Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συναλλαγες ΜΟΝΟ χερι - χερι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kawaii

kawaii

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 11:31

Απλα Αν Ακουσετε για Καμμια Ευκαιρια .. κανενα iphone 3gs σε ΠΟΛΥ συμφερουσα τιμη ομως πλεον Σφυριχτε !΄;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:03

Φιλαράκο λυπάμαι πολύ για ότι έπαθες και σε θαυμάζω για την επιμονή σου να πάρεις ένα iPhone.

#33   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:05

Είναι εάν θα σου τύχει φιλε, πραγματικά λυπάμαι γιατί έχω αγοράσει 2 φορες iPhone από αυτό το forum και έχω πουλήσει 1 και πραγματικά η συνεργασία με τα παιδιά ήταν φοβερή.
Πραγματικά θαυμάζω την ψυχραιμία σου και την κοσμιότητα απέναντι στο άτομο που σε εξαπάτησε. Εύχομαι να έχεις ένα αίσιο τέλος σε αυτήν την ιστορία και ένα iPhone 3Gs στην τσέπη ;)

#34   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:05

φιλε καλημερα και απο μενα ενα κουραγιο για οτι επαθεσ.να ξερεις οτι σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εμενα χθεσ μου ανοιξαν το σπιτι μου στην θεσσαλονικη και πηραν αρκετα.υπομονη θα περασει αλλα να το ψαξεις νομικα.οσο για τα ποστ που λενε τα παιδια εγω σπανια γραφω αλλα θεωρω τον εαυτο μου μελος και παντα κοντα στο site
και δεν νομιζω οτι εχουν σχεσει το ποστ.

#35   kawaii

kawaii

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:10

Φιλαράκο λυπάμαι πολύ για ότι έπαθες και σε θαυμάζω για την επιμονή σου να πάρεις ένα iPhone.


Να σου πω.. Αν ειχα τα χρηματα να το παρω τωρα καινουριο απο Καταστημα θα το ειχα κανει..
Οτι εχω πετυχει στην ζωη μου το οφειλω στο οτι δεν Αφηνω να με "παρει απο κατω" ποσο μαλλον για μια χαζομαρα ? αλλουνου..?

#36   lalas

lalas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:42

Προτείνω ο χρήστης να έχει τουλάχιστον 25-30 posts ή και περισσότερα.
Φίλε κυνήγησε για τον λόγο που είπε το παιδί πιο πάνω για να μην την πατήσουν και άλλη και μύνηση στην δίωξη
οι admins έχουν τις IP's του τύπου.

Και να προτιμάς συναλλαγές αντικαταβολής



Ο καθένας έχει την άποψη του.. εγώ παρακολουθώ το site από το iphone μέσω του RSS, και δεν έχω πολλά post. δηλαδή θα πρέπει να κάνω 25-30 post για να μπορώ να κάνω ότι και οι υπόλοιποι??

Όσο για το θέμα με την απάτη, μπόρει να το κυνηγήσει ο φίλος με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, αν πάει στο τμήμα της γειτονιάς του δεν θα μπορούν να κάνουν κάτι. Και φυσικά αν τον πιάσουν μέσω ip μποrεί να κάνει μήνυση μετά. Τώρα το μόνο που μπορεί να κάνει είναι μήνυση κατά αγνώστου, (δεν νομιζω να έχει ονοματεπώνυμο του πωλητή), σε αυτή τη περίπτωση ο εισαγγελέας θα στείλει τη δικογραφία αρχείο. Έλπιζω να βοήθησα..

#37   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:47

Όσο για το θέμα με την απάτη, μπόρει να το κυνηγήσει ο φίλος με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, αν πάει στο τμήμα της γειτονιάς του δεν θα μπορούν να κάνουν κάτι. Και φυσικά αν τον πιάσουν μέσω ip μποrεί να κάνει μήνυση μετά. Τώρα το μόνο που μπορεί να κάνει είναι μήνυση κατά αγνώστου, (δεν νομιζω να έχει ονοματεπώνυμο του πωλητή), σε αυτή τη περίπτωση ο εισαγγελέας θα στείλει τη δικογραφία αρχείο. Έλπιζω να βοήθησα..


Εχει ονομ/μο του πωλητη και αριθμο λογαριασμου.

#38   Clopyright

Clopyright

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 13:00

Αγία βαρβάρα είπες? Που πέφτει αυτό άμα είναι να πάμε (να τον πλακωσουμε στο ξύλο) συζητήσουμε σαν πολιτισμένοι άνθρωποι.

#39   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/07/2010 - 13:33

Απλα Αν Ακουσετε για Καμμια Ευκαιρια .. κανενα iphone 3gs σε ΠΟΛΥ συμφερουσα τιμη ομως πλεον Σφυριχτε !΄;)

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/26571-iphone-3gs-32gb-λευκο-μιας-ημερας-380-ευρω/

#40   kawaii

kawaii

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 13:41

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/26571-iphone-3gs-32gb-λευκο-μιας-ημερας-380-ευρω/

Thanks man αλλα χωρις πιστοποιητικα δεν αγοραζω ουτε Καρφιτσα.. :)

#41   napolitano

napolitano

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 13:44

Νομίζω ότι δεν ξέρετε καλά την νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων...
Ο τύπος είναι "αθώος" μέχρι να αποδειχτεί το ανάποδο ενώπιον δικαστηρίου. Μπορεί κάλλιστα να μηνύσει και τους admin αν το κάνουν αυτό. Μόνο με εισαγγελική παραγγελία γίνεται.
Και όπως είπα και πιο πριν δεν αποδεικνύεται τίποτε αφού μπορεί να ισχυριστεί ότι αυτός το έστειλε και ότι ο άλλος λέει ψέματα...
Βεβαίως και πρέπει να γίνει καταγγελία στην αστυνομία. Όχι για πάρει τα λεφτά πίσω. Αυτό ξεχάστε το. Απλά για να μπει στο μάτι της αστυνομίας και να το ξανασκεφτεί καλά να ξανακάνει απατεωνιά.



Είναι πράγματι πολύ δύσκολο, το νομοθετικό πλαίσιο για το διαδύκτιο στην Ελλάδα δεν είναι ξεκάθαρο. Ομως με εισαγγελική παραγγελία γίνεται, από τη στιγμή που υπάρχει αριθμός λογαριασμού στην τράπεζα. Αυτό είναι το πιο ισχυρό σου χαρτί.

Πρόσφατα πάντως φίλος μου είπε ιστορία με απατεωνιά παρόμοιου τύπου, με μεγαλύτερο ποσό, σε μεγάλο σάιτ που ασχολείται με κινητά. Το έψαξε πολύ επίμονα για το γαμώτο της υπόθεσης και στο τέλος τον βρήκε τον κλεφτάκο, παρότι οι υπεύθυνοι του σάιτ δήλωσαν κώλυμα για τα στοιχεία (λογικό ως ένα σημείο).

Μη το αφήσεις, είναι πραγματικά κρίμα.

#42   Kaloutsikos

Kaloutsikos

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 13:55

Κρήμα ρε φίλε γι αυτο που έγινε. Χαιρομαι όμως που είσαι τοσο ψύχρεμος και δεν τρελλαθηκες με τον παλιο αλλήτη. Και απο εμένα έχετε την στίρηξη μου για να πάρεις ενα 3gs γιατι το iphone ειναι αρρώστια πως να το κάνουμε... :lol:

#43   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 14:02

http://www.iphonehel...__1#entry177597
να προσθεσω μια παρομοια περιπου περιπτωση η οποια μου στοιχησε το 3G 8GB μου

#44   kawaii

kawaii

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 14:05

Δειτε την Καλη πλευρα οτι δεν ειχα τα 400 που ζητουσε και θα του εβαζα αλλα 50 σημερα.. :)

#45   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/07/2010 - 14:16

Απο καθαρη περιεργεια...τι ακριβως ειχε μεσα το κουτι? HIphone ή κυριολεκτικα σκουπιδια?

Και οσο για την ρεφενε iPhone, ειμαι στανταρ μεσα. Απο 5-10 ευρω ο ενας να δωσουμε το πηραμε ενα 3GS για πλακα. Τωρα αν ειναι και 16αρι δεν θα τον πειραξει τον φιλο μας. :D

(επειδη ειμαι και σε φορουμ με μηχανες, το καναμε για μια φιλη που δεν ειχε την ανεση να παρει μηχανη, και της πειραμε μια με 3000ευρω μεταχειρισμενη. Απο 10ευρω δωσαμε. Κι ομως μαζευτηκανε τα χρηματα! Ολα γινονται!!!) ;)

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 07/07/2010 - 14:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες