Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple's press conference on iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:06

όσο Μ@λ@κ@ς και να έιναι αυτός ο "άλλος", μας πλάσαρε το καλύτερο. Και δικαίωμα του να πράττει όπως θέλει. Δεν θα σου δώσει λογαριασμό για την πολιτική που ακολουθεί.
Ξεκαθαρισε τη θέση του. Και όπως απέδειξε πάντα πράττει με τρόπο πολυ έξυπνο. Εστω και αν μας έχει γραμμένους όλους και το μόνο που τον νοιάζει είναι η αυξομείωση της μετοχής της εταιρείας.
Δεν είμαι μανιακ είμαι απλά apple user, και επηδη τυχανει να εργαζομαι και στο χωρο του μαρκετινκ.
Τι νομιζες δηλαδη οτι θα έλεγε? ελατε 3 εκατομμυρια που αγορασατε ήδη το τηλ να σας δωσω καινουργιο? :rolleyes:

Ο τύπος δίνει free bumpers... τι αλλο να πούμε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:18

Εγώ λέω αντί για free bumper να μας δώσει κατευθείαν ένα free iphone 4.

#93   skydogis

skydogis

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:20

Βρε παιδια τι σκοτώνεστε??????
Αφου τα παληκάρια στο Anandtech το εχουν ξεσκισει το θεμα στα σχετικα αρθρα http://www.anandtech...s-41-signal-fix και http://www.anandtech...phone-4-review.
Αν το κρατας σφιχτα το τηλεφωνο προκαλεις απωλεια σηματος για τους λογους που εξηγουν εκει.
Οντως το 4 εχει λιγο μεγαλυτερη απωλεια σε σχεση με αλλα τηλ(παντα με καθαρα νουμερα σε db σηματος κι οχι σε μπαρες που με την καταληλη κατανομη ο,τι θες βγαζεις,εξ'ου και η 4.0.1 εκδοση)λογω του σχεδιασμου της κεραιας του και φαινεται να ειναι πιο εντονο στα ορια της οπως ειναι και το λογικο αλλωστε.
Το προβλημα παρουσιαζεται στην Αμερικη σχεδον εξ ολοκλήρου και μαλιστα σε μικρο ποσοστο οπως φαινεται,επειδη εξαρταται απο την καλυψη και την ποιοτητα του σηματος σε πολυ μεγαλο βαθμό η εμφανιση του προβληματος και επειδη η At&t εχει τη χειριστη καλυψη απο ολες τις εταιριες στην Αμερικη και αυτο κατα γενικη ομολογια.Ακόμη ενδεχομενως να υπαρχει καποια διαφοροποιηση στις χρησιμοποιουμενες συχνοτητες σε σχεση με την Ευρωπη που να εντεινει το προβλημα,αν κι αυτο ειναι απλως δικη μου υποθεση κι ας με διορθωσει οποιος ξερει κατι.
Οπως φαινεται ο σχεδιασμος αυτος ευνοει τη σταθεροτητα μεταφορας δεδομενων και ειναι πολυ πιο αποτελεσματικος κι ευαισθητος σε σχεση με τον ανταγωνισμο.Αρα κατ' επεκταση ειναι και πιο ευαισθητος σε τετοιες μεταβολες απωλειας της έντασης του σηματος κατι που ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΕΥΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ APPLE αλλα μαλλον υποτιμησαν τη μεση πτωση της εντασης και υπερτιμησαν τη μεση ενταση της καλυψης απο τα δικτυα και δη της AT&T.
Αυτο σε συνδυασμο με τον ΕΠΙΤΗΔΕΣ λαθος αλγοριθμο υπολογισμου των μπαρων σηματος και τις υπερμετρες προσδοκιες,λογω του παντα υπεροπτικου τροπου προώθησης της Apple,οδηγησαν σε αυτο το ατέρμονο ραδιο-αρβυλα που εχει πλεον κουρασει.
Ας ριξουμε λοιπον τους τονους και ας δουμε τα αντικειμενικα δεδομενα αναμενωντας τις κινησεις του Δαγκωμενου Μηλου,που πεσαν ολοι να το αποφανε,αν κι εκτιμω οτι η λυση στην οποια θα προβει θα ειναι η τροποποιηση του υλικου μετα την διορθωση του αλγοριθμου υπολογισμου ωστε να μειωθει το προβλημα και να αναδιχθει η οντως ανωτερη αποτελεσματικοτητα της κεραιας του 4.
Τελος συγχαρητηρια και παλι στα παιδια του site για τις παρουσιασεις και την πολυ καλη κι εγκαιρη ενημερωση.

#94   harispao

harispao

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:racing

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:24

το φουρουμ δεν υπαρχει μονο για να τονιζουμε τα θετικα του τηλεφωνου...ημαρτον με τους καταναλωτες-οπαδους



#95   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:26

Βρε παιδια τι σκοτώνεστε??????
Αφου τα παληκάρια στο Anandtech το εχουν ξεσκισει το θεμα στα σχετικα αρθρα http://www.anandtech...s-41-signal-fix και http://www.anandtech...phone-4-review.
Αν το κρατας σφιχτα το τηλεφωνο προκαλεις απωλεια σηματος για τους λογους που εξηγουν εκει.
Οντως το 4 εχει λιγο μεγαλυτερη απωλεια σε σχεση με αλλα τηλ(παντα με καθαρα νουμερα σε db σηματος κι οχι σε μπαρες που με την καταληλη κατανομη ο,τι θες βγαζεις,εξ'ου και η 4.0.1 εκδοση)λογω του σχεδιασμου της κεραιας του και φαινεται να ειναι πιο εντονο στα ορια της οπως ειναι και το λογικο αλλωστε.
Το προβλημα παρουσιαζεται στην Αμερικη σχεδον εξ ολοκλήρου και μαλιστα σε μικρο ποσοστο οπως φαινεται,επειδη εξαρταται απο την καλυψη και την ποιοτητα του σηματος σε πολυ μεγαλο βαθμό η εμφανιση του προβληματος και επειδη η At&t εχει τη χειριστη καλυψη απο ολες τις εταιριες στην Αμερικη και αυτο κατα γενικη ομολογια.Ακόμη ενδεχομενως να υπαρχει καποια διαφοροποιηση στις χρησιμοποιουμενες συχνοτητες σε σχεση με την Ευρωπη που να εντεινει το προβλημα,αν κι αυτο ειναι απλως δικη μου υποθεση κι ας με διορθωσει οποιος ξερει κατι.
Οπως φαινεται ο σχεδιασμος αυτος ευνοει τη σταθεροτητα μεταφορας δεδομενων και ειναι πολυ πιο αποτελεσματικος κι ευαισθητος σε σχεση με τον ανταγωνισμο.Αρα κατ' επεκταση ειναι και πιο ευαισθητος σε τετοιες μεταβολες απωλειας της έντασης του σηματος κατι που ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΕΥΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ APPLE αλλα μαλλον υποτιμησαν τη μεση πτωση της εντασης και υπερτιμησαν τη μεση ενταση της καλυψης απο τα δικτυα και δη της AT&T.
Αυτο σε συνδυασμο με τον ΕΠΙΤΗΔΕΣ λαθος αλγοριθμο υπολογισμου των μπαρων σηματος και τις υπερμετρες προσδοκιες,λογω του παντα υπεροπτικου τροπου προώθησης της Apple,οδηγησαν σε αυτο το ατέρμονο ραδιο-αρβυλα που εχει πλεον κουρασει.
Ας ριξουμε λοιπον τους τονους και ας δουμε τα αντικειμενικα δεδομενα αναμενωντας τις κινησεις του Δαγκωμενου Μηλου,που πεσαν ολοι να το αποφανε,αν κι εκτιμω οτι η λυση στην οποια θα προβει θα ειναι η τροποποιηση του υλικου μετα την διορθωση του αλγοριθμου υπολογισμου ωστε να μειωθει το προβλημα και να αναδιχθει η οντως ανωτερη αποτελεσματικοτητα της κεραιας του 4.
Τελος συγχαρητηρια και παλι στα παιδια του site για τις παρουσιασεις και την πολυ καλη κι εγκαιρη ενημερωση.


Απλά πράγματα που όσοι έδωσαν γύρω στα 800 δεν θέλουν να δουν . . +1

#96   harispao

harispao

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:racing

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:36

Φίλε μου είμαι καταναλωτής ναι και φίλος πλέον της Apple τουλάχιστον όσον αφορά το 3GS ναι
επίσης όμως δεν είμαι ούτε φραγκάτος ούτε τρελλός να αγοράσω συσκευή που λένε ότι υπάρχει πρόβλημα
Όμως δεδομένης της εμπειρίας που απόκτησα από αυτό που έχω λέω ότι στην αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου(αν υπάρχουν μέχρι τότε αναβαθμίσεις)
θα είνα η πρώτη μου επιλογή
Ας το δούμε και στην Ελλάδα το τηλέφωνο και το κρίνουμε καλύτερα τότε
Υ.Γ Πάντως με τόση διαφήμηση η Αpple
έστω και αρνητική
την επιτυχία την έχει σίγουρη θυμηθήτε το αυτό

#97   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:42

Φίλε μου είμαι καταναλωτής ναι και φίλος πλέον της Apple τουλάχιστον όσον αφορά το 3GS ναι
επίσης όμως δεν είμαι ούτε φραγκάτος ούτε τρελλός να αγοράσω συσκευή που λένε ότι υπάρχει πρόβλημα
Όμως δεδομένης της εμπειρίας που απόκτησα από αυτό που έχω λέω ότι στην αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου(αν υπάρχουν μέχρι τότε αναβαθμίσεις)
θα είνα η πρώτη μου επιλογή
Ας το δούμε και στην Ελλάδα το τηλέφωνο και το κρίνουμε καλύτερα τότε
Υ.Γ Πάντως με τόση διαφήμηση η Αpple
έστω και αρνητική
την επιτυχία την έχει σίγουρη θυμηθήτε το αυτό

Η συγκεκριμένη συσκευή σημαδεύτηκε κ όπως ξέρει και η φίλη του Marketing χρειάζεται τουλάχιστον ένα "γραμμα ακόμα για να ανακάμψει. {s} {b} {d} δεν ξέρω.

#98   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:44

Έχουμε κάνα 2 που το πήραν από Αγγλια και έχουν παραδεχτεί το πρόβλημα.Έχουμε και άλλους 10 που λένε δεν τρέχει τίποτα.οπότε υπολόγισε 50%-50% μιας και μερικοί δεν θέλουν να το δουν.

Το οτι δεν υπαρχει προβλημα στο σημα οσο και να καλυπτω την κεραια, σημαινω δηλαδη πως εθελοτυφλω;;;γιατι κ γω ειμαι ενας απο αυτους που το πηραν απο Αγγλια κ δεν εχω προβλημα! Αληθεια, εσυ το εχεις το κινητο οποτε κρινεις απο προσωπικη εμπειρια ή απ'οτι διαβαζεις;;;

#99   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:54

Το οτι δεν υπαρχει προβλημα στο σημα οσο και να καλυπτω την κεραια, σημαινω δηλαδη πως εθελοτυφλω;;;γιατι κ γω ειμαι ενας απο αυτους που το πηραν απο Αγγλια κ δεν εχω προβλημα! Αληθεια, εσυ το εχεις το κινητο οποτε κρινεις απο προσωπικη εμπειρια ή απ'οτι διαβαζεις;;;

Καταρχήν γιατί το παίρνεις προσωπικά είδες πουθενά το όνομα σου ? μετά πρέπει να μάθεις ότι το πρόβλημα καταγράφεται συνολικά όχι ειδικά.αλλά κ έτσι όπως τα λες να είναι . γιατί πας σε αυτό το 50% και όχι στο άλλο ? μυγιαστικες ? κοίτα εδω δεν είναι προσωπικά τα πράγματα είναι άποψη του καθενός πες και εσύ την δίκη σου.

#100   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:55

moviemaker έπιασες το κινητό στα χέρια σου και είδες ότι έχει πρόβλημα η ότι διαβάζεις στο net γράφεις; Αν το αγόρασες και έχεις πρόβλημα καλά κάνεις και κράζεις, αν δεν το έχεις όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μίσος.

Τελευταία επεξεργασία από: whiteyez, 17/07/2010 - 13:59


#101   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:59

Άκουσα προσεκτικά αυτά που είπε ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ του και είδα ότι ξαφνικά εκεί που χρεώνει κ τις ζελατίνες του iPhone άρχισε τα δωράκια κ αυτό έμενα μου αρκεί κ μου περισσεύει.μην πω για το UpDate στις γραμμούλες μια μέρα πριν.

#102   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 17/07/2010 - 14:01

Σε ανάγκασε η apple να το πάρεις; Η ακόμα και αν το πήρες σου λέει: Δεν σου αρέσει; Φέρετε το πίσω κύριε και σου δίνω τα λεφτά σου. Υπάρχουν και άλλα αξιόλογα smartphones στην αγορά.

Τελευταία επεξεργασία από: whiteyez, 17/07/2010 - 14:02


#103   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 14:07

Σε ανάγκασε η apple να το πάρεις; Η ακόμα και αν το πήρες σου λέει: Δεν σου αρέσει; Φέρετε το πίσω κύριε και σου δίνω τα λεφτά σου. Υπάρχουν και άλλα αξιόλογα smartphones στην αγορά.

Το ίδιο λέει και ο μαύρος που πουλάει ρολόγια στην ομόνοια.
Ο φανατισμός όμως και καταγράφετε αν διαβάσεις τα ποστ δεν προέρχεται από εμάς που ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ! (πως αλλιώς να το πω πια ?) προέρχεται από εσάς που στην επιδειξιμανία ότι το αποκτήσατε πρώτοι καταργείτε ακόμα κ τον ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ του.

#104   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 17/07/2010 - 14:14

Και τι θές δλδ να βγώ και να πώ ότι έχει πρόβλημα το κινητό που πήρα; ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! Τράβηξα photos τράβηξα βίντεο (όπως και τα παιδιά εδώ στο iphonehellas) τι άλλο δλδ, στα κανάλια πρέπει να βγούμε; Έλεος πια.

#105   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/07/2010 - 14:15

Παιδιά ηρεμήστε λίγο. Δεν αξίζει να τσακώνεστε για ένα τηλέφωνο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες