Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple's press conference on iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 29/07/2010 - 04:34

Πάντως σύμφωνα με όσα λενε τα παιδια που έχουν iPhone στην Ελλαδα δεν αντιμετωπίζουν κανενα προβλημα. Καλό θα ήταν όταν αυτοι γίνουν περισσότεροι και με το καλό βγει και στην Ελλάδα, να κάναμε ένα μεγαλο thread με πολλές διαφορετικές γνώμες πάνω στο θέμα στην Ελλάδα. Θα είναι πολύ ενδιαφέρον και ήδη τα πρώτα δείγματα ειναι θετικα :D

+1
και επιδη το iphonehellas το παρακολουθουν απολο τον κοσμο μαλλον θα βοηθησουμε τις μετοχες τις apple να ανεβουν κι'αλλο ^^ (αν βεβαια τα αποτελεσματα ειναι θετικα αλλιως εμεις θα ειμαστε η αρχη του τελους της apple!!!)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 29/07/2010 - 07:25

Γιατί χθεσινή είναι η motorola στα κινητά;


Οχι φιλε μου δεν ειναι χτεσινη η Motorola... Αυτο ειναι και το κακο δηλαδη. Τοσα χρονια στο χωρο της κινητης και βγαζει ενα σωρο @@ριες... Αδιαφορα σχεδιαστικα κινητα (μη μου πεις για το aurora) μετριων δυνατοτητων χωρις σοβαρες καινοτομιες. Ουτε καν σοβαρο δικο της λειτουργικο δεν μπορει να βγαλει και υιοθετει αλλων.

#228   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2010 - 08:53

aσε μας ρε Μotorola!!

#229   ivas75

ivas75

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/07/2010 - 09:57

aσε μας ρε Μotorola!!

Εντάξει τώρα. Η moto είναι από τις πρωτοπόρες στο χώρο των κινητών. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Ωραία τα iphone, αλλά είπαμε...
Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και έντονο στις μπάντες τις Αμερικής. Εδώ δεν... από ότι λένε τα παιδιά που το πήραν. Μην ξεχνάμε πως η Αμερική είναι μεγάλη αγορά για την Apple.
Εγώ αποφάσισα και έφυγα από το iphone μετά από σχεδόν 3 χρόνια και κατέληξα στο Samsung Galaxy S. Καλό κινητό, σούπερ οθόνη, γρήγορο, σου κρατάει το ενδιαφέρον το android, αλλά την αίσθηση του ios δεν την έχει.
Δε χαλιέμαι, αλλά σίγουρα δεν φτάνει την αίσθηση του iphone. Εκεί που πάσχει αρκετά είναι οι διαθέσιμες εφαρμογές στο market, οι οποίες είναι έτη φωτός μακριά από αυτές του app store. πολύ junk ρε παιδί μου... Μακάρι να είχε μια μέθοδο αξιολόγησης για να περνάνε εφαρμογές χωρίς να έχεις φόβους υποκλοπής στοιχείων κλπ...
Αν αξίζει το βήμα (αλλαγή σε android)? Mάλλον ναι...

#230   atma

atma

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2010 - 10:51

Εντάξει τώρα. Η moto είναι από τις πρωτοπόρες στο χώρο των κινητών. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Ωραία τα iphone, αλλά είπαμε...
Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και έντονο στις μπάντες τις Αμερικής. Εδώ δεν... από ότι λένε τα παιδιά που το πήραν. Μην ξεχνάμε πως η Αμερική είναι μεγάλη αγορά για την Apple.
Εγώ αποφάσισα και έφυγα από το iphone μετά από σχεδόν 3 χρόνια και κατέληξα στο Samsung Galaxy S. Καλό κινητό, σούπερ οθόνη, γρήγορο, σου κρατάει το ενδιαφέρον το android, αλλά την αίσθηση του ios δεν την έχει.
Δε χαλιέμαι, αλλά σίγουρα δεν φτάνει την αίσθηση του iphone. Εκεί που πάσχει αρκετά είναι οι διαθέσιμες εφαρμογές στο market, οι οποίες είναι έτη φωτός μακριά από αυτές του app store. πολύ junk ρε παιδί μου... Μακάρι να είχε μια μέθοδο αξιολόγησης για να περνάνε εφαρμογές χωρίς να έχεις φόβους υποκλοπής στοιχείων κλπ...
Αν αξίζει το βήμα (αλλαγή σε android)? Mάλλον ναι...


Η Motorola πρωτοπόρος ήταν μια φορά κι έναν καιρό. Μετά ήρθε η Apple και η λέξη "πρωτοπόρος" απέκτησε άλλο νόημα και εικόνα. Αυτήν την στιγμή δεν υπάρχει τίποτε που να απειλεί το iOs κι ας σκίζεται η Google και το Newsweek να μας πείσουν ότι "απειλείται το iPhone". Την είδα την απειλή, κεραία-ξεκεραία οι πωλήσεις τα λένε όλα... Όταν η moto πιάσει τα ίδια νούμερα σε 1 μήνα πωλήσεων ας μιλήσει...

ps. Κι αυτό που ΔΕΝ λέει η Apple γιατί ΔΕΝ έχει ανάγκη, είναι ότι παράγει 1 συσκευή κι έχει πολύ μεγαλύτερο ποσοστό κέρδους από κάθε συσκευή από όση έχει η moto. Κι αυτό χωρίς να υπολογίσει κανείς το συνεχόμενο economic stream μέσω το Appstore/iTunes Store.

#231   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2010 - 12:24

Το κέρδος που πιπιλάτε όλη την ώρα ένα πράγμα σημαίνει και μόνο, πως η apple πουλάει τις συσκευές της με 300% + κέρδος και δεν αποτελεί badge of honor αλλά badge ανοιχτής παλάμης.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες