Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

NAVIGON - Mobile Navigator


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1408 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1261   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2012 - 20:08

για να μην ανοιγω καινουργιο ποστ.
εγω αγορασμενο το navigon europe.Σημερα αγορασα το πακετα 29.99€ για ανανεωση χαρτων.
Μου εχει μονιμα την κλεψυδρα και οταν μπαινω μεσα μου λεει παλι 29.99€,παταω και μου λεει τοχω αγορασει και πατα οκ και να περιμενω.
Πως μπορω να δω αν εχουν αναβαθμιστεί οι χαρτες;και αν δουλευει αυτο που αγορασα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1262   giostau

giostau

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2012 - 21:43

σν πας more->map manager->info->details πρέπει να λέει VERSION: Navigon Q2/2012
αυτή είναι η τελευταία έκδοση των χαρτών!

#1263   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2012 - 22:06

Q1/2012 μου λέει.
Πώς θα τον ανανεώσω;

#1264   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2012 - 09:45

Q1/2012 μου λέει.
Πώς θα τον ανανεώσω;

???

#1265   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 04/09/2012 - 11:34

Η Garmin μας δίνει μία πρόγευση της επόμενης αναβάθμισης στο δημοφιλές πρόγραμμα πλοήγησης NAVIGON, η οποία θα παρέχει ακόμα καλύτερο προσανατολισμό εντός πόλεων.

Με την νέα λειτουργία "Οδηγός Πόλης" (Urban Guidance) οι χρήστες θα μπορούν να ενσωματώνουν στις διαδρομές τους αστικές συγκοινωνίες, με αναλυτικά δρομολόγια και πλήρη λίστα στάσεων.


Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα



Ενώ με τη λειτουργία "Τελευταίο Χιλιόμετρο" (Last Mile) θα αποθηκεύεται αυτόματα η θέση του αυτοκινήτου μας όταν συνεχίζουμε με τα πόδια, κάνοντας ευκολότερη την εύρεσή του στην επιστροφή.




Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα



Ο Joern Watzke, vice president mobile phone business της Garmin Wuerzburg GmbH, δήλωσε:

"Taking into account the specific needs of city navigation, our upcoming app update streamline directions for driving, walking and public transportation. Users can now get directions for different forms of locomotion, all integrated in one app right on their smartphone."

Πιό αναλυτικά, η λειτουργία Urban Guidance λαμβάνει υπόψη επιλογές μέσων μαζικής μετακίνησης (λεωφορεία, τραμ, μετρό, κλπ.) κατά τον υπολογισμό πεζοπόρας διαδρομής. Οι οδηγίες θα μας κατευθύνουν να περπατήσουμε σε μία στάση, όπου θα παρέχονται αναλυτικές λεπτομέρειες για το ποιό μέσο να πάρουμε και πού να κατεβούμε.

Η λειτουργία Last Mile, επιπλέον, θα παρέχει μία απρόσκοπτη εμπειρία πλοήγησης με τα πόδια αφότου σταθμεύσουμε το αυτοκίνητό μας. Όταν προσεγγίζουμε τον προορισμό μας, θα ενημερωνόμαστε για χώρους στάθμευσης. Μόλις σταθμεύουμε, η θέση του αυτοκινήτου θα αποθηκεύεται αυτόματα και η εφαρμογή θα αλλάζει άμεσα το προφίλ διαδρομής σε πλοήγηση πεζού. Έπειτα η επιστροφή προς το όχημα θα είναι πολύ πιό εύκολη και μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή. Εδώ να αναφέρουμε πως η δυνατότητα αυτή υπήρχε ήδη στην έκδοση του Navigon για android κινητά, αλλά θα ενσωματωθεί τώρα στην έκδοση για iOS.

Η αναβάθμιση θα είναι διαθέσιμη το φθινόπωρο.

#1266   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2012 - 13:52

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

#1267   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/09/2012 - 14:23

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;


Δοκίμασε να διαγράψεις τελείως την εφαρμογή... να την ξανακατεβάσεις και να ξαναεγκαταστήσεις τα in-app που έχεις αγοράσει

#1268   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2012 - 16:38

το δοκιμασα και παλι τα ιδια.μου το δειχνει σαν 29.99€.παταω ξανα buy,και μου λεει τοχω αγορασμενο και δεν τοχω κατεβασει και να πατησω οκ για να κατεβει,αλλα δεν κανει τιποτα.Κάποιος κάποια ιδέα;

#1269   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 04/09/2012 - 16:43

το δοκιμασα και παλι τα ιδια.μου το δειχνει σαν 29.99€.παταω ξανα buy,και μου λεει τοχω αγορασμενο και δεν τοχω κατεβασει και να πατησω οκ για να κατεβει,αλλα δεν κανει τιποτα.Κάποιος κάποια ιδέα;

Για δοκίμασε μία να σβήσεις το πρόγραμμα και να το εγκαταστήσεις πάλι...

#1270   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2012 - 16:52

Αυτό έκανα φίλε και όλο το ίδιο μου βγάζει.αν αγοράσεις το update,απο μόνο του κάνει update τους χάρτες;Πώς θα ξέρω οτι είναι ενημερωμένοι;

#1271   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/09/2012 - 20:25

Μισό λεπτό.. Είπες έσβησες την εφαρμογή.. Την ξανακατέβασες από την αρχή από το app store.. Και όταν πας στα in-app σου βγάζει στο fresh maps σαν "downloads" ? Ή σου βγάζει την τιμή? Και αν σου βγάζει την τιμή και πατάς να το ξανακατεβάσεις σου λέει ότι είναι ήδη ενημερωμένο;

#1272   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2012 - 22:20

εσβησα καο ξανακατεβασα απο apple store κινητου,μετα βαζω τους χαρτες της ευρωπης,παω στα in-app και μου λεει τιμη 29,99,παταω kαι μου λεει buy,παταω και μου λεει οτι το εχω αγορασει και να πατησω οκ για να ξεκινησει το κατεβασμα,παταω και μου εχει ξανα την τιμη και απεξω που φενονται ολα τα in-app εχει μια κλεψυδρα,περιμενω αλλα δεν κανει τιποτα.και οταν ξαναμπαναινω στην εφαρμογη μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με τον διακομιστη και οταν ξαναμπω στην εφαρμογη θα ξαναπροσπαθησει.

#1273   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/09/2012 - 22:29

Οταν πατησεις να το κατεβασεις και εχει την κλεψυδρα περιμενε κανα τεταρτο με ανοιχτη την εφαρμογή μηπως αργει να κατεβασει τους χαρτες που πιθανο να εχουν πολυ μεγαλο ογκο (μεγαλυτερο απο 1gb)

#1274   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2012 - 16:07

μετα απο 2 σβησιματα κατεβασα μονο αγγλιας χαρτες και πατησα το update και μετα εβαλα τους υπολοιπους χαρτες της ευρωπης και ειναι οκ.
τωρα πως θα ενημερωνομαι για νεους χαρτες?

#1275   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 16:25

μετα απο 2 σβησιματα κατεβασα μονο αγγλιας χαρτες και πατησα το update και μετα εβαλα τους υπολοιπους χαρτες της ευρωπης και ειναι οκ.
τωρα πως θα ενημερωνομαι για νεους χαρτες?


Ποιους χάρτες σου δείχνει ότι έχεις τώρα από τις ρυθμίσεις? Απλά πιστεύω ότι ήθελε πολύ ώρα να κατέβουν.. (επίσης θα πρέπει να είσαι σε wifi και όχι σε 3G)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες