Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 4 από Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
159 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Stelios1

Stelios1

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:03

Καταρχάς καλώς σας βρήκα. Καινούργιο μέλος και υποψήφιος αγοραστής Iphone 4.

Ένας φίλος μου από Αμερική θα έρθει στην Ελλάδα το καλοκαίρι. Οπότε θέλω να σας ρωτήσω, μπορώ να τον πω να μου φέρει Iphone 4 ή θα έχω θέμα με τα κλειδώματα ?? Υπάρχουν ξεκλείδωτα Iphone στην Αμερική ? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ???

Υ.Γ. Είμαι καινούργιος στην Apple και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα (κλειδώματα κτλ.).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:06

Καλως ορισες Στελιο.

Tα iPhone απο την Αμερικη πωλουνται κλειδωμενα στον παροχο(AT&T) και για να λειτουργησει στην Ελλαδα με οποιαδηποτε sim θα χρειαστει να κανεις jailbreak+unlock.

Ακομα κατι τετοιο δεν υπαρχει και θα το εχουμε λογικα προς το τελος του μηνος οπως εχουν πει οι ομαδες που ασχολουνται με αυτο.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 16/06/2010 - 00:07


#3   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:06

Καταρχάς καλώς σας βρήκα. Καινούργιο μέλος και υποψήφιος αγοραστής Iphone 4.

Ένας φίλος μου από Αμερική θα έρθει στην Ελλάδα το καλοκαίρι. Οπότε θέλω να σας ρωτήσω, μπορώ να τον πω να μου φέρει Iphone 4 ή θα έχω θέμα με τα κλειδώματα ?? Υπάρχουν ξεκλείδωτα Iphone στην Αμερική ? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ???

Υ.Γ. Είμαι καινούργιος στην Apple και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα (κλειδώματα κτλ.).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλε καλοσηρθες στην παρεα μας.Οχι τα αμερικανικα iphone ειναι locked στην at&t

#4   Stelios1

Stelios1

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:08

Φιλε καλοσηρθες στην παρεα μας.Οχι τα αμερικανικα iphone ειναι locked στην at&t


Οπότε παιδιά να μην πω τον φίλο μου να το φέρει από Αμερική ?

#5   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:14

Οπότε παιδιά να μην πω τον φίλο μου να το φέρει από Αμερική ?

εγω λεω να περιμενεις λιγο και να το παρεις απο εδω...

#6   Stelios1

Stelios1

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:16

εγω λεω να περιμενεις λιγο και να το παρεις απο εδω...


Με διπλάσια τιμή όμως... Για αυτό ρωτάω αν θα έχω πρόβλημα. Είναι ευκαιρία τώρα που θα έρθει από αμερική... ::)

#7   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:23

Με διπλάσια τιμή όμως... Για αυτό ρωτάω αν θα έχω πρόβλημα. Είναι ευκαιρία τώρα που θα έρθει από αμερική... ::)

προβλημα δεν θα εχεις.απλα δεν θα κανεις update το τηλ σου αν προηγουμενως δεν εχει βγει unlock για την εκδοση αυτη.

#8   Stelios1

Stelios1

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:28

προβλημα δεν θα εχεις.απλα δεν θα κανεις update το τηλ σου αν προηγουμενως δεν εχει βγει unlock για την εκδοση αυτη.


οκ. Ευχαριστώ. Όποιος άλλος έχει καμία άποψη - πρόταση ή γνωρίζει κάτι άλλο ας μου πει.

#9   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:36

σιγουρα οπως ειπε και ο Κωστας..αν βγει unlock..και στη συνεχεια εισαι αρκετα προσεκτικος..δε θα χεις κανενα προβλημα αλλα θα το χεις στο μυαλο σου συνεχεια..και μπορει να πεις καποια στιγμη αργοτερα δεν επαιρνα ενα factory-unlocked να εχω το κεφαλι μου ησυχο..πολλοι το εχουν πει στο τελος..

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 16/06/2010 - 00:37


#10   Stelios1

Stelios1

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:49

σιγουρα οπως ειπε και ο Κωστας..αν βγει unlock..και στη συνεχεια εισαι αρκετα προσεκτικος..δε θα χεις κανενα προβλημα αλλα θα το χεις στο μυαλο σου συνεχεια..και μπορει να πεις καποια στιγμη αργοτερα δεν επαιρνα ενα factory-unlocked να εχω το κεφαλι μου ησυχο..πολλοι το εχουν πει στο τελος..


Να σας ρωτήσω...τα iphone 4 16gb που πωλούνται 599 δολλάρια (όχι της AT&T με το συμβόλαιο που κάνει 199) δηλαδή 485 Euro είναι ξεκλείδωτα ή όχι ?? :huh:

Τελευταία επεξεργασία από: Stelios1, 16/06/2010 - 00:50


#11   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 16/06/2010 - 01:40

Να σας ρωτήσω...τα iphone 4 16gb που πωλούνται 599 δολλάρια (όχι της AT&T με το συμβόλαιο που κάνει 199) δηλαδή 485 Euro είναι ξεκλείδωτα ή όχι ?? :huh:

Φιλε απο αμερικα ολα locked απ οτι ξερω.Ψαξε απο αλλη χωρα για unlocked πχ ιταλια αγγλια γαλλια

#12   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 16/06/2010 - 02:01

Μετά απο 3 χρόνια και ατελείωτα κατεβατά αναφορών για το συγκεκριμένο θέμα, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω όλους αυτούς που προτιμούν να αγοράσουν ένα νέο iPhone απο την Αμερική αντί να περιμένουν 2 μήνες για να το πάρουν ξεκλείδωτο και έτοιμο για χρήση απο εδώ... Όχι, δεν υπάρχουν ξεκλείδωτα iPhone στο Αμέρικα, όχι, δεν θα το πάρεις "στην μισή τιμή", όχι, δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κανείς ότι όταν θα στο φέρει ο φίλος/θείος/ξάδελφος απο το γιου ες εϊ θα μπείς σε ένα site και θα κατεβάσεις επιτόπου εργαλείο για Unlock. Αυτό που θα συμβεί είναι ότι όταν στο φέρουν θα είναι κλειδωμένο σε αμερικάνικο παροχό, θα διαπιστώσεις ότι τα λεφτά που πλήρωσες για να το αποκτήσεις δεν είναι τα μισά, ούτε τα 2/3, ούτε έστω τα 3/4. Και το χειρότερο, θα το έχεις και θα το βλέπεις. Μόνο. Γιατί δεν θα έχει βγεί ακόμα unlock (και αυτό το τονίζω: άσχετα με το τι λέγεται και ακούγεται, μέχρι να βγεί το iPhone4 και να δούμε reports για πετυχημένα unlocks, τα υπόλοιπα είναι λόγια του αέρα). Και αν είναι πραγματικά άτυχος, όταν θα αρχίσουν να το πουλάνε και εδώ στην Ελλάδα, αυτοί που περίμεναν να έρθει θα παίζουν μαζί του απο την πρώτη στιγμή, ενώ εσύ κατά πάσα πιθανότητα θα το έχεις παρατημένο σε κανα συρτάρι, βλασφημόντας την ώρα και την στιγμή που σου κατέβηκε η ιδέα να το πάρεις απ΄ έξω...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 16/06/2010 - 02:05


#13   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/06/2010 - 08:04

Εχει ειπωθει εκατονταδες φορες το ιδιο πραγμα! Δεν εχετε βαρεθει οι μεν να ρωτατε και οι δεν να απαντατε?

Επειδη δεν ειναι η θεση του εδω, το μεταφερω στο "Ελλαδα", μαζι με τα υπολοιπα παρομοια topic περι iPhone 4.

#14   Stelios1

Stelios1

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 11:06

Εχει ειπωθει εκατονταδες φορες το ιδιο πραγμα! Δεν εχετε βαρεθει οι μεν να ρωτατε και οι δεν να απαντατε?

Επειδη δεν ειναι η θεση του εδω, το μεταφερω στο "Ελλαδα", μαζι με τα υπολοιπα παρομοια topic περι iPhone 4.


Καλώς, ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις. Θα περιμένω μάλλον να το πάρω από Ελλάδα και να το χρυσοπληρώσω. :)

#15   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/06/2010 - 11:14

Πάρε το από Αγγλία, είναι η συμβουλή μου.
Θα είναι στάνταρ ξεκλείδωτο.
Κι εγώ μάλλον κατά εκεί οδεύω, θα είναι πανάκριβο εδώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες