Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορίες/Προβλήματα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
128 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   chroneer

chroneer

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2008 - 02:57


Δεν έχω πειράξει ποτέ το αρχείο MobileInstallation , κάνω Install κανονικά από το Αpp store και cyndia , απλά
δεν μου δουλεύει το update από App store , πρεπει να κάνω delete την εφαρμογή και install ξανά.

Με επιλογή manual τελειώσε το backup χωρίς να βγάλει το error , αυτό το error το βγάζει όταν πάει να κάνει backup μετά από sync. (το iphone 2g είναι ακόμα σε 2.0.1 με iTunes 8)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   spoos

spoos

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2008 - 16:03

καλησπερα σε ολους
ακολουθησα την διαδικασια του jailbreak σε iphone 8gb απο την vodafone και ολοκληρωθηκε με επιτυχια.
στην συνεχεια ομως δν λειτουργουσε η λειτουργια ''phone''.δν μπορουσα να παρω τηλεφωνο και να δω τις κλησεις μου.ετσι αναγκαστηκα να κανω restore...
τι μπορει να φταει?να ξαναεπιχειρησω το jailbreak η θα εχω παλι προβλημα?

#33   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2008 - 18:48

ξανακανε χωρις προβλημα.καποιο θα εμφανιστηκε αλλα αμα κανεις restore μη φοβηθεις καντο jailbreak.

#34   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/11/2008 - 10:37

Καλημερα αν μπορει καποιος να με βοηθησει, ειχα FW1.1.4 και εκανα με Qickpwn αναβαθμηση.. στο 2.1 το προβλημα ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι στα κινεζικα. Τι να κανω ????
Σας ευχαριστω πολυ

#35   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2008 - 20:53

τι εννοεις κινεζικα?εχει αλλαξει η γλωσσα?

#36   gtsia

gtsia

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:GwgosSs

Δημοσίευση 24/11/2008 - 14:08

Ενω εκανα update στο trivial lite μου εβγαλε μηνυμα ολοκληρωστε την ενημερωση μεσω του υπολογιστη σας και κολλησε το κινητο και δεν αναβε!!
Πατησα το power + home για να κανει reset αλλα παλι τιποτα !!
Δειχνει τον ανανα ενα κυκλο στο κεντρο να γυριζει και βγαζει ενα ηχο ντλικ αλλα δεν γινεται τιποτα!!
Τι μπορω να κανω???
Βοηθηστε με παιδια!!

#37   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/11/2008 - 15:27

κοίτα στο faq το τόπικ με τίτλο 'κόλλησε το iPhone'

#38   giannisfr

giannisfr

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2008 - 15:45

Kατ'αρχας καλησπερα σε ολο το τεαμ.....
ειναι η πρωτη μου φορα που ποσταρω ενα θεμα..λογο του οτι μεχρι στιγμης τα ειχα καταφερει μια χαρα με αυτο το τετραπερατο εργαλειο ονοματι iphone.
Αρχικα να σας δωσω μια οικονα απο την προσωπικη μου συσκευη...
Στα χερια μου λοιπον εχω ενα iphone 3G ελληνικοτατο...σε FW 2.1 το οποιο την περασμενη εβδομαδα υπεσθει ενα ωραιοτατο και μεχρι προ λιγο πετυχημενο jailbreak μεσω QuickPwn 2.1.
Οπως σας αναφερα παραπανω ολο δουλευαν ρολοι μεχρι εχτες(με εξερεση τις μικροκαθυστερησεις στο load των apps)...
απο εχτες λοιπον οταν παω να ανοιξω καποιο app..π.χ τον safari η τον cydia την ωρα που κανει το main loading κρασαρει με αποτελεσμα να με πεταει στο springboard ξανα και ξανα....
Θελω την γνωμη οσον αφορα το παρπανω προβλημα!!ειμαι σε απογνωση!

Υ.Γ: Στη συσκευη εχει εγκατασταθει bossprefs ,το αναφερω επειδη μεσω αυτου εχεις την δυνατοτητα να ενεργοποιησεις το "disable apple app killswitch" το οποιο εχει ενεργοποιηθει στη παραπανω περιπτωση.
Επισης εχω δουλεψει και SSH αν αυτο θα μπορουσε να σας βοηθησει.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ!







Λογο της επικαιρης αφιξης της 2.2 ειπα να την αλλαξω αλλα και παλι το προβλημα παραμενει ιδιαιτερα στον cydia!
Μια γνωμη σας θα μου ηταν αρκετα χρησιμη...
Ευχαριστω!

#39   donbaltades

donbaltades

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:donbaltades

Δημοσίευση 27/11/2008 - 20:06

παιδια βοηθειαααααααα.................εκανα restore..update στο 2.2 κ μετα guickpwn κ μολις τελειωσε κ εκανε επανεκινηση του κινητου εμεινε στην αρχικη οθονη....το κανω restart κ παλι κολλαει εκει....κ μολισ το συνδέω στον υπολογιστη μου το διαβαζει σαν εξωτερικο δισκο κ μενει εκει...κ το itunes δεν το βγαζει σαν συνδεδεμενο....
τι θα κανωωωωωωωω??

#40   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2008 - 20:35

βαλτο σε recovery(κλεισε το κινητο και ανοιξε το πατωντας το power & home button ) και θα σου δειξει μια εικονα διαφορετικη.τοτε το itunes θα το αναγνωρισει και θα σου πει οτι ειναι σε recovery τελος κανε restore.

#41   yiannisag

yiannisag

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2008 - 12:50

Καλημέρα παιδιά! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Ενώ έσπασα την 2.1. με απόλυτη επιτυχία, τώρα κάνω λήψη και αποσυμπίεση το win2.2 αλλά κάτι έχω κάνει στα vista και δεν μου το αποσυμπιέζει σωστά. Πιό είναι το σωστό αρχείο για αποσυμπίεση... και πως θα το ορίσω για να μην έχω προβλήματα... Ευχαριστώ!!!

#42   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/11/2008 - 12:54

Όταν λες win2.2 ελπίζω να εννοείς το quickpwn2.2
Tί εννοείς ποιό είναι το σωστό αρχείο για αποσυμπίεση? Ένα αρχείο κατεβάζεις, το αποσυμπιέζεις και τρέχεις αυτό που βγάζει. Μην ρωτήσεις και συ ποιό είναι το default των Windows  :P Έχει απαντηθεί καμια δεκαριά φορές σε κάθε θέμα

#43   yiannisag

yiannisag

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2008 - 13:00

Σ' ευχαριστώ που απαντάτε ΑΜΕΣΑ... Το κατεβάζω και όταν το αποσυμπιέζω με βγάζει στο iTunes... Πρέπει να έχω ορίσει για αποσυμπίεση το iTunes... Κάπου διάβασα για κάποιο άλλο... Αλλά δεν το θυμάμαι και που θα το βρώ?

#44   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/11/2008 - 13:12

Ρώτησες δεν άντεξες :P

Δεξί κλικ->Αποσύμπιεση (extract)
Αν δεν στο βγάλει κατεβάζεις κάποιο πρόγραμμα αποσυμπίεσης (winRar, 7zip etc)

#45   yiannisag

yiannisag

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2008 - 14:40

Ναί... Δεν άντεξα, αλλά δν έκανα τίποτα. Τα παρατάω... Κάποια στιγμή θα ξαναασχοληθώ. Πάντως ευχαριστώ πολύ!!! Δεν έχουμε όλοι τις γνώσεις σας...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες