Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G - No WiFi και χαμένες κλήσεις


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2008 - 11:57

Πήρα το iPhone 3G του father και με winpwn το έκανα jailbreak. Πέρασα αρκετές εφαρμογές και όλα πάνε ρολόι για μερικές μέρες...Ξαφνικά άρχισαν τα παράπονα (απο τον μαλωμένο με την τεχνολογία father). Χαμένες κλήσεις, κολλήματα και η μπαταρία κρατάει 1 μέρα max! Παράδειγμα το αφήνει φορτισμένο το βράδυ και το πρωί είναι κάτω απο την μέση...

Αφου δοκίμασα να κλείσω WiFi, 3G, Bluetooth κτλ... Το πρόβλημα με την μπαταρία και τις χαμένες κλήσεις δεν λύθηκε. Όταν λέω χαμένες κλήσεις εννοώ οτι ενώ παίρνει κάποιος τηλέφωνο δεν ακούγεται τίποτα! Απλά εμφανίζεται 1 αναπάντητη μόλις το κλείσει.... Κάνω Delete Network Settings και αφου δεν βγήκε άκρη κάνω Delete all data. Το κινητό δεν άνοιγε μετα απο το delete και κολλούσε στην αρχική οθόνη με το μήλο. Restore λοιπόν σε 2.02 πάλι! Ανοίγει κανονικά αλλα δεν έχει Wifi. Δεν είναι επιλέξιμο και γράφει No WiFi. Το πρόβλημα της μπαταρίας είναι γενικό ΟΚ... θα λυθεί... Αυτό με το WiFi το έχουν αρκετοί απ οτι είδα και αναφέρεται σε πολλά sites ως grayed wifi και αν θυμάμαι καλά σε παλαιότερη έκδοση βοηθούσε το iBooter...

Τώρα όμως με το 3G; Τι κάνουμε; Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2008 - 12:45

Παραξενο. Ισως ειναι bug της 2.0.2 αν κ εμενα δεν μου συμβαινει. Περιμενε μεχρι την Παρασκευη που θα βγει η νεα εκδοση

#3   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2008 - 13:22

Το πραγματικά παράξενο είναι οτι έχει συμβεί σε αρκετό κόσμο...Επίσης παλαιότερα το "προνόμιο" αυτό το είχε όπως έλεγαν το ziphone γιαυτό και βγήκε το περίφημο τότε wifi fix. Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα...
Τώρα όμως με το 3G;

Υπάρχει και η λύση της επιστροφής για αντικατάσταση όμως...ή μήπως όχι?

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2008 - 13:26

Nαι υπαρχει αυτη η λυση αν και δεν ξερω κατα ποσο θα στο δεχτουν για αντικατασταση. Μπορεις να δοκιμασεις βεβαια. Θυμισου να κανεις restore πριν τους το πας

;)

#5   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2008 - 13:56

Τόσο γκαντέμης πια. Θα το παλέψω λίγο ακόμα και αν δεν βγάλω άκρη restore και πίσω στην vodafone... Anyway..

Thanks κ σε άλλον να μη συμβεί...

#6   macaronas

macaronas

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2008 - 00:03

σχεδόν τα ίδια προβλήματα εχω και εγω αλλά με 2G κινητό!!

τι κάνουμε τώρα;

Η ιστορία ξεκίνησε με με το ziphone, ενω φαινόταν μια χαρά (software, apps κτλ) η μπαταρία είχε διάρκεια 3 κλήσεις (ανα  μέρα), το σήμα του WiFi έχει πέσει στο 1/4 της αποδοσεις του και μου παρουσίαζε ξαφνικές επανεκκινήσεις η συσκευή.

Τώρα εχω περάσει με Pwnage σε 2.1 και πάλι ενώ ολα (software, apps) λειτουργούν ρολόι, η μπαταρια δεν εχει αντοχή, το σήμα στο WiFi ειναι χάλια, και το κινητό κλείνει απο μόνο του καμιά φορά την ώρα που μιλάω.

Αν εχει κάποιος καμία ιδέα ας βοηθήσει !!

:'(

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/09/2008 - 00:05

Υποτιθεται αυτα τα προβληματα τα λυνει η 2.1

Δοκιμασε να την περασεις αν και θα περιμενεις να βγει το jailbreak αν εισαι σε windows

#8   macaronas

macaronas

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2008 - 00:17

Quote

Υποτιθεται αυτα τα προβληματα τα λυνει η 2.1

Δοκιμασε να την περασεις αν και θα περιμενεις να βγει το jailbreak αν εισαι σε windows


δουλευω σε Macintosh τώρα, τι εννοείς να την περάσω; αφού την πέρασα ήδη την 2.1.
Μήπως να κάνω ενα restore απο το iTunes με original firmware;

#9   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/09/2008 - 00:18

Ουπς σωστα, υποτιθεται τα λυνει αυτα τα προβληματα η 2.1

Τωρα εσυ αν τα χεις ακομα.... δεν ξερω... μηπως δεν εκανες καλα jailbreak... Ξαναδοκιμασε αν δεν βαριεσαι

#10   macaronas

macaronas

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2008 - 17:14

Απο οτι διάβασα το πρόβλημα λύνεται με το ibooter αλλα δεν καταλαβαίνω πως λειτουργεί ......πρέπει να παω κάπου να μου το φτιάξουν

#11   mafias

mafias

    Advanced Member

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2008 - 19:30

Παιδία το iPhone 2G μου, δεν καλεί (καλεί αλλά δεν με ακούμε, ούτε τους ακούω) οι εφαρμογές δεν λειτουργούν και η μουσική μου δεν βρίσκεται (και αυτά συνεχίζονται και μετά τον συγχρονισμό).

Α, έχω και τα ίδια με την μπαταρία όπως λέτε και παραπάνω

Edit: Greeklish to Greek




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες