Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple's press conference on iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 23/07/2010 - 14:30

Αναρτημένη εικόνα

Άρχισε και η samsung τις "αστείες" διαφημίσεις, στο galaxy s.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/07/2010 - 14:46

Άρχισε και η samsung τις "αστείες" διαφημίσεις, στο galaxy s.


Πραγματικά πρόκειται περί αστείου:

http://www.youtube.com/watch?v=LwYg-1MvO9o


Υ.Γ εκτός του σήματος - χάνεται και το GPS :-)
Behind the Scenes...

#183   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/07/2010 - 01:29

Η Apple πρόσθεσε νέο βίντεο στην ειδική ιστοσελίδα για την επίδοση της κεραίας που είχε αναρτήσει αμέσως μετά τη λήξη της συνέντευξης τύπου την περασμένη εβδομάδα.

Αυτή τη φορά, θύμα του "death-grip" πέφτει το Droid X, Android smartphone που χαρακτηρίζεται ως ισχυρός αντίπαλος του iPhone 4

http://www.youtube.com/watch?v=YJG7pbSRvJ8

Μόλις πριν λίγες μέρες η Apple είχε προσθέσει άλλο ένα βίντεο στην αρχική λίστα των συσκευών, αυτό του Nokia N97 mini, μετά από τις δηλώσεις της Νokia ως απάντηση σε αυτές της Apple.

Follow me on twitter


#184   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 24/07/2010 - 10:19

κ με αυτή την στρατηγική, κάθε λίγο κ λιγάκι να ανεβάζει κ ένα βίντεο με άλλα κινητά θέλει να περνιέται κ για σοβαρή εταιρία?? ούτε στα χωριά δεν το κάνουν αυτά, ήμαρτον

#185   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 24/07/2010 - 10:29

Πολυ σκουρα τα εχει βρει η apple! Δεν κοιταει να διορθωσει το προβλημα στη κεραια απο το να ανεβαζει βιντεο απο αλλα κινητα...Τωρα που το θυμηθηκα το πρωτο μου κινητο πριν 15 περιπου χρονια ηταν ενα sony ericsson με κεραιουλα που προεξειχε! Οταν λοιπον την εσφιγγες την κεραια το σημα χανοταν! 15 χρονια πισω μας γυρισαν!

#186   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2010 - 11:02

από όλα τα κινητά που έβαλε κανένας κάτοχος του δεν διαμαρτυρήθηκε στην εκάστοτε εταιρεία.

#187   skydogis

skydogis

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2010 - 11:11

Αμαν πια με αυτη την ιστορια με τη κεραια!!!!
Μα ρε παιδια αφου στο Anandtech το εχουν υπεραναλυσει το θεμα και φαινεται κι ολας οτι το 4 εχει και καλυτερη ληψη απο ανταγωνιστηκες υλοποιησεις με το προβλημα της κεραιας να ειναι hardware, σε οτι αφορα τη μονωση της εξωτερικης κεραιας που συμβαλλει κυριως στο πιο ομοιομορφο attenuation της κεραιας κι οχι στη αποφυγη βραχυκυκλωματος με το χερι που ειναι κουφο για κεραια κινητου,κι οχι απαραιτητα σχεδιασμου.Δε μπορει να τα εχεις ολα ρε παιδια,φυσικη ειναι!Αν και θα επρεπε να το ειχε προβλεψει η Apple αλλα πρεπει να υποτιμησε το προβλημα καλυψης της AT&T οπως εχω ξαναγραψει,καθως το προβλημα ειναι αποκλειστικο σχεδον των αμερικανων.
Οσο για το τι κανει η Apple,πιστευω οτι κανει το αυτονοητο καθως για ενα κοινο προβλημα καταπως φαινεται,κι επειδη δε το προεβλεψε κατα την αναπτυξη του 4 αλλα κι επειδη το παρουσιασε ως το τελειο κινητο αλλα κυριως γιατι τα πουλαει σα φρεσκα κουλουρια δεχθηκε απιστευτο πολεμο και ραδιο-αρβυλα για το θεμα της κεραιας αλλα και για αλλα οπως η ανθεκτικοτητα του γυαλινου περιβλυματος,αρα απανταει με αντιστοιχους τροπους και καλα κανει.Free Market συμαινει οτι κανεις τα παντα για να φας τον ανταγωνιστη και το customer satisfaction ειναι μεσο κι οχι σκοπος(δυστυχως για εμας).ΑΦου αυτο θελαμε ας τα λουστουμε ή ας προσπαθουμε να κανουμε κατι καλυτερο με το να προσεχουμε που και κυριως γιατι δινουμε τα λεφτα μας.
Τα μετρα που πηρε το μηλο μεχρι να λυσει το προβλημα με μια μικρη τροποποιηση του hardware ειναι τα λογικα και σωστα.Δεν θα ηταν βιωσιμη αλλη λυση.
Πιστευω πως μεχρι να βγει επισημα το 4 εδω δε θα υπαρχει πλεον αυτο το θεμα οποτε δε νομιζω οτι πρεπει να πολυανησυχουν οσοι το παρουν τοτε εμου συμπεριλαμβανομενου.
Οι υπολοιποι ας μας κανουν τη χαρη να μην τρογωνται με τα ρουχα τους.

#188   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2010 - 11:21

Οι υπολοιποι ας μας κανουν τη χαρη να μην τρογωνται με τα ρουχα τους.

φίλε μου εδώ που φτάσαμε, στο τέλος από την πείνα θα τρώμε και τα ρούχα μας.

#189   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 24/07/2010 - 11:37

Εγώ λέω αντί για free bumper να μας δώσει κατευθείαν ένα free iphone 4.

Σωστος!!!!

#190   ntebis

ntebis

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2010 - 15:01

έχει κανεις προσέξει στο site τις apple το droid X όταν έχει σήμα είναι 5:06 και όταν δεν έχει σήμα είναι 5:05!!!

#191   morales

morales

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2010 - 15:54

Παιδια ελεος με αυτη την ιστορια...
εχω το iphone 3gs και ναι οταν το κραταω σφιχτα με την παλαμη οπως δειχνουνε κ τα παραπανω βιντεο ναι χανει το σημα...
αλλα δεν θυμαμε οταν βγηκε το 3gs να ειχε γινει θεμα.... τωρα με το 4 γιατι???? γιατι δεν ειχανε τι αλλο να βρουνε να πουνε... εμενα δεν μου λεει τιποτα παντως αυτο,
μολις ερθει Ελλαδα το τσιμπησα αμεσως!

#192   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 24/07/2010 - 16:03

μαλλον δεν βρικανε κατι κακο και λενε αυτο για την κεραια που στην ουσια γινεται σε ολα τα κινητα

#193   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2010 - 16:16

για βάλε πέντε έξι κουβέρτες και παπλώματα πάνω στο router σου και πάνω από όλα αυτά τύλιξε το και με χρυσόχαρτο
αν έχει σήμα,πες το μας, και στην φωτιά αν ρίξεις νερό θα σβήσει. το θέμα είναι κανένας από τα άλλα τα κινητά
δεν δυσανασχετήθηκε γιατί το κινητό του όταν το κρατάει χάνει σήμα, μόνο το iphone 4 το κάνει αυτό.

#194   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2010 - 16:27

Πολύ σωστά, αλλά διαφωνώ λίγο στα υλικά :P

Και εξηγούμαι:

Έχω ένα 3GS σε 3.1.3. Τώρα δα αν δοκιμάσω να το κλείσω μέσα στο χέρι μου θα χάσει 2 μπάρες. Και παλιότερα γινόταν και στο μέλλον θα συμβαίνει άσχετα με το firmware. Μάλιστα μόλις το έκανα και με ένα Sony Ericson Που έχω και αυτό έχασε 2 μπάρες.

Το "σήμα" του κινητού μας δεν είναι τίποτα άλλο παρά μικροκύματα. Τα μικροκύματα περισσότερο από κάθε άλλο (σχεδόν) υλικό, τα απορροφά πλήρως το νερό. Τώρα δεν σου λέω να πας να το βάλεις μέσα σε κανέναν κουβά για να δεις αν έχω δίκιο, αλλά είχα εργαστήριο στο ΤΕΙ μου πάνω στο θέμα. Ένα σφουγγάρι έκοβε το 0.5% του σήματος μιας κεραίας παρόμοιας με κινητό και όταν το μουσκεύαμε το ίδιο σφουγγάρι έκοβε 90%+ (στο περίπου τα λέω τα νούμερα ίσα ίσα για να καταλάβετε τι ρόλο παίζει το νερό). Και ως γνωστόν είμαστε κατά 75% νερό. Όσον αφορά και το άλλο που άκουσα για το μεταλλικό περίβλημα του iPhone 4, και τι με αυτό? Ρεύμα είναι να γειωθεί? Το πολύ πολύ να αλλάξει η ταχύτητα μετάδοσης στο μέσο από το πλαστικό στο μέταλλο.

Να τονίσω πως δεν είμαι φυσικός ή τίποτα τέτοιο, Πληροφορικής και Επικοινωνιών στο ΤΕΙ Σερρών σπουδάζω και με τα λίγα που ξέρω για τις επικοινωνίες (γιατί επέλεξα προγραμματιστική κατεύθυνση) σας είπα την άποψή μου

#195   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2010 - 16:35

θα βοηθούσε αν το έκανες σε app :rolleyes: κάπως ikimata

τα πάντα φίλε μου είναι στην θέληση (ήθελες και το πήρες-άρα ξέρουν τη σου πλασάρουν. πάλι καλά που κατάλαβες την προπαγάνδα τις apple)[για την υπογραφή]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες