Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple's press conference on iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 17/07/2010 - 15:20

οταν ερθει το τηλεφωνακι ελλαδα τα ξαναλαμε.οτι ακουμε-βλεπουμε ειναι σαν μια τρυπα στο νερο.Μηπως στην αμερικη εχουν GSM 850/1900Mhz και δημιουργει ενα μεγαλο προβληματακι; :lol:
διοτι δεν ειδα κανενα να φωναζει απο ελλαδα η ευρωπη με GSM 900/1800mhz. :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 15:23

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/27371-apples-press-conference-on-iphone-4/page__view__findpost__p__215751

oopsss!!! Δικό σου ποστ ήταν!!!!! Διορθώνω! :) :)

#123   Sneaker

Sneaker

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 16:09

Είσαστε 4 που έχετε το iPhone 4 και έχετε καταργήσει ότι έχει καταγραφή από την μέρα κυκλοφορίας του ακόμα κ από τον κατασκευαστή του .. οκ παιδιά όπως τα λέτε εσείς είναι . να δω που θα τα πουλήσετε μετά το Σεπτέμβρη.Δεν θέλετε να καταλάβετε προφανώς.

For the record, έχω ακόμα το πρώτο iPhone που βγήκε και κάνω με αυτό μια χαρά τη δουλειά μου. Το 4 δεν το έχω πάρει ακόμα αλλά σκοπεύω να το κάνω σύντομα μια και δε θεωρώ ότι το πρόβλημα είναι τόσο σημαντικό. Πριν τα χώσεις σε κάποιον για κάτι, φρόντισε τουλάχιστον να ισχύει...

Και στην τελική αν θεωρείς ότι "εμείς" είμαστε προκατειλημμένοι υπέρ του iPhone 4 τότε αντίστοιχα μπορούμε να πούμε κι εμείς (όπως και έκαναν πολλοί) ότι εσύ είσαι προκατειλημμένος εναντίον του.

Και αν ξαναδιαβάσεις το ποστ μου, θα δεις ότι δε λέω τίποτα διαφορετικό απ' αυτά που λέει ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ...

#124   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 17/07/2010 - 17:07

Το φιλαρακι που μου έφερε το 4αρι από Αμερική έχει συνδέσει με την AT&T , στην ελλάδα που βρίσκετε για διακοπές περνει σήμα από την wind.στην Αμερική έχει δει στο τηλέφωνο του 2-3 φορές το σήμα να πέφτει αλλά εδώ στην ελλάδα δεν το έχει παρατηρήσει ποτέ να γίνετε.μήπως τελικά είναι καθαρά δυκτιου όπως ανέφερα πιο πάνω; Παντός το δικό μου 4αρι είναι ίδια παρτίδα με του φίλου μου μιας και το αγόρασε από το ίδιο κατάστημα τις AT&T στην φλωριντα.όταν με το καλό βγει το unlock θα δοκιμάσω με κάρτα wind συμβόλαιο αλλά και με κάρτα cosmote που έχω και θα ανεβασω και βίντεο στο YouTube.

#125   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/07/2010 - 17:53

προφανώς κι εσύ είσαι σίγουρος (παρόλο που δεν έχεις iPhone 4, ούτε το έχεις χρησιμοποιήσει υποθέτω) ότι απλά ακουμπάς με το ένα δάχτυλο το επίμαχο σημείο και βγάζει no service. Ας μας πούν λοιπόν οι κάτοχοι του iPhone 4 εδώ, που το χρησιμοποιούν είτε στην Ελλάδα είτε στην Ευρώπη αν κάποια στιγμή είχαν σήμα 2-3 μπάρες και όταν έπιασαν το κινητό είδαν την ένδειξη "No Service", έτσι από περιέργεια.

Όχι δεν το εχω και δεν ενδιαφέρομαι να το αποκτήσω. Το εχω δηλώσει πως το επόμενο κινητό μου ια είναι Android και είμαι συνεπείς. Το γεγονός ότι δεν το εχω δεν σημαίνει πως δεν εχω κρίση αλλά ουτε μου αφαιρεί το δικαίωμα να σχολιάσω κάτι έστω και με λίγο υπερβολή. Διαφορετικά μπορώ να μπω και εγώ σε λογική ανάλογη και να πω πως από την στιγμή που δεν έχετε RIM δεν μπορείτε να ξέρετε αν έχει τα ίδια προβλήματα με το iPhone.

Επίσης όπως μπορούμε να αναρωτηθούμε για την αξιοπιστία του gizmodo άλλο τόσο μπορούμε αναρωτηθούμε για την αξιοπιστία των antenna labs της apple που μετά από 18 phd και 100 εκ δολάρια ανακάλυψαν πως η απεικόνιση σηματος στα iPhone ειναι λανθασμένη προς τα πάνω. Δλδ. το iPhone τόσο καιρό φαινόταν μα λειτουργεί καλύτερα από την πραγματικότητα. Θέλετε να αναρωτηθούμε για την αξιοπιστία των μετρήσεων στα προϊόντα του ανταγωνισμού?

Και να ρωτήσω και κάτι. Πόσοι πιστεύετε πως η apple δεν γνώριζε για την λάθος ένδειξη σηματος και πως το iPhone 4 έχει πρόβλημα με την κεραία του, μεγάλο ή μικρό δεν έχει σημασία.

Σκεφτείτε πως πριν λίγο καιρό η apple σταμάτησε να πουλάει screen protectors στα καταστήματα της γιατί και καλά δεν είναι απαραίτητα καθώς το iPhone δεν παθαίνει τίποτα. Τώρα με το iPhone 4 με το πρωτοποριακό design και τν cool engineering κεραία η apple αποφάσισε να πουλήσει ένα bumper που κρύβει την cool engineering κεραία και αλλοιώνει το design του τηλεφώνου. Τι λέτε τυχαίο ή σκέφτηκαν ας βγάλουμε και 30 δολάρια παραπάνω.

Μην νομίζετε πως εχω πρόβλημα με την apple η το iPhone. Το πρόβλημα το έχω με την κοροϊδία και την υπερβολή τουλάχιστον όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ.

Και τέλος πάντων με την λογική αφού δεν έχεις iPhone 4 και διαβάζεις gizmodo μη μιλάς μπορώ να σας πω και εγώ ότι από την στιγμή που δεν έχετε HTC, RIM ή Droid και ενημερώνεστε για το σήμα τους από τα press conference της apple μην βγάζετε περάσματα για το τι κάνουν τα αλλά κινητά.

#126   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/07/2010 - 18:03

Χαιρετώ και εγώ το φόρουμ. Το έχω "ξεσκονίσει" κυριολεκτικά εδώ και ένα μήνα, οπόταν κι αποφάσισα να μπω και γω στην παρέα του μηλόφωνου. Περιμένω σε λίγες μέρες (την Παρασκευή συγκεκριμένα) το iphone 4 από Αγγλία και έτσι θα έχω ιδία άποψη για το θέμα που δημιουργήθηκε.
Γνωρίζει όμως κάποιος περισσότερες πληροφορίες για τη δωρεάν θήκη. Πότε, πώς , πού ????

#127   donkarlos

donkarlos

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 18:16

Διαβάζοντας τα σχόλια του iphonehellas παρατήρησα μία ανακολουθία:

Α.
..."απάντησαν στις ερωτήσεις των εκπροσώπων του τύπου σχετικά με τα προβλήματα σήματος που παρουσιάζουν ορισμένες συσκευές iPhone 4, κάτω από ορισμένες συνθήκες."

Β.
..."Το event συνεχίζεται με τον Steve Jobs να παρουσιάζει δημοφιλή ανταγωνιστικά κινητά τα οποία παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα… χάνουν την ένδειξη σήματος όταν κρατηθούν από συγκεκριμένο σημείο:"

Θα ήθελα να αναφέρω το εξής. Από την αρχή της δημοσιοποίησης του θέματος με την κεραία του iphone 4 αναφέρεστε σε αυτό με τη φράση: "το παρουσιάζουν ορισμένες συσκευές, κάτω από ορισμένες συνθήκες". Βλέπω όμως ότι στην αναφορά σας για τα ανταγωνιστικά κινητά αναφέρεστε ξεκάθαρα στο ίδιο πρόβλημα με ξεκάθαρη φράση : "χάνουν την ένδειξη σήματος όταν κρατηθούν από συγκεκριμένο σημείο". Δεν είδα δηλαδή αναφορά για "ορισμένες συσκευές" και "συγκεκριμένες συνθήκες".
Καλό είναι να κρατάμε επιφυλακτική στάση, αλλά καλύτερο θα είναι αυτή να τηρείται προς όλους. Σε διαφορετική περίπτωση απλά δημιουργούμε εντυπώσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: donkarlos, 17/07/2010 - 18:20


#128   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 18:18

Σωστος !!!

#129   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/07/2010 - 18:22

Ναι ρε παιδια αληθεια τι θα γινει εδω στην Ελλαδα?Θα το γυρναμε πισω και θα μας δινουν επιτοπου καινουργιο?Δεν πιστευω οτι αυτο θα γινει σε εμας...

Οσον αφορα το σημα παντως εχω θα πω την γνωμη μου.

Δεν εχω iPhone 4 AΛΛΑ πιστευω οτι το προβλημα αυτο(με το σημα) ισχυει μονο στην Αμερικη λογω πολυ κακου σηματος απο την/τις εταιριες που υπαρχουν.Βεβαια και στην Ευρωπη εχουμε δει ελαχιστες τετοιες περιπτωσεις.Επισης πιστευω οτι ολα αυτα γιννονται γιατι πρεπει να βρεθει ενα κακο για το iPhone 4 και θα πρεπει να το κανουμε με παγκσμιο ζητημα ολο αυτο.Ημαρτον,ειναι απλα ενα τηλεφωνο.

Χαλαρωστε λιγο και θα δουμε με τα ματια μας τι συμβαινει μολις με το καλο ερθει και καταφερουμε να το αγορασουμε.Μονο τοτε θα βγαλουμε ακριβη συμπερασματα.

#130   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/07/2010 - 18:28

Ούτος ή άλλως πάρη σε θήκη θα το είχες είτε υπήρχε πρόβλημα είτε όχι οπότε?

#131   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/07/2010 - 18:34

Ναι σε θηκη θα το εχω(αν το αγορασω) αλλα στεκομαι στο γεγονος οτι αυτο συμβαινει στην Αμερικη μονο και σε ελαχιστες περιπτωσεις στην Ευρωπη και γι'αυτο λεω μηπως συμβαινει κατι με τις εταιριες εκει?

Μην ξεχνατε επισης οτι η Ελλαδα οσο και αν σας ακουγεται περιεργο εχει ενα(αν οχι) απο τα καλυτερα δικτυα κινητης τηλεφωνιας στην ευρωπη και αυτο για εμενα λεει πολλα.Γι'αυτο λοιπον τον λογο εγω θα εκθεσω την αποψη μου μολις και αν το παρω και μετα απο δοκιμες μιας βδομαδας.

Εφοσον τωρα που δεν το εχω απλα δεν μπορω να εχω αποψη και γι'αυτο ρωταω μηπως φταινε οι εταιριες στην Αμερικη?

#132   megustas

megustas

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2010 - 18:39

Εχω iphone 3g και iphone 3gs (το πουλησα πριν λιγες μερες). Παρηγγειλα το iphone 4 την 1 Ιουλιου παρότι γνώριζα για το "πρόβλημα". Οπως και τα προηγούμενα ετσι και αυτό είναι αρκετά ακριβο και όμορφο θα το έχω χωρις θήκη. Επίσης ΠΑΝΤΑ χρησιμοποιώ bluetooth και προσπαθώ να έχω τη συσκευή τουλάχιστον 1 μέτρο μακριά κατα τη διάρκεια των κλήσεων. Κρίνω βάσει των δικών μου αναγκών. Πέρνοντας σαν δεδομένα τα παραπάνω θεωρώ οτι η αγορά που έκανα είναι ΑΡΙΣΤΗ. Την τρίτη θα το έχω και θα ανεβάσω και εγώ βίντεο σε περιοχή με χαμηλό σήμα σε αντιπαράθεση με Nokia, iphone 3g και iphone 3gs για τους δίσπιστους. Ολα με death grip!

Ναι ρε παιδια αληθεια τι θα γινει εδω στην Ελλαδα?Θα το γυρναμε πισω και θα μας δινουν επιτοπου καινουργιο?Δεν πιστευω οτι αυτο θα γινει σε εμας...

Οσον αφορα το σημα παντως εχω θα πω την γνωμη μου.

Δεν εχω iPhone 4 AΛΛΑ πιστευω οτι το προβλημα αυτο(με το σημα) ισχυει μονο στην Αμερικη λογω πολυ κακου σηματος απο την/τις εταιριες που υπαρχουν.Βεβαια και στην Ευρωπη εχουμε δει ελαχιστες τετοιες περιπτωσεις.Επισης πιστευω οτι ολα αυτα γιννονται γιατι πρεπει να βρεθει ενα κακο για το iPhone 4 και θα πρεπει να το κανουμε με παγκσμιο ζητημα ολο αυτο.Ημαρτον,ειναι απλα ενα τηλεφωνο.

Χαλαρωστε λιγο και θα δουμε με τα ματια μας τι συμβαινει μολις με το καλο ερθει και καταφερουμε να το αγορασουμε.Μονο τοτε θα βγαλουμε ακριβη συμπερασματα.



#133   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 18/07/2010 - 09:43

Για δείτε ενα videakι

#134   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 18/07/2010 - 12:46

Καλησπέρα κ από μένα...
Διαβάζω όλα αυτα που γράφτηκαν...κ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο πάθος...;
Αρχικά να πω ότι δεν είμαι fan του μήλου...είμαι κάτοχος μιας συσκευής κ αυτό...τίποτα άλλο...
Στο θέμα μας...
Απλή λογική κ απλή σκέψη από ένα άτομο που κάθεται στην παραλία κ πίνει φραπέ...
Τόσος πόλεμος γιατί...;γιατί πρώτον υπάρχει ανταγωνισμός...αυτό για μένα είναι ο πρώτος λόγος που έχουν αρχίσει αυτό το θέμα(πουλάει σαν τρελό,ο τύπος έχει το κόκκαλακι της νυχτερίδας.κ iΚουράδα να βγάλει θα πουλήσει)...
Σίγουρα όμως υπάρχει κ ένα πρόβλημα...αν δεν υπήρχε δεν θα έβγαινε ο iWant να κάνει συνέντευξη τύπου...απλά το πρόβλημα εντοπίστηκε από μερικούς κ όπως καλά είπε ένας φίλος του φόρουμ η τρίχα έγινε τριχιά...αλλά λέμε πάλι υπάρχει πρόβλημα ΤΕΛΟΣ...μεγάλο η μικρό άγνωστο...σίγουρα λάθος της apple που δεν το πρόβλεψε κ σίγουρα αν είναι μεγάλο είναι πλέον αργά να γίνουν ανάκληση τόσες συσκευές,μιλάμε για δις δολλάλια μέσα η εταιρία...όλα αυτα λέω ότι αν όντως αν το πρόβλημα είναι μεγάλο...
Για μένα η ουσία είναι να απολαύσουμε την συνέχεια της ιστορίας χωρίς να πάρουμε θέσεις σαν να έχουμε εκλογές...υπάρχουν πιο σημαντικα πράγματα από το σήμα του 4 αν είναι τελικά καμπάνα η μπανάνα...

#135   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 18/07/2010 - 13:11

Δεν διαφωνώ πως και από τη στιγμή που το παραδέχτηκε η Apple,σίγουρα θα υπάρχουν κάποιες συσκευές που μπορεί να παρουσιάζουν πρόβλημα!Αν και αυτό το είδαν με την ΑΤ&Τ να συμβαίνει περισσότερο!Εγώ διαφωνώ που ενώ του λέω πως το έχω το κινητό και δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση αυτό το πρόβλημα, μου απαντάει πως''μερικοί δεν θέλουν να το δουν''.Εκεί είναι η διαφωνία μου!Αφού δεν υπάρχει,πως να το δω???????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες