Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple's press conference on iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 20:56

Εγώ ένιωσα ότι με χειραγωγεί με κατευθύνει εκεί που θέλει να εστιάσει αυτός (προσπαθεί τουλάχιστον) και με λέει Μ@λ@κ@ το πλέρωσες πλήρωσε κ μια θήκη και φατο !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:01

Πού είναι το πρόβλημα απο τη στιγμή που σου δίνει τη δυνατότητα να το επιστρέψεις και να πάρεις πίσω τα χρήματά σου?Εκτός βέβαια αν έχεις διαλύσει τη συσκευασία.

#18   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:01

Πόσο καιρό παρακολουθείς την Apple;

Κλασσική τακτική στις ΗΠΑ.

Η Apple έχει αναφερθεί πολλές φορές (αρνητικά) σε εταιρίες όπως η Microsoft (φυσικά), Adobe, Google, Nokia κ.α.



Ναι ρε αδελφέ αλλά το κάνανε παρουσιάζοντας τα δικά τους ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ και όχι τα ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ των άλλων

#19   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:02

Εγώ ένιωσα ότι με χειραγωγεί με κατευθύνει εκεί που θέλει να εστιάσει αυτός (προσπαθεί τουλάχιστον) και με λέει Μ@λ@κ@ το πλέρωσες πλήρωσε κ μια θήκη και φατο !!

ειλικρινά ασχολήθηκες να διαβάσεις τις απαντήσεις που έδωσε; η apple αποφάσισε τις θήκες της να τις δώσει δωρεάν και όσοι τις πλήρωσαν, μπορούν να πάνε με την απόδειξη σε applestore και να ζητήσουν επιστροφή χρημάτων. αν παρόλα αυτά είσαι ακόμα δυσαρεστημένος (πράγμα που συνέβη ΜΟΝΟ στο 1.6 % των αγοραστών) μέσα σε 30 μέρες μπορείς να επιστρέψεις την συσκευή με επιστροφή χρημάτων από applestore. πώς ακριβώς σε χειραγωγεί ο jobs;

#20   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:21

ειλικρινά ασχολήθηκες να διαβάσεις τις απαντήσεις που έδωσε; η apple αποφάσισε τις θήκες της να τις δώσει δωρεάν και όσοι τις πλήρωσαν, μπορούν να πάνε με την απόδειξη σε applestore και να ζητήσουν επιστροφή χρημάτων. αν παρόλα αυτά είσαι ακόμα δυσαρεστημένος (πράγμα που συνέβη ΜΟΝΟ στο 1.6 % των αγοραστών) μέσα σε 30 μέρες μπορείς να επιστρέψεις την συσκευή με επιστροφή χρημάτων από applestore. πώς ακριβώς σε χειραγωγεί ο jobs;

Εσύ το λες λύση δηλαδή αυτό ? οκ δεν το κατάλαβα καλά ότι οι θήκες είναι δωρεάν.άλλα είναι δίκαιο έναντι των άλλων που μεταγενέστερα θα το πάρουν σωστό ? η λες ότι δεν θα διορθωθεί ?
Και δεν καταλαβαίνω και κάτι γιατί όλη μέρα βρίζουν μερικοί την apple για την πολιτική της στις αναβαθμίσεις κ τις πωλήσεις κ κάνουν j/b για να αλλάξουν το αρχικό προϊόν από την μια κ από την άλλη είναι ευχαριστημένοι με αυτές τις εξηγήσεις κ το iPhone 4 (το 2ο δεν σε αφορά)

#21   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:22

. Ποσοι απο αυτους που γκρινιαζαν θα το γυρισουν πισω? Πονταρω στο 5% απο το 50% που γκρινιαζε

Και παρά πολλούς είπες.το ποσοστό θα είναι τις τάξεως 1% στις πωλήσεις που έχει κάνει παγκοσμίως και εάν είναι όπως τα λέει το αφεντικό σύνολο μέχρι στιγμής 3.000.000 κοματια δεν είναι τίποτα .περαστικά στους ανταγωνιστές που θα φανε πάλι Μουρα και θα βλέπουν για μια ακόμη φορά την πλάτη τις.

#22   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:28

Τελείωσε η apple..δεν προσέφερε που δεν προσέφερε κάτι καινούργιο κ ειδικά σε σχέση με τον ανταγωνισμό..δίνει κ δώρο θήκες επειδή αρνείται να παραδεχτεί οτι κάποιες παρτίδες είναι ελατωματικες. Θα φάει καλά από την htc.. Αν δεν έχεις σκατα στο κεφάλι το καταλαβαίνεις..

#23   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:31

Δεν καταλαβαίνω γιατί τσακώνεστε σχετικά με το αν τελείωσε η Apple ,ή αν τα HTC είναι καλύτερα ή όχι.Τι σας ενδιαφέρει εκτός και αν έχετε μετοχές της Apple ή της HTC.

#24   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:33

Το ειπε και ο Steve jobs αν δεν σας αρεσει μην το παρετε :rolleyes:

#25   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:48

Το ειπε και ο Steve jobs αν δεν σας αρεσει μην το παρετε :rolleyes:

Εγώ ξέρω ότι η "απόκτηση" είναι η μισή χαρά στο gagetaki και όσοι έτρεξαν το πλήρωσαν και το πήραν χάσανε την μισή χαρά.
Ξέρω επίσης ότι στα υπόλοιπα θα το διορθώσει και αυτό είναι άδικο.

#26   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:58

Εγω δεν νομιζω να κοπηκε κανενος η χαρα. Ισα ισα γουσταρω και την δωρεαν θηκουλα χαχαχα :blink:

#27   Sneaker

Sneaker

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 21:59

Συγνώμη ρε παιδιά, όλοι εσείς που "κατηγορείτε" την Apple, τι περιμένατε να βγει και να πει στη Συνέντευξη Τύπου;

Ότι υπάρχει το πρόβλημα το παραδέχτηκε.
Ότι κάνει κάτι για όλους όσους το πρόβλημα αυτό είναι έντονο, το κάνει.
Ότι δουλεύει για να το λύσει και να μην εμφανίζεται σε μελλοντικά προϊόντα επίσης το είπε.

Δηλαδή τι; Θεωρείτε ότι βγήκε απλά μια ελλατωματική παρτίδα και δε θέλει να το παραδεχτεί; Ίσα ίσα που θα την συνέφερε να το κάνει. Και "καλυμένη" θα ήταν (δε χρειάζετε όλοι εσείς που το πήρατε να ανησυχείτε, μόνο ένας μικρός αριθμός έχει το πρόβλημα) και θα μπορούσε να εγγυηθεί ότι μελλοντικές συσκευές δε θα έχουν πρόβλημα. Άσε που όσοι θα άνηκαν σε μια τέτοια παρτίδα θα μπορούσαν να το επιστρέψουν και μετά η Apple να επαναχρησιμοποιήσει τα components τους.

Τώρα, το αν υπάρχει γενικά το πρόβλημα και σε άλλα smartphones δε μπορώ να το ξέρω αλλά δε νομίζω να έβγαινε και να ισχυριζόταν κάτι τέτοιο χωρίς να έχει τα δεδομένα να το υποστηρίξει. Και κακά τα ψέματα, έχει απόλυτο δίκιο σ' αυτό που λέει: Όταν είσαι ο πρώτος σ' ένα τομέα οι άλλοι ψάχνουν πάντα να σου βρουν ψεγάδια και τα μεγαλοποιούν για να σε μειώσουν. Αν το ανακάλυπταν το πρόβλημα σε HTC πρώτα κανείς δε θα νοιαζόταν. Τώρα όμως που είναι Apple, το κάναν τρελλό θεμα!

#28   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 22:00

Εγω δεν νομιζω να κοπηκε κανενος η χαρα. Ισα ισα γουσταρω και την δωρεαν θηκουλα χαχαχα :blink:

Τότε είμαι οκ και εγώ που θα αγοράσω - ίσως - από τα καινούρια.αν και μου είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να αποχωριστώ αυτό που εχω.

#29   harispao

harispao

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:racing

Δημοσίευση 16/07/2010 - 22:07

ειλικρινά ασχολήθηκες να διαβάσεις τις απαντήσεις που έδωσε; η apple αποφάσισε τις θήκες της να τις δώσει δωρεάν και όσοι τις πλήρωσαν, μπορούν να πάνε με την απόδειξη σε applestore και να ζητήσουν επιστροφή χρημάτων. αν παρόλα αυτά είσαι ακόμα δυσαρεστημένος (πράγμα που συνέβη ΜΟΝΟ στο 1.6 % των αγοραστών) μέσα σε 30 μέρες μπορείς να επιστρέψεις την συσκευή με επιστροφή χρημάτων από applestore. πώς ακριβώς σε χειραγωγεί ο jobs;



#30   tonicalvo

tonicalvo

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2010 - 22:18

το προβλημα ειναι υπαρκτο τελικα...και ειναι αρκετα μεγαλο!γι αυτο η apple προσφερει δωρεαν και την θηκη...
Προσοχη(αναφερομαι στουσ φιλους αναγνωστες των οποιων η λατρεια για την apple ξεπερναει τα ορια της αντικειμενικης κρισης και προσεγγιζει φαινομενα οπαδισμου) η κριτικη που ασκειται σε ενα προιον σχετικα με πλεονεκτηματα του αλλα και μειον αυτου,δεν σημαινει πως καποιος δεν συμπαθει την apple,τον Steve ή πιο συγκεκριμένα το iphone 4!τονιζουμε τα αρνητικα του-εκθειαζουμε τα θετικα του...αυτο πρεπει να κανει ενας αντικειμενικα σκεπτομενος καταναλωτης ακομη και αν ειναι πιστος φιλος των προιοντων της εταιρειας!
Το προβλημα με την κεραια ειναι ιδιαιτερα σημαντικο...δεν πιστευω πως καποιον απο μας θα μας αποθαρρυνει απ το να αγορασουμε την συσκευη(γι αυτο αλλωστε μπαινουμε στην διαδικασια να ποσταρουμε σε φορουμ σχετικα με το τηλεφωνο)!Αυτο δεν σημαινει ομως πως δεν πρεπει να σημειωσουμε ενα μεγαλο μειον του που το θεωρουμε "σταθερα" στην επιλογη μας για ενα τηλεφωνο!Το θεωρω δεδομενο να μην υπαρχει αυτο το προβλημα...το οτι καποια αλλα τηλεφωνα εχουν το ιδιο ή ακομη και χειροτερο προβλημα δεν μου λεει κατι-Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΕ ΤΑ + ΜΙΑΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ 'Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ "ΣΤΑΘΕΡΕΣ" ΑΥΤΗΣ(ΟΠΩς ΤΟ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ,ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΧΡΗΣΤΟ,ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΚΤΡΑ ΑΦΗΣ 'Η ΜΗ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΑΣΗ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΩΝ!!!
Θα συμφωνησω με το ινστιτουτο καταναλωτων της Αμερικης-"προκειται για το καλυτερο εξυπνο τηλεφωνο αυτη την στιγμη στην αγορα αλλα δεν συνισταται η αγορα του"...ξερουμε γιατι?Γιατι πολυ απλα παραβιαζεται "σταθερα" ενος τηλεφωνου οπως το να μην χανει το σημα που διαθετει κ να μην ριχνει τισ κλησεις(οχι το δικτυο...αλλα το ιδιο το τηλεφωνο)!


υ.γ.Επεσε η μετοχη και αμεσως ορισανε συνεντευξη τυπου...
υ.γ.2 η επιλογη του ορου σταθερα πιο πανω εγινε για να δηλωση κατι δεδομενο για καποιο προιον...οπως π.χ.το αυτοκινητο να μην χανει λαδια κατα την αγορα του
υ.γ.3 το ονομα που εχτισε η apple στο χωρο των εξυπνων τηλεφωνων με τα προηγουμενα 3 εξυπνα τηλεφωνα της την βοηθαει στο να μην κατρακυλησει κι αλλο η μετοχη της...αλλα και στο να συνεχισει ο κοσμος να αγοραζει σαν τρελος το τηλεφωνο...οπως θα κανω κι εγω ;)
υ.γ.4 μην περιμενετε συγνωμες...μιλαμε για εταιρεια χρηματιστηριου και οχι μπακαλικο!

Τελευταία επεξεργασία από: tonicalvo, 16/07/2010 - 22:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες