Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 signal issues


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 12:55

Η τυχαιότητα του φαινομένου μπορεί να οφείλεται και στον ανθρώπινο παράγοντα, μη το ξεχνάμε αυτό. Η σύσταση/ποσότητα του ιδρώτα του καθενός μας οδηγούς σε διαφορετικές αγωγιμότητες, το ίδιο και η ποσότητα λίπους που τυχόν βρίσκεται εκεί. Οπότε μπορεί σε κάποιους να πιάνει και σε άλλους όχι. Επειδή δεν εμφανίζεται σε όλους το πρόβλημα, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Το βίντεο με το κλειδί το είδαμε όλοι πιστεύω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:13

Από την ατάκα του μήνα "Hold different" περάσαμε στο ότι "Δεν υπάρχει πρόβλημα". Κομανέτσι ο Στίβ.

#63   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:32

Φυσικά, ό,τι τον συμφέρει απαντάει κάθε φορά. Τότε τον συνέφερε να λέει "You are holding it wrong", τώρα τον συμφέρει να λέει "No issues"

Τελευταία επεξεργασία από: hostolis, 28/06/2010 - 13:33


#64   Stamatoulis

Stamatoulis

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:43

sorry κιόλας αλλά γιατί θα πρέπει για το iphone να έχω οδηγίες "καλού κρατήματος"? Ένα κινητό που το λατρεύω κατά τα άλλα, που είναι πανάκριβο, να είναι χειρότερο στο τομέα "τηλέφωνο"¨από την Nokia μπακατέλα που είχα πριν από αυτό; Γιατί να χάνω την κλήση ανάλογά που το κρατάω; Και στην τελική γιατί να είναι το σημείο G που ερεθίζεται, στο κάτω μέρος από όπου το κρατάμε; Δηλαδή τι περιμένανε να το κρατάμε από πάνω; Πάνω έπρεπε να είναι ευαίσθητο στο κράτημα και να πω, OK, δεν τρέχει, κάπου θα έχει μια ευαισθησία, εκεί που είναι δεν με ενδιαφέρει.

Μετά από όλη αυτή τη συζήτηση υποθέτω ότι προφανώς επειδή έχω από την πρώτη μέρα που το πήρα το 3GS πρόβλημα με το σήμα, εγώ κρατάω λάθος το 3GS ένα χρόνο τώρα, αφού φίλοι μου με άλλες συσκευές (όχι iphone) στο ίδιο μέρος με μένα, στην ίδια εταιρία (Vodafone), έχουν σήμα και τους ζητώ να με καλέσουν, ενώ εγώ είμαι δίπλα (για να διαπιστώσω ότι έχουν σίγουρα σήμα) και ακούνε το ηχογραφημένο "ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί" ενώ εμένα το τηλέφωνο είναι με μια γραμμή και βεβαίως αν πάω να πάρω τηλέφωνο μου βγάζει "call failed".

#65   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:58

Η τυχαιότητα του φαινομένου μπορεί να οφείλεται και στον ανθρώπινο παράγοντα, μη το ξεχνάμε αυτό. Η σύσταση/ποσότητα του ιδρώτα του καθενός μας οδηγούς σε διαφορετικές αγωγιμότητες, το ίδιο και η ποσότητα λίπους που τυχόν βρίσκεται εκεί. Οπότε μπορεί σε κάποιους να πιάνει και σε άλλους όχι. Επειδή δεν εμφανίζεται σε όλους το πρόβλημα, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Το βίντεο με το κλειδί το είδαμε όλοι πιστεύω.


ποτέ δεν ανέφερα ότι αποκλείω την ύπαρξη προβλήματος στα προηγούμενα πόστ.
Απλώς προσπαθώ κ εγώ να δω που θα μπορούσε να οφείλεται αν τλκ
όντως υπάρχει..
Αν το πρόβλημα ήταν η γείωση της κεραίας θα αρκούσε η οποιαδήποτε παραμικρή επαφή του χεριού με το μεταλλικό μέρος για να εμφανιστεί το πρόβλημα.
Αυτό είναι ένα ακόμα πράγμα που συνηγορεί στα όσα είπα.
Είναι αλήθεια βέβαια ότι η αντίσταση μπορεί να διαφοροποηθεί από άτομο σε άτομο κ αναλόγως με το περιβάλλον αλλά θα εξακολουθεί να είναι τάξεις μεγέθους μεγαλύτερη από την αντίσταση εισόδου του κυκλώματος+ μιλάμε για τόσο μικρές (επαγόμενες)τάσεις που δεν πιστεύω πως υπάρχει διαφορά...
Αυτά..over and out! Αναμένουμε να δούμε τι θα γίνει γτ είναι πράγματι σοβαρό θέμα.

#66   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 28/06/2010 - 18:17

Πάνω έπρεπε να είναι ευαίσθητο στο κράτημα και να πω, OK, δεν τρέχει, κάπου θα έχει μια ευαισθησία, εκεί που είναι δεν με ενδιαφέρει.


Πριν βγει ένα κινητό στην αγορά περνάει από έλεγχο ( FCC ). Απαγορεύεται να υπάρχει η κεραία στο πάνω μέρος που είναι πιο κοντά στον εγκέφαλο. Γι αυτό την βάζουν στο κάτω μέρος.

#67   xotic

xotic

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/06/2010 - 19:36

Το ίδιο συμβαίνει κ στο 3gs κ πιστεύω σε όλα τα κινητά. Σιγά την ανακάλυψη.
Το σήμα δεν χάνεται τελείως (εκτός αν σε κάποια περιοχή είναι ήδη χαμηλό) απλά χάνονται 2 μπάρες
μόλις πιάσω την συσκευή από ψηλότερο σημείο το σήμα γεμίζει επιτόπου.

#68   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 19:45

Όχι δε συμβαίνει το ίδιο σε όλα τα κινητά. Το πρόβλημα που παρουσιάζεται στα διάφορα βίντεο είναι ότι το ifon4 πάει από full service σε no service όταν ενωθούν οι 2 κεραίες, δεν είναι ότι χάνει 2 γραμμές. Η διαφορά είναι τεράστια.

#69   Mika

Mika

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/06/2010 - 19:46

Βρε παιδια τι γινεται εδω?
καταρχην να πω οτι ειχα ενα 3GS το οποιο αναγκαστηκα για προσωπικους λογους να πουλησω και ναι το "ερωτευτηκα", ναι δεθηκα με αυτο το κινητο, ναι το μετανιωσα...Αλλα δε στραβωθηκα.εβλεπα και τις ελλειψεις που ειχε...Πειτε την αποψη σας ομορφα και ωραια ειναι αναγκη να βριζετε και να προσβαλλετε τον κοσμο?("Μου κάνει εντύπωση το πόσο ηλίθιος είναι ο κόσμος
Να με συγχωρέσετε αλλά μασάτε υπερβολικά πολύ κουτόχορτο").Μην τολμησουμε να πουμε κατι θα πεσετε να μας φατε?τι συμπεριφορα ειναι αυτη?δεν καταλαβαινετε οτι ετσι χανετε το δικιο σας και δειχνετε φανατισμενοι?
Βγηκαν τοσα βιντεο στο νετ, εβγαλε η apple ανακοινωση, τοσα Sites γραψαν για αυτο, ο "θεος" Steve Βγηκε και ειπε κρατα το απο αλλου και θελετε να κλεισουμε τα ματια?
ΜΑΚΑΡΙ να μην ισχυει τπτ τετοιο!
Φιλε animus γραφεις για το hostoli "Φιλε μου φιλικά πάντα αμα μπήκες εδω στο φορουμ για να βριζεις τον καθένα μας και ειδικα τον soto".Να σε ρωτησω φιλικα παντα ο Sotos εχει το δικαιωμα να βριζει δηλ?
Φιλε Soto ολοι αυτοι οι χαρακτηρισμοι που εκανες στο φιλο hostoli ειναι εντελως προσβλητικοι και βγαζουν εμπαθεια και κακια και οντως τον δικαιωνεις για τον fanboy...η κριτικη σκεψη που λες δεν ειναι μονοπλευρη...Βρε ξεκολλειστε λιγο πως κανετε ετσι?λες και σας θιξαμε τι να πω...να ησασταν 10χρονα θα το καταλαβαινα...σεβαστειτε λιγο τα αλλα ατομα εδω μεσα...
Καλοπροαιρετα παντα

#70   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 22:00

για να δουμε

Συνημμένα αρχεία



#71   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 22:43

για να δουμε

Αυτός που έγραψε το άρθρο πρέπει να ψάχνει καλύτερα πριν γράψει κάτι. Το συγκεκριμένο tweet είναι απο τον χρήστη http://twitter.com/ceoSteveJobs που φυσικά όπως γράφει στο Bio: "I don't care what you think of me. You care what I think of you. Of course this is a parody account" (κάντε follow έχουν πολύ πλάκα τα tweets του :P)

#72   bds99

bds99

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 22:53

Βρε παιδια τι γινεται εδω?
καταρχην να πω οτι ειχα ενα 3GS το οποιο αναγκαστηκα για προσωπικους λογους να πουλησω και ναι το "ερωτευτηκα", ναι δεθηκα με αυτο το κινητο, ναι το μετανιωσα...Αλλα δε στραβωθηκα.εβλεπα και τις ελλειψεις που ειχε...Πειτε την αποψη σας ομορφα και ωραια ειναι αναγκη να βριζετε και να προσβαλλετε τον κοσμο?("Μου κάνει εντύπωση το πόσο ηλίθιος είναι ο κόσμος
Να με συγχωρέσετε αλλά μασάτε υπερβολικά πολύ κουτόχορτο").Μην τολμησουμε να πουμε κατι θα πεσετε να μας φατε?τι συμπεριφορα ειναι αυτη?δεν καταλαβαινετε οτι ετσι χανετε το δικιο σας και δειχνετε φανατισμενοι?
Βγηκαν τοσα βιντεο στο νετ, εβγαλε η apple ανακοινωση, τοσα Sites γραψαν για αυτο, ο "θεος" Steve Βγηκε και ειπε κρατα το απο αλλου και θελετε να κλεισουμε τα ματια?
ΜΑΚΑΡΙ να μην ισχυει τπτ τετοιο!
Φιλε animus γραφεις για το hostoli "Φιλε μου φιλικά πάντα αμα μπήκες εδω στο φορουμ για να βριζεις τον καθένα μας και ειδικα τον soto".Να σε ρωτησω φιλικα παντα ο Sotos εχει το δικαιωμα να βριζει δηλ?
Φιλε Soto ολοι αυτοι οι χαρακτηρισμοι που εκανες στο φιλο hostoli ειναι εντελως προσβλητικοι και βγαζουν εμπαθεια και κακια και οντως τον δικαιωνεις για τον fanboy...η κριτικη σκεψη που λες δεν ειναι μονοπλευρη...Βρε ξεκολλειστε λιγο πως κανετε ετσι?λες και σας θιξαμε τι να πω...να ησασταν 10χρονα θα το καταλαβαινα...σεβαστειτε λιγο τα αλλα ατομα εδω μεσα...
Καλοπροαιρετα παντα

Πες ταααααα.............. :D

#73   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 23:12

Βρε παιδια τι γινεται εδω?
καταρχην να πω οτι ειχα ενα 3GS το οποιο αναγκαστηκα για προσωπικους λογους να πουλησω και ναι το "ερωτευτηκα", ναι δεθηκα με αυτο το κινητο, ναι το μετανιωσα...Αλλα δε στραβωθηκα.εβλεπα και τις ελλειψεις που ειχε...Πειτε την αποψη σας ομορφα και ωραια ειναι αναγκη να βριζετε και να προσβαλλετε τον κοσμο?("Μου κάνει εντύπωση το πόσο ηλίθιος είναι ο κόσμος
Να με συγχωρέσετε αλλά μασάτε υπερβολικά πολύ κουτόχορτο").Μην τολμησουμε να πουμε κατι θα πεσετε να μας φατε?τι συμπεριφορα ειναι αυτη?δεν καταλαβαινετε οτι ετσι χανετε το δικιο σας και δειχνετε φανατισμενοι?
Βγηκαν τοσα βιντεο στο νετ, εβγαλε η apple ανακοινωση, τοσα Sites γραψαν για αυτο, ο "θεος" Steve Βγηκε και ειπε κρατα το απο αλλου και θελετε να κλεισουμε τα ματια?
ΜΑΚΑΡΙ να μην ισχυει τπτ τετοιο!
Φιλε animus γραφεις για το hostoli "Φιλε μου φιλικά πάντα αμα μπήκες εδω στο φορουμ για να βριζεις τον καθένα μας και ειδικα τον soto".Να σε ρωτησω φιλικα παντα ο Sotos εχει το δικαιωμα να βριζει δηλ?
Φιλε Soto ολοι αυτοι οι χαρακτηρισμοι που εκανες στο φιλο hostoli ειναι εντελως προσβλητικοι και βγαζουν εμπαθεια και κακια και οντως τον δικαιωνεις για τον fanboy...η κριτικη σκεψη που λες δεν ειναι μονοπλευρη...Βρε ξεκολλειστε λιγο πως κανετε ετσι?λες και σας θιξαμε τι να πω...να ησασταν 10χρονα θα το καταλαβαινα...σεβαστειτε λιγο τα αλλα ατομα εδω μεσα...
Καλοπροαιρετα παντα


Καταρχάς αυτά που είπα για τον ηλίθιο κόσμο και κουτόχορτο δεν αναφερόταν για κανένα εδώ μέσα! Αναφερόταν στα ξενόγλωσσα blog που διαβάζω, και βλέπω τα σχόλια απο τους χρήστες. Συγγνώμη αν διαφωνείς μαζί μου αλλά πραγματικά πιστεύω ότι είναι πέρα για πέρα αλήθεια.
Μετά λύπης μου όμως βλέπω ότι η ίδια αναμάσηση γίνεται και εδώ! Ότι διαβάσουμε το κάνουμε αναπαραγωγή και δεν σκεφτόμαστε αν αυτό που διαβάζουμε είναι καν λογικό!

Τώρα όσο αφορά για το φίλο hostoli (που έτσι κ αλλιώς ούτε γνωριζόμαστε, ούτε χωράφια έχουμε να χωρίσουμε), δεν βλέπω να του κάνεις "παρατήρηση" για την δική του στάση. Ίσως και να είμουν λίγο απότομος αλλά το απαιτούσαν οι περιστάσεις!

Αν παρακολουθείς τα μηνύματά μου στο forum θα δείς ότι είμαι απο τους πλέον "ήπιους" χαρακτήρες και ποτέ δεν "πέφτω να φάω κανένα" και προπαντώς πάντα λέω την άποψή μου με έγκυρα επιχειρήματα. Προφανώς το συγκεκριμένο μήνυμα ήταν λίγο καυστικό αλλά αυτή είναι η άποψή μου και επιμένω σε αυτήν. Αν διαβάσεις προσεκτικά θα δείς ότι έχω επιχειρήματα σε αυτά που λέω και πιστεύω ότι στο τέλος θα δικαιωθώ! Αν έχω άδικο στις 16 Ιουλίου που θα το έχω στα χέρια μου να είστε σίγουροι ότι θα σας το πω.

Ναι, όταν ο άλλος βγάζει βίντεο που ρίχνει το iphone 4, τέσσερις φορές σε τσιμέντο και σπάζει και μετά ο κόσμος βγαίνει και λέει "α είδατε που το γυαλί είναι εύθραυστο" τότε ναι, και ηλίθιος είναι, και μασά κουτόχορτο και δεν σκέφτεται. Γιατί αν δεν ίσχυαν όλα αυτά θα σκεφτόταν "καλά άμα ρίξω οποιοδήποτε κινητό στο τσιμέντο 4 φορές δεν θα σπάσει;" Και δεν θα γινόταν όλη αυτή η αναμάσηση αυτής της ηλιθιότητας.

Τέλος πρέπει να καταλάβεις ότι υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που δεν αντέχεις να ακούς μια βλακεία, και κακά τα ψέμματα ο κόσμος αναμασά ότι ακούσει ή διαβάσει, με αποτέλεσμα να βλέπεις μια κουβέντα η οποία δεν στέκει να γίνεται τούμπανο. Ε ναι τότε ξεσπάς και πρέπει να τα χώσεις λίγο για να ξυπνήσει ο κόσμος.

Φιλικά πάντοτε!

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 28/06/2010 - 23:21


#74   LKLK

LKLK

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2010 - 07:59

Το θέμα του σχεδιασμού έχει να κάνει με την πρωτιά που έχει το Iphone 4 να χάνει το σήμα του απλά και μόνο όταν το ακουμπάς με 1 δάκτυλο στο κάτω αριστερά κενό. Ολα τα τηλέφωνα χάνουν σήμα όταν καλύπτεις την κεραία τους αλλά κανένα αν βάλεις μόνο ένα δάκτυλο . Εκεί είναι η διαφορά.

Φαντάστείτε πως θα ασθάνεται ένας χρήστης Iphone 4 που θα δανείζει το κινητό του (που είναι μουράτο) σε κάποιο γνωστό του για να κάνει ένα τηλέφωνο. Θα παρακαλάει να μη βάλει το δάκτυλό του στο "επίμαχο" σημείο. Τι θα πεις μετά στο φίλο σου που κόπηκε η κλήση? Ότι έβαλες "δάκτυλο" στο τηλεφωνό μου?????

Μικρό το κακό , αλλά αν το είχε κάνει άλλη εταιρεία το λάθος σχεδιασμό θα είχε ακούσει τα πάντα και τα άπαντα.

#75   Mika

Mika

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/06/2010 - 11:02

Soto ως προς το θεμα του πεσιματος δεν ειπα τπτ οπως ειδες...Καλοριζικο το iphone σου και μακαρι να ειναι ολα οκ σε σενα και να μας πεις τις εντυπωσεις σου...σου ξαναλεω οτι η κριτικη σκεψη δεν ειναι μονοπλευρη και καλο θα ειναι να γινεται και για τον τροπο που μιλαμε εδω μεσα...να σκεφτομαστε λιγο πριν..
Μας λες οτι οποιοδηποτε κινητο αν το πιασεις απο την κεραια του θα πεσει το σημα...Μα το θεμα δεν ειναι αυτο αλλα αν το ΠΟΥ ειναι η κεραια του και δημιουργει θεμα οπως στην περιπτωση μας...Αν η κεραια του δικου μου κινητου ειναι σε σημειο που δεν την πιανω τοτε δε με αφορα καθολου αυτο...
Ειπες οτι το αναμασουν και εδω, αρα οι χαρακτηρισμοι σου απευθυνονται και στα εδω μελη...
Να σε ρωτησω κατι...για σενα ολος αυτος ο θορυβος ειναι φτιαχτος?μουφα?τα βιντεο στο νετ, η ανακοινωση της apple και η απαντηση του "θεου" Steve,η αναφορα σε εγκυρα sites (δε μιλαω για τις αντιδρασεις των χρηστων)η ΕΔΩ αναφορα, βλεπε Steve jobs.there is no reception issue.stay tuned?...Για σενα ολα αυτα τι ειναι? "χαζο" θα ηταν να κλεισουμε τα ματια και να μην ειμαστε σε μια αναμονη και μια επιφυλακτικοτητα για το ισχυει...Και αυτο το προκαλει πρωτα πρωτα η ιδια η apple με αυτα που λεει..κανεις απο οσους ενδιαφερονται για το iphone δεν ευχεται να ειναι ετσι...μακαρι να ειναι μην ισχυει τπτ, εγω πρωτη θα χαρω
ειναι δυνατον να λεει ο steve κρατα το αλλιως??δηλ μηπως να το φτιαξει μια κασκα το παλικαρι, να βαλει το κινητο του και να την εχει μονιμα στο κεφαλι του ωστε να μην ερχεται σε επαφη?Ειναι δυνατον να μας λεει παρτε θηκη?και δε θες να πουμε κ τπτ?
Τωρα οσον αφορα τον hostoli σου ζητησε το παλικαρι συγνωμη για το χαρακτηρισμο παρολο που του σουρες τα εξ'αμαξης... τι ειναι αυτα που του ειπες του παιδιου?τι χαρακτηρισμοι ειναι αυτοι?"εχεις κολλημενο μυαλο?δε σκεφτεσαι?"ειναι επιχειρηματα αυτα, πηγαινε στην apple, εσενα περιμενε η apple? ""Ειλικρινά πιστεύεις ότι ολόκληρη Apple περίμενε εσένα τον hostolis να της υποδείξει τα λάθη της;""δηλαδη δεν καταλαβα τι ειναι η apple αλανθαστη η υπερανω κριτικης?Ο hostolis και ο καθε hostolis αγορι μου μπορει να πει την αποψη του.και δεν απαντας στο χαρακτηρισμο που σου εκανε αλλα στην κριtικη για το Iphone...Αν δε θελεις να σε λενε fanboy τοτε μη δειχνεις fanboyισμο με τετοιες απαντησεις...ετσι ΑΚΡΙΒΩΣ μιλανε τα fanboys.
ΥΓ μπορεις να πεις τη γνωμη σου, δε χρειαζεται να προσβαλλεις κοσμο, να κανεις προσωπικες επιθεσεις σε ατομα που δεν ξερεις, να ειρωνευεσαι.με ολα αυτα χανεις το δικιο σου απλως, δειχνεις Fanboyισμο και καλο ειναι θα ειναι οταν ξεφευγουμε να εχουμε το θαρρος να ζηταμε συγνωμη, οπως εκανε και ο hostolis.
Φιλικα παντα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες