μέσω itunes θα μεταφέρεις εικόνες

#11   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2008 - 21:17

Μέσω itunes συνγχρονίζεις τους φακέλους που θες με το iphone και είσαι έτοιμος. Απλά πας στην καρτέλα photos και επιλέγεις τι θα συγχρονίσεις...

#12   EOZ

EOZ

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2008 - 00:42

Ρε παιδιά εγώ τρέχω το quickpwn κανονικά το iphone 3g κανονικά updated σε v2.0.2 και δεν μπορώ να βρω το αρχείο .....restore.ispw!!!

Βοήθεια, είμαι σε netcafe δεν έχω internet στο pc μου!!!

#13   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/09/2008 - 08:54

Quote



Εδώ είναι τα όλα τα IPSW (iPhone 1st gen + iPhone 3G)

#14   frostman

frostman

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2008 - 13:56

Παιδια helppp παω το τρεξω το quikpwn  και μου βγαζει application error. Πριν 4 μερες ετρεχε κανονικα στο ιδιο pc και μετα απο format που του εκανα βγαζει αυτο το error. Ξερει κανεις τι παιζει? μηπως θελει κατι ακομα για να τρεξει?

#15   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2008 - 14:21

Κάνε επανεγκατάσταση και ίσως λυθεί το πρόβλημα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες