Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

Αγορά iPhone 4 από Αγγλία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
443 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/06/2010 - 14:23

Τίποτα πάλι. Δεύτερη προσπάθεια αγοράς από apple uk και πάλι αποτυχία. Κάνω κανονικά την παραγγελία με πιστωτική (με υπόλοιπο επαρκές) στην διεύθυνσή που πήρα από my-uk-mail και στην αρχή την δέχεται κανονικά αλλά μετά από μισή ώρα μου λέει ότι ακυρώθηκε. Μπορεί να βοηθείσει κανείς;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/06/2010 - 14:37

Τίποτα πάλι. Δεύτερη προσπάθεια αγοράς από apple uk και πάλι αποτυχία. Κάνω κανονικά την παραγγελία με πιστωτική (με υπόλοιπο επαρκές) στην διεύθυνσή που πήρα από my-uk-mail και στην αρχή την δέχεται κανονικά αλλά μετά από μισή ώρα μου λέει ότι ακυρώθηκε. Μπορεί να βοηθείσει κανείς;



στειλε μου pm πως βαζεις την διευθυνση, και καταρχας εχεις επιλεξει billing-shipping ιδια διευθυνση δηλαδη την διευθυνση τις αγγλιας?

παντος εμενα απο εχθες εφυγε η θηκη απο το applestore και μου στειλανε εμαιλ αποστολης


Order Shipped

Dear ------- ----------,

We are pleased to advise you that your Apple Store order W94291290 has been dispatched by mail and will be delivered to your shipping address.

The expected postal time for your order is 3 business days. This is an estimated lead time only and may vary slightly. As your order is being delivered by post there is no tracking available.

Please allow 3-4 days to receive your Invoice. Please note, your Invoice will be sent to you by e-mail and is not included with your delivery.


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 24/06/2010 - 14:39


#48   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 16:58

Υπαρχει αλλος τροπος για αγορα απο Apple Store εκτος απο το my uk mail οπου πρεπει να πληρωσουμε και εκει συνδρομη μηνιαια η ετησια??

#49   lefterism7

lefterism7

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TENTEN

Δημοσίευση 25/06/2010 - 10:34

ρε παιδια κι εγω το ιδιο προβλημα εχω.παραγγειλα το iphone απο uk applestore και διευθυνση αποστολης εβαλα τη διευθυνση μιας φιλης μου που ειναι αγγλια.σημερα το πρωι ειχε ακυρωθει η παραγγελια.ξερει κανεις τι συμβαινει?

#50   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2010 - 10:52

ρε παιδια κι εγω το ιδιο προβλημα εχω.παραγγειλα το iphone απο uk applestore και διευθυνση αποστολης εβαλα τη διευθυνση μιας φιλης μου που ειναι αγγλια.σημερα το πρωι ειχε ακυρωθει η παραγγελια.ξερει κανεις τι συμβαινει?

Στο Billing Address ποια χωρα εβαλες?

#51   lefterism7

lefterism7

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TENTEN

Δημοσίευση 25/06/2010 - 10:54

[quote name='Panar' date='25 June 2010 - 09:52 AM' timestamp='1277455922' post='199318']
Στο Billing Address ποια χωρα εβαλες?
στο BILLING επειδη δεν μου βγαζει ελλαδα εβαλα ιταλια.αω βαλω αγγλια μου ζηταει ταχ κωδικο.παιζει ρολο αυτο?

#52   lefterism7

lefterism7

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TENTEN

Δημοσίευση 25/06/2010 - 10:56

τωρα με τα χρηματα απο την πιστωτικη τι γινεται?θα μου επιστραφουν?εχω προπληρωμενη απο κυπρου

#53   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:00

Μα φιλε μου πως ειναι δυνατον να επιβεβαιωσουν την πιστωτικη σου καρτα αν βαλεις αλλη χωρα εκτος απο την Ελλαδα??? Απο την στιγμη που εχεις ελληνικη πιστωτικη ΠΡΕΠΕΙ να βαλεις χωρα Ελλαδα για να γινει η ταυτοποιηση! Γι αυτο τον λογο γινεται η ακυρωση. Διοτι επιβεβαιωνουν τα στοιχεια της πιστωτικης τα οποια προφανως ειναι λαθος!!
Παραγγελια απο το Apple Store UK δεν γινεται εκτος αν εχεις πιστωτικη καρτα σε μια απο τις χωρες που εμφανιζονται στην λιστα στο "Billing Address"

Επισης δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα "ΑΝ θα σου επιστραφουν τα χρηματα" , διοτι απ οτι καταλαβα δεν εχει γινει ΚΑΝ χρεωση στην πιστωτικη σου..Μην ανησυχεις.

Τελευταία επεξεργασία από: Panar, 25/06/2010 - 11:01


#54   lefterism7

lefterism7

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TENTEN

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:02

τωρα με τα χρηματα απο την πιστωτικη τι γινεται?θα μου επιστραφουν?εχω προπληρωμενη απο κυπρου

#55   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:03

Μα φιλε μου πως ειναι δυνατον να επιβεβαιωσουν την πιστωτικη σου καρτα αν βαλεις αλλη χωρα εκτος απο την Ελλαδα??? Απο την στιγμη που εχεις ελληνικη πιστωτικη ΠΡΕΠΕΙ να βαλεις χωρα Ελλαδα για να γινει η ταυτοποιηση! Γι αυτο τον λογο γινεται η ακυρωση. Διοτι επιβεβαιωνουν τα στοιχεια της πιστωτικης τα οποια προφανως ειναι λαθος!!
Παραγγελια απο το Apple Store UK δεν γινεται εκτος αν εχεις πιστωτικη καρτα σε μια απο τις χωρες που εμφανιζονται στην λιστα στο "Billing Address"

Επισης δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα "ΑΝ θα σου επιστραφουν τα χρηματα" , διοτι απ οτι καταλαβα δεν εχει γινει ΚΑΝ χρεωση στην πιστωτικη σου..Μην ανησυχεις.

Επισης δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα "ΑΝ θα σου επιστραφουν τα χρηματα" , διοτι απ οτι καταλαβα δεν εχει γινει ΚΑΝ χρεωση στην πιστωτικη σου..Μην ανησυχεις.

#56   lefterism7

lefterism7

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TENTEN

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:03

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!

#57   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:06

Μα φιλε μου πως ειναι δυνατον να επιβεβαιωσουν την πιστωτικη σου καρτα αν βαλεις αλλη χωρα εκτος απο την Ελλαδα??? Απο την στιγμη που εχεις ελληνικη πιστωτικη ΠΡΕΠΕΙ να βαλεις χωρα Ελλαδα για να γινει η ταυτοποιηση! Γι αυτο τον λογο γινεται η ακυρωση. Διοτι επιβεβαιωνουν τα στοιχεια της πιστωτικης τα οποια προφανως ειναι λαθος!!
Παραγγελια απο το Apple Store UK δεν γινεται εκτος αν εχεις πιστωτικη καρτα σε μια απο τις χωρες που εμφανιζονται στην λιστα στο "Billing Address"

Επισης δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα "ΑΝ θα σου επιστραφουν τα χρηματα" , διοτι απ οτι καταλαβα δεν εχει γινει ΚΑΝ χρεωση στην πιστωτικη σου..Μην ανησυχεις.



δηλαδη εγω πως παραγγελνω με πιστωτικη καρτα απο ελλαδα;λιγο ελεος ρε παιδια εαν δεν γνωριζετε κατι μην λετε οτι σας κατεβει.

Μονο στο αμερικανικο applestore θελει πιστωτικη καρτα που να εχει γινει εκδοση στις ΗΠΑ.και για ακομη εκει παλι υπαρχει λυση που λεγετε personal shopper :rolleyes: ψαχτε λιγο στο google που ειναι ο καλυτερος σας φιλος.

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 25/06/2010 - 11:08


#58   lefterism7

lefterism7

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TENTEN

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:06

το κακο βεβαια ειναι οτι απο την καρτα μου λειπει το ποσο της παραγγελιας.ελπιζω να επιστραφει

#59   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:10

το κακο βεβαια ειναι οτι απο την καρτα μου λειπει το ποσο της παραγγελιας.ελπιζω να επιστραφει


σε προπληρωμενη εχω χασει πολλα λεφτα λογο οτι δεν μου τα εχουν επιστρεψει απο αγορες μεσω ebay.παρτους τηλεφωνο την τραπεζα εννοω και την επομενη φορα billing-shiping address να βαζεις την αγγλικη διευθυνση.

#60   lefterism7

lefterism7

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TENTEN

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:12

δηλαδη υπαρχει περιπτωση η apple να μην μου επιστρεψει το ποσο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες