Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 signal issues


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 17:15

Θα βγουν και θα πουν αγοράστε την θηκη μας για να μην κανει γειωση. http://store.apple.c...oduct/MC597ZM/A

Μαρκετινγκ. Μαλακίες.

Τελευταία επεξεργασία από: hostolis, 24/06/2010 - 17:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 22:41





Το παραπάνω λινκ, αποσύρθηκε από το youtube.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 24/06/2010 - 23:21


#33   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2010 - 07:56

Νομιζω οτι βρηκα τη λυση για το σημα...μαυρο για τους δεξιοχειρους...ασπρο για τους αριστεροχειρους...
Προφανως γι αυτο και δεν εχει κυκλοφορησει το ασπρο ακομα...!!! :lol:

#34   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/06/2010 - 08:25

Καλό!!!
Ο Jobs μας δουλεύει και από πάνω...

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  35631.jpg   33,25KB   40 λήψεις


#35   daisy3

daisy3

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/06/2010 - 08:51



τι γινεται ρε παιδια??? ειναι δυνατον?

#36   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/06/2010 - 09:45

Είναι δυνατόν να έκαναν τέτοιο λάθος ρε παιδιά? Άραγε θα μπορεί να φτιαχτεί με κανένα update? Και μας λέει ο jobs να μην το κρατάμε έτσι? Και πες εντάξει όταν μιλάς με bluetooth ή handsfree ή το κρατάς με το αριστερό χέρι χαλαρά στο αυτί είμαστε οκ. Αλλά όταν το κρατάς μπροστά σου και σερφάρεις και παίζεις κλπ με το αριστερό χέρι, αναπόφευκτα τότε ακουμπάς κάτω αριστερά! Πως θα γίνει η δουλεια? Τί να πω. Ελπίζω σε fix...

#37   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/06/2010 - 09:50

Όταν το κυκλοφορούσαν από μπαρ σε μπαρ το είχαν καμουφλάρει για να μοιάζει με 3GS. Έλα ντε που έτσι καμουφλάραν και το bug...

#38   LKLK

LKLK

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 15:12

Το να φτιάχνεις ένα κινητό, να παινεύεις την ομορφιά του (αλουμινιο γύρω γύρω, τζάμι μπρος πίσω) , αν και μερικοί το έλεγαν ασχημο Sony Ericsson όταν το έβγαλε το Gizmodo , και να λές μετά βάλτε του μια θήκη για να μη

1.Σπάει
2.Χάνει σήμα
3.Φαίνεται η εμφανισή του

είναι λίγο παλαβό για όσους δεν είναι Apple Fanboys.

Το καλό είναι που ο S.J. έλεγε ότι δε θα απογοητευτεί ο κόσμος !!!!!

Μακάρι τα επόμενα κομμάτια του φθινοπωρου να έχουν βελτιώσεις ...

#39   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/06/2010 - 17:11



Όλα τα λεφτά...

#40   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:37

" p0sixninja

It would be really funny if the wifi troubles Steve jobs had at WWDC were related to the signal issue "

haha τι είπε το παλικάρι !!!

#41   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 01:20

Μου κάνει εντύπωση το πόσο ηλίθιος είναι ο κόσμος και το πόσο εύκολα και γρήγορα ξεχνάει. Υπάρχει ένα βίντεο στο youtube το οποίο ανέβηκε πριν 2 χρόνια και κάνει επίδειξη ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο τότε νέο iphone 3G! Ψάξτε το λίγο και θα το βρείτε! Μόλις το είδα (σήμερα το πρωί) με έπιασε η περιέργεια και το δοκίμασα στο Motorola V3i που έχω τώρα μέχρι να έρθει το iPhone 4. Μαντέψτε. Έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα (έπεφτε στην 1 μπάρα απο τις 4-5 που είχε και έμενε εκεί για όσο το κρατούσα). Το ξαναδοκίμασα και έκανε ακριβώς το ίδιο. Πήγα σε ένα φίλο και το δοκίμασα στο SE του. Ακριβώς τα ίδια. Σας προκαλώ να το δοκιμάσετε. Βρείτε πού είναι η αντένα στο κινητό σας και κρατήστε το στο χέρι σας έτσι ώστε να καλυφθεί η περιοχή. Επιστρέψτε με τα αποτελέσματα. Ηθικό δίδαγμα! Όταν πιάνεις ένα οποιοδήποτε κινητό στο σημείο που βρίσκεται η αντένα του το σήμα μαμιέται!!! Δεν έχει να κάνει τίποτα με την Apple. Ξεκολλήστε!!!

Δεύτερο σημείο. Το πόσο εύκολα σπάει! Να με συγχωρέσετε αλλά μασάτε υπερβολικά πολύ κουτόχορτο!! Μα είναι δυνατόν να ρίχνεις ένα κινητό 4 φορές στο τσιμέντο και πιθανών σε σημείο "προεπιλεγμένο" το οποίο μπορεί να είχε και εξογκώματα ή πετρίτσες και να μην σπάσει; Μα μου έρχετε να κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο!!! Είναι ποτέ δυνατόν! Γιατί δεν τους στέλνετε mail να το δοκιμάσουν και σε οποιοδήποτε Android κινητό αυτό να δούμε στις πόσες θα γίνει κομματάκια; Και αφού το νέο iphone σπάει τόσο εύκολα και είναι τόσο ευθραυστο σε σύγκριση με τα άλλα κινητά, τότε γιατί δεν το δοκιμάζετε και εσείς να ρίξετε το δικό σας (αφού είναι και πιο ανθεκτικό) 4 φορές στο τσιμέντο να δούμε τι θα γίνει!

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων: Χρησιμοποιώ δεύτερο πρόσωπο πληθυντικού χωρίς να στοχεύω συγκεκριμενα άτομα. To whom it may concern. Δεύτερο δεν είμαι Apple fan boy, και ούτε με πληρώνει η Apple (αλήθεια είναι πολύ ηλίθιο πράγμα να το λέι κάποιος!!). Απλά έχω κοινή λογική, σκέφτομαι, δοκιμάζω και κρίνω.

#42   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 03:32

Μου κάνει εντύπωση το πόσο ηλίθιος είναι ο κόσμος και το πόσο εύκολα και γρήγορα ξεχνάει. Υπάρχει ένα βίντεο στο youtube το οποίο ανέβηκε πριν 2 χρόνια και κάνει επίδειξη ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο τότε νέο iphone 3G! Ψάξτε το λίγο και θα το βρείτε! Μόλις το είδα (σήμερα το πρωί) με έπιασε η περιέργεια και το δοκίμασα στο Motorola V3i που έχω τώρα μέχρι να έρθει το iPhone 4. Μαντέψτε. Έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα (έπεφτε στην 1 μπάρα απο τις 4-5 που είχε και έμενε εκεί για όσο το κρατούσα). Το ξαναδοκίμασα και έκανε ακριβώς το ίδιο. Πήγα σε ένα φίλο και το δοκίμασα στο SE του. Ακριβώς τα ίδια. Σας προκαλώ να το δοκιμάσετε. Βρείτε πού είναι η αντένα στο κινητό σας και κρατήστε το στο χέρι σας έτσι ώστε να καλυφθεί η περιοχή. Επιστρέψτε με τα αποτελέσματα. Ηθικό δίδαγμα! Όταν πιάνεις ένα οποιοδήποτε κινητό στο σημείο που βρίσκεται η αντένα του το σήμα μαμιέται!!! Δεν έχει να κάνει τίποτα με την Apple. Ξεκολλήστε!!!

Ο όρος Design flaw σου λέει τίποτα; Μα είναι δυνατόν να αφήσουν απροστάτευτη την κεραία, και μάλιστα σε σημείο οπου είναι έυκολο να την πιάσει κανείς;
Άσε ρε fanboy.

#43   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 04:59

http://www.wired.com...t=Google Reader
λυνεται με κολλητικη ταινια

Συνημμένα αρχεία



#44   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 26/06/2010 - 08:39

Ο όρος Design flaw σου λέει τίποτα; Μα είναι δυνατόν να αφήσουν απροστάτευτη την κεραία, και μάλιστα σε σημείο οπου είναι έυκολο να την πιάσει κανείς;
Άσε ρε fanboy.

Ο sotos εχει αποδείξει 100δες φορές πως δεν είναι Apple Fanboy.
Μιλάς για 1 ψεγάδι που έχει η καλύτερη συσκευή απ'όλες τις αποψεις;
Εγώ βλέπω πολύ κατώτατες συσκευες από τo iPhone και δεν βλέπω να λες για κανένα ψεγάδι...Που όποια συσκευή και να πάρουμε θα βρούμε πάντως πάνω απο ένα και αρκετά πιο σοβαρά!
Φιλε μου φιλικά πάντα αμα μπήκες εδω στο φορουμ για να βριζεις τον καθένα μας και ειδικα τον soto στην προκειμένη περίπτωση που δεν μίλησε στον αέρα και έφερε κάποια στοιχεία τι να πω...
Και αν θες τόσο πολύ να μιλήσουμε για ψεγάδια ας πω και εγω ενα που το έζησα.
SE X10 έγινε update σε sony Ericsson point και μου το φέρανε μετα απο μισή ώρα και έκανε την διαδικασία εγκατάστασης ακόμη βέβαια χωρίς να είναι στο PC και κοντα στις 2ωρες μετά είδαμε Home Screen.
Δηλαδή αυτό ειναι αμιλητεο ψεγάδι;Έμεινε χωρίς συσκευή 2 ωρες ο ανθρωπος και δεν ξέραμε καν αν θα άνοιγε.
Τέλος πάντω επειδη ξέφυγα, εγω πάντως διαβασα σήμερα το πρωι ποως είναι software flaw και η Apple είπε πως θα το διορθώσει με το iOS 4.01

#45   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 09:56

ρε παιδια δηλαδη μην τρελενεστε....ενταξει....ΧΑΛΑΡΑ....τ bumpers γιατι τα βγαλανε δηλαδη..?και μην πειτε πως οτα ολοι αγορασετε το 4 δεν θα παρετε εστω ενα μαυρο για να το φορεσετε....δεν νομιζω να δωσεις 700Ε και να μην χαλαλισεις 20Ε(δεν ξερω ποσο κανει τυχαιος αριθμος) για να το παρεις..?και στην τελικη η apple δεν εχει βγαλει θηκες στο 3gs 3g....αρα ειχε λογο να το κανει αυτο....
ταπεινη μ γνωμη..
μην με πεις hostoli fanboy δεν ειμαι αλλα και να με πεις οπως το παιδι απο παραπανω π τ ειπε μια χαρα κανεις λαθος....εσυ εχεις το προβλημα και ο οχι εκεινος..

Ο όρος Design flaw σου λέει τίποτα; Μα είναι δυνατόν να αφήσουν απροστάτευτη την κεραία, και μάλιστα σε σημείο οπου είναι έυκολο να την πιάσει κανείς;
Άσε ρε fanboy.

απαντησες μονος σ στην ερωτηση..."απροστατευτο"...διαβασε τ ποστ μ και θα λυθει η απορια σου

Τελευταία επεξεργασία από: 3ftw, 26/06/2010 - 09:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες