Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 08:24

Για όλους πιστεύω το iphone έγινε αγαπητό για την φυσική ανταπόκριση που εχει στο άγγιγμα μας και για την ταχύτητα του, πλέον όμως αυτα τα παρέχουν και αλλες συσκευές με 400 euro. Όσοι το πάρουμε θα το πάρουμε λόγο πώρωσης


συμφωνω αλλα να το βλεπουμε και λιγο πιο συνολικα το πραγμα να ζυγιζουμε λιγο τα συν και τα μειον καθε φορα...και κατα τη γνωμη αυτη τη φορα τα μειον υπερεχουν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/08/2010 - 08:43

Ρε παιδιά, βλέπω πολλούς εδώ που είναι έτοιμοι να πέσουν με τα μούτρα όταν θα εμφανιστεί το "προβληματικό" τηλέφωνο στα ράφια! Δεν σας ενοχλεί καθόλου που θα δώσετε τόσα λεφτά για κάτι που έχει ένα σοβαρό (ή έστω και μικρό) ελάττωμα? (για το σήμα εννοώ)
Εντάξει, μην αρχίσετε όσοι το έχετε πάρει την γνωστή καραμέλα "εμένα δουλεύει τέλεια" και τέτοια, το πρόβλημα σας αρέσει δεν σας αρέσει είναι υπαρκτό! Παρατηρώ σε διάφορα φόρουμ ολοένα και περισσότερους που έχουν προβλήματα με τις κλήσεις λόγω του συγκεκριμένου προβλήματος! (και στο δικό μας εδώ)
Η πλάκα είναι πως με την έλευση του "άσπρου" iPhone που λένε θα είναι διορθωμένο το πρόβλημα θ' αρχίσετε όλοι να το πουλάτε από εδώ και από εκεί!! Δεν θα είναι τόσο το πρόβλημα το ίδιο που θα σας ενοχλεί, αλλά πιο πολύ ότι θα νιώθετε μ@λάκες που έχετε δώσει ένα μισθό για ένα προβληματικό κινητό και την ίδια στιγμή κυκλοφορεί το ίδιο με ίδια λεφτά και χωρίς πρόβλημα!! (Να μην περιμένετε όμως τότε και μεγάλη αγοραστική ανταπόκριση, εκτός και αν το "σκοτώσετε")

Εγώ προσωπικά δεν δίνω φράγκο στα λαμόγια της Apple αν δεν μου παρουσιάσουν ένα κινητό που να δικαιολογεί πλήρως τα λεφτά του και φυσικά να μην έχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα!!

(Τα παραπάνω που έγραψα είναι μια προσωπική σκέψη..)


Όσο και να το ''χουφτώνω'' πάντως στο συγκεκριμένο σημείο G το σήμα δεν πέφτει πάνω από μία γραμμή (ναι πέφτει μια γραμμή). Το μόνο σίγουρο είναι πάντως ότι από θέμα λήψης σε wifi είναι πολύ καλύτερο από το προηγούμενο 3GS που στο υπνοδωμάτιο μου έπιανε οριακά και πολλές φορές αποσυνδεόταν ενώ το 4άρι δεν χάνει ποτέ το δίκτυο.

#348   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 08:58

Ρε παιδιά, βλέπω πολλούς εδώ που είναι έτοιμοι να πέσουν με τα μούτρα όταν θα εμφανιστεί το "προβληματικό" τηλέφωνο στα ράφια! Δεν σας ενοχλεί καθόλου που θα δώσετε τόσα λεφτά για κάτι που έχει ένα σοβαρό (ή έστω και μικρό) ελάττωμα? (για το σήμα εννοώ)
Εντάξει, μην αρχίσετε όσοι το έχετε πάρει την γνωστή καραμέλα "εμένα δουλεύει τέλεια" και τέτοια, το πρόβλημα σας αρέσει δεν σας αρέσει είναι υπαρκτό! Παρατηρώ σε διάφορα φόρουμ ολοένα και περισσότερους που έχουν προβλήματα με τις κλήσεις λόγω του συγκεκριμένου προβλήματος! (και στο δικό μας εδώ)
Η πλάκα είναι πως με την έλευση του "άσπρου" iPhone που λένε θα είναι διορθωμένο το πρόβλημα θ' αρχίσετε όλοι να το πουλάτε από εδώ και από εκεί!! Δεν θα είναι τόσο το πρόβλημα το ίδιο που θα σας ενοχλεί, αλλά πιο πολύ ότι θα νιώθετε μ@λάκες που έχετε δώσει ένα μισθό για ένα προβληματικό κινητό και την ίδια στιγμή κυκλοφορεί το ίδιο με ίδια λεφτά και χωρίς πρόβλημα!! (Να μην περιμένετε όμως τότε και μεγάλη αγοραστική ανταπόκριση, εκτός και αν το "σκοτώσετε")

Εγώ προσωπικά δεν δίνω φράγκο στα λαμόγια της Apple αν δεν μου παρουσιάσουν ένα κινητό που να δικαιολογεί πλήρως τα λεφτά του και φυσικά να μην έχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα!!

(Τα παραπάνω που έγραψα είναι μια προσωπική σκέψη..)

Και στο desire που χρησιμοποιω πεφτει το σημα οταν το κρατας, χωρις να εχω βεβαια το παραμικρο προβλημα κατα τις κλησεις.

#349   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:11

Ρε παιδιά μόλις μίλησα με φίλο που δουλεύει στη βοντα κ μου είπε πως δεν έχουν καμια ενημέρωση μεχρι τώρα κ πως μάλλον παει για σεπτέμβριο.Αν είναι δυνατόν..

#350   MuseumofMac

MuseumofMac

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:17

Ρε παιδιά μόλις μίλησα με φίλο που δουλεύει στη βοντα κ μου είπε πως δεν έχουν καμια ενημέρωση μεχρι τώρα κ πως μάλλον παει για σεπτέμβριο.Αν είναι δυνατόν..



Γιατι,ειχαν ενημερωση στα προηγουμενα Iphone;
Μια μερα πριν το μαθαινουμε εμεις,μια μερα πριν και οι υπαλληλοι των cosmote και voda..

#351   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:20

Ρε παιδιά, βλέπω πολλούς εδώ που είναι έτοιμοι να πέσουν με τα μούτρα όταν θα εμφανιστεί το "προβληματικό" τηλέφωνο στα ράφια! Δεν σας ενοχλεί καθόλου που θα δώσετε τόσα λεφτά για κάτι που έχει ένα σοβαρό (ή έστω και μικρό) ελάττωμα? (για το σήμα εννοώ)
Εντάξει, μην αρχίσετε όσοι το έχετε πάρει την γνωστή καραμέλα "εμένα δουλεύει τέλεια" και τέτοια, το πρόβλημα σας αρέσει δεν σας αρέσει είναι υπαρκτό! Παρατηρώ σε διάφορα φόρουμ ολοένα και περισσότερους που έχουν προβλήματα με τις κλήσεις λόγω του συγκεκριμένου προβλήματος! (και στο δικό μας εδώ)
Η πλάκα είναι πως με την έλευση του "άσπρου" iPhone που λένε θα είναι διορθωμένο το πρόβλημα θ' αρχίσετε όλοι να το πουλάτε από εδώ και από εκεί!! Δεν θα είναι τόσο το πρόβλημα το ίδιο που θα σας ενοχλεί, αλλά πιο πολύ ότι θα νιώθετε μ@λάκες που έχετε δώσει ένα μισθό για ένα προβληματικό κινητό και την ίδια στιγμή κυκλοφορεί το ίδιο με ίδια λεφτά και χωρίς πρόβλημα!! (Να μην περιμένετε όμως τότε και μεγάλη αγοραστική ανταπόκριση, εκτός και αν το "σκοτώσετε")

Εγώ προσωπικά δεν δίνω φράγκο στα λαμόγια της Apple αν δεν μου παρουσιάσουν ένα κινητό που να δικαιολογεί πλήρως τα λεφτά του και φυσικά να μην έχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα!!

(Τα παραπάνω που έγραψα είναι μια προσωπική σκέψη..)

+1
Επίσης 700 ευρώ γιατί?Το τρομερό Design?Μπα θα ζήσω και χωρίς αυτό.Για την τρομερή και απίστευτη 5αρα κάμερα που τα κινητά την έχουν από όταν βγήκε το 3G με 2MPX κάμερα?Και μην μου πείτε για την οθόνη του τώρα...μάθαμε κάτι να το λέμε και το κάναμε ψωμοτύρι.Εγω είδα τις οθόνες απο διάφορα HTC και από το Galaxy S και είναι πραγματικά ίδιες και καλύτερες(Galaxy) για τα λεφτά τους.Όταν το είδα το κοίταξα και είπα.."εντάξει...άλλο ένα iPhone".Δεν μου κάνει το κλικ που μου έκανε πχ το iPhone 3G-3Gs(ιδιο design).Οπότε με βλέπω να περιμένω κανένα iPhone 5 :)
Άντε γεια....

#352   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:23

+1
Επίσης 700 ευρώ γιατί?Το τρομερό Design?Μπα θα ζήσω και χωρίς αυτό.Για την τρομερή και απίστευτη 5αρα κάμερα που τα κινητά την έχουν από όταν βγήκε το 3G με 2MPX κάμερα?Και μην μου πείτε για την οθόνη του τώρα...μάθαμε κάτι να το λέμε και το κάναμε ψωμοτύρι.Εγω είδα τις οθόνες απο διάφορα HTC και από το Galaxy S και είναι πραγματικά ίδιες και καλύτερες(Galaxy) για τα λεφτά τους.Όταν το είδα το κοίταξα και είπα.."εντάξει...άλλο ένα iPhone".Δεν μου κάνει το κλικ που μου έκανε πχ το iPhone 3G-3Gs(ιδιο design).Οπότε με βλέπω να περιμένω κανένα iPhone 5 :)
Άντε γεια....


Τι να πω τωρα? οτι έχεις άδικο???Δεν εχεις...

#353   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:49

Ρε παιδιά, βλέπω πολλούς εδώ που είναι έτοιμοι να πέσουν με τα μούτρα όταν θα εμφανιστεί το "προβληματικό" τηλέφωνο στα ράφια! Δεν σας ενοχλεί καθόλου που θα δώσετε τόσα λεφτά για κάτι που έχει ένα σοβαρό (ή έστω και μικρό) ελάττωμα? (για το σήμα εννοώ)
Εντάξει, μην αρχίσετε όσοι το έχετε πάρει την γνωστή καραμέλα "εμένα δουλεύει τέλεια" και τέτοια, το πρόβλημα σας αρέσει δεν σας αρέσει είναι υπαρκτό! Παρατηρώ σε διάφορα φόρουμ ολοένα και περισσότερους που έχουν προβλήματα με τις κλήσεις λόγω του συγκεκριμένου προβλήματος! (και στο δικό μας εδώ)
Η πλάκα είναι πως με την έλευση του "άσπρου" iPhone που λένε θα είναι διορθωμένο το πρόβλημα θ' αρχίσετε όλοι να το πουλάτε από εδώ και από εκεί!! Δεν θα είναι τόσο το πρόβλημα το ίδιο που θα σας ενοχλεί, αλλά πιο πολύ ότι θα νιώθετε μ@λάκες που έχετε δώσει ένα μισθό για ένα προβληματικό κινητό και την ίδια στιγμή κυκλοφορεί το ίδιο με ίδια λεφτά και χωρίς πρόβλημα!! (Να μην περιμένετε όμως τότε και μεγάλη αγοραστική ανταπόκριση, εκτός και αν το "σκοτώσετε")

Εγώ προσωπικά δεν δίνω φράγκο στα λαμόγια της Apple αν δεν μου παρουσιάσουν ένα κινητό που να δικαιολογεί πλήρως τα λεφτά του και φυσικά να μην έχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα!!

(Τα παραπάνω που έγραψα είναι μια προσωπική σκέψη..)



Αποτη βλεπω εχεις iPhone 3GS. Πιαστο οπως πιανουν το iPhone 4 και θα διαπηστωσεις και μονος σου οτι και στο iPhone 3GS πεφτει το σημα! Συγουρα δεν το ηξερες γιατη δεν σου εχει βγαλει καμια χαμενη κληση η τιποτα αλλο... το ιδιο θα ειναι και με το iPhone 4 :) . Οσοι λενε "δεν εχω καποιο προβλημα με το σημα" δεν πιστευω να λενε λογια του αερα.. απλα ηξεραν οτι και στο iPhone 3GS υπηρξε προβλημα και πλεον τους ειναι ανυπαρκτο... Στο κατω κατω το προβλημα λυνεται με ενα bumper η με καποια θηκη... ε μην μου πειτε τωρα οτι δεν θα περνατε μια θηκη για ενα κινητο 700 Ευρω.. ο καθενας θα αγοραζε μια θηκη για αυτο το κινητο..

Τελευταία επεξεργασία από: kamberis, 23/08/2010 - 10:51


#354   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:50

Αποτη βλεπω εχεις iPhone 3GS. Πιαστο οπως πιανουν το iPhone 4 και θα διαπηστωσεις και μονος σου οτι και στο iPhone 3GS πεφτει το σημα! Συγουρα δεν το ηξερες γιατη δεν σου εχει βγαλει καμια χαμενη κληση η τιποτα αλλο... το ιδιο θα ειναι και με το iPhone 4 :) . Οσοι λενε "δεν εχω καποιο προβλημα με το σημα" δεν πιστευω να λενε λογια του αερα.. απλα ηξεραν οτι και στο iPhone 3GS υπηρξε προβλημα και πλεον τους ειναι ανυπαρκτο...

Γιατί όσο και να δοκίμαζα ΠΑΝΤΑ δεν έχανε το σήμα.....βρε γαμώτο πάλι σε προβληματικό έπεσα...τι να πω :(

#355   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:58

Παιδια το iPhone 4 εχει οντως τεραστιο προβλημα με το σημα του. Σας λεω αληθεια. Δεν μπορεις να μιλησεις με τιποτα.
Μόλις το αγγιζεις στα χερια σου αμεσως κλεινι η κληση

Ειναι το πιο αθλιο κινητο που εχει βγει.
Ειναι κοροιδια
Μας δουλευουν ολους μου φαινεται που ζητουν 700 ευρω για ενα κινητο που δεν μπορει να κανει κλησεις
Αισχος.
Αρκουδαιδες!
"ΚΑΠΟΙΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΑΝΕ, ΚΑΠΟΙΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΑΝΕ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΩΑ" quote απο τον Λεβεντη

Καλο θα ηταν να μην το αγορασετε και να διαγραφειτε απο τις λιστες της Cosmote και της Vodafone.

Περιμενετε να βγει το iPhone 5 που θα εχει λυση το προβλημα με το σημα.
.
.
.
.
.
...και αφηστε να το παρουμε εμεις που το θελουμε. Χαλασμενο, χωρις σημα, με αθλια οθονη και φωτογραφικη μηχανη μολις 5mpx.

#356   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 23/08/2010 - 11:10

Big Post

Πραγματικά πιστεύεις οτι τώρα κάτι είπες με αυτό το μακροσκελές - πανάθλιο ποστ?

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 23/08/2010 - 11:10


#357   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/08/2010 - 11:12

καμια τελευταια ενημερωση υπαρχει,γιατι ξεφευγουμε παλι.....ειπαμε δεν αναγκαζουμε κανενα να το παρει...και το galaxy καλο ειναι.παρτε το και ηρεμηστε πια.νισαφι...

#358   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 23/08/2010 - 11:17

+1
Επίσης 700 ευρώ γιατί?Το τρομερό Design?Μπα θα ζήσω και χωρίς αυτό.Για την τρομερή και απίστευτη 5αρα κάμερα που τα κινητά την έχουν από όταν βγήκε το 3G με 2MPX κάμερα?Και μην μου πείτε για την οθόνη του τώρα...μάθαμε κάτι να το λέμε και το κάναμε ψωμοτύρι.Εγω είδα τις οθόνες απο διάφορα HTC και από το Galaxy S και είναι πραγματικά ίδιες και καλύτερες(Galaxy) για τα λεφτά τους.Όταν το είδα το κοίταξα και είπα.."εντάξει...άλλο ένα iPhone".Δεν μου κάνει το κλικ που μου έκανε πχ το iPhone 3G-3Gs(ιδιο design).Οπότε με βλέπω να περιμένω κανένα iPhone 5 :)
Άντε γεια....

συμφωνω απολυτα!!και εγω βλεπω να παιρνω το galaxy που στα περισσοτερα φορουμ οι κατοχοι γρφουν οτι ειναι αστερι και το εχω δει και εγω και να περιμενω κανενα iphone5!

#359   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/08/2010 - 11:21

Μάλιστα...Πριν πάτε στην αντίπερα όχθη ρίξτε μια ματιά και σε αυτό : Διπλό πρόβλημα παρουσιάζουν τα Samsung Galaxy S με το GPS

ezgif_com_crop_2.gif


#360   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/08/2010 - 11:23

ανουσια αντιπαραθεση.....αλλος ο τιτλος του θεματος μας.δεν προσπαθουμε να πεισουμε καποιον για κατι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες