Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Προβλημα με blackrain


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 14:23

Εχεις link για την 9.1.1?

iTunes 9.1.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 14:33

Ειμαι στην 9.0.3 και το blackrain μου βγαζει οτι το iTunesMobiledevice2.dll δεν εχει σχεδιαστει καλα ή περιεχει σφαλμα...

Τελευταία επεξεργασία από: Maverick, 24/06/2010 - 14:38


#18   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 14:50

Ειμαι στην 9.0.3 και το blackrain μου βγαζει οτι το iTunesMobiledevice2.dll δεν εχει σχεδιαστει καλα ή περιεχει σφαλμα...

Τρέξε πάλι blackbreeze

#19   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 14:52

ή δες εδω

#20   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 20:04

Τα δοκιμασα ολα και παλι δεν δουλευουν...Βγαινουν errors οτι λειπουν κατι αρχεια...

#21   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:08

δοκιμασε σε αλλο pc για να ησυχασεις.. καποιο προβλημα εχει και μπλοκαρει.. :)

#22   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:31

Δοκιμασα και σε δευτερο υπολογιστη αλλα τιποτα...Μου βγαζει τα ιδια errors,λεει οτι λειπει καποιο .dll αρχειο...Επισης κανει κατα περιοδους και restart μονο του...

Τελευταία επεξεργασία από: Maverick, 24/06/2010 - 21:32


#23   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:38

δοκιμασες να κανεις restore και setup as new.. ή κανεις restore from backup..

#24   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:40

Δεν εκανα restore καθολου γιατι φοβαμαι οτι θα χασω ολες τις εφαρμογες μου...Εχεις καποιο link να κατεβασω την 3.1.2?

Τελευταία επεξεργασία από: Maverick, 24/06/2010 - 21:43


#25   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:44

Οσο και να προσπαθεις με iTunes 9.2 που εχεις δεν προκειται να γινει κατι γιατι δεν ειναι συμβατο το blackra1n.Κανε απεγκατασταση του iTunes με ενα προγραμμα οπως το CCleaner και βαλε μια μικροτερη εκδοση.

#26   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:45

δοκιμασε το παρακατω.. πιστευω να σου λυσει το προβλημα..

Όσοι χρήστες windows αναβάθμισαν το iTunes στην έκδοση 9.1 και είχαν κάνει Jailbreak με το blackra1n στην έκδοση 3.1.2 θα διαπίστωσαν πρόβλημα μετά την αναβάθμιση και συγκεκριμένα θα έλαβαν ένα μήνυμα λάθους ότι λείπει το αρχείο asl.dll όταν θα προσπάθησαν να εκτελέσουν το blackra1n. Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν συναντάται σε χρήστες Mac και σε χρήστες που έχουν κάνει JB με το Pwnage Tool.

Η λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα δόθηκε πολύ γρήγορα από το team του ih8sn0w και είναι η εξής:

Κατεβάστε το blackbreeze κάνοντας κλικ εδώ
Κατεβάστε το blackra1n από το http://www.blackra1n.com. Αν έχετε ήδη το blackra1n.exe στον υπολογιστή σας μπορείτε να παραλείψετε αυτό το βήμα
Εκτελέστε το blackbreeze.exe
Πατήστε πάνω στο “Fix my ra1n” και επιλέξτε το αρχείο blackra1n.exe που έχετε στον υπολογιστή σας. Αφού το κάνετε αυτό, το blackbreeze θα αρχίσει να επιδιορθώνει το blackra1n.
Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία το blackbreeze θα δημιουργήσει ένα νέο αρχείο με το όνομα blackra1n-fix.exe το οποίο και θα κρατήσετε για να το χρησιμοποιείτε πλέον αντί του blackra1n.exe που είχατε πριν. Αυτό σημαίνει ότι είτε αν θέλετε να κάνετε jailbreak είτε αν έχετε ήδη JB το οποίο είναι tethered και πρέπει μετά από κάθε επανεκκίνηση του iPhone να τρέχετε το blackra1n πρέπει πλέον να χρησιμοποιείτε το καινούριο .exe που δημιούργησε το blackbreeze.
Όπως πάντα περιμένω το feedback και τα σχόλιά σας. Θα ήθελα επίσης να μάθω αν το συγκεκριμένο error message εμφανίστηκε σε κάποιον με untethered Jailbreak. :)

πηγη : www.carpenoctum.gr

#27   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:46

Οσο και να προσπαθεις με iTunes 9.2 που εχεις δεν προκειται να γινει κατι γιατι δεν ειναι συμβατο το blackra1n.Κανε απεγκατασταση του iTunes με ενα προγραμμα οπως το CCleaner και βαλε μια μικροτερη εκδοση.

Aν διαβασεις τα προηγουμενα post την εχω διαγραψει τελειως την 9.2 και εχω βαλει την 9.1.1 ...

#28   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:47

Κωστα εαν δεν βγαλει το iTunes 9.2 που εχει δεν προκειται να καταφερει κατι ο φιλος μας.Δεν ειναι συμβατο με αυτη την εκδοση το blackra1n.

#29   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:48

δοκιμασε το παρακατω.. πιστευω να σου λυσει το προβλημα..

Όσοι χρήστες windows αναβάθμισαν το iTunes στην έκδοση 9.1 και είχαν κάνει Jailbreak με το blackra1n στην έκδοση 3.1.2 θα διαπίστωσαν πρόβλημα μετά την αναβάθμιση και συγκεκριμένα θα έλαβαν ένα μήνυμα λάθους ότι λείπει το αρχείο asl.dll όταν θα προσπάθησαν να εκτελέσουν το blackra1n. Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν συναντάται σε χρήστες Mac και σε χρήστες που έχουν κάνει JB με το Pwnage Tool.

Η λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα δόθηκε πολύ γρήγορα από το team του ih8sn0w και είναι η εξής:

Κατεβάστε το blackbreeze κάνοντας κλικ εδώ
Κατεβάστε το blackra1n από το http://www.blackra1n.com. Αν έχετε ήδη το blackra1n.exe στον υπολογιστή σας μπορείτε να παραλείψετε αυτό το βήμα
Εκτελέστε το blackbreeze.exe
Πατήστε πάνω στο “Fix my ra1n” και επιλέξτε το αρχείο blackra1n.exe που έχετε στον υπολογιστή σας. Αφού το κάνετε αυτό, το blackbreeze θα αρχίσει να επιδιορθώνει το blackra1n.
Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία το blackbreeze θα δημιουργήσει ένα νέο αρχείο με το όνομα blackra1n-fix.exe το οποίο και θα κρατήσετε για να το χρησιμοποιείτε πλέον αντί του blackra1n.exe που είχατε πριν. Αυτό σημαίνει ότι είτε αν θέλετε να κάνετε jailbreak είτε αν έχετε ήδη JB το οποίο είναι tethered και πρέπει μετά από κάθε επανεκκίνηση του iPhone να τρέχετε το blackra1n πρέπει πλέον να χρησιμοποιείτε το καινούριο .exe που δημιούργησε το blackbreeze.
Όπως πάντα περιμένω το feedback και τα σχόλιά σας. Θα ήθελα επίσης να μάθω αν το συγκεκριμένο error message εμφανίστηκε σε κάποιον με untethered Jailbreak. :)

πηγη : www.carpenoctum.gr

Το εκανα και αυτο αλλα τιποτα...

#30   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/06/2010 - 21:50

Φιλε μου διαβασε τι εχω γραψει στα δυο προηγουμενα μου posts και θα βρεις την λυση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες