Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

NAVIGON - Mobile Navigator


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1408 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1081   Fosa

Fosa

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2011 - 14:17

Πως μπορω να βαλω και χαρτες αλλης χωρας, αν εχω ηδη της ελλαδας; Το χω σπασμενο. Αν κατεβασω κ το british isles θα μπει αυτοματα η θα το αντικαταστησει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1082   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/03/2011 - 17:34

Να ρωτήσω πάντως από πότε το φόρουμ ΚΑΤΆΝΤΗΣΕ help desk των απανταχού πελαγωμενων με cracked εφαρμογές??????

Προσωπικά είναι κάτι που δε μου αρέσει καθόλου. Έλεος. Υπαρχουν αλλα φόρουμ που μπορειτε να ζητησετε βοήθεια και να αφησετε τα thread να κυλανε με πιο ηρεμο τροπο.

#1083   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 20:18

Να ρωτήσω πάντως από πότε το φόρουμ ΚΑΤΆΝΤΗΣΕ help desk των απανταχού πελαγωμενων με cracked εφαρμογές??????

Προσωπικά είναι κάτι που δε μου αρέσει καθόλου. Έλεος. Υπαρχουν αλλα φόρουμ που μπορειτε να ζητησετε βοήθεια και να αφησετε τα thread να κυλανε με πιο ηρεμο τροπο.

Έχει σημασία αν κάποιος το έχει cracked ή αγορασμένο; Οι απορίες ίδιες είναι.

#1084   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/03/2011 - 20:21

Ωχ το θέμα άρχισε να εξαπλώνεται και σε άλλα thread :)

http://www.iphonehel...340#entry429648

Τελευταία επεξεργασία από: kohran, 16/03/2011 - 20:22


#1085   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 16/03/2011 - 20:45

Ωχ το θέμα άρχισε να εξαπλώνεται και σε άλλα thread :)

http://www.iphonehel...340#entry429648

Σσσσσσσσσσσστ :lol: Μην το εξαπλώνουμε και μόνοι μας :lol:

#1086   Fosa

Fosa

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 21:30

Ελεος ρε παιδια. Το θεμα εχει να κανει με το navigon και οχι με το γνησιο navigon. Και για την ιστορια στον φιλο π "μου την ειπε" παραπανω η γνησια εκδοση του 1.7.0 έχει bug με τη λειτουργια πεζου (δεν δουλευει η πυξιδα) και ακομα να το φτιαξουν. Οποτε αν εδινα λεφτα να παρω το γνησιο και ειχε bug, θα χα κανει μια αποτυχημενη αγορα, οποτε καλα π δν το πηρα.

#1087   Lospanito

Lospanito

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2011 - 17:41

Καλησπερα παιδια.μια ερωτησουλα θα ηθελα να κανω.λοιπον θελω να βαλω το panorama 3d σε cracked navigon 1.7,οποτε τα εχω κατεβασει ολα τα αρχεια και μου λεει να παω στην τοποθεσια αυτη : /private/var/mobile/Applications/C2C8ACE9-637E-4C00-9F2F-BBB5BA0EBAF1 ομως το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρησκω τον φακελο : C2C8ACE9-637E-4C00-9F2F-BBB5BA0EBAF1..το ανοιγω με το προγραμμα DiskAid...ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια....

#1088   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/03/2011 - 18:13

τα ονοματα τυπου "C2C8ACE9-637E-4C00-9F2F-BBB5BA0EBAF1"
δεν ειναι standar, εσυ απλα ψαχνεις τον φακελο του navigon

θα τον βρεις απο το ifile αν εχεις ενεργοποιησει τις ονομασιες εφαρμογων
ή απο το sbsettings απο την επιλογη app folders ή καπως ετσι

#1089   Lospanito

Lospanito

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2011 - 18:29

και πως ενεργοποιο τις ονομασιες εφαρμογων ??...to ifile το εχω και το ψαχνω απο εκει...

#1090   Lospanito

Lospanito

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2011 - 18:35

οκ φιλε μου το βρηκα....χιλια ευχαριστω....!!!

#1091   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:38

Όπως μας είχε υποσχεθεί η Navigon για αναβάθμιση πριν τις γιορτές, και σας είχαμε πρωτοπαρουσιάσει τις επικείμενες αλλαγές τον Φεβρουάριο, πλέον είναι διαθέσιμη η έκδοση 1.8.0 του δημοφιλούς προγράμματος πλοήγησης Mobile Navigator. Εκτός από τους ανανεωμένους χάρτες, προστέθηκαν οι λειτουργίες “Reality Scanner” και “Traffic Check”, ενώ μέσω in-app purchase, μπορούμε να προμηθευτούμε το “Truck and Caravan Navigation”. Επιπρόσθετα, όλες οι εφαρμογές πλοήγησης της εταιρείας μέχρι τις 28 Απριλίου θα τις βρείτε στο AppStore με έκπτωση έως 33 τοις εκατό.

“With the new features, “Traffic Check” and “Reality Scanner”, this update is a package that gives even better orientation in the urban jungle, or on journeys" ανέφερε χαρακτηριστικά ο Gerhard Mayr, Vice President των Mobile Phone Business της NAVIGON.

Ενσωμάτωση της Επαυξημένης Πραγματικότητας (Augmented Reality), και της κίνησης με μία ματιά

Η νέα λειτουργία Reality Scanner φέρνει τα σημεία ενδιαφέροντος (Points of interest) πάνω στην ζωντανή εικόνα από τις κάμερες του iPhone ή iPad σας.

Αναρτημένη εικόνα


Και στις χώρες που υποστηρίζεται η κίνηση στους δρόμους (μέσω του in-app purchase Traffic Live), η νέα λειτουργία “Traffic Check” δίνει στους χρήστες μία συνοπτική εικόνα της κίνησης μπροστά με πράσινο, κίτρινο ή κόκκινο εικονίδιο.

Πλοήγηση φορτηγών και αυτοκινούμενων τροχόσπιτων (Truck and Caravan Navigation)

Άλλη μία καινούρια λειτουργία αποτελεί και ο έξυπνος βοηθός πλοήγησης "Truck and Caravan Navigation". Διαθέσιμος μέσω in app purchase, υπολογίζει ειδικές διαδρομές κατάλληλες για φορτηγά, οχήματα τροφοδοσίας και αυτοκινούμενα τροχόσπιτα. Το κόστος του είναι πολύ υψηλό (79.99 euro), αλλά θα σας βοηθήσει να παρακάμψετε εμπόδια όπως πολύ χαμηλές γέφυρες ή πολύ στενούς δρόμους, καθώς επίσης να εντοπίσετε χρήσιμους ειδικούς προορισμούς (πρατήρια καυσίμων κατάλληλα για φορτηγά και τροχόσπιτα, εγκαταστάσεις υγιεινής, κλπ). Παρέχει δυνατότητα διαμόρφωσης ειδικού προφίλ οχήματος με βάση το μήκος, το ύψος, το πλάτος, το βάρος, το μεταφερόμενο επικίνδυνο εμπόρευμα και το μέγιστο φορτίο κατά άξονα, ενώ για τον σχεδιασμό διαδρομών συνυπολογίζει χρονικούς και νομικούς περιορισμούς (π.χ. δρόμοι στους οποίους δεν επιτρέπεται η διέλευση τέτοιων οχημάτων).

Η πλήρης ευρωπαϊκή έκδοση προσφέρεται μέχρι τις 28 Απριλίου στα 59,99€ (αντί 89,99€) και της ανατολικής Ευρώπης στα 49,99€.

#1092   thomac

thomac

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 07:16

Που στο καλό είναι αυτό το Reality Scanner? γιατί δεν το βλέπω πουθενά!

#1093   dolfinpg

dolfinpg

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/04/2011 - 10:32

Επιλογή "Ειδικός προορισμός" και κάτω δεξια το κουμπί "Reality scan"...

#1094   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 19/04/2011 - 12:05

Πολυ καλο ευγε

#1095   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/04/2011 - 14:37

Επιλογή "Ειδικός προορισμός" και κάτω δεξια το κουμπί "Reality scan"...

Thanks... μπροστα μου ηταν και το εψαχνα (χωρις πλακα) 2 εβδομαδες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες