Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συναλλαγες ΜΟΝΟ χερι - χερι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kawaii

kawaii

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:07

Λοιπον Φιλαρακια .. Εγω πληρωσα 350 ευρω για αυτο το τοπικ..
Αλλα πιστευω οτι εμαθα..
Ξερω οτι εχω Ευθηνη κ Εγω .. που εμπιστευτικα ομως..
Το ΟΝΟΜΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΤΟΥ κυριου Ειναι ΜΙΧΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ελπιζω να μην σβηστει)
κανονισαμε μια Συναλαγη για ενα 3GS Απο το γνωστο σε ολους μας Sub-Forum
Αφου με επεισε οτι ειναι Αστυνομικος κ μου εστειλε Tracking Number της Αποστολης εγω πηγα και εκανα καταθεση στην
Εθνικη τραπεζα στο παραπανω Ονομα .. το πακετο που παρελαβα ηταν σκουπιδια απο την Αγ.Βαρβαρα..
Την Πατησα ..! το θεμα ειναι οτι ειμαι ενας Εμπειρος θελω να πιστευω ανθρωπος κ παρολα αυτα κερδισε Απολυτα την Εμπιστοσυνη μου..
Δεν Ντρεπομαι γι'αυτο.. ουτε Ψαχνω τα χρηματα μου να τα παρω πισω..
Δεν Θελω ομως να την πατησετε κ εσεις..
Επισις προτεινω να Φτιαξουν τα παιδια μια Οδηγια και να την κανουν Pined στο Forumaki με τις Πωλησεις..
Για Οτι Αναφερω εχω Εγω Αποκλειστικα την Ευθηνη και τα Στοιχεια μου ειναι στην Διαθεση των Διαχειριστων αν Χρειαστουν..
Το Δολωμα ηταν Ενα 3GS 32GB στα 400 ευρω Σφραγισμενο.. σας βαζω και το Λινκ της Αγγελιας του για Οτι αλλο.. μπορει να θελετε να δειτε..
http://www.iphonehel...λευκό-400-ευρώ/

Καλημερα λοιπον.. κ Ευχαριστω για την Υπομονη σας..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:16

Κρίμα, μόνο αυτό έχω να πω.

Δεν ξέρω αν μπορείς να το κυνηγήσεις λίγο το θέμα αφού όταν κάνουμε μια κατάθεση γράφουμε και το λόγο που τα βάζουμε τα χρήματα.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 07/07/2010 - 09:18


#3   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:16

κρίμα φίλε μου. Λυπάμαι. :(

Γι' αυτό καλό θα ήταν να πληρώνετε με αντικαταβολή στις αποστολές ή ακόμα καλύτερα να βρίσκετε κάποιον για συνάντηση χέρι με χέρι.

#4   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:16

:mad: Στην αστυνομία το ανέφερες?και αν ναι πες μου τι σου είπαν...
Γενικά πάντως στις αγγελίες συμβαίνουν άσχημα πράγματα ακόμα και σε χέρι με χέρι συναλλαγές και εκεί δεν κινδυνεύειες να χάσεις μόνο τα χρήματά σου...
Γνωστός μου από ποδηλατικό site πήγε για συναλλαγή χέρι-χέρι στην Πλατεία Γλυφάδας!!! του την πέσαν 3 με μαχαίρια,και με συνοπτικές διαδικασίες,850e...

#5   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:28

Μην το αφήσεις έτσι!Κυνήγησέ το το θέμα!έχεις στοιχεία λογαριασμού...!

#6   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:36

Κρίμα ειλικρινά.Μπορούσε να το πάθει ο καθένας μας.Πριν αγοράσετε τουλάχιστον να βλέπετε αν είναι ενεργό μέλος τα ποστ του τα τοπικς του,τώρα απο ότι είδα ο μάγκας μπήκε εδω μέσα για να κάνει αυτό το πράγμα.
Καλό θα ήταν οι διαχειριστές να βάλουν ένα περιορισμό προς τα νέα μέλη ωστε μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα και μετά απο κάποια posts να έχουν τη δυνατότητα να δημιουργήσουν νέο θέμα στις αγγελίες.
Ώστε να μειώνεται η πιθανότητα να ξανά γίνει κάτι τέτοιο.

#7   kawaii

kawaii

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:37

Σε μερικα πραγματα η Νομιμοτητα δεν Βγαζει ακρη..
παντα υπαρχουν εναλλακτικοι τροποι ομως.. και φιλοι..
Εκανε λαθος αν νομιζει οτι θα ακολουθησω την νομιμη οδο..
και αυτο που δεν Μπορουσε να αποφυγει κ θα τον "Καψει" τελικα ηταν το Ονομα Λογαριασμου..
Υπαρχει ομως και η Συγνωμη.. Υπαρχει ομως και η Μεταμελεια.. του εδωσα μια Εβδομαδα.. (σε μηνυματα) να το κανει..
Αυτος λοιπον Αποφασιζει..

Σας Ευχαριστω για την Συμπαρασταση..

#8   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:38

Οντως μπορεις να το κυνηγησεις..απο τη στιγμη που εκανες καταθεση σε λογαριασμο υπαρχουν τα στοιχεια του ληπτη κανονικά. αρα αυτος που εχει το λογαριασμό τα έπραξε κανονικά..κανε καταγγελία στην αστυνομία και κινήσου νομικά. Ισως μπορουν να σε βοηθησουν και τα παιδια εδω σε συνεργασία με την διωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος. Ξερω οτι ισως το θεωρείς χαζό να τρεξεις για 350 ευρω αλλα σκεψου οτι αν τον αφησεις μπορει να την πατησουν και αλλοι σαν εσενα..
Κι εγω εχω κανει αρκετες συναλλαγες στη ζωη μου..αλλα κανονίζω παντα χέρι με χέρι και παντα σε κεντρικους δρομους και αν ειναι δυνατον εχω και αλλο ατομο μαζι..!!!!

#9   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:42

Απατεώνες υπάρχουν παντού, και τα forums δεν αποτελούν εξαίρεση. Δυστυχώς σήμερα δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη σε κανέναν. Από ότι φαίνεται, ο εν λόγω "κύριος" έχει "πουλήσει" και ακόμη ένα μετά από το δικό σου.
Κάνε μια καταγγελία στην αστυνομία, αν και δεν πρόκειται να γίνει τπτ αφού μπορεί να ισχυριστεί οτι σου το έστειλε (αφού έχει γίνει αποστολή κανονικά με tracking #).
Νομικά δεν έχεις καμία ελπίδα, καθώς αν τον μηνύσεις μπορεί κάλλιστα να σε μηνύσει για συκοφαντική δυσφήμιση και ψευδή καταμήνυση σε βάρος του.
Αυτοί οι τύποι έχουν θράσος...

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 07/07/2010 - 09:51


#10   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:43

Σε λίγο για να αγοράσουμε κάτι θα κατεβαίνουμε με παρεές!!!
Σε ρώτησα για την νόμιμη οδό γιατί είχα μια αντίστοιχη περίπτωση στο παρελθόν,για αγορά σκύλου απο εκτροφείο μέσω χρυσής ευκαιρίας,υπήρχε όνομα λογαριασμού κανονικά και απο φίλο διευθυντή τράπεζας μά8αμε ότι έτρεχαν για τον συγκεκριμένο γυρς στις 22 έρευνες (καταγγελίες δηλαδή),είχαμε κάνει μήνυση αλλά 4 χρόνια τώρα...
Still waiting...

#11   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:45

Το πακέτο πάνω απο ελτα έχει κολλημένο ένα αυτοκόλλητο χαρτακι που γράφει το track number! Οπότε σε συνδυασμό των μνμ του που του έδινε τον αριθμό αυτό και αν έχει κρατησει το δέμα,θα μπορεί να το αποδείξει...Φυσικά να κρατήσεις και όλα τα μνμ που ανταλάξατε εδώ!ότι δηλ. πρόκειται για iphone ,για να μην μπορεί να ισχυριστεί κάποιος το αντιθετο!!

Τελευταία επεξεργασία από: vasilakis13, 07/07/2010 - 09:47


#12   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:51

Πω ρε γαμωτο,επαθα πλακα τωρα.Και κοντεψα να αγορασω ενα iPhone 4 προχτες απο δω αλλα ηταν αρκετα υποπτο το ολο θεμα κ το αφησα.
Παντως αφοσον εχεις τα στοιχεια του μπορεις να τον βγαλεις απο πολλα περισσοτερα απ'τα 350 ''που του εκαναν αναγκη'' και σε εξαπατησε ετσι.
Θα βρεις τροπο.

Τελευταία επεξεργασία από: dkaralis, 07/07/2010 - 09:52


#13   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 09:58

Κρίμα ειλικρινά.Μπορούσε να το πάθει ο καθένας μας.Πριν αγοράσετε τουλάχιστον να βλέπετε αν είναι ενεργό μέλος τα ποστ του τα τοπικς του,τώρα απο ότι είδα ο μάγκας μπήκε εδω μέσα για να κάνει αυτό το πράγμα.
Καλό θα ήταν οι διαχειριστές να βάλουν ένα περιορισμό προς τα νέα μέλη ωστε μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα και μετά απο κάποια posts να έχουν τη δυνατότητα να δημιουργήσουν νέο θέμα στις αγγελίες.
Ώστε να μειώνεται η πιθανότητα να ξανά γίνει κάτι τέτοιο.


Αυτό που λες εσύ για το συγκεκριμένο αριθμό posts για να δεις την αγγελιά ή ακόμα και να βάλεις μία αγγελιά πιστεύω ότι είναι αρκετά καλή λύση. Υπάρχουν μέλη που μπαίνουν στο forum μόνο και μόνο για να ποστάρουν αγγελίες ή να απαντήσουν σε μία αγγελία. :blush:

#14   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:02

Πω ρε γαμωτο,επαθα πλακα τωρα.Και κοντεψα να αγορασω ενα iPhone 4 προχτες απο δω αλλα ηταν αρκετα υποπτο το ολο θεμα κ το αφησα.
Παντως αφοσον εχεις τα στοιχεια του μπορεις να τον βγαλεις απο πολλα περισσοτερα απ'τα 350 ''που του εκαναν αναγκη'' και σε εξαπατησε ετσι.
Θα βρεις τροπο.



Προτείνω ο χρήστης να έχει τουλάχιστον 25-30 posts ή και περισσότερα.
Φίλε κυνήγησε για τον λόγο που είπε το παιδί πιο πάνω για να μην την πατήσουν και άλλη και μύνηση στην δίωξη
οι admins έχουν τις IP's του τύπου.

Και να προτιμάς συναλλαγές αντικαταβολής

#15   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:02

Ρε παιδιά γι αυτό υπάρχει και η ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ.

edit (με πρόλαβες SolidSnake)

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 07/07/2010 - 10:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες