Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

JailBreaking Υπερ κ Κατα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:23

Υπαρχαν και υπάρχουν οι κατάλληλες εφαρμογές ώστε να περάσεις οποία αρχεία θέλεις .. Μην τα παραλετε.. Καλύτερα να διαβάζετε περισσότερο στο IPHONEHELLAS υπάρχουν όλες οι επιλογές και το πως να το κανείς .. Φιλικά πάντα :)

Εγώ έχω clean συσκευή και δεν μου έχει λήψει τίποτε.. Και εάν στο iPad δεν χρειαζομουν Ελληνικά δεν θα εκανα ούτε στο iPad!

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 16/07/2010 - 21:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:26

Υπαρχαν και υπάρχουν οι κατάλληλες εφαρμογές ώστε να περάσεις οποία αρχεία θέλεις .. Μην τα παραλετε.. Καλύτερα να διαβάζετε περισσότερο στο IPHONEHELLAS υπάρχουν όλες οι επιλογές και το πως να το κανείς .. Φιλικά πάντα :)

ναι...τις οποίες έπρεπε να αγοράσεις από το appstore. Γιατί να μπεις και σε άλλα έξοδα ενώ το μηλαράκη ήδη κοστίζει πολύ για κάτι που στα άλλα κινητά θεωρείται δεδομένο? όπως το να περνάς αρχεία και να έχεις ξεκληδωμένο bluetooth

#18   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:27

Δηλαδή θες να μου πεις οτι κατεβαζεις με το iPhone απο το internet? Και οσο για τις φωτογραφιες με το iTunes μια χαρα εισαι!

(Το υφος μου δεν ειναι επιθετικο! :))


μπορεί να τύχει... κάνενα rar από το email μου πχ ή κάτι που χρειάζομαι εκείνη τι στιγμή ;)

#19   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:27

ναι...τις οποίες έπρεπε να αγοράσεις από το appstore. Γιατί να μπεις και σε άλλα έξοδα ενώ το μηλαράκη ήδη κοστίζει πολύ για κάτι που στα άλλα κινητά θεωρείται δεδομένο? όπως το να περνάς αρχεία και να έχεις ξεκληδωμένο bluetooth


Το ξεκλειδωμενο bluetooth δεν το χρειαζεσαι καν. Στελνεις οτι θες με e-mail εκτος απο μουσικη. Μπορω να σου πω οτι σε 3GS 3.1.2 JB δεν το ειχα βαλει καν!

#20   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:30

ναι...τις οποίες έπρεπε να αγοράσεις από το appstore. Γιατί να μπεις και σε άλλα έξοδα ενώ το μηλαράκη ήδη κοστίζει πολύ για κάτι που στα άλλα κινητά θεωρείται δεδομένο? όπως το να περνάς αρχεία και να έχεις ξεκληδωμένο bluetooth


Με συγχωρεί που μπαίνω σε αντιπαράθεση πάντα καλοπροαίρετα .. Αλλά δεν νομίζω το να δώσεις 5-10 ευρώ παραπάνω ανεβάζει τόσο πολύ τα μηνιαία έξοδα και να κανείς αυτό που θες.. Εξάλλου το γνωριζες πριν αγοράσει την συσκευή.. :)

#21   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:31

Το ξεκλειδωμενο bluetooth δεν το χρειαζεσαι καν. Στελνεις οτι θες με e-mail εκτος απο μουσικη. Μπορω να σου πω οτι σε 3GS 3.1.2 JB δεν το ειχα βαλει καν!



μα bluetooth είχε το 1ο μου κινητό (εντάξει όχι το 1ο είχε υπέρυθρες.. το 2ο) δλδ τι τους πειράζει να το βάλουν? ???

#22   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:34

μα bluetooth είχε το 1ο μου κινητό (εντάξει όχι το 1ο είχε υπέρυθρες.. το 2ο) δλδ τι τους πειράζει να το βάλουν? ???


Όταν έπαιρνες το iPhone δεν νομίζω να μην τα ήξερες όλα αυτά πάντως. Δεν αγοράζεις το iPhone και το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι jailbreak.

Αν σε πειράζουν τόσο πολύ γιατί δεν παίρνεις ένα HTC Desire που κάνει όλα αυτά που θες χωρίς jailbreak και όλα τα σχετικα;

#23   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:34

Το άλλο που καταλαβαίνω εγώ από τα προηγούμενα είναι ότι είναι διαφορετική η χρήση του καθένα στην συσκευή μας εγώ ας πούμε εχω ένα καλό laptop κ τα κάνω όλα εκεί ,το iPhone το εχω onroad και σε επείγουσες διαδικτυακές ανάγκες.Άλλοι το έχουν για λαπτοπ παντού . ίσως από εκεί προκύπτει η διαφορά μας.. Καλό είναι όμως που υπάρχουν όλες οι απόψεις γιατί έτσι και αλλιώς όπως γράφω πιο πάνω θα τις διαβάσουν και θα αποφασίσουν οι ενδιαφερόμενοι..
Επίσης κανείς δεν έχει αμφισβητήσει ακόμα αυτά που γράφτηκαν όσο αφορά τις βλάβες κ το Hardware οπότε είναι σημαντικός παράγοντας αν μη τι άλλο στο τι πληρώνεις τελικά ..

#24   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:35

Με συγχωρεί που μπαίνω σε αντιπαράθεση πάντα καλοπροαίρετα .. Αλλά δεν νομίζω το να δώσεις 5-10 ευρώ παραπάνω ανεβάζει τόσο πολύ τα μηνιαία έξοδα και να κανείς αυτό που θες.. Εξάλλου το γνωριζες πριν αγοράσει την συσκευή.. :)

γνώριζα το και jb όμως... :P και τι μπορείς να κάνεις στη συσκευή. Πιστεύω ότι με jb το κινητό είναι απλά από τα καλύτερα που κυκλοφορούν.. για να μην πω το καλύτερο (αν δεν πενέψεις το σπίτι σου.. χαχα). Χωρίς jb υστερεί σε αρκετά, άποψη μου πάντα ε.. Αναλόγος τη χρήση που κάνει ο καθένας. Άλλοι μπορεί να το θεωρούν τέλειο και έτσι :)

#25   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:37

Όταν έπαιρνες το iPhone δεν νομίζω να μην τα ήξερες όλα αυτά πάντως. Δεν αγοράζεις το iPhone και το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι jailbreak.

Αν σε πειράζουν τόσο πολύ γιατί δεν παίρνεις ένα HTC Desire που κάνει όλα αυτά που θες χωρίς jailbreak και όλα τα σχετικα;


ήξερα μερικά πράγματα (όχι όλα) το είχα ψάξει το θέμα...
είναι άλλη φάση το iPhone. δεν μετάνιωσα σε καμία περίπτωση που το πήρα από πολλές απόψεις :) . Απλά με παραξενεύουν οι μικρές "ελλείψεις" που έχει

#26   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:40

Η αρχική απάντηση και σωστότερη είναι αυτή :

Αναλόγως τη χρήση που κάνει ο καθένας. Άλλοι μπορεί να το θεωρούν τέλειο και έτσι :)



Όλα τα άλλα περί πρόσβασης στο root και όλα αυτά τα ωραία στο άκουσμα οι περισσότεροι αν όχι όλοι τα έχουν δουλέψει το πολύ 2-3 φορες.Απλά θέλουν να τα έχουν για να τα έχουν.Σίγουρα υπάρχουν Tools που για τον καθένα μπορεί να είναι χρήσιμα άλλα σίγουρα δεν εκπροσωπούν το σύνολο.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 16/07/2010 - 21:42

ezgif_com_crop_2.gif


#27   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:41

ήξερα μερικά πράγματα (όχι όλα) το είχα ψάξει το θέμα...
είναι άλλη φάση το iPhone. δεν μετάνιωσα σε καμία περίπτωση που το πήρα από πολλές απόψεις :) . Απλά με παραξενεύουν οι μικρές "ελλείψεις" που έχει

Εγω δεν θα διαφωνήσω μαζί σου θα σου πω μόνο να βγεις στα προβλήματα και να δεις πόσα είναι j/b και πόσα non .

#28   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:42

Ας μην ξεχνάμε και αυτούς που το πήραν για να πουλήσουν μούρη και δεν ξέρουν καν τις δυνατότητες του... :P

#29   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 16/07/2010 - 22:23

Όταν έπαιρνες το iPhone δεν νομίζω να μην τα ήξερες όλα αυτά πάντως. Δεν αγοράζεις το iPhone και το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι jailbreak.

Αν σε πειράζουν τόσο πολύ γιατί δεν παίρνεις ένα HTC Desire που κάνει όλα αυτά που θες χωρίς jailbreak και όλα τα σχετικα;

Νά 'ξερες πόσες φορές ήθελα να το πω αυτό σε πολλούς!
Προσωπικά δεν ου έχει λείψη καθόλου το jailbreak και έχω αρκετό καιρο που το έχω εγκαταλήψει και είμαι ΟΚ και έχω και μια ωραία stable συσκευη

#30   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2010 - 22:26

Νά 'ξερες πόσες φορές ήθελα να το πω αυτό σε πολλούς!
Προσωπικά δεν ου έχει λείψη καθόλου το jailbreak και έχω αρκετό καιρο που το έχω εγκαταλήψει και είμαι ΟΚ και έχω και μια ωραία stable συσκευη


φίλε μου, πώς θα πουλήσει μούρη ο κόσμος; :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες