Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1516   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:19

Παιδιά συγγνώμη, με το που έχουμε στα χέρια μας το iPhone ποια βήματα πρέπει να κάνουμε? Ως μελλοντικός νέος χρήστης, δε γνωρίζω πολλά..!!
Πρώτα activation (πώς??) και μετά καπάκι Jailbreakme.com (αυτό ευτυχώς έγινε έυκολο!!) ?? Σας ευχαριστώ πολύ!! :)

Βάζεις μια SIM χωρίς PIN στο κινητό το συνδεεις με iTunes περιμένεις λίγο και έτοιμος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1517   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:19

Παιδιά συγγνώμη, με το που έχουμε στα χέρια μας το iPhone ποια βήματα πρέπει να κάνουμε? Ως μελλοντικός νέος χρήστης, δε γνωρίζω πολλά..!!
Πρώτα activation (πώς??) και μετά καπάκι Jailbreakme.com (αυτό ευτυχώς έγινε έυκολο!!) ?? Σας ευχαριστώ πολύ!! :)

αν είναι ελληνικό απλά κάνεις activation μέσω itunes...

#1518   disorder

disorder

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:acheron911

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:24

πηγα σημερα και ρωτησα στην cosmote στο καταστημα που εχουν στην Αντιγονιδων και μετα στη Ναυαρινου, στη Θεσσαλονικη αν θα υπαρχει σε διαθεσιμοτητα αυριο το 4ρι. Οι υπαλληλοι δηλωσαν αγνοια και μου ειπαν πως ουτε καν το εχουν στις αποθηκες. Ρωτησα αν υπαρχουν και προκρατησεις και μου απαντησαν οχι, τιποτα. :unsure: μαλλον με παραμυθιασαν.

#1519   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:38

πηγα σημερα και ρωτησα στην cosmote στο καταστημα που εχουν στην Αντιγονιδων και μετα στη Ναυαρινου, στη Θεσσαλονικη αν θα υπαρχει σε διαθεσιμοτητα αυριο το 4ρι. Οι υπαλληλοι δηλωσαν αγνοια και μου ειπαν πως ουτε καν το εχουν στις αποθηκες. Ρωτησα αν υπαρχουν και προκρατησεις και μου απαντησαν οχι, τιποτα. :unsure: μαλλον με παραμυθιασαν.


Οπως έλεγα σε post το απόγευμα :

>Ισως να έχει αύριο κάποιες συσκευές ο Γερμανός στην Κλεάνθους & Ανατολικής Θράκης 1, Τηλ 2310945335 . Αν ενδιαφέρεται
>κανείς ας δοκιμάσει λίγο μετά τις 11:00.

Ο Pontiaras επίσης ανέφερε :

---------------------

Παιδια ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΗΣ....

Γερμανος Κορδελιου τα δωσανε
Γερμναος Ευοσμου τα δωσανε
Γερμανος Καλοχωρι τα δωσανε
Γερμανος Περαια ενα 16αρι
Γερμανος Στην Αγιου Δημητριου Τα δωσανε
Γερμανος Πυλαια Εχουνε
Γερμανος Νεαπολης Εχουνε
Γερμανος Πολιχνη Τον υπνο του δικαιου
Γερμανος Κιλκις Εχουνε
Γερμανος Ανω Τουμπας εχουνε και τα δινουνε απο απογευμα
Γερμανος Σερρες Εχουνε

Εκτως απο τα καταστηματα σε Κιλκις και Σερρες που απλα πηρα τηλ στα αλλα ΠΗΓΑ Ο ΙΔΙΟΣ.... Καλο κυνηγι σε ολους μας (Ασχετο αλλα τα καταστηματα Κοσμοτε και κεντρικα ΟΤΕ ΣΑλονικης τα εχουνε ΗΔΗ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ)

-------------

.. και συμπλήρωσα το απόγευμα .. :

-------------
.. και Γερμανοί (πάλι Θεσσαλονίκης) που επίσης δεν έχουν συσκευές μη προκρατημένες :

Mediterranean Cosmos
Βασ. Ολγας 101
Τσιμισκή 79
--------------

Εγώ θα σου πρότεινα να βρεις τα τηλέφωνα όλων των υπολοίπων καταστημάτων Γερμανός στη Θεσσαλονίκη και αύριο πρωί να αρχίσεις τα τηλέφωνα. Ιδού ένα link (για όλη την Ελλάδα - δεν ξέρω κατά πόσο τα νούμερα είναι όλα σωστά) :

http://www.bankexper...τήματα-γερμανός

Πιστεύω πως όλο και κάποια συσκευή θα βρεις. Καλή επιτυχία (σε όλους μας :) )

Τελευταία επεξεργασία από: marcus0, 27/08/2010 - 00:40


#1520   stathis117

stathis117

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:stathis117

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:43

το site της vodafone ανανεώθηκε και στα συμβόλαια 18 μηνών έχει καλές προσφορες :rolleyes:

#1521   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:45

Λοιπον παιδια,πηγα σημερα σε καταστημα του γερμανου να δω το τηλεφωνο απο κοντα.φυσικα ειχε μονο δυο κομματια τα οποια ηταν ηδη πουλημενα και ενα ντεμο.το κινητο, δεν το συζητω,σαν αισϑηση τα σπαει.τρελο εργαλειο.οταν ομως το αφεντηκο εκει μου ειπε οτι οντως εχει προβλημα με το σημα,εφαγα μεγαλη πικρα.τοσα χρηματα ρε γαμωτο και να βγει μαπα το γλυκο;ειναι σαν να παιρνεις φεραρι και μετα τα εκατον σαραντα να μπαινει κοφτης.γι'αυτο παιδια μη τρελενεστε και τοσο.αν ειναι ανα τρια λεπτα να χανουμε κλησεις,χαιρετα μου τον πλατανο.βεβαια η τρελα ειναι τρελα,παω πασo αλλα ειναι και πολλα τα λεφτα Αρη.

#1522   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 00:45

Διαθέσιμο για αγορά στο site της vodafone μόνο με συμβόλαιο (όπως και πέρυσι)... Προλάβετε!

#1523   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/08/2010 - 01:04

Λοιπον παιδια,πηγα σημερα σε καταστημα του γερμανου να δω το τηλεφωνο απο κοντα.φυσικα ειχε μονο δυο κομματια τα οποια ηταν ηδη πουλημενα και ενα ντεμο.το κινητο, δεν το συζητω,σαν αισϑηση τα σπαει.τρελο εργαλειο.οταν ομως το αφεντηκο εκει μου ειπε οτι οντως εχει προβλημα με το σημα,εφαγα μεγαλη πικρα.τοσα χρηματα ρε γαμωτο και να βγει μαπα το γλυκο;ειναι σαν να παιρνεις φεραρι και μετα τα εκατον σαραντα να μπαινει κοφτης.γι'αυτο παιδια μη τρελενεστε και τοσο.αν ειναι ανα τρια λεπτα να χανουμε κλησεις,χαιρετα μου τον πλατανο.βεβαια η τρελα ειναι τρελα,παω πασo αλλα ειναι και πολλα τα λεφτα Αρη.

προσωπικά σήμερα μίλησα 3 ώρες στο τηλέφωνο και παρόλο που έπιανα και το επίμαχο σημείο ο συνομιλητής μου δεν κατάλαβε καμία διαφορά στη ποιότητα της κλήσης και μάλιστα μου είπε οτι ακούγομαι και καλύτερα απο το παλιό iPhone ;)

σημείωση: όντως πέφτει το σήμα όταν το ακουμπάς εκει αλλα πολύ μικρή η διαφορά στη πραγματικότητα (αν υπαρχει)

Τελευταία επεξεργασία από: giorgos92, 27/08/2010 - 01:05


#1524   pindel

pindel

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2010 - 01:05

Παρακολουθώ αυτό το θέμα από την αρχή του σχεδόν και είπα και εγώ να πάω μια βόλτα από τον γερμανό της γειτονιάς μου σήμερα να δώ τι πάιζει!Μπαίνω λοιπόν στο πρώτο κατάστημα κατα τις 6.30 υπάρχουν δύο μου λένε αλλά είναι κρατημένα μέσα στην βδομάδα μου λέει θα έχουμε κι αλλα,οκ λέω την κάνω και παω στο δέυτερο κατάστημα μπαίνω ρωτάω και ναι έχει 2 ενα 16αρη και ενα 32αρη του λεω μπορώ να το πάρω σκέτη συσκευή φυσικά μου λέει τσιμπάω το 16αρη λοιπόν και δραπετέυω και από εκείνη την ώρα είμαι κάτοχος ενως 4 :) Όποιος θέλει έχει και ένα 32

#1525   mixos_str

mixos_str

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mixos_str

Δημοσίευση 27/08/2010 - 01:12

Παιδια εκανα φορητοτητα απο wind σε κοσμοτε σε καταστημα γερμανου
στο προγραμμα 45+ιντερνετ και πηρα το 16αρι

317,70 ευρω.

δεν μου δωσαν ακομα την συσκευη γιατι πρεπει πρωτα να εγκριθει η μεταφορα αριθμου.
την κρατησαν στο μαγαζι.

αυτο εγινε σε γερμανο στη θεσσαλονικη.

#1526   skank

skank

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 01:12

το site της vodafone ανανεώθηκε και στα συμβόλαια 18 μηνών έχει καλές προσφορες :rolleyes:

εγω μπηκα φιλε μου και δεν ειδα κατι

#1527   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 27/08/2010 - 01:14

πηγα σημερα και ρωτησα στην cosmote στο καταστημα που εχουν στην Αντιγονιδων και μετα στη Ναυαρινου, στη Θεσσαλονικη αν θα υπαρχει σε διαθεσιμοτητα αυριο το 4ρι. Οι υπαλληλοι δηλωσαν αγνοια και μου ειπαν πως ουτε καν το εχουν στις αποθηκες. Ρωτησα αν υπαρχουν και προκρατησεις και μου απαντησαν οχι, τιποτα. :unsure: μαλλον με παραμυθιασαν.

Ναι σε παραμυθιασαν και το καλο που σου θελω να πασ αυριο και να του γκαζωσεισ αρκετα με τους μ@λ@κες που νομιζουν πως εχουνε πιασει τον Παπα απο τα @@ επιεδη ΕΧΟΥΝ στην αποθηκη τους μηλοφωνα....! Αι σιχτιρ βαρεθηκα...! :excl:

#1528   fantombdc

fantombdc

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2010 - 01:18

Σε λίγες ώρες αρχίζει το κυνήγι του χαμένου θησαυρού... χαχαχα :P Από αύριο θα πωλήται κανονικά ή απλά θα υπάρχει σαν Demo; Γιατί εμένα έτσι μου είπανε στην Voda.

#1529   disorder

disorder

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:acheron911

Δημοσίευση 27/08/2010 - 01:21

δεν ενδιαφερομαι να αγορασω το 4ρι απλα επειδη τα συγκεκριμενα καταστηματα ειναι κοντα απο το σπιτι μου εκανα τον κοπο να ρωτησω για να μπορεσω να ενημερωσω και οσους τυχον ενδιαφερονται, προσπαθησα να ψαρεψω τους υπαλληλους λεγοντας τους πως εχει βουιξει ο τοπος πως αυριο ειναι η μερα της κυκλοφοριας αλλα αυτοι σφυριζαν αδιαφορα. Μαλιστα ο ενας μου διαβασε εκεινη την ωρα το mail που τους σταλθηκε απο τα κεντρικα της cosmote αναφορικα με το κινητο αλλα πουθενα δεν ακουσα να μου λεει ποτε θα διατεθει. ουτε και απαντησε στην σχετικη ερωτηση που του εκανα. Τελος παντων παιδες, δεν ειμαστε και κοροιδα

#1530   stathis117

stathis117

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:stathis117

Δημοσίευση 27/08/2010 - 01:22

εγω μπηκα φιλε μου και δεν ειδα κατι

εγω τωρα τωρα το παραγγελνω απο το σιτε τησ βονταφον

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες