Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1126   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 26/08/2010 - 03:12

-edit 26/8: Αναφέρονται κάποια διαθέσιμα κομμάτια στο Ηράκλειο Κρήτης από κατάστημα της Vodafone, και από κεντρικό κατάστημα ΠΑΛΙ της VODAFONE στα ΧΑΝΙΑ. Καλά απο ΚΟΣΜΟΤΕ τίποτα? Πάντως όσοι δεν καταφέρουν να βρούν σύντομα κάποια διαθέσιμη συσκευή που να μην έχει κρατηθεί (ΠΡΑΓΜΑ σχεδόν ΑΔΥΝΑΤΟ) η επόμενη εισαγωγή θα γίνει μετά τις 15/9. ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ: Ζούμε στην Ελλάδα, χωρίς βύσμα δεν κάνεις τίποτα. Δεν προωθούμε κάποια ιδεολογία απλά λέμε την αλήθεια :P


όπως καταλαβαίνεται όσοι το πάρουν το πήραν οι υπόλοιποι μάλλον θα πάρουμε κάτι άλλο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1127   giannos9

giannos9

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 03:16

χαχααχαχαχαχα αφου και να θελα με τράβαγε το χέρι μου να σου βάλω +1!!!!!! χαχαχαχαχαχχαχα

#1128   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 26/08/2010 - 03:47

χαχαχαχαχαχαχαχα εμ φίλε αλήθεια είναι. Επίσης η Apple εκτός από free bumbers για αυτούς που πήραν το iphone θα
μπορούσαν να δίνουν και free iVibrator για αυτούς που δεν το πήραν (το iphone γιατί από το άλλο είπαμε έχει μπόλικο δόξα τον ύψιστο)

#1129   Mobhellas

Mobhellas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2010 - 04:57

Παραλαμβάνουμε σήμερα τελικά 40 κομμάτια 10 32αρια και 30 16αρια (είχαν πεί 50 όταν σας έγραφα πριν 25 μέρες μας έκοψαν 10 φανταστείτε χαμός και έχουμε 4 μαγαζιά και 86 προπαραγγελίες)

Ανήκουμε στην εταιρία με το σήμα καμπάνα αλλά τυγχάνει να φιλοξενώ αυτές τις μέρες συνάδελφο - φίλο από Κρήτη με την οικογενεια του που ανήκει στην απέναντι κόκκινη αλυσίδα...

Και στο δικό του κατάστημα θα δωθούν σήμερα συσκευές αλλά και σ' αυτόν λιγότερες από τις προκρατήσεις...Τελικά η παρτίδα για Ελλάδα πρέπει να ήταν κάπως μικρή και όπως σας είχα γράψει και τότε επόμενη παραλαβή μετα τις 15/9

Αν αναζητήσετε τα post μου θα δείτε τι κράξιμο έφαγα τότε που είπα για επίσημη τιμή 799 και 699 από δεκάδες που έλεγαν για 599 και 699 για 16 και 32 αντίστοιχα...Τελικά μάλλον ήμουν κοντύτερα απο αυτούς αλλά όπως έγραψα και τότε

το εθνικό σπορ του Ελληνα είναι η αμφισβήτηση...

Αν φυσικά το κράξιμο έφερε και τη μείωση των 19 ευρώ για το 32αρι και 39 αντίστοιχα για το 16αρι τοτε ίσως έπρεπε να φωνάξετε ακόμα λίγο...

Δεν θα αναφέρω τα καταστήματα μας - σας έχω αναφέρει ότι δραστηριοποιούμαστε στη Βόρεια Ελλάδα - (είδατε τι έπαθε ο κακόμοιρος ο ιδιοκτήτης στο Vodafone Φαλήρου που πήγε να εξυπηρετήσει φίλο του) αφού το γιατί αυτός και όχι εγώ ζεί και βασιλεύει...Και ο καθένας από τους ανώνυμους αμφισβητίες

το πολύ πολύ να περιμένει λίγο παραπάνω (ίσως και να μην πάρει ποτέ το αιφωνικό 4), ενώ ο επιχειρηματίας μπορεί να βάλει σε μπελάδες επένδυση αρκετών εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ από την "κάψα" του κάθε πιτσιρικά να πουλήσει μαγκιά και πρωτια στους άλλους

Οδηγία του δικτύου να μην πουλήσουμε πριν το λανσάρισμα την Παρασκευή το πρωί και δική μου προς τους διευθυντές των καταστημάτων μας να τηρηθεί αυστηρά η σειρά προκράτησης (με περιθώριο 3 ημερών πριν παραχωρηθεί η συσκευή στον επόμενο αφού κάποιος μπορεί να μην απαντάει στο

τηλέφωνο που θα του κάνουμε για χιλιους δύο λόγους ή μπορεί να είναι στις τελευταίες ημέρες των διακοπών του)

Αν έχω κάτι νεώτερο θα σας ειδοποιήσω...


ΥΓ: Δεν περιμένω κανένας από αυτούς που είχαν ξάδερφο τον φίλο της υπηρέτριας του μπατζανάκη του τρίτου ξαδέρφου της γυναίκας του ιδιοκτήτη κάποιου καταστήματος και έκραζαν τις πληροφορίες που σας έδωσα τόσο καιρό (είτε για την τιμή είτε για την διαθεσιμότητα) να επανορθώσει...

'Ασχετα αν πολλοί πήραν την ανάρτηση μου για τη ημέρα κυκλοφορίας και την έκαναν καραμέλα δήθεν δικής τους έγκυρης πληροφόρησης...ψάξτε στην αρχή του θέματος να βρείτε την ανάρτηση που λέει για κυκλοφορία 20 ή 27/8...

Καλές κλήσεις σε όσους τυχερούς παραλάβουν Παρασκευή και Σαββατο...και αφήστε τους άλλους να μιλάνε για προβλήματα με το σήμα...

Τελευταία επεξεργασία από: Mobhellas, 26/08/2010 - 04:58


#1130   Mobhellas

Mobhellas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2010 - 05:01

Θα παραλάβουμε στα καταστήματα μας 30 16αρια και 20 32αρια...
πριν λίγο ήρθε το e-mail από τα κεντρικά....

Πιθανές Ημερομηνίες 20/8 ή 27/8 αν γίνει επιθετικό λανσάρισμα ίσως και 1-2 μέρες πριν...

Επόμενη Διαθεσιμότητα: Εβδομαδα 37

Τιμή ακόμα μή ανακοινώσιμη

Εμείς έχουμε πάνω από 80-90 προπαραγγελίες στα μαγαζιά μας ...θα φάμε ξύλο το βλέπω...

Αυτά...Όσο πιο φρέσκα και έγκυρα γίνεται...



Έτσι για την ιστορία του πράγματος....

#1131   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 07:14

Και απο μένα νεώτερα απο Καναδά αυτή τη στιγμή.
Το έχω κάνει παραγγελία και έφτασε τη Δευτέρα,εδώ στο Montreal του Καναδά, κατευθείαν απο Κίνα,με περασμένη την 4.0.2 και όχι την 4.0.1 που μας είπε ο φίλος μας που το πήρε απο Vodafone.Aρα πρόκειται για πολύ καινούρια παρτίδα.

Πριν ένα μέλος ανέφερε οτι μέσα στο κουτί απο ένα review απο το άσπρο iphone στον Καναδά είχε 3 διαχωρισμούς μέσα στο κουτί ενώ της Ελλάδας είναι 2.
Εχω να πω οτι ναι είναι 3 διαχωρισμεί και είναι διαφορετικά.

Να αναφέρω οτι αγοράστηκε απο το On-Line store Apple from Canada,και είναι εργοστασιακά ξεκλειδωμένο.
Επίσης να πω οτι 4 μέρες που το χρησιμοποιώ δε παρατήρησα κανένα πρόβλημα με οθόνη-σήμα-ήχο.
Όλα είναι τέλεια.

Η τιμή του είναι 649$(καναδέζικο δολάριο) + * 0,13 που είναι ο φόρος του Καναδά βγαίνει στα 744$ = 550 ευρώ.
110 ευρώ φθηνότερα απο Ελλάδα.


Πληροφοριακα ποσο πηγαν μεταφορικα και τελωνειο; η στο εφερε γνωστος σου;

#1132   nnick

nnick

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 26/08/2010 - 07:19

...
Οδηγία του δικτύου να μην πουλήσουμε πριν το λανσάρισμα την Παρασκευή το πρωί και δική μου προς τους διευθυντές των καταστημάτων μας να τηρηθεί αυστηρά η σειρά προκράτησης (με περιθώριο 3 ημερών πριν παραχωρηθεί η συσκευή στον επόμενο αφού κάποιος μπορεί να μην απαντάει στο
...

Εχω μια απορια, αυτη η λιστα παρακρατησης πως την εχετε εσεις??! Η "οδηγια" που ειχε δωσει η COSMOTE στα μαγαζια και σε εμας ηταν ΜΟΝΟ απο την φορμα στο σιτε τους. Καλώς ή κακως δεν εχω παει σε μαγαζι να το ζητησω αν και οσοι πηγαν τα μαγαζια ειπαν οτι δεν δεχονται κρατησεις!!? (αν και απο οτι καταλαβα καποια δεχτηκαν και θα εξυπηρετησουν γνωστουςς, πελατες κλπ)

Σας εχουν στειλει λιστα με τους πελατες που δηλωσαν ενδιαφερον μεσα απο την φορμα?

#1133   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 26/08/2010 - 07:27

Το πρόγραμμα είναι εδώ και 2 εβδομάδες διαθέσιμο και μπορείς να κάνεις την παραγγελία.Τώρα βρίσκομαι στον Καναδά και έχω κάνει την παραγγελία μέσω του προγράμματος και έλεγε οτι το στέλνουν μέσα σε 1-2 βδομάδες,αλλα σήμερα το πρωί μου έστειλε mail η apple και ήδη το έχουν στείλει και σε 2 μέρες θα το παραλάβω.



http://store.apple.c...?mco=OTY2ODA2OQ

μαλλον το ανεβασαν στην τιμη!!!!!

λετε να συμφερει να το παρουμε μεσο aplle εξωτερικου?

μπορει καποιος να μας δωσει τα φωτα του?

#1134   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2010 - 07:49

Μόλις παρέλαβα το iPhone 4 (32GB) και περιμένω τη SIM να ενεργοποιηθεί :D

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 26/08/2010 - 07:50


#1135   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 07:52

και 100$ to μηνα αλλα ΚΑΙ το συμβολαιο ειναι για 2 χρονια αναγκαστηκα. (διορθωστε με αν κανω λαθος)



Δεν ειναι μονο θεμα σηματος.. εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει το σημα.. βασικα δεν με απασχολει καθολου, για μενα δεν υπαρχει καν το προβλημα (απτην στιγμη που το προβλημα υπηρχε και στο 3GS). Αλλα και σαν αξεσουαρ ειναι πολυ ωραιο το bumper.. ;)


Το θεμα ειναι πως για να σου συμβει στο 3gs πρεπει να προσπαθησεις και να ''χουφτωσεις'' ολη την περιοχη με το ''desgned by apple in cal bla bla bla'' ενω στο 4αρι αρκει να το πιασεις για να μιλισεις η να πλοηγηθεις στο internet...οσο για το οτι δεν υπαρχει το προβλημα, ε το αναγνωρισε μεχρι και η ιδια η apple κατι ξερουν νομιζω...
ασε που το θεμα του να χανεις τις κλισεις δεν ειναι τοσο σημαντικο γιατι πιστευω δεν πεφτει η συνδεση τοσο ευκολα(αφου τα κινητα με το που πεφτει το σημα τους αυξανουν την ενταση αμεσως απο οτι ξερω -καταναλωνοντας και μπαταρια βεβαια...) αλλα γενικοτερα με το που το ακουμπας να χανεις το 3g σημα σου ενω πληρωνεις data plan ειναι λιγο καπως....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 26/08/2010 - 07:54


#1136   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 07:54

http://store.apple.com/ca/browse/home/shop_iphone/family/iphone?mco=OTY2ODA2OQ

μαλλον το ανεβασαν στην τιμη!!!!!

λετε να συμφερει να το παρουμε μεσο aplle εξωτερικου?

μπορει καποιος να μας δωσει τα φωτα του?


Απο online store Apple μόνο από εξωτερικό μπορεις να παραγγειλεις, από Ελλάδα τσου!!!! Δηλαδή έχεις γνωστό π.χ Ιταλία, το παραγγέλνεις να το παραλάβει αυτός (Ιταλία) κ μέτα σου το αποστέλλει. Παιδιά μια η άλλη βγαίνει πιστεύω, υπομονή κ αν δεν το πάρετε αύριο, θα το πάρετε μέσα σε 10 μέρες. Αν κ πιστεύω ότι αν όχι από την πρώτη από την Δεύτερη παρτίδα θα έχουν εξυπηρετηθεί όλοι οι "καμένοι". Πόσοι είμαστε ρε παιδιά? Αρκετοί αλλά όχι κ περισσότεροι από τις παραλαβές. Εμείς θα το κηνυγήσουμε κ θα βρούμε τρόπο...κ μην νομίζετε ότι θα το πάρουν όλοι όσοι κάνανε κράτηση, όχι γιατί δεν θα τους το δίνουν, αλλά πιστεύω ότι πολλοί από αυτούς το κάνανε πάνω στον ενθουσιασμό τους...Θα δείξει....

#1137   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/08/2010 - 07:55

Μόλις παρέλαβα το iPhone 4 (32GB) και περιμένω τη SIM να ενεργοποιηθεί :D

Αναρτημένη εικόνα



Καλοριζικο φίλε μου ,αντε και στα δικά μας :lol:

#1138   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 26/08/2010 - 07:57

Μόλις παρέλαβα το iPhone 4 (32GB) και περιμένω τη SIM να ενεργοποιηθεί :D

Αναρτημένη εικόνα



καλοριζικο φιλε μου, απο ποια περιοχη το παρελαβεσ?

#1139   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2010 - 08:03

καλοριζικο φιλε μου, απο ποια περιοχη το παρελαβεσ?


thx.. αθήνα είμαι αλλά μου το έστειλε εχθές με courier φίλος που έχει καταστήματα Vodafone στην επαρχία (sorry που δεν λέω από ποια πολη αλλα ο ιδιος μου το ζητησε μιας και το οτι το εχω πριν την επισημη ημερομηνια κυκλοφορίας ειναι ενάντια στην πολιτικη της Vodafone και θα εχει προβληματα αμα μαθευτεί)

Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 26/08/2010 - 08:04


#1140   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 26/08/2010 - 08:06

thx.. αθήνα είμαι αλλά μου το έστειλε εχθές με courier φίλος που έχει καταστήματα Vodafone στην επαρχία (sorry που δεν λέω από ποια πολη αλλα ο ιδιος μου το ζητησε μιας και το οτι το εχω πριν την επισημη ημερομηνια κυκλοφορίας ειναι ενάντια στην πολιτικη της Vodafone και θα εχει προβληματα αμα μαθευτεί)



καρτα δεν σου εδωσαν? microsim?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες