Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone Greece MicroSim


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/07/2010 - 14:45

Έχω την εξής απόρία αν γνωρίζει κανείς: έχω cosmote 2in1 (2 νούμερα σε μια κάρτα), θα βγάλουν microsim που να δέχονται αυτή την υπηρεσία;

Ξέρω το τόπικ είναι για voda αλλά και εκεί έχουν αντίστοιχη υπηρεσία και λογικά θα ισχύουν τα ίδια..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Aris

Aris

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2010 - 15:10

Δε νομιζω να αλλαξει κατι σε αυτο. Και η microsim ειναι μια απλη sim χωρις το πλαστικο γυρω γυρω

#48   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/07/2010 - 21:49

Κόστος;


9usd απο φιλο στην αμερικη.

#49   megustas

megustas

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/07/2010 - 14:25

Εγώ έφτιαξα microsim απο κανονικη sim της wind. Δυστιχώς το δοκίμασα και στην sim της vodafone αλλα δεν τα κατάφερα. Ενδέχεται να συμβαίνει αυτό εξαιτίας του μεγέθους του κυκλώματος της κάρτας sim της vodafone; Σαν μέγεθος το κύκλωμα είναι πολυ μεγαλύτερο σε σχέση με την sim της wind.

#50   drmdtsap

drmdtsap

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:drmdtsap

Δημοσίευση 16/08/2010 - 13:15

και να ΄΄φας΄΄ λιγο παραπανω απο το κυκλωμα δεν πειραζει αρκει να υπαρχει επιφανεια επαφης με του ακροδεκτες της υποδοχης. εγω την εφαγα λιγο παραπανω αλλα παιζει μια χαρα με ανταπτορα στο παλιο μου κινητο. Στο iphone 4 δεν την εχω δοκιμασει γιατι απλα δεν το εχω ενεργοποιησει ακομη...περιμενω μια αναθεματισμενη phonebook sim η οποια λογικα θα ερθει σε 2-3 μερες(την παρηγγειλα εδω και 4 ημερες). το κακο ειναι οτι οταν θα ερθει θα ειμαι ηδη διακοπες. Εχω το iphone 4 10 ημερες στο κουτι του και το βγαζω και το ξεσκονιζω... LOL

#51   stean202

stean202

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2010 - 16:00

Και εγώ που έχω wind αναγκαστικά το γύρισα στην χαρτοκοπτική,ευτυχώς τουλάχιστον δουλεύει κανονικά, να υποθέσω ότι απο την wind δεν πρόκειται να δούμε microsim επίσημα ;;

#52   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 16/08/2010 - 16:13

H WIND φίλε έχει ήδη βγάλει Microsim. Δες το σχετικό thread.

#53   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/08/2010 - 16:15

Σημερα πηγα στο κεντρικο καταστημα της Vodafone στο Ηρακλειο και την ειχαν ετοιμοπαραδοτη.Την πηρα 18 ευρω και σε περιπου μιαμιση ωρα μπηκε σε λειτουργια.Τωρα ολα καλα.

Τελευταία επεξεργασία από: dkaralis, 16/08/2010 - 16:15


#54   stean202

stean202

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2010 - 16:20

H WIND φίλε έχει ήδη βγάλει Microsim. Δες το σχετικό thread.


Ευχαριστώ και συγνώμη για το off-topic :-/

#55   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 16/08/2010 - 16:26

Ευχαριστώ και συγνώμη για το off-topic :-/

Κανένα πρόβλημα φίλε μου. Να είσαι καλά.

#56   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2010 - 17:38

εγω πριν λιγο πηρα micro sim απο την vodafone στο mall. σε 5 λεπτα δουλευε κανονικα. 18,04€ κανει η αντικατασταση :)

#57   lamagr

lamagr

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2010 - 10:58

Καλημέρα σε όλους.
Απίστευτη ιστορία που έλαβε χώρα στην Cosmote 24/08/2010.
Έφερα από το εξωτερικό το καινούριο μου iPhone 4 στις 20/08 ημέρα Παρασκευή. Με το που πάτησα το πόδι μου στο λιμάνι της Πάτρας (11.00 π.μ.) έτρεξα στον παροχέα κινητής τηλεφωνίας με τον οποίο έχω συμβόλαιο να αλλάξω την sim που έχω σε micro-sim (για να μην κόψω την κάρτα) ώστε να βάλω μπρος το νέο μου απόκτημα. Έως τις 14.00 είχα γυρίσει πάνω από 5 υποκαταστήματα Cosmote και Γερμανός και είχα μιλήσει πάνω από 1 ώρα με τα κεντρικά της εταιρίας στην Αθήνα για το θέμα micro-sim. Από τα κεντρικά με ενημέρωναν ότι είχαν εφοδιάσει τα υποκαταστήματά τους σε όλη την Ελλάδα με τις καινούριες κάρτες sim για το iPhone 4 ενώ στα υποκαταστήματα μου έλεγαν ότι δεν έχουν κάτι τέτοιο και ότι το μόνο που τους έχουν στείλει είναι οι μικρές κάρτες USIM που είναι αποκλειστικά και μόνο για τα iPad....
Τους είπα ότι το iPad και το iPhone 4 φοράνε την ίδια κάρτα και μου απαντούσαν, μετά από επικοινωνία με τεχνικούς της εταιρίας ότι κάνω λάθος και ότι την σωστή κάρτα θα την βρω μόνο στην Αθήνα. Άντεξα λοιπόν άλλες 4 μέρες χωρίς το καινούριο μου τηλεφωνάκι. Την Τρίτη 24/08 γυρνώντας πλέον οριστικά από τις διακοπές στην βάση μου στην Αθήνα σταματάω στην Κηφισίας στα κεντρικά της Cosmote να κάνω την αλλαγή της κάρτας.....
Το αποτέλεσμα ήταν να ακούσω από την εκεί πωλήτρια ότι δεν έχει βγει ακόμα η κάρτα για το iPhone 4 γιατί το τηλέφωνο δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και να περιμένω μερικές μέρες για να έρθει στην Ελλάδα. Έγινε χαμός. Τελικά μετά από κόσμιο αλλά έντονο διαπληκτισμό πήρα με δική μου ευθύνη την USIM (14,44€) και αφού μου είπαν ότι δεν θα δουλέψει στο τηλέφωνο τους ενημέρωσα ότι θα αλλάξω παροχέα και εγώ καθώς και όλα τα εταιρικά μου τηλέφωνα.
Η κάρτα δουλεύει άψογα.

#58   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 11:37

Η ημιμαθεια ειναι χειροτερης της αμαθειας. Αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται ο κανονας αυτος

#59   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/08/2010 - 14:28

Κάποιος που να δουλεύει στη Vodafone μπορεί να μου εξηγήσει γιατί δεν δίνουν σήμερα microSIM?

Όλος τυχαίως σήμερα κανείς δεν γνωρίζει τίποτα για τη microSIM. Είναι πραγματικά τραγωδία να έχεις το 4 και να μην μπορείς να το ανοίξεις επειδή είναι κομπλεξικοί οι τύποι. Πριν 3 μέρες μάλιστα που είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι όλα κομπλέ και σήμερα που πήγα μου κάνουν τους κινέζους.

Follow me on twitter


#60   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 15/09/2010 - 01:01

παιδια μια ερωτηση σημερα πηγα να αλλαξω τιν καρτα μου σε microsim και μου ειπαν οτι αυτο γινεται μονο σε συμβολαια δλδ εγω που εχω καρτοκινητη σονι και καλα πρεπει να τιν κωψο με ψαλιδι ???? υπαρχει αλλος τροπος ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες