Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 2.1: Ελληνικά regional settings


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2008 - 15:39

Μπορεί η 2.1 FW να μην έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, έχει όμως ελληνικά regional settings.

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   konsti

konsti

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/09/2008 - 16:48

Τι να πω! Μεγάλη εξέλιξη! Μπράβο στην Apple που της πήρε 5-6 firmware updates μόνο και μόνο για τα regional settings! Φαντάζομαι στο v4.5.2 firmware ίσως δούμε πληκτρολόγιο!

Εκτός και αν η Vodafone ξέρει κάτι παραπάνω, στο 2.1.1 ίσως δούμε και Ελληνικά μενού/κείμενα συστήματος (σιγά το δύσκολο να το κάνουν)...

Να πάρει η ευχή... και είχα κρυφές ελπίδες. Ευχαριστούμε Tsopanos για την ενημέρωση.

Πες μας -- το φόρεσες το 2.1 σε τηλέφωνο ξεκλείδωτο-αγορασμένο; Πώς πάει σε γενικές γραμμές;

#3   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/09/2008 - 16:58

απ'οτι ειδα στο αλλο φορουμ υπαρχουν εξελιξεις για το ελληνικο πληκτρολογιο. Με αυτο θα γινει δουλεια

#4   thomac

thomac

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2008 - 17:00

Εγώ το φόρεσα σε κλειδωμένο και όλα φαίνονται μέχρι στιγμής καλά και ίσως πιο γρήγορα. Η έλλειψη βασικά ελληνικού πληκτρολογίου είναι μεγάλη πάντως απογοήτευση. Είναι δυνατόν να κυκλοφορούν συσκευή που δεν μπορεί να χειριστεί την επίσημη γλώσσα του κράτους που κυκλοφορεί; Είναι δυνατόν να υποστηρίζονται τα σλοβακικά, τα ισλανδικά και άλλες απίθανες γλώσσες από χώρες με σαφώς μικρότερη αγορά και να μην κυκλοφορούν τα ελληνικά; Μήπως πρέπει να αρχίσουμε πάλι κανένα petition στον Jobs; Έλεος πια!!!

#5   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2008 - 17:01

Ρε παιδιά εγώ είχα Greek regional settings από το 2.0. Δεν είχα κάνει restore και μάλλον παρέμειναν από το 1.1.4. Δεν ξέρω. Πάντως απ'ότι είδα σαν επιλογή στα settings δεν το έχω αλλά είναι όντως greek. Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα :P

#6   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2008 - 17:04

μακαρι τα παιδια στο myphone να καταφέρουν να βρουν άκρη να έχουμε ελληνικο πληκτρολογιο

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/09/2008 - 17:08

Quote

Ρε παιδιά εγώ είχα Greek regional settings από το 2.0. Δεν είχα κάνει restore και μάλλον παρέμειναν από το 1.1.4. Δεν ξέρω. Πάντως απ'ότι είδα σαν επιλογή στα settings δεν το έχω αλλά είναι όντως greek. Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα :P


ναι και μενα ειχαν μεινει θυμαμαι. Αλλα μολις το αλλαξα σε καποιο αλλο, εξαφανιστηκαν

#8   jim788e

jim788e

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2008 - 01:42

Quote

μακαρι τα παιδια στο myphone να καταφέρουν να βρουν άκρη να έχουμε ελληνικο πληκτρολογιο

Όπως βλέπετε όσοι παρακολουθήσατε το θέμα που ξεκίνησα στο άλλο φόρουμ ήδη γράψαμε τις πρώτες μας λέξεις στα ελληνικά τώρα περιμένουμε τα artwork για να ξεκινήσουν τα πρώτα σοβαρά τεστ σε κινητά και να φτιαχτεί ένα repo να φιλοξενίση τα αρχεία ώστε να διευκολύνει η εγκατάσταση!
Άρα πάμε καλα... ;D
Οποιος θέλει και μπορεί να βοηθήσει έστω και σαν "πειραματόζωο" ας δει εδώ. http://www.myphone.g...ad.php?t=217749

#9   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/09/2008 - 11:04

Quote

Πες μας -- το φόρεσες το 2.1 σε τηλέφωνο ξεκλείδωτο-αγορασμένο; Πώς πάει σε γενικές γραμμές;


Το φόρεσα σε pwned κινητό, Vodafone GR.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες