Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Peel 520: Κάντε το iPod Touch... iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iPodimitris

iPodimitris

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 13:12

Αυτό το εξάρτημα δεν το εγκρίνει η Apple, έτσι;Τότε γι'αυτό μπορώ μόνο από e-bay

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/09/2010 - 17:55

Η θήκη είναι έτοιμη προς προ-παραγγελία και κοστίζει $119.00. Αν διαθέτετε iPod Touch (μέχρι και 3ης γενιάς) και σας αρέσει να πειραματίζεστε μπορείτε να την προ-παραγγείλετε τώρα, ώστε στις αρχές Οκτωβρίου να την έχετε στο σπίτι σας.

Apple Peel 520 call testing:

http://www.youtube.com/watch?v=UgEHQpHzyIM


Apple Peel 520 SMS testing:

http://www.youtube.com/watch?v=4bqCxnK6JSQ

Χαρακτηριστικά του Apple Peel 520:

  • Dimensions: 121.0 × 65.0 × 12.5 mm
  • Weight: 220 grams
  • Battery: 800mAh
  • Standby time: up to 120 hours
  • Talk time: up to 4.5 hours
    • - Integrated microphone for speech
    • - Integrated speaker for hearing recipient on call
    • - Durable hard shell design ensures long-lasting quality
    • - Charging port
    • - Volume buttons
    • - Reset button, Battery and SIM card slot
  • Requires: iPod Touch 1st, 2nd or 3rd generation with Jailbreak to make the SMS and Call app work. Any firmware above 3.0 is supported.

Βέβαια δεν θα μπορούσε να είναι όλα ρόδινα και να λειτουργεί η θήκη στην εντέλεια. Διαβάστε τα προβλήματα που ενδέχεται να αντιμετωπίσετε από την χρήση της θήκης εδώ:

This Apple Peel 520 retail version is not perfect. According to PConline, the cellular signal of the device is unstable and Yosion is currently solving this issue. For voice calling, the incoming caller name and number cannot be displayed, a software update for the Yosion app could fix the problem. It’s maybe a sad thing to see that ringtones and SMS tones are not customizable, the device will only give you a vibration and a normal ringtone.

The call volume is impossible to adjust and screen does not light up with incoming call. As for the text messaging function, the name of the sender will not appear in new message notification and the app does not allow you to type message in landscape mode. Looking at all these disadvantages, we think these bad stuff could be fixed through software updates for the Yosion and YsSMS apps.

Speaking of overall, it’s definitely a must-have item for old generations iPod touch. It only supports GSM and Edge networks, no 3G. Jailbreak is needed for the Yosion apps to work, any firmware above 3.0 is supported.


[via Peel520.net]
Behind the Scenes...

#33   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 18:22

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο βγάζουν ένα σωρό χαζομάρες... Δηλαδή γιατί να μην πάρω εξαρχής iPhone αντί να αγοράσω iPod και να πάρω επιπλέον εξαρτήματα που θα μου δώσουν τη δυνατότητα κλήσεων... Και να κάνω και μια ερώτηση γενικά σε όλους... Πείτε μου ένα λόγο να αγοράσω iPod Touch γενικότερα... Τι παραπάνω θα μου δώσει από ένα iPhone. Και μην ακούσω για διαφορά τιμής, δεν είναι δα και τόσο τρομερή, αν υπολογίσει κανείς ότι από τι στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία να πάρεις κάτι τόσο ακριβό, βάζεις και λίγα ακόμα και παίρνεις και τηλέφωνο...


Έχω ipod touch γιατί:

- Το 3g 32mb το πήρα σε άριστη κατάσταση μεταχειρισμένο 200Ε ενώ το αντίστοιχο 3gs 32mb τότε είχε μεταχειρισμένο περί τα 500Ε (300Ε διαφορά δεν είναι και λίγα!).
- Το ξεπατώνω στο internet και στα παιχνίδι χωρίς να φοβάμαι ότι θα μείνω από μπαταρία, άρα και από κινητό.
- Μπορώ να κάνω πειράματα με jailbrake, restore, κλπ χωρίς να μένω από κινητό, να χάνω/περνάω επαφές, μηνύματα. κλπ.
- Σαν τηλέφωνο έχω ένα 5800 των 200Ε που το είχα πάρει πριν το ipod (τώρα θα έπαιρνα ένα των 100Ε) μόνο για τηλέφωνα και δεν με νοιάζει αν θα το γρατζουνίσω, το ξεχάσω στον ήλιο, το βρέξω κατα λάθος, κλπ, δεν φοβάμαι δηλαδή την καθημερινή του χρήση.

Τώρα αν με το εξαρτηματάκι παραπάνω με κάνα 80άρι μπορώ να έχω και μεγαλύτερη μπαταρία και να κάνω και καμιά κλήση αν χρειαστεί, δεν θα πω όχι...

Και αν και σκέφτηκα κάποια στιγμή να περάσω σε iphone, με την έλευση του ipod4 μάλλον προς τα εκεί θα στραφώ πάλι για τους παραπάνω λόγους (+την κάμερα!).

#34   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 25/09/2010 - 18:38

ΑΠΑΙΣΙΑ είναι....

#35   fotismutobo

fotismutobo

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2010 - 19:30

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο βγάζουν ένα σωρό χαζομάρες... Δηλαδή γιατί να μην πάρω εξαρχής iPhone αντί να αγοράσω iPod και να πάρω επιπλέον εξαρτήματα που θα μου δώσουν τη δυνατότητα κλήσεων... Και να κάνω και μια ερώτηση γενικά σε όλους... Πείτε μου ένα λόγο να αγοράσω iPod Touch γενικότερα... Τι παραπάνω θα μου δώσει από ένα iPhone. Και μην ακούσω για διαφορά τιμής, δεν είναι δα και τόσο τρομερή, αν υπολογίσει κανείς ότι από τι στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία να πάρεις κάτι τόσο ακριβό, βάζεις και λίγα ακόμα και παίρνεις και τηλέφωνο...


64g μνήμη
πιο λεπτό κλπ.

#36   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2010 - 19:36

εντελως χαζο ,αν ηθελε καποιος να παιρνει τηλεφωνα παιρνει το iphone

σχετικα με το ipod touch γιατι ειπωθηκε οτι εφοσον υπαρχει το iphone πιος ο λογος υπαρξης του touch? θα αντιστρεψω το ερωτημα: εφοσον υπαρχει το ipod(κατα πολυ φτηνοτερο και εμφανισακα πιο λεπτο και ελαφρυ) πιος ο λογος υπαρξης του iphone?ο καθενας αναλογα την χρηση αγοραζει !:P

το ipod φυσικα και εχει λογο υπαρξης και μαλιστα πολυ παρα πολυ κοινο! προσωπικα δεν με βολεψε ποτε το iphone ως τηλεφωνο! προτιμω λοιπον ενα ipod touch 32αρι και ενα φτηνο μικρο android για τα τηλεφωνα μου!

Τελευταία επεξεργασία από: guzel, 25/09/2010 - 19:39


#37   Kamui

Kamui

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2010 - 12:33

Η ιδέα είναι πολύ καλή γενικά πάντως ότι και να λέμε.
Άποψη μου βέβαια να μη βιαστεί κανείς.Ας βγουν τα πρώτα προβλήματα, ας βγει 2η και 3η revision του προϊόντος, ας το κάνουν λίιιγο πιο μικρό και τότε θα αξίζει.Έτσι και αλλιώς θα το βάλεις που θα το βάλεις σε θήκη ας κάνει και κάτι παραπάνω εκτός από το να δίνει καλύτερο σήμα ( :P και μία σπόντα).

Τελευταία επεξεργασία από: Kamui, 26/09/2010 - 12:37


#38   iPodimitris

iPodimitris

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 16:45

Λέω και πάλι, μην to βλέπετε τις τιμές ξεχωριστα.Ο φίλος μας ο nikosjc,πήρε 3G 200 euro και 3GS 500 euro.Δείτε ως 200+500=700 ευρό,ενώ:iPod 8GB+Apple Peel 520=300 euro.Τα συμπεράσματα δικά σας...

#39   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 02/10/2010 - 17:12

Ποιά συμπεράσματα?
Τηλέφωνο δεν γίνεται.... τέλος ;)

#40   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 20/03/2011 - 16:02

Παρα πολυ ενδιαφερον αν και μου φαινεται fake

#41   panaras23

panaras23

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:panaras23

Δημοσίευση 16/04/2011 - 23:39

έχουμε κανένα νέο?
για αγορά εδώ ελλάδα δεν παίζει τπτ έε?
μόνο ebay η απο τo site τους?

#42   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/04/2011 - 23:46

Αμα το πηρε κανεις και το δοκιμασε ας μου πει και εμενα εαν δουλευει που εχω ipod touch 4.Eyxaristv

#43   dubsubmarcos

dubsubmarcos

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:marcosdub92

Δημοσίευση 20/05/2011 - 14:24

WoW :) θα με βόλευε πολύ για να μην κουβαλάω και το Ν78 μαζί μου :D

#44   ipal

ipal

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/07/2011 - 07:12

Αμα το πηρε κανεις και το δοκιμασε ας μου πει και εμενα εαν δουλευει που εχω ipod touch 4.Eyxaristv

το εχω δει να δουλευει με touch2. δεν ειναι τελειο φυσικα αλλα την παλευει.
εχουν βγαλει αλλη version2 για το touch4. στο ebay

#45   djgoli

djgoli

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2011 - 13:41

παιδια τι γινετε με αυτο το θεμα το εχει δοκιμασει κανεις ? συγκεκριμενα με ενδιαφερει για 4ης γενιας

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες