Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Peel 520: Κάντε το iPod Touch... iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 28/07/2010 - 16:27

Το γεγονός του ότι η Apple έχει στην παραγωγή ακόμα το iPod Touch είναι απλά γιατί μαρκετίστικα θέλει να διατηρήσει το μεγάλο μερίδιο που είχε στην αγορά με τις συσκευές διασκέδασης, εν προκειμένω αναπαραγωγής μουσικής. Σαφώς και κατά τη γνώμη μου είναι πλέον άσκοπη μια αγορά iPod Touch καθότι όπως προείπα, η ύπαρξη του iPhone, το οποίο σου δίνει πολλαπλάσιες δυνατότητες το καθιστά κάτι υποδεέστερο. Μιλάω πάντα για το συγκεκριμένο τύπο iPod και όχι για τα Shuffle, nano κλπ. Αυτά προφανώς εξυπηρετούν διαφορετικές ανάγκες του χρήστη. Πάντως γενικά εξακολουθώ να αναρωτιέμαι για ποιο λόγο κάποιος να αγοράσει iPod Touch εξαρχής.


Γιατί κάποιος μπορεί να έχει ήδη καλό κινητό που να τον βολεύει στην δουλειά του και να θέλει να πάρει μια παιχνιδομηχανή - music player - video player.. Γιατί να πάρει iPhone από την στιγμή που δεν θα το χρησιμοποιεί σαν τηλέφωνο;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iPodimitris

iPodimitris

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 20:38

Η τιμή του iPod στην μυτιλήνη είναι 205 ευρώ!Βάλε και 60 αυτό το εξάρτημα:265 ευρώ.Αντί να έχεις 2 συσκευές που κατά 90% κάνουν την ίδια δουλειά(παιχνίδια, music, video κτλ),έχεις μία(είτε iPod είτε iPhone) και κάνουν την ίδια δουλειά.Εάν κάποιος δεν θέλει μεταχειρισμένο, παίρνει iPod και εξάρτημα.Άσε που άμα κάποιος έχει iPod (όπως έγώ) τον συμφέρει να πάρει το εξάρτημα.

#18   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 28/07/2010 - 20:51

Να κάνω εγώ μια άλλη ερώτηση ; το ipod έχει την εφαρμογή τηλεφώνου ; Νομιζα πως δεν την είχε . Και αν δεν την έχει πως την έβαλε ο τυπος στην φωτογραφία γιατι αν δεν κάνω λάθος δεν μπορέις να κάνεις restore ipod σε firmware iphone .

Υ.Γ Για σου ρε πατριδα iPodimitris .

Τελευταία επεξεργασία από: viperlesgr, 28/07/2010 - 20:58


#19   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 28/07/2010 - 20:53

καλα καλα.....χαλαρα. ... δεν βγηκε ακομα.....περιμενετε να βγει....

#20   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 21:21

Να κάνω εγώ μια άλλη ερώτηση ; το ipod έχει την εφαρμογή τηλεφώνου ; Νομιζα πως δεν την είχε . Και αν δεν την έχει πως την έβαλε ο τυπος στην φωτογραφία γιατι αν δεν κάνω λάθος δεν μπορέις να κάνεις restore ipod σε firmware iphone .

Υ.Γ Για σου ρε πατριδα iPodimitris .


Γι αυτό μάλλον στο αρχικό Post αναφέρεται το jailbroken.
Πιθανότατα αν βγάλουν κάτι τέτοιο θα βγεί και μια ανάλογη εφαρμογή στο Cydia ή Rock.

Όπως και α έχει πάντως,είναι πολύ ενδιαφέρον και σε πολύ προσητή συνολική τιμή..

#21   ioannk8

ioannk8

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 22:25

Καλησπέρα παιδιά, πάντως και να βγει δύσκολα να πουλήσει! σας φαίνετε αξιόπιστο? έχει μια γυμνή πλακέτα και την μπαταρία ανάμεσα στην θήκη και στο ipod για πλακά παίρνει νερό (στην καλύτερη υγρασία)! Άσε που συνδέεται με την υποδοχή που φορτίζει το ipod δλδ κάθε φορα που θα το συνδέεις στο pc η θα το φόρτιζεs θα ηταν ipod δλδ θα ειχες τηλέφωνο εκ περιτροπής και μόνο υπο ιδανικές συνθήκες! Πραγματικα αυτα δεν γινονται!
η πατέντα αυτη μπάζει απο παντού ... Μονο στην Ελλάδα θα πουλούσε!

εδω παει .. Και Αν η γιαγιά μου ειχε ροδάκια θα ηταν πατίνι


Υ.Γ
Πάντως το ipod ειναι πολυ αξιόλογο σαν συσκευή και για τα χρηματα του ειναι μια χαρα ! Δεν ξερω για κάποιοι θεωρουν το οτι ειναι απλα τηλεφωνο το Iphone ειναι τοσο πιο σπουδαια και φωναζουν για τις τοσες πολλες παραπανω δυνατοτητες που εχει απο ενα Ιpod (εκτος αν η λεξη τηλεφωνο στην γλωσσα τους ειναι πληθυντικός) Απλα αυτο που κανει τοσο ξεχωριστο το Ιphone ειναι οτι ειναι ενα τηλεφωνο με δυνατότητες Ιpod Touch(για το οποιο τηλεφωνο πληρωνεις +400)!

#22   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 16:31

Γιατί κάποιος να πάρει ipod?
Γιατι ξεκινάει από 200 ευρώ σχέση με τα 500 του 3gs.Και γιατι έτσι θα μ@λ@κ!ζεσ@! στο ipod και το κινητό σου δεν θα κρατάει για μια μέρα. :rolleyes:

#23   iPodimitris

iPodimitris

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 13:00

Λογικά θα έχει κάποιο λογισμικό το οποίο θα βάζει τα προγράμματα τηλεφώνου και μηνυμάτων, όπως το jailbreak.To jailbreak που ανέφερουν στο πρώτο post είναι ότι αυτό μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε με ή χωρίς jailbreak, γιατί αλλιώς, αν θέλει jailbreak, θα είναι παράνομο και το εξάρτημα ;) .Αυτό που δεν ξέρω είναι ποιο κατάστημα θα φέρει το εξάρτημα ??? .

#24   kolias89

kolias89

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2010 - 14:28

Παιδες για δειτε εδω....!

http://cgi.ebay.com/...yer_Accessories

#25   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/08/2010 - 15:19

Έχω και itouch και iphone (όπως λέει και αριστερά κάτω από το όνομά μου :P ) και ο λόγος είναι ότι ταξιδεύω πολύ.

Χρησιμοποιώ αεροπλάνο κάθε μήνα και καθημερινά μέσα μαζικής μεταφοράς. Θέλω να ακούω τη μουσική μου, να παίζω παιχνίδια και να βλέπω video χωρίς να ανησυχώ ότι η μπαταρία στο iphone μου θα τελειώσει και δεν θα μπορώ να κάνω κλήσεις...
Έχω όλες τις εφαρμογές παιχνιδιών και όσες δεν απαιτούν χρήση internet στο itouch και όλες τις άλλες στο iphone. Με αυτό τον τρόπο δεν χρειάζεται να τσακώνομαι με αεροσυνοδούς που σου λένε ότι τα τηλέφωνα δεν επιτρέπονται ακόμα και με airplain mode, ούτε φοβάμαι μήπως γυαλίσει σε κανέναν το iphone μου και θελήσει να μου το κλέψει στο δρόμο αφού σε κοινή θέα έχω το itouch 2G που το πήρα πριν 1.5 χρόνο και τα λεφτά του τα έχει βγάλει με το παραπάνω... Επίσης δεν γονατίζω τη ram του iphone με need for speed και άλλου τύπου "ram-whore" εφαρμογών :P

#26   iPodimitris

iPodimitris

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2010 - 16:36

Ξέρει κανείς να μου πει; ??? ??? :( :mellow:

#27   iPodimitris

iPodimitris

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2010 - 16:41

Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ μέσω internet :( !Ξέρει κανείς κατάστημα εδώ στην Ελλάδα;

#28   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 07:30

Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ μέσω internet :( !Ξέρει κανείς κατάστημα εδώ στην Ελλάδα;

Γιατι περιμενεις να ερθει Ελλαδα;

#29   iPodimitris

iPodimitris

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 12:59

Είμαι 14 χρονών και δεν είμαι ακόμα για online παραγγελίες(προτιμώ να το πληρώσω με μετρητά που μαζεύω)

#30   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 13:04

Είμαι 14 χρονών και δεν είμαι ακόμα για online παραγγελίες(προτιμώ να το πληρώσω με μετρητά που μαζεύω)

Πολυ δυσκολα να ερθει απο καταστημα Ελλαδα.Μεσω e-bay ισως.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες