Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γιατροί χρησιμοποιούν το FaceTime


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/07/2010 - 21:13

Γιατρός από το πανεπιστήμιο της Arizona χρησιμοποίησε το FaceTime του iPhone 4 για να συμβουλευτεί συνάδελφό του σχετικά με την κατάσταση ενός ασθενή του.

Το περιστατικό αυτό, που φέρνει στο προσκήνιο το Cult of Mac, αφορά γιατρό στο πανεπιστήμιο της Αριζόνα, ο οποίος χρησιμοποίησε το FaceTime για να λάβει ιατρική συμβουλή από ένα γιατρό στο Λος Άντζελες για ένα ασθενή που είχε υποβληθεί σε αναδόμηση του ποδιού του.

“This really is a game changing tool. While the University of Arizona has had one of the world’s top tele-health systems, the ability to communicate quickly with something that is an afterthought has the potential to alter how we work with our colleagues and patients. Just as with the iPod in music and the laptop in computing, it is not the change in technology, but the change in form factor and ubiquity that alters this landscape.”

Αναρτημένη εικόνα

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2010 - 23:37

πως βρηκε stand/dock για το iphone στο ιατρειο και που ηξερε οτι ειναι κεντραρισμενο στο ποδι και σε αυτον? πως ετυχε να εχουν και οι δυο iphone? πως ετυχε να εχουν wireless και οι δυο? πως σκευτηκαν να βγαλουν snapshot και πως κυκλοφορησε στο internet?
σκοπιμη προωθηση? ..λεω εγω!:P

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 08/07/2010 - 23:44


#3   stean202

stean202

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2010 - 23:51

Αγνό παρθενο marketing

#4   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/07/2010 - 00:00

ενταξει... οτι πεις γιατρε μου!


μιλαμε εχει γινει τραγικη η παρασταση με την προοθηση ηλιθιων υπηρεσιων
παρουσιαζοντας τες οχι μονο πρωτοποριακες, αλλα και αναγκαιες

εγω θα τους πω να χρησιμοποιουν internet radio για να εχουν και μουσικη να χαλαρωνουν!
(οοοχι το κλασικο ραδιο δεν μετραει, δεν ειναι πρωτοποριακο)

γενικα οτι δεν το πληρωνεις σε καποια εταιρια δεν ειναι πρωτοποριακο,
πιστευω και το msn πρεπει να γινει συνδρομητικο, αλλιως δε λεει :P

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 09/07/2010 - 00:00


#5   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 01:55

Το Viral marketing/advertising είναι εμετικό και ύπουλο.

#6   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 06:15

Χαζο-Αμερικανιές τετοιου τυπου παρακαλω να λειπουν απο το φορουμ...υποτιμουν την νοημοσυνη μας

#7   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 08:08

Θα συμφωνήσω πως είναι Viral marketing/advertising. Θα πρέπει όμως όλοι οι φίλοι να παραδεχτούν όμως πως πρώτη φορά υλοποιήται IP Βίντεοκλήση με τέτοια ποιότητα και ευκολία...

Και μην πέσετε να με φάτε, μιλάω εκ πείρας. Η μόνη IP βιντεοκλήση που έχω δει να παίζει μέχρι τώρα είναι με ένα παλικάρι που έχει το Desire - το δεν είναι σχεδιασμένο για βιντεοκλήση γενικότερα καθώς δεν έχει front face camera αλλά κυρίως γιατί η ποιότητα της κλήσης ήταν κάτω του μετρίου. Πιξέλιασμα, χαμηλής ποιότητας εικόνα, καθυστέρηση και πολλές διακοπές κυρίως στον ήχο. Πολύς κόσμος μου έγραψε πως κάνει IP βιντεοκλήσεις εδώ και 4 χρόνια. Αλλά όταν τους ζήτησα να το δοκιμάσουμε, εξαφανίστηκαν ΟΛΟΙ!!!

Τελευταία επεξεργασία από: neo_com_3, 09/07/2010 - 08:09





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες