Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1981   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:44

Παιδια επειδη εχουμε ξεφυγει τελειως σε αυτο το topic, οτι αποριες και προβληματα εχετε σχετικα/με το iPhone 4 το ασπρο η το μαυρο τοτε γραψτε εδω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1982   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:03

Οι οδηγιες που εχει εδω ειναι μονο για οσους το εχουν αγορασει online,σωστα? http://www.vodafone....162&menuId=9162

Επειδη μου εχουν αγορασει το κινητο σε αλλη πολη,για να μην καταργηθει η τωρινη sim μου μεχρι να το παραλαβω,μου εδωσαν απενεργοποιημενη τη microsim.Την ενεργοποιω κανονικα σε οποιοδηποτε καταστημα vodafone ετσι?

#1983   stathis117

stathis117

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:stathis117

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:52

Οι οδηγιες που εχει εδω ειναι μονο για οσους το εχουν αγορασει online,σωστα? http://www.vodafone....162&menuId=9162

Επειδη μου εχουν αγορασει το κινητο σε αλλη πολη,για να μην καταργηθει η τωρινη sim μου μεχρι να το παραλαβω,μου εδωσαν απενεργοποιημενη τη microsim.Την ενεργοποιω κανονικα σε οποιοδηποτε καταστημα vodafone ετσι?

μπορεις και online απο το my account της vodafone .

#1984   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:16

μπορεις και online απο το my account της vodafone .



Kαι εγω αυτο νομιζα,αλλα στο βημα 4 λεει: Ενεργοποίηση της MicroSIM (μόνο για συνδρομητές Vodafone που έχουν ολοκληρώσει την αγορά online)

#1985   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 30/08/2010 - 14:10

Παιδιά όποιος είναι από Ηράκλειο Κρήτης ας βοηθήσει. Το έχω παραγγείλει από το κατάστημα στην Κορνάρου και δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο. Υπάρχει πουθενά γιατί από ότι άκουσα έχει απόθεμα η Vodafone.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 30/08/2010 - 14:11


#1986   PredGR

PredGR

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 11:57

Ως νέο μέλος, χαιρετώ το φόρουμ.

Ενδιαφέρομαι για το iPhone 4 χωρίς συμβόλαιο, σκέτη συσκευή επειδή δεν θέλω να αλλάξω το παλαιό πρόγραμμα Vodafone που έχω. Γνωρίζει κάποιος αν πωλείται έτσι και που; Κάτι έχω ακούσει για Cosmote αλλά δεν είμαι σίγουρος... και δε ξέρω αν θα υπάρχει διαθεσιμότητα δεδομένου ότι οι παραγγελίες με συμβόλαιο έχουν προτεραιότητα.

#1987   mixos_str

mixos_str

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mixos_str

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:49

με πηραν απο την βανταφον να μου πουν οτι μπορω να παω να παρω την συσκευη διοτι ειχα κανει εκδηλωση ενδιαφεροντος.τους εδωσα τρελο πιστολι γιατι πηγα την προηγουμενη παρασκευη και το πηρα απο Γερμανο.
Καλα να παθουν οι καραγκιοζηδες αφου ολη την προηγουμενη βδομαδα τους παρακαλουσα να μου πουν ποτε θα ερθει και αν μπορω να κρατησω μια συσκευη και μου κανανε πως δεν ειχαν ιδεα..μου λεγαν πως για τους πρωτους 2 μηνες θα δινουν μονο με συνδεσεις.

αν συμπεριφερεσαι στον πελατη σου σαν να ειναι κανενας χαζος.. τοτε καλα να παθουν..

#1988   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/08/2010 - 16:00

για τους πρωτους 2 μηνες θα δινουν μονο με συνδεσεις.


Και μετά ξύπνησαν... Μα που ζούνε δεν βλέπουν οι ότι νέες συνδέσεις σπανίζουν πλέον? Δεν βλέπουν ότι ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής τους το δίνει σκέτη συσκευή από την πρώτη μέρα?
Ας τα κρατήσουν να τα βάλουν εκεί που ξέρουν...

#1989   doctorm

doctorm

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2010 - 16:08

Αντε να βοηθησω την κατασταση, οποιος θελει συσκευη ευκολα και γρηγορα, ας κανει μια βολτα απο you.gr <_< , ας παρει πρωτα τηλ. να του επιβεβαιωσουν οτι υπαρχει για αμεση αποστολη και το εκλεισε. εχει και δοσεις!!

#1990   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/08/2010 - 17:16

καλα πωσ στο you.gr δειχνει οτι μπορεισ να παρεισ το λευκο 4 αφου δεν υπαρχει στην ελλαδα?

#1991   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/08/2010 - 17:31

Είδατε το Sar που έχει?

1.17 W/Kg αρκετά υψηλό ..

#1992   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/08/2010 - 17:40

Είδατε το Sar που έχει?

1.17 W/Kg αρκετά υψηλό ..

Με την κεραία εκεί... και λίγο έχει...
Αλλά σήμα ΚΑΜΠΑΝΑ... ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΛΕΜΕ

#1993   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 31/08/2010 - 17:40

Είδατε το Sar που έχει?

1.17 W/Kg αρκετά υψηλό ..


όντως αρκετά υψηλό. ειδικά αν σκεφτεί κανείς οτι του 3GS ήταν 0.7.
είναι τραγικό λάθος και θα ήθελα να το αναφέρω το γεγονός οτι πολύς κόσμος κοίμαται με τις λειτουργίες του τηλεφώνου ανοίχτες. δέχεται ο οργσνισμός τρομερά μεγάλη ακτινοβολία.εγώ το βάζω πάντα σα κατάσταση πτήσης.( εννοείται πως μιλάω για αυτούς που έχουν την συνήθεια να αφήνουν το τηλέφωνο δίπλα τους όταν κοιμούνται).

Φιλικά πάντα. :)

Τελευταία επεξεργασία από: JP335i, 31/08/2010 - 17:41


#1994   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/08/2010 - 18:19

όντως αρκετά υψηλό. ειδικά αν σκεφτεί κανείς οτι του 3GS ήταν 0.7.
είναι τραγικό λάθος και θα ήθελα να το αναφέρω το γεγονός οτι πολύς κόσμος κοίμαται με τις λειτουργίες του τηλεφώνου ανοίχτες. δέχεται ο οργσνισμός τρομερά μεγάλη ακτινοβολία.εγώ το βάζω πάντα σα κατάσταση πτήσης.( εννοείται πως μιλάω για αυτούς που έχουν την συνήθεια να αφήνουν το τηλέφωνο δίπλα τους όταν κοιμούνται).

Φιλικά πάντα. :)

"when measuring the SAR due to a mobile phone the phone is placed at the head in a talk position. The SAR value is then measured at the location that has the highest absorption rate in the entire head, which in the case of a mobile phone is often as close to the phone's antenna as possible"

Δεν νομίζω ότι το κάνει κανείς στον ύπνο του, εκτός και αν υπνοβατεί...
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν το έχεις σε αρκετή απόσταση (πχ. στη έξω μεριά του κομοδίνου) και όχι κάτω από το μαξιλάρι σου.

Προσωπικά ανησυχώ περισσότερο κατά την φόρτιση όταν το έχω πλάι στο κομοδίνο (κίνδυνος να εκραγεί ή να πάρει φωτιά η μπαταρία)
Βέβαια πάντα υπάρχει και ο κίνδυνος να πέσεις από το κρεβάτι από την τρομάρα αν χτυπήσει ξαφνικά...
Πάντως επιστημονικά έχει αποδειχτεί ότι δεν είναι καλό να μιλάς με το κινητό λίγο πριν κοιμηθείς

link

Sorry για το off topic!

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 31/08/2010 - 18:24


#1995   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/08/2010 - 22:51

Ρε παιδιά όταν κουνάω το 4αρι, μου κάνει ένα θόρυβο τικι τικι κάτι μεταλλικό κουνιέται ψηλά μέσα, πίσω από το ακουστικό περίπου. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά πάντως...

Τί λέτε να είναι? Να το πάω πίσω για σέρβις ή θα με κράξουν?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)