Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 τιμή στην ελλάδα 799 (32GB) και 699 (16GB) [ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
284 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Kaloutsikos

Kaloutsikos

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:38

Αν πραγματικά είναι αυτές οι τιμές και αν κόψουν και τις επιδοτήσεις ΣΑΜΠΟΤΑΖ θέλουν.
Αν πουλίσουν 100 κινητά από τις 10000 προπαραγγελίες ,θα σου πω εγώ αν θα ρίξουν ή όχι της τιμές!


Μπορεί να είπες και πολλά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:39

Μπράβο παιδιά.Να τους κάνετε σαμποτάζ.Και μετά επειδή της Apple θα τις μείνουν στο χέρι οι συσκευές , λόγο χαμηλής ζήτησης στην Ελλάδα , θα ρίξει την τιμή.Αφού δεν θα μπορεί να τις πουλήσει σε άλλες χώρες :o

Τελευταία επεξεργασία από: tasgr86, 12/07/2010 - 15:40


#123   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:40

700€ και 800€ είναι τραγικά υψηλές τιμές για μια Ελλάδα που από Σεπτέμβριο θα αναστενάξει. Δεν ξέρω αν ίσως ο εκκινητής του νήματος κάνει κάποιου είδους σφυγμομέτρηση (Λιακόπουλος mode on) για κάποια απο τις 2 εταιρίες που θα το εισάγουν. Αν κάνουν και καμιά καλή και κόψουν και τις επιδοτήσεις θα γελάσει το παρδαλό κατσίκι.


+1 ... έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα και μπορεί μέχρι τον Σεπτέμβριο να είναι πολύ χειρότερα για την οικονομία μας γενικά! Δεν είμαστε καταστροφολόγοι , αλλά οι ενδείξεις της κατρακύλας έχουν κάνει ήδη την εμφάνισή τους! Πλέον το iPhone για μας τους Έλληνες θα είναι κάτι σαν να πάρεις ένα πολυτελές αμάξι! (άντε να μας βάλουν και ένα φόρο γι'αυτό έτσι για να ολοκληρωθεί η τσόντα)

#124   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:44

Μπράβο παιδιά.Να τους κάνετε σαμποτάζ.Και μετά επειδή της Apple θα τις μείνουν στο χέρι οι συσκευές , λόγο χαμηλής ζήτησης στην Ελλάδα , θα ρίξει την τιμή.Αφού δεν θα μπορεί να τις πουλήσει σε άλλες χώρες :o


Γιατί έχετε την τάση να μπερδεύετε Apple με ελληνικούς παρόχους σαν την Cosmote και την Vodafone;
Αμα δεν πουλήσουν κινητά Voda και Cosmo θα σου πω εγώ...Μιλάμε για 100 Ευρώ πάνω από την προβλεπόμενη τιμή!

Τελευταία επεξεργασία από: .Username., 12/07/2010 - 15:45


#125   jamesD

jamesD

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:51

Μη τρωτε παραμυθι ρε!!!καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια. Προσωπικα πιστευω οτι οι τιμες θα ειναι 599 και 699 ευρω για 16 και 32 gb αντιστοιχα. Κάντε λίγο υπομονη και θα δειτε. Βγαινει ο καθενας και λεει ο,τι γουσταρει χωρις αποδειξεις, ο οποίος και δικιο να εχει τωρα, δεν το βρισκει. Υπομονη λοιπον και θα δουμε. Μη χολοσκαμε σε ακυρα posts όπου γραφονται ανακριβείες. :) :P . Θα δειξει η ιστορια
ΤΕΛΟΣ

#126   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:52

Γιατί έχετε την τάση να μπερδεύετε Apple με ελληνικούς παρόχους σαν την Cosmote και την Vodafone;
Αμα δεν πουλήσουν κινητά Voda και Cosmo θα σου πω εγώ...Μιλάμε για 100 Ευρώ πάνω από την προβλεπόμενη τιμή!


Ίσως να έχεις ενα δίκιο :rolleyes: .Αλλά το 3gs πέρσι ήταν από τα φθηνότερα στην Ευρώπη."Άμα δεν πουλήσουν κινητά ?"Τι θα κάνουν τότε?Θα ρίξουν την τιμή 50 ευρώ (Αμφιβάλλω αν μπορούν περισσότερο) , και εκεί που θα πουλούσαν 100 συσκευές θα πουλήσουν 10000?

p.s To iphone απευθύνεται στους έχοντες ,άρα δεν νομίζω ακόμα και με αυτές τις τιμές να υπάρξει πτώση στις πωλήσεις του iphone και αν υπάρξει θα είναι μικρή.

#127   Mobhellas

Mobhellas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:52

OK δεν έχω την απαίτηση να με πιστέψουν όλοι αλλά θα σας πώ μόνο ένα...

Αυτές είναι οι ενδεικτικές τιμές που μας έκανε γνωστό το δίκτυο προκειμένου να κάνουμε τον προγραμματισμό μας για προπαραγγελίες

Από την παραπάνω φράση μπορείτε να καταλάβετε την επαγγελματική μας ιδιότητα (είμαστε κατάστημα και όχι κάποιος μεμονωμένος χρήστης που επιχειρεί να σπείρει τον πανικό)

Σας έδωσα την ημέρα κυκλοφορίας και τις τιμές (για περισσότερες λεπτομέρειες παρακαλώ τους moderators του φόρουμ αν θέλουν να επικοινωνήσουν μαζί μου μέσω e-mail) περισσότερα δεν μπορώ δυστυχώς

καθώς μέχρι σήμερα κανένας δεν είχε αναφέρει κάτι για την τιμή και τις λεπτομέρειες που σας είπα...

Τώρα αν έχω δίκιο ή άδικο θα φανεί...πριν περάσουν 40 μέρες...Λίγη Υπομονή λοιπόν...

Κατανοώ πλήρως το εθνικό μας σπόρ της ...αμφισβήτησης...

ΥΓ: Και το κράξιμο των καταναλωτών ίσως δημιουργήσει μια τάση για πτώση τιμών. Πάντως με αυτές τις τιμές κάνουμε ήδη τον προγραμματισμό μας...

Τελευταία επεξεργασία από: Mobhellas, 12/07/2010 - 15:52


#128   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:53

Μη τρωτε παραμυθι ρε!!!καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια. Προσωπικα πιστευω οτι οι τιμες θα ειναι 599 και 699 ευρω για 16 και 32 gb αντιστοιχα. Κάντε λίγο υπομονη και θα δειτε. Βγαινει ο καθενας και λεει ο,τι γουσταρει χωρις αποδειξεις, ο οποίος και δικιο να εχει τωρα, δεν το βρισκει. Υπομονη λοιπον και θα δουμε. Μη χολοσκαμε σε ακυρα posts όπου γραφονται ανακριβείες. :) :P . Θα δειξει η ιστορια
ΤΕΛΟΣ


Έτσι θέλω και εγώ να ελπίζω ,αλλά...

#129   Mobhellas

Mobhellas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 16:00

Ξεκαθαρίζω ότι -τώρα που ανέφερα την επαγγελματική μας ιδιότητα - στόχος μας είναι να ενημερώσουμε και όχι να πουλήσουμε

Αυτό το κάνουμε ήδη από τα καταστήματα μας ...(ακόμα δεν έχουμε δημιουργήσει ηλεκτρονικό κατάστημα)

Κάποιοι από σας μπορεί να είσατε ήδη πελάτες μας...ή να γίνετε στο μέλλον...Όμως εδώ όπως είπαμε από την αρχή δεν μπήκαμε για να διαφημιστούμε αλλά για να ενημερώσουμε

Για αυτό και όσο και να μας αμφισβητήσετε ή να πείτε διάφορα δεν θα αποκαλύψουμε την επωνυμία μας από την στιγμή μάλιστα που βγάζουμε στον αέρα ένα τόσο καλά κρυμμένο

μυστικό της αγοράς (από τον άλλο "κόκκινο" πάροχο δεν έχει ακουστεί τίποτα μέχρι τώρα για τιμές κτλ...)

Αν τώρα οι φωνές ρίξουν και τις τιμές τόσο το καλύτερο και για σας που θα αγοράσετε φτηνότερα και για μας που θα πουλήσουμε περισσότερα...

Αν όπως έγραψε φίλος παραπάνω οι τμές πάνε στα 699 και 599 τότε θα είναι και οι φτηνότερες στην Ευρώπη...Μακάρι...αλλά...

Και μιλάμε για συσκευές ξεκλείδωτες (μόνο η Ιταλία, εμείς και το UK Apple Store -και το Apple Store Καναδά- θα πουλάει ξεκλείδωτα)

Ακόμα και οι συσκευές που πουλάνε οι πάροχοι στην Αγγλία (π.χ. Ο2) μέσα από τα καταστήματα τους είναι κλειδωμένες στο δίκτυο...

Τελευταία επεξεργασία από: Mobhellas, 12/07/2010 - 16:07


#130   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 16:05

Αν τώρα οι φωνές ρίξουν και τις τιμές τόσο το καλύτερο και για σας που θα αγοράσετε φτηνότερα και για μας που θα πουλήσουμε περισσότερα...


Αφού είναι καλύτερο και για τους 2 , και για τα καταστήματα και για τους καταναλωτές , γιατί δεν τις ρίχνετε από μόνοι σας και περιμένετε τις φωνές ?οεο?

#131   Mobhellas

Mobhellas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 16:09

Εμείς είμαστε απλά εμπορικοί συνεργάτες....

Αν και με την τιμή στην Αγγλία στα 720 περίπου για το 32αρι και την τεράστια έλλειψη στην παγκόσμια αγορά...τα 799 δεν είναι παράλογα πιστεύω...

Σκεφτείτε ότι στην Αγγλία γίνεται πλιάτσικο ή μαύρη αγορά με τις ξεκλείδωτες συσκευές που απλά δεν υπάρχουν πουθενά και στο ebay ξεπερνούν κατά πολύ τα 1000 Ευρώ...

Απλά κάποιοι Αγγλοι και λοιποί έσπευσαν να αγοράσουν και τώρα θα κάνουν τσάμπα διακοπές (αν υπολογίσουμε ότι βγάζουν 300-400 Ευρώ στην κάθε συσκευή που πουλάνε στο ebay)

εκμεταλλευόμενοι το μεράκι ή ψώνιο κάποιων να πάρουν πρώτοι την συσκευή...

Μιλάμε πάντα για factory unlocked συσκευές...

Τελευταία επεξεργασία από: Mobhellas, 12/07/2010 - 16:16


#132   Kaloutsikos

Kaloutsikos

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 16:10

Προσωπικά αυτό που με πείραξε είναι πως πέταξες μια βόμβα με όλοι τη σημασία της λέξεως και μετά εξαφανίστηκες. Επίσης την επόμενη φορά που θα θες να δώσεις μια πληροφορία καλό θα ήταν να είναι πλήρως ολοκληρωμένοι για να μην είσαστε τόσο δύσπιστη.

#133   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 16:19

Περσι στο 3GS οι τιμες ηταν οι ιδιες με εκεινες του Βελγιου.. Ξερουμε ποσα θα στοιχιζει εκει και αν θα ειναι ξεκλειδωτο? Περσι παντως ηταν..

#134   Mobhellas

Mobhellas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 16:22

Προσωπικά αυτό που με πείραξε είναι πως πέταξες μια βόμβα με όλοι τη σημασία της λέξεως και μετά εξαφανίστηκες. Επίσης την επόμενη φορά που θα θες να δώσεις μια πληροφορία καλό θα ήταν να είναι πλήρως ολοκληρωμένοι για να μην είσαστε τόσο δύσπιστη.


Καποιες φορες δε γίνεται να τα πείς όλα...και αυτά που είπα πολλά είναι...ελπίζω να με καταλαβαίνετε

#135   satriani

satriani

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 16:45

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω ποιο είναι αυτό το δίκτυο, ποιος είσαι εσύ και γιατί θέλεις να δώσεις την αποκλειστικότητα σε ένα φόρουμ και κυρίως αναρωτηθείτε ρε παιδιά ποιος σοβαρός "εμπορικός συνεργάτης" ο οποίος διαθέτει τέτοιες πηγές κάθεται και διαρρέει αυτού του τύπου τις ανακρίβειες.

Και επίσης δεν καταλαβαίνω το στιλάκι με το καλημέρα σας

Ετσι για να έχει αυτό εδώ το φόρουμ πρώτο την είδηση και όσοι βιαστούν να αμφισβητήσουν τις παραπάνω τιμές...απλά πριν περάσουν 40 μέρες θα απαιτήσουμε να μας ζητήσουν συγνώμη....


...απαίτηση για συγνώμη στην πρώτη μας αμφισβήτηση!Κούλαρε μεγάλε...

Και για νάχουμε και καλό ρώτημα, εξακριβώθηκε αν η είδηση είναι ακριβής? Και αν όχι, τι θα πεί ο τίτλος ανεπίσημη-ημιανεπίσημη??Ειλικρινά ημιανεπίσημη είδηση πρώτη φορά στη ζωή μου ακούω!

Παιδιά, νομίζω ότι θα ήταν πιο συνετό να το επανεξετάζετε το θέμα, να το ξαναδιαβάζετε, να προσπαθείτε να ψυχολογήσετε λιγάκι τον γράφοντα...Μην αραδιάζετε 3 και 4 σελίδες σχόλια πάνω σε μια ανακριβή δήλωση, η οποία δε, φαίνεται να μπάζει και από τον τρόπο που διατυπώνεται (βλέπε π.χ. "Τώρα αν έχω δίκιο ή άδικο θα φανεί...πριν περάσουν 40 μέρες...Λίγη Υπομονή λοιπόν...----σε στιλ αποκλειστικότητας Τατιάνας, να μας βάλει να ξεροψηθούμε βρε αδερφέ.)

κάθε φράση ακούγεται λες και την φωνάζει με τον τηλεβόα ο τύπος. Ανοίξαμε και σας περιμένουμε. Έλεος...

Τελευταία επεξεργασία από: satriani, 12/07/2010 - 16:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες