Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#961   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:49

υπαρχει τετοια πληση εγκεφαλου που παιδια που βγαζουν 700€ πανε και τα δινουν για ενα κινητο.

Αυτο ειναι καταντια....


αυτό είναι όντως κατάντια αλλά από εκεί και πέρα άμα άνετα φτάνει το χέρι σου γιατί να μην το απλώσεις ;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#962   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:49

Υστερα παραπονιομαστε σα χωρα για ποιο λογο καταληξαμε εδω..... Εεεεμ ο γνωστος του γνωστου ώ γνωστε....! και μην πει κανεις πως και εξω ετσι γινετε γιατι εγω μεγαλωσα μεχρι τα 23χρ αμερικη και γερμανια απο 10 κε 13 χρονια αντιστοιχα και τετοιες μ@@@εσ δεν γινετε...!
Καμια ενημερωση για Θεσσαλονικη ρε παιδια......? να παμε στησουμε αντισκηνο απ'εξω και μετα ασ με πουνε ειναι κρατημενα...! Κατα τα αλλα η Κοσμοτεθα το εφερνε πρωτη..... Αλλα ρε παιδια περυσι ο Γερμανος το εφερε πρωτος και τωρα μαλλον ουτε κομματι δεν θα φτασει εκει...!

#963   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:49

Ενημέρωση προς Θεσσαλονικείς:

Υπάρχουν 3 iPhone 4 στο κατάστημα Βενιζέλου και 3 στο κατάστημα της Τσιμισκή. Αυτά είναι... όποιος προλάβει τα παίρνει αύριο πρωί πρωί - για σήμερα έκλεισαν τα καταστήματα - εφόσον φυσικά δεν είναι κρατημένα για κάποιον γνωστό των υπαλλήλων.

Το κατάστημα Καλαμαριάς δεν έχει... όχι σήμα καμπάνα, iPhone 4.




το ... οχι σημα καμπανα (τι σημαινει?)

#964   swiman7

swiman7

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:50

καλη ερωτηση!

Γιατι εμενα που εποικηνωνησα μαζι τους μου ειπαν πως θα διανεμηθει με σειρα προτερεοτητας της εκδηλωσης ενδιαφερωντος και οτι ο καθε ενασ μας θα ειδοποιητε με sms οταν θα ειναι διαθεσιμο για παραλαβη..!!

#965   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:51

Γιατι εμενα που εποικηνωνησα μαζι τους μου ειπαν πως θα διανεμηθει με σειρα προτερεοτητας της εκδηλωσης ενδιαφερωντος και οτι ο καθε ενασ μας θα ειδοποιητε με sms οταν θα ειναι διαθεσιμο για παραλαβη..!!

εμενα μου εχουν πει αυτο μου εχουν πει και αλλα....αλα αυτο δεν στεκει εφοσον δεν εχεις πει απο ποιο καταστημα θα παραλαβεις οπως γινοταν με 3gs

#966   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:53

Και εγω φιλε μου πριν απο 3 εβδομαδες ημουν στο Σικαγο ....το ειδα, το αγορασα και το 4 και το ipad μαζι(και δεν με ενδιαφερει αν γινομαι πιστευτος γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να δειξω ουτε μια φωτο)....δεν το κανω ομως βουκινο γιατι δεν με ενδιαφερει αν ειμαι ο πρωτος ή ο τελευταιος που θα το αγορασει....ουτε ειμαι ηλιθιος να παω εδω να σκασω 700€ και 800€... (860€ εδωσα και για τα 2!!)

Αντι οι περισσοτεροι εδω μεσα να οριονται!!! για τις εξοργιστηκες τιμες τους...υπαρχει τετοια πληση εγκεφαλου που παιδια που βγαζουν 700€ πανε και τα δινουν για ενα κινητο.

Αυτο ειναι καταντια....

ΥΓ. Το πρωτο post φυσικα και ηταν ειρωνικο!

Χωρίς παρεξήγηση, αυτό που λες είναι σχετικό, το ίδιο μπορεί να πει για σένα κάποιος που δεν τον νοιάζει να δώσει ούτε 800 ευρώ που έδωσες εσύ κ για τα 2. Ο καθένας δραστηριοποιείται στην αγορά που είναι μέλος κ σύμφωνα με την ιεραρχία των αναγκών του πράτει τα ανάλογα.

#967   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:53

το ... οχι σημα καμπανα (τι σημαινει?)

αν ειναι αυτο αληθεια...........!!!!μονο 6 σε ολη την θεσσαλονικη??....καταλαβα..ηρακλειο αφαντο!χαχαχ....παω να δω την οφαρα!!!!!!

#968   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:54

αυτό είναι όντως κατάντια αλλά από εκεί και πέρα άμα άνετα φτάνει το χέρι σου γιατί να μην το απλώσεις ;;;


Δεν θα διαφωνισω μαζι σου....Αν και πιστευω οτι ειναι και θεμα ηλικιας...στα 35 μου σκεφτομαι τελειως διαφορετικα απο οτι στα 18 μου και ειναι λογικο!

#969   swiman7

swiman7

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2010 - 16:57

εμενα μου εχουν πει αυτο μου εχουν πει και αλλα....αλα αυτο δεν στεκει εφοσον δεν εχεις πει απο ποιο καταστημα θα παραλαβεις οπως γινοταν με 3gs

εμενα μου ειπαν πως το παραλαμβάνεις απο το καταστημα της γειτονιας σου αφου εχεισ δηλωση το καρτοκινητο σου και ξερουν τη διευθηνση σου..!!! ;)

#970   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 25/08/2010 - 17:02

Ωαραια 3 και 3 σε ολη την Θεσσαλονικη..... ΕΛΕΟΣ και σε ενα αλλο φορουμ λενε πως "Η Cosmote θα φέρει πολλά iPhone 4 στην Ελλάδα" οοοοοοκκκκ! Τελικα ακομα δεν καταλαβα ανα ολο αυτο που κανουνε ειναι θεμα μαρκετινγκ ή μας δουλευουνε ήαπλα την παρασκευη θα υπαρχει η συσκευη σε ολα τα καταστηματα και σε ικανοποιητικες ποσοστητες (οπως λενε και στο αλλο φορουμ) και στην ουσια κανουμε πανικο και τους προσφερουμε και διαφημηση τ σ α μ π α!!!!!!!
ΚΑνεισ αλλος ρε παιδια να μας πει αν υπαρχουνε και αλλα κομματια εδω Σαλονικη...?

#971   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/08/2010 - 17:02

Απο φιλη σε voda στην Κηφισια
""Εχουν παραλαβει τις συσκευες κανονικα,αλλα την παρασκευη θα πωλουνται,τα κομματια που εχουν ισα ισα καλυπτουν τις κρατησεις""
οταν την ρωτησα ποιες κρατησεις,μου ειπε αυτες στην εκδ,ενδιαφεροντος,αρα παιζει ρολο τελικα κ αυτο...
απο την αλλη εχω δει 1,000 διαφορετικες ενημερωσεις και απαντησεις εδω μεσα...1,001 η δικη μου...
για εμενα υπομονη μεχρι την Παρασκευη κ τπτ αλλο,αποκλειεται σε ολα τα καταστημα να εξαντληθουν,απλα θα ψαξουμε λιγακι,
και στην τελικη,με ολα τα κινητα ετσι ειναι,το καθε καταστημα εχει 2-3 το πολυ κομματια,μετα γινεται παραγγελια αν δεν υπαρχει αυτο που θες...αυτα,κατα τα αλλα....ας το παρουμε ΧΑ ΛΑ ΡΑ....

#972   giorginakos

giorginakos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/08/2010 - 17:04

Στην Cosmote μου ειπαν οτι θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας, αυτοι που θα κληθουν να παραλαβουν θα ειδοποιηθουν απο τα κεντρικα , ωστε να μην επαναληφθουν τα περσινα φαινομενα, λογω της αυξημενης ζητησης.Φυσικα οι ειδοποιησεις οπως μου ειπαν θα αρχισουν με την επισημη ημερομηνια διαθεσης.Για να δουμε θα το οργανωσουν φετος;

#973   mixos_str

mixos_str

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mixos_str

Δημοσίευση 25/08/2010 - 17:04

ρε παιδια ,σιγα μην φερουν μονο 6 κομματια στη θεσσαλονικη... μην τρελαθουμε.. ας περιμενουμε μεχρι την παρασκευη και θα δουμε!

#974   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/08/2010 - 17:05

Το νούμερο των κομματιών 3 + 3 για Θεσ/νικη έρχεται μέσα από την Cosmote. Το twitter τους λέει άλλα, προφανώς λόγο Marketing... μακάρι να διαψευστούν οι πρώτοι και να έχουν δίκιο οι δεύτεροι αλλά κάτι τέτοιο φαντάζει εντελώς απίθανο.
Behind the Scenes...

#975   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/08/2010 - 17:05

Και εγω φιλε μου πριν απο 3 εβδομαδες ημουν στο Σικαγο ....το ειδα, το αγορασα και το 4 και το ipad μαζι(και δεν με ενδιαφερει αν γινομαι πιστευτος γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να δειξω ουτε μια φωτο)....δεν το κανω ομως βουκινο γιατι δεν με ενδιαφερει αν ειμαι ο πρωτος ή ο τελευταιος που θα το αγορασει....ουτε ειμαι ηλιθιος να παω εδω να σκασω 700€ και 800€... (860€ εδωσα και για τα 2!!)

Αντι οι περισσοτεροι εδω μεσα να οριονται!!! για τις εξοργιστηκες τιμες τους...υπαρχει τετοια πληση εγκεφαλου που παιδια που βγαζουν 700€ πανε και τα δινουν για ενα κινητο.

Αυτο ειναι καταντια....

ΥΓ. Το πρωτο post φυσικα και ηταν ειρωνικο!



Αγαπητέ

Μερικές διευκρινήσεις:
1) αφού ψωνισες από Αμερική θα ξέρεις ότι οι τιμές εκεί ουδεμία σχέση έχουν με τις τιμές εδώ. Η οποιαδήποτε σύγκριση είναι τουλάχιστον αποπροσανατολιστικη.
2) το κινητό δεν είναι τόσο ακριβο - τουλάχιστον τόσο ακριβότερο από το 3GS.δεδομένων και των νέων τεχνολογιών που ενσωματώνει θα έλεγα την τιμή λογική.
3) τις τιμές όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και σε όλη την Ευρώπη τις καθορίζει η ίδια η Apple το έχουμε πει επανειλημμένα. Οι πάροχοι κινητής έχουν μηδαμινό κέρδος από την πώληση της συσκευής.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες