Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   lerass

lerass

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/08/2010 - 21:53

εγω παντος να πω και την γνωμη μου το τεσταρα απο ενα φιλαρακι ποιοτιτα οθωνης ασυγκριτη ειναι πανεμορφο οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι καταπληκτικες και οταν τις προβαλεις και σε αυτην την οθονη δειχνουν τελειες το τηλεφονο εχει πολυ μεγαλη ισχη και ταχυτητα το βιντεο που τραβαει ειναι τρελο εχασα το μυαλο μου και ο σχεδιασμος ειναι καπλικτικος ειναι πιο λεπτο αλλα πιο γρηγορο η μπαταρια κραταει 2 ημερες κανονικη χρηση με ολλες τις καιρεαις κλειστες εκτος του συματος και με 3g για να εχουμε και ιντερνετ και φυσικα το ασχημο ειναι το προβλιμα με την καιραια το οποιο υπαρχει δεν ειναι ψεμα σου κοβει την κληση καθως μιλας σε μια κληση ενδεικτικη 3 λεπτων ειχαμε 2 διακοπες η κλιση εγινε iphone4 με 3gs το πρωτο δεν ειχε θυκη οποτε δεν μπωρο να πω πως συμπεριφερεται με την θυκη τα συμπερασματα δικα σας παντος εγω δεν πουλαω το ρολοι για να παρω κομπολοι και ναι ειμαι πορωμενος με τα μηλα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 23/08/2010 - 22:24

αχ ρε apple τι μας κάνεις..... θέλω να πιστεύω ότι παρασκευή θα είναι εδώ και θα μπορέσω να πάρω ένα... τόσο καιρό έκανα οικονομίες για να μαζέψω τα λεφτά....

#423   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 23/08/2010 - 22:45

και ναι ειμαι πορωμενος με τα μηλα


το καταλάβαμε φίλε... :lol: :P

#424   AnKi

AnKi

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/08/2010 - 00:12

Τώρα που είπατε για την εκδήλωση ενδιαφέροντος, πόσους απο εσάς έχουν καλέσει για επιβεβαίωση της "κράτησης";

#425   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/08/2010 - 00:21

Τώρα που είπατε για την εκδήλωση ενδιαφέροντος, πόσους απο εσάς έχουν καλέσει για επιβεβαίωση της "κράτησης";

εμενα με καλεσανε και με ρωτησανε ποιο ακριβως μοντελο θελω...

#426   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 24/08/2010 - 00:26

Κ μένα το ίδιο. Την άλλη μέρα κιόλας κ με ρωτησαν επίσης αν θα ανανεωσω κ τις 4 γραμμές.

#427   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/08/2010 - 00:29

Λοιπόν παιδιά θα σας πω κάτι που είναι 100% επιβεβαιωμένο. Ο κολλητός μου δουλεύει στις αποθήκες του Γερμανού στην περιοχή του Αυλώνα. Την Παρασκευή 20 Αυγούστου με πήρε τηλέφωνο (είναι και αυτός πορωμένος iphoneακιας) και μου λέει επι λέξη ότι ξεφορτώνει τα πακέτα με τα νέα iphone4! Μου είπε λοιπόν ότι ήρθαν 7000 κομμάτια που θα διατεθούν σε όλη την Ελλάδα. Ο Γερμανός θα δώσει στα καταστήματα τα δικά του φυσικά αλλα και σε Vodafone, Cosmote, Πλαίσιο!

Μετά με παίρνει Σάββατο πάλι τηλέφωνο και μου λέει ότι τα τηλέφωνα θα δοθούν προς πώληση από όλες τις εταιρείες την Πέμπτη 26 ή την Παρασκευή 27 Αυγούστου με ελάχιστα κομμάτια σε κάθε κατάστημα. Δεν υπάρχει καμία προπαραγγελία και όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε! Οι εκδηλώσεις ενδιαφέροντος είναι απλά για να πάρουν τηλέφωνο να πουν ότι ήρθε και ελάτε να το πάρετε...Παρασκευή λοιπόν βγαίνει το κινητό και όποιος προλάβει!!!

Για τιμή μου είπε το Σάββατο δεν έχει βγει γιατί δεν υπάρχει ακόμα κωδικός προιόντος. Περιμένουν ενημέρωση από Apple και μετά καπάκι θα βγει η τιμή...

Υ.Γ. Παίζει να δώσουν και Bumpers μαζί μου είπε...

Αυτά. Το άτομο είναι έμπιστο και τον πιστεύω...

#428   AnKi

AnKi

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/08/2010 - 00:33

Πεσ' τα polakis στους δυσκολόπιστους γιατί εγώ τα λέω εδώ και καιρό και αυτοί συνεχίζουν να καλούνε στις εξυπηρετήσεις και τους λένε ότι να' ναι! ;)

#429   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 24/08/2010 - 00:40

Λοιπόν παιδιά θα σας πω κάτι που είναι 100% επιβεβαιωμένο. Ο κολλητός μου δουλεύει στις αποθήκες του Γερμανού στην περιοχή του Αυλώνα. Την Παρασκευή 20 Αυγούστου με πήρε τηλέφωνο (είναι και αυτός πορωμένος iphoneακιας) και μου λέει επι λέξη ότι ξεφορτώνει τα πακέτα με τα νέα iphone4! Μου είπε λοιπόν ότι ήρθαν 7000 κομμάτια που θα διατεθούν σε όλη την Ελλάδα. Ο Γερμανός θα δώσει στα καταστήματα τα δικά του φυσικά αλλα και σε Vodafone, Cosmote, Πλαίσιο!

Μετά με παίρνει Σάββατο πάλι τηλέφωνο και μου λέει ότι τα τηλέφωνα θα δοθούν προς πώληση από όλες τις εταιρείες την Πέμπτη 26 ή την Παρασκευή 27 Αυγούστου με ελάχιστα κομμάτια σε κάθε κατάστημα. Δεν υπάρχει καμία προπαραγγελία και όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε! Οι εκδηλώσεις ενδιαφέροντος είναι απλά για να πάρουν τηλέφωνο να πουν ότι ήρθε και ελάτε να το πάρετε...Παρασκευή λοιπόν βγαίνει το κινητό και όποιος προλάβει!!!

Για τιμή μου είπε το Σάββατο δεν έχει βγει γιατί δεν υπάρχει ακόμα κωδικός προιόντος. Περιμένουν ενημέρωση από Apple και μετά καπάκι θα βγει η τιμή...

Υ.Γ. Παίζει να δώσουν και Bumpers μαζί μου είπε...

Αυτά. Το άτομο είναι έμπιστο και τον πιστεύω...


Μια χαρά φίλε μου! Ευχαριστούμε! Μια ερώτηση μόνο. Ο Γερμανός θα δώσει στις άλλες εταιρείες??

#430   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 24/08/2010 - 00:56

3ς και σήμερα

#431   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2010 - 00:58

Λοιπόν παιδιά θα σας πω κάτι που είναι 100% επιβεβαιωμένο. Ο κολλητός μου δουλεύει στις αποθήκες του Γερμανού στην περιοχή του Αυλώνα. Την Παρασκευή 20 Αυγούστου με πήρε τηλέφωνο (είναι και αυτός πορωμένος iphoneακιας) και μου λέει επι λέξη ότι ξεφορτώνει τα πακέτα με τα νέα iphone4! Μου είπε λοιπόν ότι ήρθαν 7000 κομμάτια που θα διατεθούν σε όλη την Ελλάδα. Ο Γερμανός θα δώσει στα καταστήματα τα δικά του φυσικά αλλα και σε Vodafone, Cosmote, Πλαίσιο!

Μετά με παίρνει Σάββατο πάλι τηλέφωνο και μου λέει ότι τα τηλέφωνα θα δοθούν προς πώληση από όλες τις εταιρείες την Πέμπτη 26 ή την Παρασκευή 27 Αυγούστου με ελάχιστα κομμάτια σε κάθε κατάστημα. Δεν υπάρχει καμία προπαραγγελία και όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε! Οι εκδηλώσεις ενδιαφέροντος είναι απλά για να πάρουν τηλέφωνο να πουν ότι ήρθε και ελάτε να το πάρετε...Παρασκευή λοιπόν βγαίνει το κινητό και όποιος προλάβει!!!


Να με συμπαθάς αλλά χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, μήπως δεν στα είπε πολύ καλά ο κολλητός σου; ::)

Όλα τα iPhone (εκτός Apple Store) και σε όλο τον κόσμο, εισάγονται και διαθέτονται αποκλειστικά και μόνο από τους παρόχους με τους οποίους έχει συνάψει σχετική συμφωνία η Apple και όχι από τρίτες εμπορικές επιχειρήσεις όπως ο Γερμανός, ούτε καν από τους επίσημους distributors της ίδιας της Apple. Ακόμα και στις περιπτώσεις (όπως με το 3GS) που καταστήματα όπως ο Γερμανός πωλούν συσκευές iPhone, είναι αποκλειστικά και μόνο κομμάτια εισαγωγής της ίδιας της Cosmote (στην περίπτωση του Γερμανού) τα οποία και μεταπωλεί ως συνεργαζόμενο με την Cosmote κατάστημα.

Αν λοιπόν δεν άλλαξε κάτι τις τελευταίες ημέρες στην πολιτική της Apple περί διάθεσης των iPhone, που δεν το νομίζω, τότε τι δουλειά έχει ο Γερμανός να εισάγει iPhone και μάλιστα να τα διαθέτει σε Vodafone, Cosmote, Plaisio κλπ;

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 24/08/2010 - 01:02


#432   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/08/2010 - 01:08

Να με συμπαθάς αλλά χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, μήπως δεν στα είπε πολύ καλά ο κολλητός σου; ::)

Όλα τα iPhone (εκτός Apple Store) και σε όλο τον κόσμο, εισάγονται και διαθέτονται αποκλειστικά και μόνο από τους παρόχους με τους οποίους έχει συνάψει σχετική συμφωνία η Apple και όχι από τρίτες εμπορικές επιχειρήσεις όπως ο Γερμανός, ούτε καν από τους επίσημους distributors της ίδιας της Apple. Ακόμα και στις περιπτώσεις (όπως με το 3GS) που καταστήματα όπως ο Γερμανός πωλούν συσκευές iPhone, είναι αποκλειστικά και μόνο κομμάτια εισαγωγής της ίδιας της Cosmote (στην περίπτωση του Γερμανού) τα οποία και μεταπωλεί ως συνεργαζόμενο με την Cosmote κατάστημα.

Αν λοιπόν δεν άλλαξε κάτι τις τελευταίες ημέρες στην πολιτική της Apple περί διάθεσης των iPhone, που δεν το νομίζω, τότε τι δουλειά έχει ο Γερμανός να εισάγει iPhone και μάλιστα να τα διαθέτει σε Vodafone, Cosmote, Plaisio κλπ;


Ο Γερμανος ανηκει στην csomote καθως εξαγοραστηκε το 2006.
Αρα ο Γερμανος μπωρει να πουλαει ελευθερα οποιοδηποτε iphone
Δες εδω http://news.pathfind...ews/310922.html

#433   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2010 - 01:11

Ο Γερμανος ανηκει στην csomote καθως εξαγοραστηκε το 2006.
Αρα ο Γερμανος μπωρει να πουλαει ελευθερα οποιοδηποτε iphone
Δες εδω http://news.pathfind...ews/310922.html


Αυτό είναι γνωστό, αλλά δεν μίλησα για εμπόριο το οποίο κάθε συνεργαζόμενο ή ιδιόκτητο κατάστημα φυσικά και μπορεί να κάνει. Τι δουλειά όμως έχει ο Γερμανός να εισάγει, κατά τα λεγόμενα του φίλου, συσκευές iPhones με σκοπό μάλιστα την διάθεσή τους σε άλλους providers; Καμμιά σχέση όπως καταλαβαίνεις με το πως λειτουργεί η Apple τόσο διεθνώς όσο και στην Ελλάδα.

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 24/08/2010 - 01:18


#434   iPeris

iPeris

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2010 - 01:44

Παίδες, δείτε εδώ, βασικά μπορεί να το ξέρετε ήδη αλλά ενώ εδώ και 1 μήνα περίπου τα 3GS είχαν αποσηρθει από όλες τις σελίδες σήμερα είδα αυτό και επίσης είναι το 8GB που θα κυκλοφορούσε μαζί με το iPhone 4
Δείτε:
http://www.e-germano...edCategoryId=93

#435   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 24/08/2010 - 01:44

Στην Ελλάδιτσα μας την αγαπημένη να φανταστώ θα δώσουν bumperακια με ύφος "και χάρη σας κάνουμε".


Και που είσαι ακόμα...

Το κινητό θα μας δίνουν και θα έχουν αυτό το υφος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες