Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Frash: Flash Player στο iOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
115 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iSpyridon

iSpyridon

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/07/2010 - 22:05

Θα είχε ενδιαφέρον να ανακοινωθεί και πόσο κρατάει η μπαταρία πλέον, με τη χρήση flash. Είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, όσο τα έλεγε ο Jobs;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 04/07/2010 - 22:14

δεν θα σε υποχρεώσει κανείς να το περάσεις


Φυσικα και δεν ειναι υποχρεωτικο.Το λέω για τα παιδιά που θα το περάσουν

Θα είχε ενδιαφέρον να ανακοινωθεί και πόσο κρατάει η μπαταρία πλέον, με τη χρήση flash. Είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, όσο τα έλεγε ο Jobs;

Φυσικα και ειναι τοσο τραγικά!Κανονικα σε ένα λάπτοπ θα πρέπει να λένε έχει αυτονομία εως 5 ώρες πχ με wireless conectivity αλλα εως 2 ώρες με wireless conectivity+Flash plugin running!
Ειναι κάτι που το έχω καταλάβει εδώ και πολύ καιρό ως χρήστης λάπτοπ!

#18   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 05/07/2010 - 02:35

''Frash is a port of the Adobe Flash runtime for Android to the iPhone, using a compatibility layer, by comex. Frash can currently run most Flash programs natively in the MobileSafari browser. Frash currently only runs on the iPad, but support for other devices (3GS+ only due to technical restrictions) is planned, as well as support for iOS" 4. via: tipb.com


ps: Για τεχνικούς λόγους (που δεν εξηγούνται αναλυτικότερα) τα 2G & 3G δεν θα υποστηρίζονται από το frash.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 05/07/2010 - 02:40

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#19   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 12:28

''Frash is a port of the Adobe Flash runtime for Android to the iPhone, using a compatibility layer, by comex. Frash can currently run most Flash programs natively in the MobileSafari browser. Frash currently only runs on the iPad, but support for other devices (3GS+ only due to technical restrictions) is planned, as well as support for iOS" 4. via: tipb.com


ps: Για τεχνικούς λόγους (που δεν εξηγούνται αναλυτικότερα) τα 2G & 3G δεν θα υποστηρίζονται από το frash.

λογικο μου ακουγεται αφου δεν εχουν την επεξεργατικη ισχυ για να τρεξουν το συγκεκριμενο plugin.παντως επιτελους που καποιος ασχολειται με το συγκεκριμενο θεμα το οποιο μας εμποδιζε να δουμε ολα τα sites με flash μεσω του iphone.εχω ομως την εντυπωση οτι στο ipad λογω τεχνικων χαρακτηριστικων και φυσικα λογω του μεγεθους της οθονης το αποτελεσμα θα ειναι εντυπωσιακο!

#20   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 12:38

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα!
Στο iphone δεν με πολυενδιαφέρει να υπάρχει το flash πιστεύω οτί θα έχει περισσότερα αρνητικα παρά θετικά,(βλ.cpu και ως επέκταση,άδεισμα μπαταρίας κλπ κλπ) αλλά στο ipad σαν λύση μέχρι να αρχίσει η μαζική χρήση html5 θα είναι ενδιαφέρον..

#21   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/07/2010 - 14:11

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα!
Στο iphone δεν με πολυενδιαφέρει να υπάρχει το flash πιστεύω οτί θα έχει περισσότερα αρνητικα παρά θετικά,(βλ.cpu και ως επέκταση,άδεισμα μπαταρίας κλπ κλπ) αλλά στο ipad σαν λύση μέχρι να αρχίσει η μαζική χρήση html5 θα είναι ενδιαφέρον..



τι θα κανει ακριβως το html5 ???

#22   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 14:33

τι θα κανει ακριβως το html5 ???


Είναι αντικαταστάτης του του Ηtml που χρησημοποιουμε τώρα ως επι των πλήστων.Είναι μια γλώσσα markup η οποία παρακάμπτει όλα τα βαρυά Plugins που χρειάζεται τώρα ο browser για να ανοίξει κάποα feaures σε σελίδες.

#23   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 14:45

Να το βρας το Flash γιατι δεν θελω crash στο iphone μου! Flash my a*s! Αντε ! βαρεθηκα! προτημω να το απενεργοποιησω παρα ποτε να το βλεπω και ποτε οχι απο τα crash του!

#24   Kostasfalcon

Kostasfalcon

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 05/07/2010 - 22:02

Να το βρας το Flash γιατι δεν θελω crash στο iphone μου! Flash my a*s! Αντε ! βαρεθηκα! προτημω να το απενεργοποιησω παρα ποτε να το βλεπω και ποτε οχι απο τα crash του!

για να το απενεργοποιησεις θα πρέπει πρώτα να το έχεις κάνει εγκατάσταση....από τα λεγόμενα σου δεν θα το βάλεις οπότε 3 λαλούν και 2 χορεύουν...

#25   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 22:48

για να το απενεργοποιησεις θα πρέπει πρώτα να το έχεις κάνει εγκατάσταση....από τα λεγόμενα σου δεν θα το βάλεις οπότε 3 λαλούν και 2 χορεύουν...

Στον υπολογιστη εννοω

#26   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/07/2010 - 22:58

οσοι βριζετε το flash εχετε mac
αρα βριστε την apple λεω εγω και παρτε win που παιζουν flash μια χαρα

#27   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 23:53

Να το βρας το Flash γιατι δεν θελω crash στο iphone μου! Flash my a*s! Αντε ! βαρεθηκα! προτημω να το απενεργοποιησω παρα ποτε να το βλεπω και ποτε οχι απο τα crash του!

Το δοκίμασες και κράσαρε;

#28   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/07/2010 - 00:09

οχι εχει mac και αφου ειναι apple εχει προβλημα με το flash :P

#29   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 00:09

Το δοκίμασες και κράσαρε;

στον mac μου, θα ειναι θεμα αν δεν κρασαρει 2 φορες τη μερα... τεσπα

#30   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 07/07/2010 - 01:27

οσοι βριζετε το flash εχετε mac
αρα βριστε την apple λεω εγω και παρτε win που παιζουν flash μια χαρα


και στα πισι στα λάπτοπ δεν είναι καλύτερα τα πράγματα ... παραδείγματος χάρη το steam (αν το ξέρεις) που είναι κάτι σαν βάση στήριξης παιχνιδιών και πλατφόρμα επικοινωνίας ταυτόχρονα κρασαρει σαν που......ανα ... το ίδιο και σε πολλά site

οπότε εν ολιγης είτε έχεις πισι, είτε mac, θα δεις το εξής (στο λέω γιατί χρησιμοποιώ και τα 2)

σε desktops θα δεις κρασαρισματα ...
στο λάπτοπ δεν θα δεις τπτ ... Σε μισή ωρα μέσα η μπαταρία σου θα είναι νεκρή ... ενα fan made pic δήθεν της σελίδας της apple με το iPad και τον πετρελαιοκινητηρα της Honda το είχες δει ;; Ήταν τυχαίο ;; Δεν νομίζω ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες