Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ακουστικά V Moda Vibe Duo από eBay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ilampos

ilampos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2009 - 21:42

Εχω καταληξει σε αυτα τα ακουστικα με μικροφωνο για το iphone (v moda vibe duo)

http://www.v-moda.co...s/vibe duo.aspx

στο ebay τα βρηκα κατω απο την μιση τιμη

Link 1

Link 2

Πιστευετε οτι ειναι τα γνησια η απλα καλες μαιμουδες χωρις αξιοπιστια
Υπαρχει μεγαλη διαφορα στην τιμη και το σκεφτομαι σοβαρα
αλλα φοβαμαι μηπως ειναι μαιμου....

Δωστε καμμια συμβουλη , γιατι δεν αντεχω να δωσω 120 ευρω++ για ακουστικα
η τουλαχιστον καμμια καλη εναλλακτικη (iphone 3g handsfree me καλο ηχο και λειτουργικα controllers)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2009 - 23:36

Τι τα θελετε αλλα ακουστικα,εμενα αυτα του iPhone με εχουν βολεψει παρα πολυ.

#3   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 21/04/2009 - 07:12

Θα συμφωνήσω ipodtouchpro, αλλά πολύ ευπαθή μας βγήκαν ...
και μάλλον χρειάζεται να κοιτάξουμε αλλού..

#4   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2009 - 11:57

Φιλε μου να κοιταξεις ο seller να είναι PowerSeller και να έχει possitive feedback πανω απο 98%
Οποτε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Και εννοειται μεσω PayPal πληρωμη ωστε αν κατι δεν ανταποκρινεται στις προσδοκιες εχεις refund τα χρηματα σου

#5   ilampos

ilampos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2009 - 18:58

Αυτο που ρωταω φιλοι μου ειναι αν ειναι το προιον που εβαλα σε λινκ στο εβαυ το γνησιο v moda vibe duo ή υπαρχει η περιπτωση να ειναι μαιμου...και το ρωταω γιατι υπαρχει μεγαλη διαφορα στην τιμη...

#6   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/04/2009 - 20:54

Φιλε μου αυτο δεν μπορει να το ξερει καποιος με σιγουρια εκτός αν έχει ψωνισει ο ιδιος απ'τον ιδιο seller.
Κι οπως ειπε και ο φιλος παραπανω καλό ειναι να προτιμησεις καποιον Power Seller με υψηλο θετικό feedback,με πολλες πωλήσεις και κυριως κατα τη γνωμη μου να προκειται για μαγαζι και οχι για μεμονωμενο πωλητη.
Το οτι ειναι πιο φθηνο δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι μαιμου.Τις προαλλες αγορασα απο ebay ενα περιφερειακό της Microsoft, original το οποιο στην Ελλαδα το εβρισκα 27€(χωρις μεταφορικα+αντικαταβολη) και εγω το πηρα 11€ μαζί με τα μεταφορικα από Αμερική.Και φυσικά γνήσιο.
Αλλα και παλι ειπαμε οτι δεν μπορεις να εισαι 100% βεβαιος.Μονο αν εχει αγορασει καποιος απ'τον συγκεκριμενο πωλητη το συγκεκριμενο προιον μπορει να στο επιβεβαιωσει.
Ακομα ψαξε στο feedback του πωλητη αν εχει πουλησει το συγκεκριμενο προιον κι αλλες φορες και ποιο ειναι το feedback που εχουν αφησει οι αγοραστες αυτου.

Τελος να προσθεσω κι εγω με τα παιδιά παραπανω οτι τα ακουστικα που παρεχονται μαζι με το iPhone ειναι μια χαρα και δε νομιζω οτι περαν του style που εχουν τα V-Moda θα σου προσφερουν κατι παραπανω σε ποιοτητα ήχου (αναλογικά φυσικά και με την τιμή τους..).
Αυτο ειναι προσωπικη μου αποψη.

Καλή αγορά!

#7   ilampos

ilampos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2009 - 00:26

και η ιδια η apple εβγαλε τα in-ear headphones και μιλανε ολοι για μεγαλη διαφορα σε σχεση με τα μανισια...και απο το πως καθονται στο αυτι, την καλη ηχομονωση απο εξωτερικους θορυβους, την ποιοτητα υλικου και αντοχη, το κρατημα σε αθλητικες δραστηριοτητες και αλλα...δεν μπορει να ειναι ολα μουφες...σιγουρα αν δεν θελεισ κατι ιδιαιτερο σε καλυπτουν και τα απλα...θα θελαν να ακουσω και απο καποιον εχει παρει αλλα περα απο τα μανισια μια αποψη για την διαφορα στον ηχο...

#8   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/04/2009 - 05:56

Ηδη έχω πάρει κατι zagg και κάτι Griffin  τα δεύτερα απο το document. συγγριτικά τα Griffin έχουν καλή απόδοση και αρκετά καλή ποιότητα.. αλλά ήμουν λίγο άτυχος καθώς είχε "τσακίσει" λίγο το καλώδιο πάνω ακριβώς απο το βισματάκι και μου χάλασαν και αυτά.. >: προσοχή αν θα επιλέξεις κάτι, προσπάθησε να το ελέγχεις όσο μπορείς

#9   ilampos

ilampos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2009 - 12:20

μολις ειδα οτι υπαρχουν 2 μοντελα στα vibe duo και ενα πιο καινουργιο vibe ii...
αντε τωρα να βγαλεις ακρη πιο ειναι τι....
ριξτε καμμια εναλλακτικη στο τραπεζι...

#10   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 22/04/2009 - 12:36

Atomic Floyd high def drum. Uber alles ακουστικά απλά

#11   ilampos

ilampos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2009 - 18:17

καλα φαινονται τα atomic hidef αλλα βγαινουν 100 λιρες...με αυτα τα λεφτα παιρνεις και τα vibe ii
μεχρι 50 ευρω μπορω να δωσω...παραπανω ειναι πολλα τουλαχιστον για την τσεπη μου
καμμια αλλη προταση καλη και οικονομικη?

#12   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/04/2009 - 11:54

Έχω τα vmoda vibe duo και είναι ΜΑΚΡΑΝ καλύτερα σε ήχο από τα μαμίσια....

ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά σε μπάσα πρίμα κλπ...

Τα αγόρασα από το site της vmoda για να είμαι σίγουρος και να έχω και την εγγύηση.

Τα ATOMIC δεν έχουν μικρόφωνο, σωστά? Χωρίς μικρόφωνο υπάρχουν και άλλα πάρα πολύ καλά... (BOSE, Sony, JBL, etc.)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες