Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.0.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 11:50

καλα κανεις και ρωτας αλλα μπορεις να ξετικαρεις να μην σου βγαζει τα update αλλα να το κανεις χειροκινητα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/08/2010 - 11:57

οχι δεν θελω να περασω κατι..απλη ερωτηση ειναι για να ξερω...προσεχω για να εχω..
δλδ για να καταλαβω οταν ανοιγω itunes και μου βγαζει pop out για το νεο update καλι εχει 3 επιλογες απλα κατεβασμα κατεβασμα και εγκατασταση και ακυρο.αν εγω παταω ακυρο και δεν την κατεβασω ποτε στο μελλον αν κανω restore δεν θα την κατεβασει αυτοματα?παντα θα μου βαζει την 4.0.1?
συγνμη αν ρωταω χαζα αλλα δεν θελω να χασω το jailbreak και οπως ειπα προσεχω για να εχω.

Εαν εσυ πατας ακυρο συνεχεια οταν θελησεις να κανεις restore εχεις δυο επιλογες.

1)Πατας το restore και περιμενεις να κατεβει η εκαστοτε διαθεσιμη εκδοση λογισμικου και γινεται το restore και
2)Εαν εχεις σωσμενα τα SHSH αρχεια καποιων εκδοσεων(π.χ. iOS 4.0/4.0.1) μπορεις να κατεβασεις μια απο τις δυο και να κανεις restore με shift+restore σε αυτη/ες.

#63   alexios

alexios

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 12:18

Συγνώμη ρε παιδιά γιατί έχω μπερδευτεί σε κάτι. Εγώ έχω 3GS se 3.1.2 jb and Cydia sais this device has SHSH ..3.1.2, 3.1.3 4.0. Πως γίνεται να έχει SHSH για τιε νεότερες εκδόσεις αφού εγώ έχω την 3.1.2;

#64   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 12:45

κανει ενημερωση απο μονο του

#65   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 12:47

Εαν εσυ πατας ακυρο συνεχεια οταν θελησεις να κανεις restore εχεις δυο επιλογες.

1)Πατας το restore και περιμενεις να κατεβει η εκαστοτε διαθεσιμη εκδοση λογισμικου και γινεται το restore και
2)Εαν εχεις σωσμενα τα SHSH αρχεια καποιων εκδοσεων(π.χ. iOS 4.0/4.0.1) μπορεις να κατεβασεις μια απο τις δυο και να κανεις restore με shift+restore σε αυτη/ες.

το πηρες φιλε μου το 2 pm

#66   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 12/08/2010 - 13:33

Τι τη συμφερει την apple να βγαλει την 4.0.2 απο την στιγμη που την 4.0.1 την εβγαλε πριν απο ελαχιστον καιρο;

#67   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 12/08/2010 - 13:35

Τι τη συμφερει την apple να βγαλει την 4.0.2 απο την στιγμη που την 4.0.1 την εβγαλε πριν απο ελαχιστον καιρο;

Όλα τα sub-sub versions τα βγάζει όποτε νάναι, μπορεί και το ένα μετά το άλλο κάθε μέρα.. τα sub versions είναι που τα βγάζει μια κάθε 3-4 μήνες.. δλδ τα 4.0."x" όποτε θέλει ενώ τα 4."x" όχι τόσο συχνά..

Όσοι ξέρετε πως μεταπήδισε από το 3.,0.1-2 σε 3.1 κλπ..

#68   andymourtz

andymourtz

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Twitter:@@andymourtz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/08/2010 - 13:41

Εμένα πάντως το 3G μου σαν να ρολάρει λίγο καλύτερα από πριν.Μέχρι πριν την αναβάθμιση έτρωγε γερά κολλάματα.Μπορεί να ναι και τυχαίο(νομίζω!!!)

#69   simos3

simos3

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 13:51

παιδες μπορειτε να κανετε jailbreak οπως κανατε με το 4.0(redsn0w)το εκανα και δουλευει μια χαρα!

#70   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/08/2010 - 15:30

H Apple χτες κυκλοφόρησε την iOS 4.0.2 για το iPhone/iPod touch και την 3.2.2 για το iPad.

Ο λόγος της κυκλοφορίας αυτής ήταν να διορθωθεί το κενό ασφαλείας με τα PDF που εκτός των άλλων επέτρεπε και το jailbreak της συσκευής. Δυστυχώς, η αναβάθμιση αυτή αφορά μόνο τα iPhone 3G/3GS/4 και iPod touch 2G/3G αφήνοντας εντελώς εκτεθειμένα τα πρώτης γενιάς iPhone και iPod touch.

Eπειδή το κενό ασφαλείας είναι αρκετά σημαντικό, η dev-Team και ο saurik δουλεύουν πάνω σε ένα patch, το οποίο θα είναι διαθέσιμο μέσω του Cydia σύντομα, με το οποίο θα καλύπτεται αυτό το κενό ασφαλείας. Η εγκατάσταση αυτού του patch, βέβαια, απαιτεί jailbreak.

Αναρτημένη εικόνα

H Apple έχει κάνει πια σαφές ότι δεν θα ασχολειθεί άλλο με τα πρώτης γενιάς iPhone και iPod touch.

Follow me on twitter


#71   JorjP

JorjP

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 16:21

XAXAXA......κατατοπιστικοτατο και πληρως αληθες post......

#72   avpap

avpap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aλάνες πριν πολλά χρόνια.

Δημοσίευση 12/08/2010 - 17:51

Το ακούσαμε κι αυτό.
Η επίσημη εταιρία να μην υποστηρίζει τη συσκευή της, και να την υποστηρίζει ο saurik.
Και μιλάμε για υποστήριξη σε θέμα ασφάλειας.
Τέτοιο φτύσιμο σε πελάτες δεν έχω ξαναδεί.
Να δείτε που η Apple για το συγκεκριμένο θέμα, θα αντιμετωπίσει πιο μεγάλο πρόβλημα, ακόμα κι απ' αυτό με την κεραία.

#73   arxondas1

arxondas1

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2010 - 17:56

Το ακούσαμε κι αυτό.
Η επίσημη εταιρία να μην υποστηρίζει τη συσκευή της, και να την υποστηρίζει ο saurik.
Και μιλάμε για υποστήριξη σε θέμα ασφάλειας.
Τέτοιο φτύσιμο σε πελάτες δεν έχω ξαναδεί.
Να δείτε που η Apple για το συγκεκριμένο θέμα, θα αντιμετωπίσει πιο μεγάλο πρόβλημα, ακόμα κι απ' αυτό με την κεραία.


Παιδια την πατησαμε οσοι δεν προλαβαμε? Εχουμε αρκετοι εκδοση κατω απο 4 jailbreak . Τι μπορουμε να κανουμε?
Μπορουμε να βαλουμε με καποιο τροπο την 4.01 και να κανουμε jailbreak απο το jailbreak .com?
Καμια ιδεα δοκιμασμενη?

#74   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 12/08/2010 - 18:12

H Apple χτες κυκλοφόρησε την iOS 4.0.2 για το iPhone/iPod touch και την 3.2.2 για το iPad.

Ο λόγος της κυκλοφορίας αυτής ήταν να διορθωθεί το κενό ασφαλείας με τα PDF που εκτός των άλλων επέτρεπε και το jailbreak της συσκευής. Δυστυχώς, η αναβάθμιση αυτή αφορά μόνο τα iPhone 3G/3GS/4 και iPod touch 2G/3G αφήνοντας εντελώς εκτεθειμένα τα πρώτης γενιάς iPhone και iPod touch.

Eπειδή το κενό ασφαλείας είναι αρκετά σημαντικό, η dev-Team και ο saurik δουλεύουν πάνω σε ένα patch, το οποίο θα είναι διαθέσιμο μέσω του Cydia σύντομα, με το οποίο θα καλύπτεται αυτό το κενό ασφαλείας. Η εγκατάσταση αυτού του patch, βέβαια, απαιτεί jailbreak.

Αναρτημένη εικόνα

H Apple έχει κάνει πια σαφές ότι δεν θα ασχολειθεί άλλο με τα πρώτης γενιάς iPhone και iPod touch.


Να τος και ο πραγματικος λογος..και αυριο ακομη μια καινουρια εκδοση..μεινετε κοντα μας :lol:

#75   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 12/08/2010 - 18:25

κυκλοφόρησε το pach στο cydia.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες