Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Χάλασε η υποδοχή ακουστικών...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   AlfistaFotis

AlfistaFotis

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Twitter:@alfistafotis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/05/2010 - 16:43

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα το πρωί, μάλλον, χάλασε η υποδοχή των ακουστικών στο τηλέφωνο. Κάνει διακοπές και θέλει μετά λίγο πίεση για να τα αναγνωρίσει. Προφανώς, το πρόβλημα είναι στο υλικό, λογικά, λόγω φθοράς της υποδοχής. Υπάρχει κάποια εύκολη και σχετικά γρήγορη λύση??(εκτός από το να πάρω νέο τηλέφωνο :) )

Υ.Γ. Το τηλέφωνο είναι εντός εγγύησης, αλλά το πίσω καπάκι είναι φθαρμένο...

Ευχαριστώ προκαταβολικώς!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosnikos22

nikosnikos22

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2010 - 16:51

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα το πρωί, μάλλον, χάλασε η υποδοχή των ακουστικών στο τηλέφωνο. Κάνει διακοπές και θέλει μετά λίγο πίεση για να τα αναγνωρίσει. Προφανώς, το πρόβλημα είναι στο υλικό, λογικά, λόγω φθοράς της υποδοχής. Υπάρχει κάποια εύκολη και σχετικά γρήγορη λύση??(εκτός από το να πάρω νέο τηλέφωνο :) )

Υ.Γ. Το τηλέφωνο είναι εντός εγγύησης, αλλά το πίσω καπάκι είναι φθαρμένο...

Ευχαριστώ προκαταβολικώς!


το θεμα στην υποδοχη ακουστικων που λες εχει 2 παραγοντες. ο ενας ειναι τα ακουστικα και το αλλο ειναι η υποδοχη των ακουστικων. εχεις ελεγξει τα ακουστικα? εχεις βαλει αλλα να δεις αν κανει το ιδιο προβλημα? αν ναι τοτε εχεις προβλημα στην υποδοχη. η υποδοχη βρισκετε σε μια καλωδιοταινια που συνδεει τα ακουστικα-το + - της εντασης-το πληκτρο mute και το home button(on-off).

Γνωμη μου ειναι οτι αν εισαι εντος εγγυησης πρεπει να το πας να στο κοιταξουν. Οσο για την φθορα ειναι λογικο χωρις θηκη να σου φθαρει αν δεν εχεις προστατευτικο. Κακως δεν εχεις κατα την γνωμη μου. (Το αυθεντικο πισω καπακι κανει 99€ να ξερεις.)

Γνωμη μου ειναι να το πας εκει που το πηρες στην εγγυηση σου. ειναι μια λυση που πιστευω ειναι η πρωτη λυση. Τωρα αν δεν βγαλεις ακρη τα ξαναλεμε.. Εδω ειμαστε..

#3   AlfistaFotis

AlfistaFotis

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Twitter:@alfistafotis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/05/2010 - 17:59

το θεμα στην υποδοχη ακουστικων που λες εχει 2 παραγοντες. ο ενας ειναι τα ακουστικα και το αλλο ειναι η υποδοχη των ακουστικων. εχεις ελεγξει τα ακουστικα? εχεις βαλει αλλα να δεις αν κανει το ιδιο προβλημα? αν ναι τοτε εχεις προβλημα στην υποδοχη. η υποδοχη βρισκετε σε μια καλωδιοταινια που συνδεει τα ακουστικα-το + - της εντασης-το πληκτρο mute και το home button(on-off).

Γνωμη μου ειναι οτι αν εισαι εντος εγγυησης πρεπει να το πας να στο κοιταξουν. Οσο για την φθορα ειναι λογικο χωρις θηκη να σου φθαρει αν δεν εχεις προστατευτικο. Κακως δεν εχεις κατα την γνωμη μου. (Το αυθεντικο πισω καπακι κανει 99€ να ξερεις.)

Γνωμη μου ειναι να το πας εκει που το πηρες στην εγγυηση σου. ειναι μια λυση που πιστευω ειναι η πρωτη λυση. Τωρα αν δεν βγαλεις ακρη τα ξαναλεμε.. Εδω ειμαστε..

Τα ακουστικά δουλεύουν άψογα σε άλλη συσκευή. Το πρόβλημα είναι στην επαφή.Ξέχασα να αναφέρω ότι, το νίκελ δαχτυλίδι στην υποδοχή δεν υφίσταται πλέον, "φαγώθηκε". Χρειάζεται να πιέζω συνεχώς το βύσμα προς τα αριστερά...Επειδή είναι θέμα φθοράς, λογικά θα το βγάλουν εκτός εγγύησης, είναι και σπασμένο οπότε...Όσον αφορά τις θήκες, η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν τις συμπάθησα γιατί ποτέ δεν με βόλεψαν.

#4   nikosnikos22

nikosnikos22

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2010 - 03:05

Τα ακουστικά δουλεύουν άψογα σε άλλη συσκευή. Το πρόβλημα είναι στην επαφή.Ξέχασα να αναφέρω ότι, το νίκελ δαχτυλίδι στην υποδοχή δεν υφίσταται πλέον, "φαγώθηκε". Χρειάζεται να πιέζω συνεχώς το βύσμα προς τα αριστερά...Επειδή είναι θέμα φθοράς, λογικά θα το βγάλουν εκτός εγγύησης, είναι και σπασμένο οπότε...Όσον αφορά τις θήκες, η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν τις συμπάθησα γιατί ποτέ δεν με βόλεψαν.



Φιλε μου βολευουν δεν βολευουν ειναι για καποιο λογο. ειναι κριμα να εχουμε ενα τοσο ακριβο κινητο και να το γδερνουμε... και το θεμα ειναι οτι δεν ειναι αποσπομενο ωστε να το αλλαζεις οποτε θες... τελος παντων αυτο ειναι αλλο θεμα..

Τωρα στο θεμα μας εγω νομιζω πως το θεμα σου ειναι η καλωδιοταινια... Ειμαι 99% σιγουρος... Πρεπει να το πας εκει που το πηρες να δεις τι θα σου πουν για την εγγυηση αφου την εχεις... εαν δεν τα βρειτε λογικα πρεπει να αλλαξεις καλωδιοταινια... Μια λυση ειναι να το κανεις μονος σου που θελει λιγη μαστορια και το αλλο ειναι να απευθυνθεις σε καποιον που ξερει η σε μαγαζια οπως το 9volto. Για οποια βοηθεια και απορια μην διστασεις...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες