Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Wind Microsim από σήμερα Διαθέσιμες σε όλα τα καταστήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/08/2010 - 10:05

Από σήμερα είναι διαθέσιμες η mirosims για το iPhone 4


Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Δεν θα μπορέσω να απαντήσω σε pm εαν μου στείλετε διὀτι θα βρίσκομαι εκτός αθηνών για 2 μέρες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 12/08/2010 - 10:10

Από σήμερα είναι διαθέσιμες η mirosims για το iPhone 4


Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Δεν θα μπορέσω να απαντήσω σε pm εαν μου στείλετε διὀτι θα βρίσκομαι εκτός αθηνών για 2 μέρες.


γεια σου φιλε ειναι μονο για συμβολαιο?εγω που εχω καρτοκινητο?πως να τη ζητησω?να κανω αντικατασταση?

ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από: spl, 12/08/2010 - 10:10


#3   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 10:11

γεια σου φιλε ειναι μονο για συμβολαιο?εγω που εχω καρτοκινητο?πως να τη ζητησω?να κανω αντικατασταση?

ευχαριστω

ε λογικα θα σ κοστισει κατι παραπανω..

#4   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 12/08/2010 - 10:28

ε λογικα θα σ κοστισει κατι παραπανω..


περιπου 20 ευρω κανει και θα κρατησω το νουμερο που ειχα?

#5   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 10:31

περιπου 20 ευρω κανει και θα κρατησω το νουμερο που ειχα?

ε ναι λογικο να κρατησεις το νουμερο π ειχες..

#6   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 10:42

Δουλεύεις στην wind;

#7   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 12/08/2010 - 11:10

Αυτό να το εκλάβουμε ότι πλησιάζει η μέρα που θα σκάσει μύτη το "δισκοπότηρο"; Καλοπροαίρετη ερώτηση: Από πού κι ως πού η WIND έχει ήδη βγάλει Microsim από τη στιγμή που δεν απιοτελεί επίσημο πάροχο του iPhone στην Ελλάδα, ούτε και έχει κάποιο άλλο μοντέλο κινητού που να υποστηρίζει την συγκεκριμένη κάρτα; Δεν έχω τίποτα με την συγκεκριμένη εταιρία, μια χαρά την δουλειά της έκανε αφού ξέρει ότι το μηλοτηλέφωνο στην Ελλάδα είναι ξεκλείδωτο, απλά αναρρωτιέμαι οι άλλοι 2 επίσημοι πάροχοι (και βασικά η Cosmote γιατί αυτό με καίει) τι περιμένουν και δεν τις βγάζουν. Σε αρκετές περιπτώσεις που μίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά και στον Γερμανό που πήγα με κοίταζαν με απορία όταν τους ρωτούσα για τις Microsim. Μάλιστα 2-3 φορές προσπαθούσαν να με πείσουν ότι κάνω λάθος και ότι εννοώ την Micro SD, άσε που κάποιοι πωλητές επέμεναν ότι το iPhone 4 θα φοράει την παλιά κλασική Sim. Βλέπω να έρχεται το μηλοτηλέφωνο και να ψάχνουμε να βρούμε Sim να το ενεργοποιήσουμε.

#8   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 12/08/2010 - 11:18

Αυτό να το εκλάβουμε ότι πλησιάζει η μέρα που θα σκάσει μύτη το "δισκοπότηρο"; Καλοπροαίρετη ερώτηση: Από πού κι ως πού η WIND έχει ήδη βγάλει Microsim από τη στιγμή που δεν απιοτελεί επίσημο πάροχο του iPhone στην Ελλάδα, ούτε και έχει κάποιο άλλο μοντέλο κινητού που να υποστηρίζει την συγκεκριμένη κάρτα; Δεν έχω τίποτα με την συγκεκριμένη εταιρία, μια χαρά την δουλειά της έκανε αφού ξέρει ότι το μηλοτηλέφωνο στην Ελλάδα είναι ξεκλείδωτο, απλά αναρρωτιέμαι οι άλλοι 2 επίσημοι πάροχοι (και βασικά η Cosmote γιατί αυτό με καίει) τι περιμένουν και δεν τις βγάζουν. Σε αρκετές περιπτώσεις που μίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά και στον Γερμανό που πήγα με κοίταζαν με απορία όταν τους ρωτούσα για τις Microsim. Μάλιστα 2-3 φορές προσπαθούσαν να με πείσουν ότι κάνω λάθος και ότι εννοώ την Micro SD, άσε που κάποιοι πωλητές επέμεναν ότι το iPhone 4 θα φοράει την παλιά κλασική Sim. Βλέπω να έρχεται το μηλοτηλέφωνο και να ψάχνουμε να βρούμε Sim να το ενεργοποιήσουμε.

χαχαχα κλασικη ελληνες οτι δεν το εχουνε ή ειναι μαπα ή δεν ειναι ετσι πως τους τα λες!
τι ψανχεις να βρεις!γτ δεν φτιαχνεις μια εσυ???

#9   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/08/2010 - 11:25

Αυτό να το εκλάβουμε ότι πλησιάζει η μέρα που θα σκάσει μύτη το "δισκοπότηρο"; Καλοπροαίρετη ερώτηση: Από πού κι ως πού η WIND έχει ήδη βγάλει Microsim από τη στιγμή που δεν απιοτελεί επίσημο πάροχο του iPhone στην Ελλάδα, ούτε και έχει κάποιο άλλο μοντέλο κινητού που να υποστηρίζει την συγκεκριμένη κάρτα; Δεν έχω τίποτα με την συγκεκριμένη εταιρία, μια χαρά την δουλειά της έκανε αφού ξέρει ότι το μηλοτηλέφωνο στην Ελλάδα είναι ξεκλείδωτο, απλά αναρρωτιέμαι οι άλλοι 2 επίσημοι πάροχοι (και βασικά η Cosmote γιατί αυτό με καίει) τι περιμένουν και δεν τις βγάζουν. Σε αρκετές περιπτώσεις που μίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά και στον Γερμανό που πήγα με κοίταζαν με απορία όταν τους ρωτούσα για τις Microsim. Μάλιστα 2-3 φορές προσπαθούσαν να με πείσουν ότι κάνω λάθος και ότι εννοώ την Micro SD, άσε που κάποιοι πωλητές επέμεναν ότι το iPhone 4 θα φοράει την παλιά κλασική Sim. Βλέπω να έρχεται το μηλοτηλέφωνο και να ψάχνουμε να βρούμε Sim να το ενεργοποιήσουμε.


έχει υπογραφτεί η συμφωνία( συμβόλαιο) μεταξύ wind-apple απλός έγινε μέσα στον ιούλιο και δεν μπορούσε να το λανσάρει η wind το iphone 4 αλλά μόνο η cosmote και η vodafone ,αλλά επίσημα θα το φέρνει απο τα τέλη οκτώμβρη η wind καθώς και αποδώ και πέρα για τα επόμενα 3 χρόνια που έχει διάρκεια το συμβόλαιο θα τo λανσάρει επίσημα και η wind παρέα και ταυτόχρονα με cosmote-vodafone τα επόμενα iphones που θα βγουν μελλοντικά ειτε θα λέγετε iphone 5 η iphone 18.

#10   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/08/2010 - 11:59

γεια σου φιλε ειναι μονο για συμβολαιο?εγω που εχω καρτοκινητο?πως να τη ζητησω?να κανω αντικατασταση?

ευχαριστω



δυστηχώς φίλε μου πρός το παρόν είναι μόνο για συμβόλαιο :(
το κόστος είναι 18ϵ για αλλαγή κάρτας εκτός και έαν έχεις κάνει συμβολαιο πρόσφατα και δεν έχεις περάσει τους 3 μήνες απο την ημέρα ενεργοποίησεις ,τοτε γίνετε αντικατάσταση Δωρεάν

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 12/08/2010 - 12:02


#11   gelioa

gelioa

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2010 - 12:09

Ποίος είπε ότι η wind δεν το φέρνει (ανεπίσημα πάντα)μετά το Σεπτέμβριο κάνε μια βόλτα και δες αν μπορείς να το πάρεις από wind αλλά με λίγα περισσότερα χρήματα.
Άπλα σε τέτοια η wind είναι ποίο οργανωμένη βλέπε wind Ιταλίας από και έχουν πρόσβαση σε τεχνολογίες...

#12   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 12/08/2010 - 13:21

χαχαχα κλασικη ελληνες οτι δεν το εχουνε ή ειναι μαπα ή δεν ειναι ετσι πως τους τα λες!
τι ψανχεις να βρεις!γτ δεν φτιαχνεις μια εσυ???

Γιατί φίλε μου το θεωρώ αυτονόητη συμβατική υποχρέωση της εταιρίας της οποίας είμαι πελάτης εδώ και 10 χρόνια και της τα ακουμπάω κανονικά κάθε μήνα με το πάγιο που πληρώνω να με εφοδιάσει με τον απαραίτητο εξοπλισμό για να λειτουργήσω σωστά ένα τηλέφωνο που η ίδια εταιρία φέρνει και υποστηρίζει στην Ελλάδα.

#13   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 12/08/2010 - 15:22

Γιατί φίλε μου το θεωρώ αυτονόητη συμβατική υποχρέωση της εταιρίας της οποίας είμαι πελάτης εδώ και 10 χρόνια και της τα ακουμπάω κανονικά κάθε μήνα με το πάγιο που πληρώνω να με εφοδιάσει με τον απαραίτητο εξοπλισμό για να λειτουργήσω σωστά ένα τηλέφωνο που η ίδια εταιρία φέρνει και υποστηρίζει στην Ελλάδα.

οταν θα ερθει και το iphone 4 στην ελλαδα απο την cosmote θα εχει σηγουρα καρτες :P

#14   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 12/08/2010 - 15:23

Το καλό που τους θέλω.

#15   gizmo9002

gizmo9002

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 16:05

Αυτό να το εκλάβουμε ότι πλησιάζει η μέρα που θα σκάσει μύτη το "δισκοπότηρο"; Καλοπροαίρετη ερώτηση: Από πού κι ως πού η WIND έχει ήδη βγάλει Microsim από τη στιγμή που δεν απιοτελεί επίσημο πάροχο του iPhone στην Ελλάδα, ούτε και έχει κάποιο άλλο μοντέλο κινητού που να υποστηρίζει την συγκεκριμένη κάρτα; Δεν έχω τίποτα με την συγκεκριμένη εταιρία, μια χαρά την δουλειά της έκανε αφού ξέρει ότι το μηλοτηλέφωνο στην Ελλάδα είναι ξεκλείδωτο, απλά αναρρωτιέμαι οι άλλοι 2 επίσημοι πάροχοι (και βασικά η Cosmote γιατί αυτό με καίει) τι περιμένουν και δεν τις βγάζουν. Σε αρκετές περιπτώσεις που μίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά και στον Γερμανό που πήγα με κοίταζαν με απορία όταν τους ρωτούσα για τις Microsim. Μάλιστα 2-3 φορές προσπαθούσαν να με πείσουν ότι κάνω λάθος και ότι εννοώ την Micro SD, άσε που κάποιοι πωλητές επέμεναν ότι το iPhone 4 θα φοράει την παλιά κλασική Sim. Βλέπω να έρχεται το μηλοτηλέφωνο και να ψάχνουμε να βρούμε Sim να το ενεργοποιήσουμε.


Και αν εσύ ρε φιλαράκι πάρεις το iPhone 4 από αλλού, και πας (όντας πελάτης συμβολαίου της wind) σε ένα κατάστημα και πεις "ρε παιδιά θέλω μια micro sim γιατί πήρα το iphone 4" και σου πουν "ξέρετε κύριε δεν έχουμε micro sim", θα σηκωθείς να φύγεις από την εταιρία ή όχι;

Το ότι δεν αποτελεί (ακόμη) επίσημο πάροχο του iphone 4 δε σημαίνει ότι θα αφήσει εκτός παιχνιδιού τους πελάτες της που θα το προμηθευτούν από αλλού...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες