Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Wind Microsim από σήμερα Διαθέσιμες σε όλα τα καταστήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 16:39

οποιος είναι από ιωάννινα έχω το εργαλείο που κόβει τις κάρτες sim σε micro sim για iphone 4 η ipad.. οποιος θέλει μπορώ να του την κόψω και προτείνω να κόψεις την ίδια παρα να αγοράσεις micro 1τον γιατί είναι δωρεάν και 2ron αν θέλεις η κομμένη micro sim μπαίνει "σφηνοτα" ξανά στο αρχικό τις πλαίσιο και μπορείς να την χρησιμοποιείς και σαν κανονική sim σαν να μην την είχες κόψη..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Exte

Exte

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 16:48

Σίγουρα οι εταιρίες ξέρουν για microsims και όλα αυτά απλά αμφιβάλλω αν ενημερώνουν τους πωλητές στα καταστήματα τους ή αν δίνουν προσοχή όταν τους τα λένε. (Κλασσικός Έλληνας που δεν ακούει κάτι καινούργιο ΕΚΤΟΣ αν τον ενδιαφέρει άμεσα)

#18   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 12/08/2010 - 17:14

ρε παιδεια οσοι εχεται ιδη το iphone κοφτετην το ιδειο θα εκανα και εγω!!!!:)

#19   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 12/08/2010 - 18:21

Και αν εσύ ρε φιλαράκι πάρεις το iPhone 4 από αλλού, και πας (όντας πελάτης συμβολαίου της wind) σε ένα κατάστημα και πεις "ρε παιδιά θέλω μια micro sim γιατί πήρα το iphone 4" και σου πουν "ξέρετε κύριε δεν έχουμε micro sim", θα σηκωθείς να φύγεις από την εταιρία ή όχι;

Το ότι δεν αποτελεί (ακόμη) επίσημο πάροχο του iphone 4 δε σημαίνει ότι θα αφήσει εκτός παιχνιδιού τους πελάτες της που θα το προμηθευτούν από αλλού...

Φίλε μου όπως έγραψα και στο αρχικό μου post το θέμα μου δεν είναι με την WIND αλλά με την Cosmote που κοιμάται τον ύπνο του δικαίου. Η WIND μια χαρά την δουλειά της έκανε.

Τελευταία επεξεργασία από: oktoa21, 12/08/2010 - 18:21


#20   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 14/08/2010 - 16:06

Αμα κανει 20 ευρω για να κρατησω τον αριθμο που εχω αυτη τη στιγμη τοτε καλυτερα να παω σε καταστημα γερμανο οπου θα το παρω τσαμπα μεσω γνωστου...

#21   gizmo9002

gizmo9002

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2010 - 19:56

Δεν κάνει τόσο η micro sim. Αυτό είναι το αντίτιμο που πληρώνεις σε όλες τις εταιρίες όταν αλλάζεις sim.

#22   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 15/08/2010 - 23:14

Δεν κάνει τόσο η micro sim. Αυτό είναι το αντίτιμο που πληρώνεις σε όλες τις εταιρίες όταν αλλάζεις sim.


Εγω φιλε εχω τον ιδιο αριθμο εδω και 8 χρονια. Μια μερα μου κλεψανε το κινητο (Iphone 3g :( ) και οταν πηγα να βγαλω τον ιδιο αριθμο μου ειπανε οτι κανει 5 ευρω. Η καρτα που ειχα ηταν πολυ παλια οποτε δεν ηταν απο της νεες. Ενω αυτη που μου δωσανε ηταν απο της νεες και απεξω εγραφε Cosmote 3G ... 20 ευρω που λες δεν μου ζητησανε...

#23   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2010 - 22:22

Φίλε μου όπως έγραψα και στο αρχικό μου post το θέμα μου δεν είναι με την WIND αλλά με την Cosmote που κοιμάται τον ύπνο του δικαίου. Η WIND μια χαρά την δουλειά της έκανε.

Για εξήγησε μας με ποιον τροπο κοιματε η Cosmote η και η vodafone τον ύπνο του δικαίου απο την στιγμή που το κινητό δεν έχει έρθει στην Ελλάδα!
Εκτός και αν θέλεις να την αλλάξεις απο τώρα την κάρτα για να κάθεσαι να την κοιτάς!

#24   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 17/08/2010 - 01:06

Για εξήγησε μας με ποιον τροπο κοιματε η Cosmote η και η vodafone τον ύπνο του δικαίου απο την στιγμή που το κινητό δεν έχει έρθει στην Ελλάδα!
Εκτός και αν θέλεις να την αλλάξεις απο τώρα την κάρτα για να κάθεσαι να την κοιτάς!

Απλά την ανησυχία μου εκφράζω ότι πρώτα θα έρθει το κινητό και μετά θα περιμένουμε την Cosmote να βγάλει τις κάρτες, ειδικά αν γίνει ο χαμός που προβλέπεται τις πρώτες μέρες της άφιξής του. Μάλλον το κινητό θα καθόμαστε και θα κοιτάμε. Εδώ οι πωλητές στο επίσημο δίκτυο της Cosmote δεν ήξεραν για τι πράγμα τους μιλάω.

#25   Eddieson

Eddieson

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2010 - 01:36

Εγω φιλε εχω τον ιδιο αριθμο εδω και 8 χρονια. Μια μερα μου κλεψανε το κινητο (Iphone 3g :( ) και οταν πηγα να βγαλω τον ιδιο αριθμο μου ειπανε οτι κανει 5 ευρω. Η καρτα που ειχα ηταν πολυ παλια οποτε δεν ηταν απο της νεες. Ενω αυτη που μου δωσανε ηταν απο της νεες και απεξω εγραφε Cosmote 3G ... 20 ευρω που λες δεν μου ζητησανε...


Εμένα πριν κανα μήνα μου έκλεψαν το κινητό και η νέα sim που έπρεπε να πάρω αναγκαστικά, κόστιζε 18 ευρώ..! Αναφέρομαι στη Wind..

Τελευταία επεξεργασία από: Eddieson, 17/08/2010 - 01:36


#26   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2010 - 01:37

Για εξήγησε μας με ποιον τροπο κοιματε η Cosmote η και η vodafone τον ύπνο του δικαίου απο την στιγμή που το κινητό δεν έχει έρθει στην Ελλάδα!
Εκτός και αν θέλεις να την αλλάξεις απο τώρα την κάρτα για να κάθεσαι να την κοιτάς!


Φίλε στην Κύπρο η Cyta έχει microsim τουλάχιστον απο την αρχή του καλοκαιριού παρόλο που δεν υπάρχει επίσημα το iphone και το ipad. Η ακολουθάς την τεχνολογία και εξυπηρετείς τους πελάτες σου ή το κλείνεις!

#27   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/08/2010 - 04:41

Φίλε στην Κύπρο η Cyta έχει microsim τουλάχιστον απο την αρχή του καλοκαιριού παρόλο που δεν υπάρχει επίσημα το iphone και το ipad. Η ακολουθάς την τεχνολογία και εξυπηρετείς τους πελάτες σου ή το κλείνεις!
[/quote]
Δεν διαφωνώ αλλα τουλάχιστον για αυτο το θέμα τους παρόχους δεν μπορούμε να τους καταλογισουμε ότι βραδυπορουν και φταίνε,για πολλά άλλα ναι!
Άσχετο αλλά ξέρει κανείς αν η cyta θα έρθει στην Ελλάδα;

#28   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 05:26

Έχει ήδη έρθει Ελλάδα. Στην Κρήτη κάνει πολύ καλές δουλειές και έχει πολύ χαμηλές τιμές! Για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν γνωρίζω.

#29   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 18/08/2010 - 16:42

καλησπέρα 14 ευρώ έχει η microsim από cosmote :blink:

#30   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 18/08/2010 - 17:39

καλησπέρα 14 ευρώ έχει η microsim από cosmote :blink:

Την έχει βγάλει ήδη προς διάθεση στα καταστήματα φίλε μου;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες