Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Zagg invisibleSHIELD για iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
78 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   yiannisag

yiannisag

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 20:05

λέω και εγώ να την αγοράσω χθες το πήρα το iphone 4 και σαν κλασικός ψυχάκιας το έχω αφήσει με τα αρχικά πλαστικά από το εργοστάσιο :P θέλω κάτι καλώ όμως αυτήν όταν την βάζεις φαίνεται πιο κίτρινη η οθόνη? η μετά από κάνα χρόνο πχ γίνετε αυτό?

Εγώ πάντως είμαι πολύ φαν αυτής... Έχω και στο 3G και στο 3GS. Είναι απλά ΑΨΟΓΗ!!! Και έχεις και τη τηλέφωνο στα χέρια και όχι την θήκη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Altair77

Altair77

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Altair77

Δημοσίευση 04/09/2010 - 20:07

Δεν φαίνεται πιο κίτρινη η οθόνη, απλά χάνεις το touch της. Το κιτρίνισμα όπως και οι σκόνες και τα ξεκολλήματα έρχονται με τον καιρό.


άμα κιτρινίσει πας και στην αλλάζουν? δεν έχω καταλάβει πως πάει η εγγύηση εδώ lol

#18   maca

maca

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:imacaros

Δημοσίευση 04/09/2010 - 20:08

πρέπει να κάνω εγγραφη?

#19   yiannisag

yiannisag

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 20:17

άμα κιτρινίσει πας και στην αλλάζουν? δεν έχω καταλάβει πως πάει η εγγύηση εδώ lol

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. ΔΕΝ ΚΙΤΡΙΝΙΖΕΙ!!! Μένει όπως ακριβώς την πρώτη μέρα... Όσον αφορά την εγγύηση, είναι εφ' όρου ζωής και αντικαθίσταται μόνο αν αποδειχθεί ότι έχει χαραχθεί κατά λάθος. Πάρτην και θα μας θυμηθείς.

#20   maca

maca

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:imacaros

Δημοσίευση 04/09/2010 - 20:24

ok...μόλις έκανα παραγγελια την Zagg Full Body coverage και γω από play247.....είναι δύσκολο να την βάλω?

#21   Altair77

Altair77

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Altair77

Δημοσίευση 04/09/2010 - 21:02

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. ΔΕΝ ΚΙΤΡΙΝΙΖΕΙ!!! Μένει όπως ακριβώς την πρώτη μέρα... Όσον αφορά την εγγύηση, είναι εφ' όρου ζωής και αντικαθίσταται μόνο αν αποδειχθεί ότι έχει χαραχθεί κατά λάθος. Πάρτην και θα μας θυμηθείς.

άντε μια τελευταία ερώτηση και πάω σούμπιτος όταν μπορώ να την πάρω :rolleyes: :P .Το υγρό αυτό έχει καμια πιθανότητα βλάψει το iphone ? πχ την οθόνη του...a ναι άμα του βάλω μια pixel HD θήκη που παράγγειλα από την apple για να μου την στείλουν τζάμπα θα υπάρχει πρόβλημα?

Τελευταία επεξεργασία από: Altair77, 04/09/2010 - 21:05


#22   Super

Super

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 21:18

άντε μια τελευταία ερώτηση και πάω σούμπιτος όταν μπορώ να την πάρω :rolleyes: :P .Το υγρό αυτό έχει καμια πιθανότητα βλάψει το iphone ? πχ την οθόνη του...a ναι άμα του βάλω μια pixel HD θήκη που παράγγειλα από την apple για να μου την στείλουν τζάμπα θα υπάρχει πρόβλημα?


Το υγρό με μέτρο μιας και νομίζω είναι αποσταγμένο νερό.

#23   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 04/09/2010 - 23:26

Το υγρό με μέτρο μιας και νομίζω είναι αποσταγμένο νερό.

Με 1% κατ´όγκο παιδικό σαμπουάν

#24   Panoskr87

Panoskr87

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 00:07

1) Δεν κιτρινίζει καθόλου η οθόνη μιας και η μεμβράνη είναι τελείως διάφανη.

2) Η μεμβράνη είναι γυαλιστερή και αυξάνει το grip της συσκευής, αυτό είναι κυρίως καλό (διότι κρατιέται καλύτερα στο χέρι και δεν πέφτει εύκολα το τηλέφωνο), κάποιους όμως τους ενοχλεί που το δάχτυλό τους δεν ακουμπάει πλέον απευθείας το γυαλί (υποκειμενικό τελείως). Γενικά η διαφορά στην αίσθηση δεν είναι μεγάλη και συνηθίζεται μέσα σε 1-2 μέρες. Το sliding γίνεται κανονικά χωρίς κανένα προβλήμα (όπως χωρίς τη ζελατίνα). Προσωπικά προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο όσον αφορά τις γρατζουνιές, εκδορρές, χτυπήματα από ενδεχόμενη πτώση παρά να κάθομαι και να χαϊδεύω την γύαλινη οθόνη και να λέω τι ωραία που είναι γυμνή..

3) Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με το υγρό καθώς η μεβράνη ξεκάζεται σε πολύ μικρές ποσότητες (μιλάμε για μικροσκοπικές σταγονίτσες). Η χρήση του υγρού διασφαλίζει ότι δεν θα μείνουν φουσκάλες ή καρούμπαλα μετά την τοποθέτηση (όπως γίνεται με όλα τα κοινά screen protectors).

4) Κάποια παιδιά ανέφεραν ότι στις γωνίες σκονίζεται, ξεκολλάει με τη χρήση κλπ κλπ, ναι όντως ΙΣΧΥΕ αυτό αλλά ΜΟΝΟ για το πίσω κομμάτι των 3G/3GS που έχουν μεγάλη κούρμπα στο πίσω μέρος και δύσκολες γωνίες. Στο iPhone 4 η εφαρμογή είναι άψογη (καθώς είναι τελείως επίπεδο μπρος - πίσω) και δεν υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθούν τέτοιου είδους προβλήματα ακόμα και μετά από πολλούς μήνες χρήσεις!

5) Η μεμβράνη έχει εφόρου ζωής εγγύηση και καλύπτει τυχόν εκδορρές, γρατζουνιές, φθορά της ζελατίνας λόγω της χρήσης ή ακόμα και φαινόμενα σαν το παραπάνω (το να πιάσει σκόνες στις γωνίες πράγμα απίθανο στο iPhone 4).

6) Για πραγματικά απόλυτη προστασία χωρίς να θυσιάσετε την αισθητική του iPhone 4 θα πρότεινα σε όσους έχουν βάλει ή θέλουν να βάλουν τη Full body zagg invisibleshield να παραγγείλουν το δωρεάν Bumper (καλύπτει μόνο το μεταλλικό περίβλημα) που δίνει η Apple μέσω του case program.

Αυτά :)

Τελευταία επεξεργασία από: Panoskr87, 05/09/2010 - 00:11


#25   Kaska

Kaska

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 13:10

Απάτη 'Ασχημο το αποτέλεσμα την είχα βάλει σε 3gs
20 λεπτά να μπει χωρίς φουσκάλες(σχεδόν αδύνατο) και φένεται σαν πλαστικοποιημένο το iphone
Η οθόνη δεν έχει την υφή που είχε (κολάει το δάκτυλο) και χάνει contrast

Εγω δεν το προτείνω

#26   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:09

Παιδια εχει κανει κανεις αλλαγη με την εγγυηση?Την εχω παρει απο το e.galaxy και το μπροστινο μερος εχει γινει χαλια για τα υπολοιπα δεν εχω προβλημα..Βεβαια να σημειωσω πως για το μπροστινο μερος ισως φταιω κι εγω διοτι δεν μου εμπαινε καλα και βαλε βγαλε δεν μπηκε σωστα με αποτελεσμα τωρα να εχει στα πλαγια του μπροστινου μερους φθορες..Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πηρα σημερα τηλεφωνο να κανω αντικατασταση εφοσον εχει οπως λεει εγγυηση εφορου ζωης και μου τα ψιλο μασαγανε απο το μαγαζι. Και στειλε μας φωτογραφιες να δουμε και θα αποφασισουμε..
Once You Go Mac You Never Go Back

#27   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:11

Εγω κερδισα πριν κατι μερες μια invisibleSHIELD ZAGG FullBody στο twitter αλλα τελικα μονο το πισω λεω να βαλω για να μην γρατσουνιστει...

#28   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:14

Εγω κερδισα πριν κατι μερες μια invisibleSHIELD ZAGG FullBody στο twitter αλλα τελικα μονο το πισω λεω να βαλω για να μην γρατσουνιστει...


Το πισω κανει τελεια εφαρμογη και ουτε που το καταλαβαινεις και θα εχεισ το τηλ σου παντα σαν καινουργιο..Εγω εβαλα και τα πλαϊνα με κοπο αλλα ενταξει..Το μπροστα ειναι ζορι κατ'εμε και τα εκανα λιγο σαλατα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#29   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:20

οντως στην οθονη δε λεει η invisible shield γιατι μονο αορατη δεν ειναι, παρήγγειλα ήδη μια sgp crystal clear που τουλαχιστον ξερω τι να περιμένω.

#30   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:38

οντως στην οθονη δε λεει η invisible shield γιατι μονο αορατη δεν ειναι, παρήγγειλα ήδη μια sgp crystal clear που τουλαχιστον ξερω τι να περιμένω.

απο που?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες