Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1501   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:19

Παντως σημερα επρεπε να δειτε τι γινοτανε ως και τις 22.35 στο καταστημα Γερμανος του Ευοσμου ενασ σφουγγαριζε και αλλοι 3 πανω απο το iPhone 4 με πορτα ανοιχτη αλλα ρολλα μισο κατεβασμενα...
Εγω.. Παιδια το μεσημερι που ηρθα με ειπατε πως δεν εχει κανενα κομματι, μηπως ηρθε τιποτα...? :blush:
Υπευθηνος.. Τι λες ρε φιλε εδω καλα καλα για εμας δεν εφτασαν τα κομματια.... >:(


Τι εχετε να πειτε...? :excl:
Κανω 16 χρονια kick boxing, πρωτη φορα ομως στη ζωη μου ηθελα Ετσι Ξαφνικα να σκασω μπουκετο σε ανθρωπο εκτως προπονησης...! Και να φανταστητε πως απλα ρωτησα για τον κολλητο μου που ακομα το ψαχνει 32αρι...!

Σιγα....επρεπε να τον αρχισεις φιλε :( κΡιμα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1502   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:20

σωστός +1

#1503   speedtouch

speedtouch

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:31

Τσιμπημενες οι τιμες με 24μηνο συμβολαιο στην Κοσμοτε.

#1504   iPeris

iPeris

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:31

Ρε παιδιά εγώ που τηλεφώνησα Γερμανό στην Πτολεμαΐδα, Κοζάνης, μου λένε αρχές Σεπτεμβρίου

#1505   n4speed

n4speed

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:37

ρε παιδια μολις ειδα στην αρχικη του iphonehellas τις τιμες της κοσμοτε! στο προγραμμα 45 που λεει 439 αν δεν κανω λαθος ισχυει μονο για νεες συνδεσεις η κ για τη φορητοτητα που αφορα εμενα κ μου ειπαν οτι θα μου δωσουν 350ε? γιατι αν ισχυει κ για μενα τοτε το αποκτω με 90 ευρω μονο! πειτε μου να χαρω!



Προφανως και οχι! Απλά για να σε φέρουν από την άλλη εταιρια σου δίνουν ένα μπόνους 439-350=89€ αν σου παν ότι θα στο δώσουν 350. Αν είπαν ότι θα σου δώσουν 350 επιδότηση τότε αντι 439 θα το πάρεις 660-350=310.

#1506   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:38

Εγω παλι πηγα σε καταστημα vodafone εδω χολαργο και μου ειπαν οτι ειναι αγνωστο για το ποτε θα φερουν το 4αρι... Πηγα σε Γερμανο παλι εδω χολαργο και μου ειπαν παλι τα ιδια! πηγα στο γ.....ο Oteshop και μου ειπαν οτι θα φερουν 8 κοματια μονο που τα οποια ειναι ΠΙΑΣΜΕΝΑ ηδη! απο δευτερα τριτη θα φερουν για μενα... την τυχη μου μεσα !

Δεν παιζει, αυριο απτις 9 το πρωι θα περνω τηλεφωνα σε ολα τα Cosmote-Γερμανος-Vodafone σε ολη την Αθηνα.. που θα παει, δεν θα βρω εστω σε ενα?

Τελευταία επεξεργασία από: kamberis, 26/08/2010 - 23:38


#1507   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:44

+1 Είμαι σίγουρος ότι το παλικάρι πήγε με το γνωστό Ελληνικό στυλάκι "θα μου πουν πως δεν το έχουν και θα τους αποστομώσω" ... Μόνο και μόνο η πρώτη ερώτηση φτάνει: Βιτρινα ποτε θα κανετε ? :blink: :P ..............


Tην βρισκεις παραξενη δηλαδη εσυ την ερωτηση μου, μια και πηγα και ρωτησα την προηγουμενη της κυκλοφοριας του απο την ιδια εταιρια ετσι ?
Δεν βρηκες ας πουμε ανοητη την απαντηση για την αφισα, ουτε για την προωθηση των προιοντων που μονο η συγκεκριμενη εταιρια κανει σωστα, ουτε για την ειρωνια της υπαλληλου της συγκεκριμενης εταιριας "κατσε να το φερουν πρωτα'. ουτε για τον θειο Gates, ουτε για τη Microsft, τιποτε ετσι ? Ολα φυσιολογικα σου φανηκαν εσενα. Εγω δεν ειπα οτι θα επρεπε να εχουν. Ρωτησα τι πληροφορια εχουν, ποτε θα το φερουν και ποσο. Παψτε πια να κανετε τους κριτες των παντων, ολοι οι αλλοι ειναι οι "εξυπνοι" για εσενα και εσυ εισαι ο σωστος. Μπραβο. Αν σαρεσουν εσενα συμπεριφορες και ασχετοσυνες προβλημα σου. Εμενα δεν μαρεσουν. Και επειδη εχουμε ελευθερη αγορα, και επειδη θα σκασω και ενα ματσο λεφτα, με τη θεληση μου, εχω απαιτηση να μου απαντανε σωστα και με στοιχεια. Οταν δεν ξερουν, ενα απλο "δεν γνωριζουμε" μου φτανει. Η εξυπναδες τετοιου ειδους δεν μου αρεσουν γιαυτο και επιλεγω να παω αλλου, οπου γουστραρω οπως λεμε. Εγινα αντιληπτος ? Αν δεν σαρεσει μην ασχολεισαι :mad:

#1508   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:51

Tην βρισκεις παραξενη δηλαδη εσυ την ερωτηση μου, μια και πηγα και ρωτησα την προηγουμενη της κυκλοφοριας του απο την ιδια εταιρια ετσι ?
Δεν βρηκες ας πουμε ανοητη την απαντηση για την αφισα, ουτε για την προωθηση των προιοντων που μονο η συγκεκριμενη εταιρια κανει σωστα, ουτε για την ειρωνια της υπαλληλου της συγκεκριμενης εταιριας "κατσε να το φερουν πρωτα'. ουτε για τον θειο Gates, ουτε για τη Microsft, τιποτε ετσι ? Ολα φυσιολογικα σου φανηκαν εσενα. Εγω δεν ειπα οτι θα επρεπε να εχουν. Ρωτησα τι πληροφορια εχουν, ποτε θα το φερουν και ποσο. Παψτε πια να κανετε τους κριτες των παντων, ολοι οι αλλοι ειναι οι "εξυπνοι" για εσενα και εσυ εισαι ο σωστος. Μπραβο. Αν σαρεσουν εσενα συμπεριφορες και ασχετοσυνες προβλημα σου. Εμενα δεν μαρεσουν. Και επειδη εχουμε ελευθερη αγορα, και επειδη θα σκασω και ενα ματσο λεφτα, με τη θεληση μου, εχω απαιτηση να μου απαντανε σωστα και με στοιχεια. Οταν δεν ξερουν, ενα απλο "δεν γνωριζουμε" μου φτανει. Η εξυπναδες τετοιου ειδους δεν μου αρεσουν γιαυτο και επιλεγω να παω αλλου, οπου γουστραρω οπως λεμε. Εγινα αντιληπτος ? Αν δεν σαρεσει μην ασχολεισαι :mad:

Δωσε και χωσε φιλε..εισαι 100% σωστος...

#1509   speedtouch

speedtouch

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 23:57

Παιδια sorry, αλλα ας απαντησει οποιος ξερει. Εχω 2 γραμμες στην Vodafone κ' θα ηθελα να μου πειτε εαν τις μεταφερω στην cosmote θα παρω καποια επιπλεον επιδοτηση επειδη ερχομαι απο αλλο δικτυο ή σαν να εκανα νεα γραμμη; Και αν οντως ισχυει οτι ερχομαι απο αλλο δικτυο, το ποσο θα μου το δωσουν σε καταστημα Γερμανο ή μονο απο online shop π.χ. cosmote / oteshop;

#1510   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:09

Παιδια sorry, αλλα ας απαντησει οποιος ξερει. Εχω 2 γραμμες στην Vodafone κ' θα ηθελα να μου πειτε εαν τις μεταφερω στην cosmote θα παρω καποια επιπλεον επιδοτηση επειδη ερχομαι απο αλλο δικτυο ή σαν να εκανα νεα γραμμη; Και αν οντως ισχυει οτι ερχομαι απο αλλο δικτυο, το ποσο θα μου το δωσουν σε καταστημα Γερμανο ή μονο απο online shop π.χ. cosmote / oteshop;


οχι δεν θα παρεις απολιτος τιποτα....εκτος εαν θες με σημβολαιο...τοτε 20 με 40 ευρο το πολυ μιοση στο iphone 4....

#1511   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:10

Απλά και ενημερωτικά για αύριο να ξέρετε ότο προτεραιότητα θα δώσουν στις φορητότητες και μετά στις νέες συνδέσεις και ο λόγος είναι απλούστατος. Μια νέα σύνδεση, αν όλα πάνε καλά, μέσα σε ένα 2ωρο το πολύ θα είναι έτοιμη προς ενεργοποίηση οπότε αυτό σημαίνει πως θα πιαστεί στο στόχο του εκάστοτε καταστήματος για τον μήνα Αυγουστο, ένα μήνα που για τα 8 στα 10 καταστήματα είναι χαμένος, από άποψη στόχου συνδέσεων πάντα. Από την άλλη μια φορητότητα κάνει 15 μέρες για να υλοποιηθεί αρα πιάνεται στο στόχο του Σεπτεμβρίου. Συμπέρασμα? Το κάθε κατάστημα το οποίο αύριο θα έχει προς πώληση 5-10 συσκευές το πολύ θα προτιμήσει να τις δώσει σε αιτήσεις φορητότητας παρά σε νέες συνδέσεις. Το μόνο κακό σε αυτό είναι ότι σε περίπτωση φορητότητας το οκ για την παράδοση της συσκευής δίνεται συνήθως μετά από 3-4 εργάσιμες ημέρες! Αρα πάμε για μέσα της άλλης εβδομάδας παράδοση. Σε αυτή την περίπτωση βέβαια έχετε καβατζομένο το μηλόφωνο γιατί πολύ απλά στην αίτηση θα πρέπει να βάλουν και το ΙMEI της συσκευής οπότε μην αγχωθείτε ότι θα τελειώσουν οι συσκευές, αρκει να έχει διαθέσιμες όταν πάτε.
Υ.Γ. όλα τα πάραπάνω προκύπτουν από προσωπική εμπειρια μιας και κάποτε δούλευα για μια από τις 3 εταιρείες κινητής.
Ελπίζω να βοήθησα και καλή τύχη σε όλους μας αυριο.-

#1512   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:11

ρε παιδια αυριο δηλ. σημερα θα εχουν το iphone 4 σε ολα τα καταστηματα σωστα??....για να το παρεις πρεπει να το παρεις με σημβολαιο??...μπορω να παρω σκετη την σησκευη???

#1513   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:15

ρε παιδια αυριο δηλ. σημερα θα εχουν το iphone 4 σε ολα τα καταστηματα σωστα??....για να το παρεις πρεπει να το παρεις με σημβολαιο??...μπορω να παρω σκετη την σησκευη???

Όπου την βρεις ναι.

#1514   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:16

ρε παιδια αυριο δηλ. σημερα θα εχουν το iphone 4 σε ολα τα καταστηματα σωστα??....για να το παρεις πρεπει να το παρεις με σημβολαιο??...μπορω να παρω σκετη την σησκευη???

θεωρητικά μπορείς αλλά βλέπεις τα λεφτα είναι στις συνδέσεις για τα καταστήματα! Οπότε δύσκολα να ¨θυσιάσουν¨ ένα μηλόφωνο χωρίς αντίκρισμα σύνδεσης, εκτός αν παίζει γνωστός σε κάποιο κατάστημα...

#1515   xristos1908

xristos1908

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:17

Παιδιά συγγνώμη, με το που έχουμε στα χέρια μας το iPhone ποια βήματα πρέπει να κάνουμε? Ως μελλοντικός νέος χρήστης, δε γνωρίζω πολλά..!!
Πρώτα activation (πώς??) και μετά καπάκι Jailbreakme.com (αυτό ευτυχώς έγινε έυκολο!!) ?? Σας ευχαριστώ πολύ!! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες